Najlepsze psie zdjęcia stycznia 2014

Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Weterynaria

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 04-07-2010, 19:11   #1
Kiłi
Samotna, bez Spota..

Kiłi's Avatar

Miasto: Gdańsk
Domyślnie Gdy szerszeń ugryzie psa

Czyli porady dla właścicieli psów pogryzionych, nie tylko przez szerszenie ale też inne gadziny. No właśnie co robić? Wiadomo prosto do weta, ale czy jest coś co możemy zrobić dodatkowo? Jako, że w naszym domku tradycyjnie jak co roku zagnieździła się samica szerszenia europejskiego, a jeden z psów jest mały drugi uczuleniowiec, jak powinnam się zachować gdy psa coś użre? Próbowałam wyłudzić od weta strzykawe z adrenaliną, ale nie daje rady.
Przeczytany 04-07-2010, 21:05   #2
cavallo

cavallo's Avatar

Miasto: Kraków
Wyślij wiadomość przez GG do cavallo
Domyślnie

O adrenalinie zapomnij
Tylko wet może ją podać, warto jednak mieć wapno w syropie i w razie ukąszenia wlać psu wapno, przetestowane
cavallo jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 04-07-2010, 23:30   #3
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Miasto: Śląsk
Domyślnie

Adrenaliny nie dostaniesz, ale dawkę sterydu powinien Ci dać...

1% dla Fundacji Szara Przystań KRS: 0000288303
coztego jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 05-07-2010, 09:37   #4
ulvhedinn

ulvhedinn's Avatar

Domyślnie

Naprawde groźne jest użądlenie jeżeli pies jest uczulony, albo szerszeń (osa, pszczoła) użądli w okolice gardła, pyska itd... Inaczej skończy się na bolesnym spuchnięciu.

Adrenalinę można odpuścić, byłaby konieczna tylko w przypadku skrajnie silnego uczulenia, jeżeli reakcja anafilaktyczna groziłaby natychmiastową zapascią. Ale jak sie boisz, poproś o steryd, np deksametazon. Podaje sie domięśnowo w zadek. Chyba że jest bardzo źle, to dożylnie (jesli umiesz). A na kursie pierwszej pomocy dr mówił, że jesli pies samiec "odjeżdża" i trzeba żeby się szybko wchłonęło, można zrobic zastrzyk w .... jajko
Do tego wapno, dodziobnie.

Moja Pi jest uczulona na osy i podobne, poprzednia "przygoda" o mały włos nie skończyła sie tragicznie, więc steryd noszę na każdy spacer, z którego nie dojadę do weta w moment.
ulvhedinn jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 09-07-2010, 21:24   #5
Kiłi
Samotna, bez Spota..

Kiłi's Avatar

Miasto: Gdańsk
Domyślnie

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, narazie tfu tfu samica nie wraca, a duża cholera była na oko ponad 3cm
Poprosze weta o sterydy, chociaż nie wiem czy przepisze, ostatnio odesłał nas mówiąc, że jak ukąsi to do weta, a nie zastrzyki. Wapna napewno nakupie. Ostatnio w gazecie czytałam, że lekarz może przepisać strzykawke adrenaliny dla człowieka, tu bardziej myślałam o mojej mamie, która ma uczulenie na osy itp, gdy mi robi się lekko spuchnięte jej puchnie cały bok i tu też lekarz nie chce przepisać... co ja mam z tymi lekarzami Chyba ich przycisne... Pewnie pamiętacie jak w zeszłym roku pisałam, jak to nas we wrześniu szerszenie nocą atakowały, masakra...
Przeczytany 10-07-2010, 01:04   #6
Blow

Blow's Avatar

Miasto: Gdynia/Olsztyn
Wyślij wiadomość przez GG do Blow
Domyślnie

Uwaga też na komary.Jakiś czas temu miał miejsce przypadek wstrząsu anafilaktycznego u doga wywołanego przez atak tych niepozornych choler-pies podobno prawie odjechał na amen i bardzo długo wracał do sił.
Dopiero nadeszła tez świeża wiadomośc o kolejnym przypadku silnej reakcji u doga wywołanej przez komary, nie wiem dokładnie jak objawiała się ona w tym przypadku...
A to są zwierzęta po minimum 70 kilo wagi przecież i teoretycznie potrzeba by nie byle czego żeby je zwalić z nóg.Tylko teoretycznie jak się okazuje....

A mnie martwi bardziej co robić jeśli w terenie psa upierniczy żmija
zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Blow jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów