Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Galeria > Ilustrowane pogaduszki – Galeria

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 21-11-2010, 11:56   #1
dirdib

dirdib's Avatar

Miasto: Szwecja
Domyślnie Bo życie to nieustanna walka, pełna nieprzewidzianych zwycięstw i bolesnych porażek..

Niunia (na jesien 2010 dopadla ja nieuleczalna choroba, reumatoidalne zapalenie stawow, wiecej o chorobie mozna tutaj poczytac nasz artykul https://docs.google.com/viewer?a=v&p...kNGZm&hl=en_US )

Sherry

Dziewczynki razem

Pepparkaka

Ostatnio edytowane przez dirdib; 04-09-2011 o 09:12
dirdib jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 21-11-2010, 12:04   #2
jareth

jareth's Avatar

Miasto: Łódź
Domyślnie

Oj,śnieg,jak ja czekam na niego.Żeby też pstrykać takie super zdjęcia.
A króliczek to baran o ile dobrze pamiętam rasę?
Uwielbiam takie kłapouchy.
jareth jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 21-11-2010, 12:06   #3
dirdib

dirdib's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał jareth Zobacz post
Oj,śnieg,jak ja czekam na niego.Żeby też pstrykać takie super zdjęcia.
A króliczek to baran o ile dobrze pamiętam rasę?
Uwielbiam takie kłapouchy.
Witam serdecznie pierwszego goscia

My tez czekamy, akurat u nas sie juz dzis stopil ale na pewno niedlugo bedzie nowy Za to wstawie pozniej - jak zmiejsze bo mam zmiejszone ale 800x600 - kilka zdjec z mojego ulubionego miejsca + jakies jesienne jak jeszcze bylo jesiennie.

Tak baranek ale jakby powiedziec baranek kundelek, znaczy zaden z hodowli tylko od prywatnych ludzi 5 lat temu Pepparkaka do nas przyjechal
Przeczytany 21-11-2010, 12:42   #4
Blow

Blow's Avatar

Miasto: Gdynia/Olsztyn
Wyślij wiadomość przez GG do Blow
Domyślnie

O, to znowu WyŚnieeeeeeg!Ja też już chcę...w miejsce tej brudnej i zgniłej pogody...Peppar kochany...
zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Blow jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 21-11-2010, 13:09   #5
madziasto4
i brytany

madziasto4's Avatar

Miasto: Gdynia
Wyślij wiadomość przez GG do madziasto4
Domyślnie

Cytat:
Napisał dirdib Zobacz post

I oczywiscie nie moze zabraknac kroliczka ktory coraz wiecej zachowan przejmuje od psow, czekam tylko az zacznie szczekac

Widzę, że od jamnika już uszy przejął
Przeczytany 21-11-2010, 16:36   #6
dirdib

dirdib's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Blow Zobacz post
O, to znowu WyŚnieeeeeeg!Ja też już chcę...w miejsce tej brudnej i zgniłej pogody...Peppar kochany...
No my my

Ja tez chce bo dzis wlasnie znow buro i siapi..

Peppar to jest najslodszy

Cytat:
Napisał madziasto4 Zobacz post
Widzę, że od jamnika już uszy przejął
I konkuruje swietnie z sherry o marchewke
Przeczytany 21-11-2010, 17:05   #7
Bogna

Bogna's Avatar

Miasto: Gliwice
Wyślij wiadomość przez GG do Bogna
Domyślnie

Ooo snieg U szwagra w Danii tez ost byl sniezek Troszke zazdroszcze. Bo u nas pada.. ale deszcz i jest szaro, brzydko.
Bogna jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 21-11-2010, 17:51   #8
sejbi

sejbi's Avatar

Domyślnie

Jak dobrze znowu Was widzieć
Śniegu nie zazdrościmy i życzymy Niuni żeby się szybko poprawiło z łapką
Pepper jest przecudny i ma super miszkanko
A Sherry prosimy wygłaskać
sejbi jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 21-11-2010, 18:52   #9
Ula czarnuszka

Ula czarnuszka's Avatar

Miasto: na skraju lasu
Domyślnie

Witaj ponownie

Śniegu nie zazdroszczę, zdecydowanie nie jestem jego fanką
Biedna Niunia... ja też mam reumatoidalne zapalenie stawów, można z tym żyć, ale niestety na lekach, dożywotnio
Trzymam za nią kciuki

Króliś przedsiębiorczy
Przeczytany 21-11-2010, 19:09   #10
dirdib

dirdib's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Ula czarnuszka Zobacz post
Witaj ponownie

Śniegu nie zazdroszczę, zdecydowanie nie jestem jego fanką
Biedna Niunia... ja też mam reumatoidalne zapalenie stawów, można z tym żyć, ale niestety na lekach, dożywotnio
Trzymam za nią kciuki

Króliś przedsiębiorczy

No ja to troche na snieg czekam ale jeszcze za wczesnie

No wlasnie i tu pojawia sie problem bo kortyzon ma swoje - powazne - wady przy stosowaniu do konca zycia... trzeba rozwazyc za i przeciw i podjac jakas decyzje. zobaczymy czy jutro albo w piatek mozemy przyjechac tam i pogadac na spokojnie a jak nie to przez telefon co dalej i pewnie nowa recepta na kortyzon... kciukow nam potrzeba bo z tego co mowila wet u niektorych da sie zaleczyc, choc potem wraca Ale jesli bys miala czas i chciala to mozesz cos nam tu albo na pw opisac jak to wyglada u Ciebie - wiem ze pewnie sa jakies roznice czlowiek/pies ale tak ogolnie duzo nie ma o tym psa w necie.. czy to po polsku, szwedzku czy angielsku. te same informacje sie spotyka, a czlowiek by chcial wiedziec co wiecej...

Krolik to jest bardziej skubany niz sie wydaje
Przeczytany 21-11-2010, 19:15   #11
Jurek

Jurek's Avatar

Miasto: Opolskie
Wyślij wiadomość przez GG do Jurek
Domyślnie

Hej,
myślałem, że to masz zdjęcia śniegu z poprzedniej zimy,
a to było teraz zanim nie stopniał.
Trzymam kciuki za poprawę
Jurek jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 21-11-2010, 19:18   #12
dirdib

dirdib's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Jurek Zobacz post
Hej,
myślałem, że to masz zdjęcia śniegu z poprzedniej zimy,
a to było teraz zanim nie stopniał.
Wet pewnie coś wymyśli,
Tak to nowe z wczoraj dzisiaj juz sladu nie ma bo +4 i deszcz

Wiesz wetow to juz 3 bylo (ten co ma dzownic to ostatni wet ktory wykonal punkcje stawow i mimo niepewnej diagnozy - duzo by opowiadac ale wczesniej byly inne ev diagnozy, tylko ze ona w ogole nie reagowala na tamte leki, na kortyzon zareagowala ale pogorszenie nastapilo jak dawke zmiejszylismy - poszlismy w strone tej diagnozy i jak widac okazalo sie to prawda. ev jeszcze jeden ortopeda na to popatrzy ale wiec nie pomoze...)... diagnoza w sumie jest, ale to jest tak ze tego sie nie wyleczy nigdy... zalecza jedynie co nie jest optymistyczne ale na razie sie nie poddajemy! Mam nadzieje ze ponownie 1.5 tabletki w koncu jej pomoze a potem powoli zmiejszenie, ale nigdy nie wiadomo jak to bedzie
Przeczytany 21-11-2010, 19:25   #13
Ula czarnuszka

Ula czarnuszka's Avatar

Miasto: na skraju lasu
Domyślnie

Cytat:
Napisał dirdib Zobacz post
No wlasnie i tu pojawia sie problem bo kortyzon ma swoje - powazne - wady przy stosowaniu do konca zycia... trzeba rozwazyc za i przeciw i podjac jakas decyzje. zobaczymy czy jutro albo w piatek mozemy przyjechac tam i pogadac na spokojnie a jak nie to przez telefon co dalej i pewnie nowa recepta na kortyzon... kciukow nam potrzeba bo z tego co mowila wet u niektorych da sie zaleczyc, choc potem wraca Ale jesli bys miala czas i chciala to mozesz cos nam tu albo na pw opisac jak to wyglada u Ciebie - wiem ze pewnie sa jakies roznice czlowiek/pies ale tak ogolnie duzo nie ma o tym psa w necie.. czy to po polsku, szwedzku czy angielsku. te same informacje sie spotyka, a czlowiek by chcial wiedziec co wiecej...
Ta choroba postępuje różnie u różnych osób/osobników Do lekarza zgłaszają się zazwyczaj pacjenci w stanie ostrym. Pierwszym, po diagnozie, zadaniem lekarza jest zlikwidowanie ostrego stanu zapalnego i doprowadzenie do remisji choroby, co jest możliwe. Zależnie od tego, jak ostry jest stan i w jakiej kondycji jest staw, w tej fazie stosowane są łagodniejsze, lub hadrcorowe środki, np. sterydy, w tym kortyzon. Po wygaszeniu stanu zapalnego sterydy stopniowo się wycofuje i dalsze leczenie prowadzi się innymi preparatami.
Pisząc "dożywotnio" nie miałam na myśli dożywotniego podawania sterydów. Tak nie powinno być.
Jest szansa, że choroba obejdzie się z Niunią łagodnie i suńka wkrótce będzie spacerować na czterech
Przeczytany 21-11-2010, 19:37   #14
dirdib

dirdib's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Ula czarnuszka Zobacz post
Ta choroba postępuje różnie u różnych osób/osobników Do lekarza zgłaszają się zazwyczaj pacjenci w stanie ostrym. Pierwszym, po diagnozie, zadaniem lekarza jest zlikwidowanie ostrego stanu zapalnego i doprowadzenie do remisji choroby, co jest możliwe. Zależnie od tego, jak ostry jest stan i w jakiej kondycji jest staw, w tej fazie stosowane są łagodniejsze, lub hadrcorowe środki, np. sterydy, w tym kortyzon. Po wygaszeniu stanu zapalnego sterydy stopniowo się wycofuje i dalsze leczenie prowadzi się innymi preparatami.
Pisząc "dożywotnio" nie miałam na myśli dożywotniego podawania sterydów. Tak nie powinno być.
Jest szansa, że choroba obejdzie się z Niunią łagodnie i suńka wkrótce będzie spacerować na czterech
U niej sie to zaczelo jakies 7 tygodni temu, wrocila z biegania w gorze z przednia lewa i utykala na tylna prawa. Pierwsza wizyta u weta i przeswietlenia nic nie wykazaly wiec przeciwbolowy dostala. W trakcie podawania wydawalo sie ze pomogl na przednia lape ale tylna lewa zaczela byc w gorze i to 24h/dobre. Tak wiec skierowanie do ortopedy w dalej polozonym szpitalu dla zwierzat, kolejne przestwietlenia, badanie na chorobe odkleszczowa (typowe przeskakiwanie bolu w roznych lapach), lapa przednie znow spuchnieta i goraczka tak wiec inny przeciwbolowy i antybiotyk. Po tygodniu nadal lapam w gorze wiec pojechalismy tydzien temu w piatek na dzienny ostry dyzur, przyjechalam o 9 wyszlam o 16 (dobrze miec sasiadke co mogla do Sherry przyjsc i z nia wyjsc bo to jeszcze po 2h na dojazd). Poniewaz brak reakcji na poprzednie leki to zdecydowalismy sie na kortyzon. Choc odpowiedz z punkcji stawow nie wskazywala na to, ale cala historia psa na to wskazywala. I jak widac trafione bo bylo juz dobrze, ale za szybko zmiejszona dawka kortyzonu (tylko i wylacznie dlatego ze diagnoza nie byla pewna). Dzwonilam w piatek ale tej wet nie bylo, dostalam pozwolenie od innej zeby znow dawac jej tyle samo co wczesniej. A jutro ma do mnie wet zadzownic i ustalimy jak dalej robimy.

No wlasnie sa psy co dostaja dozywotnio kortyzon albo z powodu alergi albo stawow. takie psy nie daja rady na innych srodkach. Tylko ze wtedy sie wlasnie robi wszystko zeby dawka byla najlepiej co drugi dzien i jak najmniejsza. Na razie musimy zostac na 1.5 z 10 mg. Choc i w to ciezko uwierzyc ze bedzie znow na 4 lapach chodzic ale na razie 2 razy dostala 1.5 a wczesniej 3 razy 0.75 tak wiec widac jej organizm sie jeszcze nie przestawil ze dostaje znow ta dawke na ktorej wczesniej chodzila
Przeczytany 21-11-2010, 20:00   #15
Ina
Czika&Pola

Ina's Avatar

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Co ja widzę?! Witaj Marta, fajnie, że wróciłaś!
Cytat:
i za to trzymam kciuki!

www.mopsywpotrzebie.pl
Ina jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Słowa kluczowe
dawać_komcie, plus_za_zdjęcie

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów