Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Różności > Hyde Park

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 26-10-2007, 15:26   #46
planka

Miasto: niebezpiecznie blisko Tworek
Domyślnie

Tak, to pod każdym względem "mokry" moment. Ciekawi mnie tylko czy ta scena byłaby tak samo rozwiązana, gdyby sytuacja rodzinna bohaterów filmu była odwrotna (tzn. on w związku, ona wolna). Lubię bardzo ten film, ale czasami zastanawiam się, czy nie jest on oparty na stereotypach i czy przypadkiem nie pogłębia ich?
planka jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 26-10-2007, 15:55   #47
nessie00
MOPSiara

nessie00's Avatar

Miasto: Warszawa-Gocław
Domyślnie

A jakżeby inaczej
Przeczytany 26-10-2007, 16:18   #48
planka

Miasto: niebezpiecznie blisko Tworek
Domyślnie

Cytat:
Napisał nessie00 Zobacz post
A jakżeby inaczej
ale działa?
planka jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 29-10-2007, 00:13   #49
anastacia
09.04'2009

anastacia's Avatar

Miasto: Szczecin
Wyślij wiadomość przez GG do anastacia
Domyślnie

A ja lubię wszelakie horrory
Dzięki Szamranka za przypomnienie o filmie "Władca much" dawno go nie oglądałam, a obejrzałabym znów z chęcią
Piła dobra i Teksańska masakra piłą mechaniczną (czy jakoś tak) [tak mi sie przypomniało bo też zawiera słowo piła]

Tak szczerze, to musiałabym nieźle pogłówkować, zanim znalazłabym fajny film w głowie, który oglądałam...
Ogromne wrażenie wywarł kiedyś na mnie "Uwierz w ducha" z Patrick Swayze

Albo "Stowarzyszenie umarłych poetów" z Robin Williams

Z horrorów jeszcze pamiętam "13duchów" ale w sumie cienki (jak dla mnie), a i Hanibal

A za polskimi filmami nie przepadam (nie wiem dlaczego)

PS. Od jakiegoś czasu nie posiadam w pokoju TV, powiedziałam rodzicom, by go gdzieś wynieśli (niepotrzebnie by mi zajmował miejsce w pokoju) wolę kompa , bo i tak praktycznie go nie włańczałam w ostatnich czasach...

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę iść tam gdzie one idą..."
anastacia jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 29-10-2007, 00:56   #50
Behemot
MaSONIErka
Administrator

Behemot's Avatar

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Napisał anastacia Zobacz post

Albo "Stowarzyszenie umarłych poetów" z Robin Williams
Przecież to nie horror

Behemot jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 29-10-2007, 11:07   #51
Ewkaa
Bokseroholik

Ewkaa's Avatar

Miasto: Bokserów
Wyślij wiadomość przez Skype do Ewkaa
Domyślnie

Z filmów które lubię i chętnie do nich wracam:
"Przeminęło z wiatrem"
"Wichrowe wzgórza"
"Między piekłem a niebem"
"Duma i uprzedzenie"

Z lekkich i przyjemnych komedii
"Sposób na teściową"- wspaniała kreacja Jane Fondy
"Lepiej późno niż później" Jack Nicholson i Diane Keaton- super duet

Ze starych komedii Braci Marx - Bracia Marx na dzikim zachodzie, Noc w operze

Dodatkowo mogę dodać :
Matrix (pierwsza część)
Gwiezdne wojny (3 ostatnie części- jestem wielką fanką i chyba już sto razy oglądałam)
Piraci z Karaibów- konkretnie dla jednej kreacji aktorskiej- Johnny Depp

Ale moją największą fascynacją jest polskie kino przedwojenne i wspaniali aktorzy tacy jak Eugeniusz Bodo, Aleksander Żabczyński, Adolf Dymsza, Mieczysława Ćwiklińska, Jadwiga Smosarska. Filmów tutaj mogłabym wymienić mnóstwo ale te najważniejsze:
"Czy Lucyna to dziewczyna" , "Paweł i Gaweł", "Antek Policmajster", "Jego Ekscelencja subiekt", "Piętro wyżej" , "Dodek na froncie"

Ewkaa jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 29-10-2007, 11:25   #52
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Ewkaa Zobacz post

Ale moją największą fascynacją jest polskie kino przedwojenne i wspaniali aktorzy tacy jak Eugeniusz Bodo, Aleksander Żabczyński, Adolf Dymsza, Mieczysława Ćwiklińska, Jadwiga Smosarska. Filmów tutaj mogłabym wymienić mnóstwo ale te najważniejsze:
"Czy Lucyna to dziewczyna" , "Paweł i Gaweł", "Antek Policmajster", "Jego Ekscelencja subiekt", "Piętro wyżej" , "Dodek na froncie"
Uwielbiam te stare filmy Dodam jeszcze Jadwigę Andrzejewską, Lodę Halamę, Tolę Mankiewiczównę i takie filmy jak: "Zapomniana melodia", "Co mój mąż robi w nocy", "Pani minister tańczy", "Ada to nie wypada"
Przeczytany 29-10-2007, 11:36   #53
Ewkaa
Bokseroholik

Ewkaa's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Gosia i Zagraj Zobacz post
Uwielbiam te stare filmy Dodam jeszcze Jadwigę Andrzejewską, Lodę Halamę, Tolę Mankiewiczównę i takie filmy jak: "Zapomniana melodia", "Co mój mąż robi w nocy", "Pani minister tańczy", "Ada to nie wypada"
No klasyka......... coś pięknego, nawet ciężko mi wybrać najlepszy film, po prostu uwielbiam wszystkie.
Z aktorek można wspomnieć też o Inie Benicie.
Podoba mi się też "Ordynat Michorowski" , "Wrzos" , oraz ostatni film z Eugeniuszem Bodo "Za winy niepopełnione"
Swoją drogą warto poczytać biografie niektórych aktorów- można się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć właśnie o tamtej epoce polskiej kinematografii (Loda Halama- moje nogi i ja)

Przeczytany 29-10-2007, 17:18   #54
Behemot
MaSONIErka
Administrator

Behemot's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Ja też bardzo lubię przedwojenne filmy. Pamiętam, jak kiedy byłam mała, po niedzielnym obiedzie zawsze razem oglądaliśmy cykl "W starym kinie" Pamiętacie tę melodię, charakterystyczną czołówkę i prowadzącego - p. Janickiego?

Przeczytany 29-10-2007, 22:02   #55
Ewkaa
Bokseroholik

Ewkaa's Avatar

Domyślnie

Kiedyś "W starym kinie" było koło 10-11 rano w niedzielę. Zawsze z ojcem oglądałam.
Teraz na Kino Polska można oglądać
Ta sama melodia i komentarze Pana Janickiego

Przeczytany 29-10-2007, 22:08   #56
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Behemot Zobacz post
Pamiętacie tę melodię, charakterystyczną czołówkę i prowadzącego - p. Janickiego?
Pamiętam, też zawsze oglądaliśmy, ba, czekało się na ten program i te filmy P. Janickiego też pamiętam, nie ma go już wśród nas...

Lubię jednak nie tylko polskie stare filmy, ale w ogóle stare filmy. Kiedyś w tv dawali ich dużo, amerykańskie, francuskie... cudne są
Przeczytany 29-10-2007, 22:10   #57
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Teraz na Kino Polska można oglądać
Ta sama melodia i komentarze Pana Janickiego
Tak? A w jakie dni i o jakiej porze? Jakoś nie natrafiłam
Przeczytany 29-10-2007, 23:07   #58
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Miasto: Śląsk
Domyślnie

Uwielbiałam "W starym kinie", bo to była jedna z nielicznych okazji, kiedy mogłam sobie film obejrzeć, tych po 20:00 rodzice nie pozwalali mi oglądać Też mam sentyment i lubię stare filmy pooglądać. I bardzo tez lubię polskie filmy z lat 60-tych, 70-tych, różne takie dziwne wynalazki można trafić na Kino Polska, fajnie się to ogląda

Horrorów nieznoszę, nienawidzę się bać, a wiele mi nie trzeba... "Dziecko Rosmary" oglądałam kiedyś nieświadoma tego jak się akcja rozwinie, i pomimo iż bardzo mi się podobało, i uwielbiam Polańskiego (jako reżysera, aktora i człowieka), to nigdy więcej nie odważyłam się obejrzeć w całości. Oglądam sobie intrygujący początek, a potem spokojnie idę spać Nigdy w życiu nie zapomnę koleżance tego, że wyciągnęła mnie na "Szósty zmysł", mało nie umarłam ze strachu Brrrrr, "Milczenie owiec" też widziałam raz i drugi raz oglądać nie zamierzam, nie chciałabym znowu tego przeżywać.
I "Łowcy jeleni" też drugi raz nie obejrzę

A lubię i oglądam wielokrotnie: "Pożegnanie z Afryką" , "Absolwenta", "Wszystko o mojej matce", "Kiedy Harry poznał Sally", "Fargo", "Pulp Fiction"... Na ciężkie chwile nie ma jak "Don Juan de Marco" i "Śniadanie u Tiffany'ego"

"Pianista" jest doskonały, ale oglądanie tego filmu strasznie dużo mnie kosztuje, najpierw cały film ryczę, a potem przez tydzień wygrzebuję się z dołka
Przeczytany 29-10-2007, 23:14   #59
Behemot
MaSONIErka
Administrator

Behemot's Avatar

Domyślnie

Coztego, nie miałam pojęcia, że Ty taka wrażliwa jesteś! (to a propos horrorów, a nie "Pianisty" )

Przeczytany 29-10-2007, 23:18   #60
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Miasto: Śląsk
Domyślnie

Cytat:
Napisał Behemot Zobacz post
Coztego, nie miałam pojęcia, że Ty taka wrażliwa jesteś! (to a propos horrorów, a nie "Pianisty" )
Mówię Ci Behemocie, strasznie Strachów unikam jak pająków

Słowa kluczowe
filmy

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów