Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Różności > Hyde Park

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 21-09-2009, 12:00   #31
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Miasto: Sarnów
Wyślij wiadomość przez GG do Pysia
Domyślnie

Welonki są fajne bo nie potrzebują grzania Powinny mieć temp. 20 st. C Czyli tyle ile ma akwa w domu. Gorzej w trakcie upałów.... Pamietam jak za panieńskich czasów w jedno lato było non stop ponad 30 st.C na dworze i mi padały welony jak kawki Wszystkie 6 padło w ciągu 2 tyg. Wrzucałam lód do akwarium, chłodziłam wentylatorem, ale to nic nie dawało. Musiałam spać przecież. Teraz są wynalazki ochładzajace wode- wtedy nie było
Pysia jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 21-09-2009, 13:08   #32
Blow

Blow's Avatar

Miasto: Gdynia/Olsztyn
Wyślij wiadomość przez GG do Blow
Domyślnie

Fantastyczny temat, w wolnym czasie wszystko przeczytam, na razie pierwszy post tylko przeczytłami pobieżnie przejżałam resztę.
Jeśli chodzi o przytwierdzanie jawy do podłoża, fajnie się sprawdza żyłka wędkarska.Miałam ci ja dwie połówki kokosowe porośnięte jawą postawione na sztorc i z wyciętymi dziurkami w taki sposób aby połówki tworzyły intymną norkę dla zbrojników i żabek-super to wygląda

AAAA!Aż mnie korci żeby wrócić do tego ale zdaję sobie sprawę jak bardzo mi w tej chwili akwarium nie jest potrzebne
zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Blow jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 21-09-2009, 17:25   #33
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Domyślnie

Teraz na allegro można kupić specjalną siateczke nawet do mocowania mchu Ale ja na razie gumką przytwierdziłam, bo żyłka na wichurce jest .... Zobaczymy co będzie. Eksperymentuję z własnymi pomysłami
Kokos będzie, tylko go kupić muszę i spreparować. Fajnie się go od środka wybiera po 1 min. w mikrofali Fajny wynalazek W ogóle teraz jest dużo fajnych sprzętów pomagających akwarystom Specjalne świetlówki emitujace swiatło powyżek 6000k itd Jak odłożę pieniażki to będzie nowa listwa oswietleniowa ze specjalnymi żarówkami i odbłysnikami Wtedy roślinki powinny ślicznie rosnąć. Muszę tez kupić urządzenie które będzie mi o jednym czasie włączac i wyłączac oswietlenie. Nieodzowne jak się pracuje ciagle... A koszt to do 30 zł
Przeczytany 21-09-2009, 18:29   #34
jokada

jokada's Avatar

Miasto: w-wa, żoliborz
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pysia Zobacz post
Na obu fotkach są czarne tła
na pierwszym jest czarne na drugim go nie widac
oświetlenie mocno z przodu, i duuużo roślin z tyłu - dlatego taki efekt

swego czasu jak miałam moczarkę, to co miesiąc wybierałam tego zielska kilogramy
Przeczytany 21-09-2009, 18:32   #35
Blow

Blow's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Muszę tez kupić urządzenie które będzie mi o jednym czasie włączac i wyłączac oswietlenie. Nieodzowne jak się pracuje ciagle... A koszt to do 30 zł
To jest bardzo bardzo fajne, zawsze z tego korzystałam

Cytat:
Fajnie się go od środka wybiera po 1 min. w mikrofali Fajny wynalazek
A o tym to nie wiedziałam
Cytat:
Jak odłożę pieniażki(...)
Tia, odwieczny problem akwarysty-skarbonka bez dna

Przeczytany 21-09-2009, 18:52   #36
BlackAngel
Doruś [']

BlackAngel's Avatar

Miasto: Piaseczno k. Warszawy
Wyślij wiadomość przez GG do BlackAngel Wyślij wiadomość przez Skype do BlackAngel
Domyślnie

Moczarka się baardzo szybko rozrasta. U mnie lęgły się w niej gupiki

Ja polecam drugie malutkie akwarium - kwarantanne. Ryzyko kupna chorej rybki jest ogromne. Nowe nabytki na 2 tyg wrzucić i po sprawie. Ze dwa miesiące temu TZowi wybiło wszystkie rybki. Uratowałam mu 2 wielkie sumy - przewaliłam je w drugie puste akwarium (stara woda po rybka, nie nagrzana ani nic. Niewiele ryzykowałam ale udało się). A ze 30 rybek padło w ciągu niecałych 3 dni.
Miesiąc wcześniej TZ bratu padło w ciągu 2 dni padło.... 150 neonków

I druga strona medalu: kupując żywe roślinki można gratis dostać autostopowicza. Ja tak miałam z moczarką. Ślimak był gratis. Męczyłam się z nimi ze 3 miesiące. Ale najlepiej w roli mordercy ślimaków sprawdza się bocja
Przeczytany 21-09-2009, 19:04   #37
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał jokada Zobacz post
na pierwszym jest czarne na drugim go nie widac
oświetlenie mocno z przodu, i duuużo roślin z tyłu - dlatego taki efekt

swego czasu jak miałam moczarkę, to co miesiąc wybierałam tego zielska kilogramy
No widzisz- jednak czarne Moje juz gotowe, tylko wyschnąć musi Jutro je zamontuję. A jakby co to wieczorem już dzisiaj mogę na próbę przyłożyć i cyknąć fotke

Cytat:
Napisał Blow Zobacz post

A o tym to nie wiedziałam

Tia, odwieczny problem akwarysty-skarbonka bez dna
A widzisz Opiszę wszystko jak to się robi jak już kupię kokosa
A skarbonką bez dna jest każde stworzonko

Cytat:
Napisał BlackAngel Zobacz post
Moczarka się baardzo szybko rozrasta. U mnie lęgły się w niej gupiki

Ja polecam drugie malutkie akwarium - kwarantanne. Ryzyko kupna chorej rybki jest ogromne. Nowe nabytki na 2 tyg wrzucić i po sprawie. Ze dwa miesiące temu TZowi wybiło wszystkie rybki. Uratowałam mu 2 wielkie sumy - przewaliłam je w drugie puste akwarium (stara woda po rybka, nie nagrzana ani nic. Niewiele ryzykowałam ale udało się). A ze 30 rybek padło w ciągu niecałych 3 dni.
Miesiąc wcześniej TZ bratu padło w ciągu 2 dni padło.... 150 neonków

I druga strona medalu: kupując żywe roślinki można gratis dostać autostopowicza. Ja tak miałam z moczarką. Ślimak był gratis. Męczyłam się z nimi ze 3 miesiące. Ale najlepiej w roli mordercy ślimaków sprawdza się bocja
Taki pomór to raczej parametry wody. Zasada jest taka, że jak rybki maja chemie wody ok, są żywione urozmaiconym pokarmem to im niestraszne choroby. Najczęściej rybulki zapadaja na pomór przy zwiększonej zawartości azotanów lub metali w wodzie. Stają się osłabione i atakuje je wszystko....
Woda może wyglądać cudnie, roślinki będa rosły jak szalone a rybki będą padać, bo parametry są do kitu. Po to są testy....
W małym zbiorniku na kwarantene ja uważam że osłabia się rybki kupion. Przezywaja szok a w malutkim litrażu ciężko utrzymać odpowiednie parametry. No i potem sie mówi, ze rybki były chore....
W/g mnie najlepszym sposobem jest kupować w sklepach gdzie widzimy zdrowe rybki plywajace wesoło. Warto zapoznać się ze zwyczajami danego gatunku. Np otoski powinny w dzień być spokojne, a jak pływaja jak szalone w sklepie w porze dnia tzn że jest coś nie halo. Itp.
Duzo by pisać
A bocja jest wrednawa i zjadłaby mi krewetki
Przeczytany 21-09-2009, 20:11   #38
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Miasto: podmadrytewo ;)
Domyślnie

krewetki
i to red cherry

raju - jak już bedziesz miała to dawaj dużo fotek!!! niech oczy napasę! Bo akwa to ja lubię oglądać ale mieć... ninini - może jak zdobędę obsługę domową - Juanita do sprzątania i prasowania, Alonso do prac ogrodowych i nadzoru nad psiakami w czasie moich wyjazdów oraz Miguel do pomocy Alonso i nadzorowaniu pozostałych zwierzątek

ale mam plany
Przeczytany 21-09-2009, 20:24   #39
Evelina
Administrator

Evelina's Avatar

Miasto: Podparyżewo
Domyślnie

Cytat:
Napisał Deirdre
raju - jak już bedziesz miała to dawaj dużo fotek!!! niech oczy napasę! Bo akwa to ja lubię oglądać ale mieć... ninini - może jak zdobędę obsługę domową - Juanita do sprzątania i prasowania, Alonso do prac ogrodowych i nadzoru nad psiakami w czasie moich wyjazdów oraz Miguel do pomocy Alonso i nadzorowaniu pozostałych zwierzątek

ale mam plany
To tak jak ja.
Kiedys, za nic nie wyobrazalam sobie, ze ktos obcy moglby dogladac moich rozyczek, sprzatac po katach, myc okna i podlogi.
Juz mi przeszlo. Nawet akwarium zaloze ale pod warunkiem, ze stac mnie bedzie na profesjonalna obsluge tegoz.

Kiedy moje dzieciaki byly w podstawowce, w szkole co roku organizowano male imprezy i konkursy z nagrodami.
Nagrody fundowali rodzice, na zasadzie co nam w robocie zbywa uplynnimy wsrod dzieciakow.
Byly to glownie najrozniejsze gadzeciki reklamowe. Pech chcial, ze jeden z tatusiow zawodowo hodował rybki Miedzy innymi welonki.
Zbywalo mu, wiec przytargał je jako nagrody.
Moja dziecina za wszelka cene chciala taka rybke wygrac. Liczylam, ze nie wygra, bo kupic nie mialam zamiaru.
Tak sie dzieciak zaparl, ze wygrał. Potem cichcem wymienil z kolega breloczki na kolejna rybkę i wróciliśmy do domu z dwoma welonkami.
Zla wtedy bylam jak diabli.
Najpierw w szklance, potem w dużym słoiku, potem w większym akwarium, potem w jeszcze większym rybki przezyly z nami na kuchennym stole dobrych kilka lat.
W sumie nawet fajnie było jak nam do talerzy zaglądały.

Evelina jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 21-09-2009, 21:15   #40
BlackAngel
Doruś [']

BlackAngel's Avatar

Miasto: Piaseczno k. Warszawy
Wyślij wiadomość przez GG do BlackAngel Wyślij wiadomość przez Skype do BlackAngel
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pysia Zobacz post

Taki pomór to raczej parametry wody. Zasada jest taka, że jak rybki maja chemie wody ok, są żywione urozmaiconym pokarmem to im niestraszne choroby. Najczęściej rybulki zapadaja na pomór przy zwiększonej zawartości azotanów lub metali w wodzie. Stają się osłabione i atakuje je wszystko....
Woda może wyglądać cudnie, roślinki będa rosły jak szalone a rybki będą padać, bo parametry są do kitu. Po to są testy....
W małym zbiorniku na kwarantene ja uważam że osłabia się rybki kupion. Przezywaja szok a w malutkim litrażu ciężko utrzymać odpowiednie parametry. No i potem sie mówi, ze rybki były chore....
W/g mnie najlepszym sposobem jest kupować w sklepach gdzie widzimy zdrowe rybki plywajace wesoło. Warto zapoznać się ze zwyczajami danego gatunku. Np otoski powinny w dzień być spokojne, a jak pływaja jak szalone w sklepie w porze dnia tzn że jest coś nie halo. Itp.
Duzo by pisać
A bocja jest wrednawa i zjadłaby mi krewetki
Tu akurat nie parametry wody a choroba. Dwa mieczyki nowe miały jakąś chorobe ale nazwy nie pamiętam
Przeczytany 21-09-2009, 22:10   #41
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Domyślnie

Mam kilka nowych fotek Oczywiście od najgorszych zacznę, bo się uczę dopiero robić akwa zdjecia
Tu jeszcze bez tła

Troszkę z góry bez pokrywy. Przywieźli ją później

Podstawione tło ( byle jak- tylko do fotki ). Klimacik się zrobił

A teraz juz z pokrywa, byle jak podstawionym tłem i oświetleniem. Przeswietlone...

Troszkę z boku

Z przodu

I juz lepsze ustawienia

Jeden kąt

Środek

Zaraz reszta
Przeczytany 21-09-2009, 22:13   #42
Blow

Blow's Avatar

Domyślnie

Nooo, za dwa miesiące jak się zielsko zadomowi i rozrośnie, będzie bajka

Przeczytany 21-09-2009, 22:16   #43
ANIRA
Baca, rocznik 2000.

ANIRA's Avatar

Miasto: na Ranczo
Wyślij wiadomość przez GG do ANIRA
Domyślnie

Pyśka

Świadoma praw i obowiązków wynikających z przygarniecia Ciebie, uroczyście oświadczam, że wstępuje w związek przyjacielski. I uroczyście oświadczam, że uczynię wszystko aby nasz związek był szczęśliwy i trwały.
ANIRA jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 21-09-2009, 22:18   #44
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Blow Zobacz post
Nooo, za dwa miesiące jak się zielsko zadomowi i rozrośnie, będzie bajka
Mam nadziję, ze się zadomowi
Klimatycznie

Trochę z bliska

I roślinność

Jeszcze mam 6 fot
Przeczytany 21-09-2009, 22:19   #45
ANIRA
Baca, rocznik 2000.

ANIRA's Avatar

Miasto: na Ranczo
Wyślij wiadomość przez GG do ANIRA
Domyślnie

ależ to ucisza skołatane nerwy

Świadoma praw i obowiązków wynikających z przygarniecia Ciebie, uroczyście oświadczam, że wstępuje w związek przyjacielski. I uroczyście oświadczam, że uczynię wszystko aby nasz związek był szczęśliwy i trwały.
ANIRA jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Słowa kluczowe
akwarium, rybki

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów