Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Administracja > Problemy, porady, uwagi...

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 30-11-2008, 22:50   #1
Borsaf

Domyślnie Logowanie

Witam,
Mam pytanie:...czy Wszystkich tak szybko wylogowuje z forum jak mnie?
Pisze post ...powiedzmy średnio - szybko. Zanim skończę juz jestem wylogowana
Czy to można gdzies w panelu sobie zmienić?
Na Terierkowie tak szybciorem nie wylogowują.
Borsaf jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 30-11-2008, 23:08   #2
Evelina
Administrator

Evelina's Avatar

Miasto: Podparyżewo
Domyślnie

Witaj
Cytat:
Napisał Borsaf Zobacz post
Witam,
Mam pytanie:...czy Wszystkich tak szybko wylogowuje z forum jak mnie?
Z cala pewnoscia NIE. Mozna się zalogować raz a dobrze i nie musieć ponawiać tej czynnosci dopoki nie wykasujesz ciasteczek ze swojego kompa. Zalogowanie może być pamiętane przez Twój komputer wiele miesięcy.
Cytat:
Napisał Borsaf
Pisze post ...powiedzmy średnio - szybko. Zanim skończę juz jestem wylogowana
Czy to można gdzies w panelu sobie zmienić?
Na Terierkowie tak szybciorem nie wylogowują.
Musisz zaznaczyć przy logowaniu, zeby zapamiętało logowanie, czyli wstawic "ptaszka" w małym kwadraciku przy którym widnieje napis "Zapamiętaj moje logowanie"
Jesli tego nie zrobisz, po kilku minutach przestajesz byc zalogowana. Jesli nie zdążysz skończyć postu a Cie wyloguje, cofnij się w historii przeglądarki, a ujrzysz okno z edytowanym postem. Wystarczy skopiować treść i po zalogowaniu wysłać jako nowy post.
W załączniku pokazuję gdzie należy wstawić ptaszka (czerwony punkcik).
dołączone obrazy
File Type: gif logowanie.gif (6.9 KB, 6 wyświetleń)

Evelina jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 30-11-2008, 23:45   #3
Borsaf

Domyślnie

Dzięki,Ewelinko, ja chyba kiedys zaptaszkowałam bo teraz, jak sie loguje to tylko muszę nick napisać, a haslo samo wyskakuje. Czyli, jak się pierwszy raz, danego dnia loguję to zawsze musze zaptaszkować?
Żadnych ciasteczek to ja z kompa usuwac nie będę...poczekam do 20 grudnia na mój mózg kompowy, on za mnie to zrobi. Poza tym,...ja lubię bardzo ciasteczka
Borsaf jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 01-12-2008, 00:32   #4
Baskomaniak

Baskomaniak's Avatar

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
...ja chyba kiedys zaptaszkowałam bo teraz, jak sie loguje to tylko muszę nick napisać, a haslo samo wyskakuje. Czyli, jak się pierwszy raz, danego dnia loguję to zawsze musze zaptaszkować?
...
Sprawa jest nieco bardziej złożona i nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Automatycznie "wyskakujące" hasło jest funkcją przeglądarki jaką używasz. To ona uzupełnia pole hasła, a działanie to nie ma związku z ustawieniami usera na Forum. Zaznaczenie opcji "pamiętaj..." również jest powiązane z Twoją przeglądarką i jak opcja ta będzie się zachowywać zależy od ustawień prywatności w przeglądarce. Jeśli zaznaczenie opcji "pamiętaj..." nie skutkuje jej zapamiętaniem przyczyn musisz raczej poszukać nie tylko w samej przeglądarce zainstalowanej na komputerze, ale również w programach zabezpieczających działających na nim. Może się bowiem okazać, że dopuszczane przez przeglądarkę ciasteczka (cookie) są usuwane przez działającą w tle aplikację antywirusową, antyspamową itp.
Przeczytany 01-12-2008, 18:13   #5
Evelina
Administrator

Evelina's Avatar

Miasto: Podparyżewo
Domyślnie

Cytat:
Dzięki,Ewelinko, ja chyba kiedys zaptaszkowałam bo teraz, jak sie loguje to tylko muszę nick napisać, a haslo samo wyskakuje. Czyli, jak się pierwszy raz, danego dnia loguję to zawsze musze zaptaszkować?
Zaptaszkowanie nic nie kosztuje, a pozwala uniknac niespodzianek podczas pisania dlugich postow.
Zaptaszkowanie jest generalnie pamiętane do czasu az nie klikniesz, w Wyloguj się.

Jesli wyjdziesz z forum i nie klikniesz w Wyloguj sie, a wcześniej zaptaszkowałaś pamiętanie logowania, przy następnym wejściu tego samego dnia, czy następnego, nie musisz się logować, gdyż jest ono zapamiętane na Twoim komputerze.

Pamietanie logowania rządzi sie prawami o jakich napisal Basko. Jesli masz standardowo ustawiona przeglądarkę to powinno być tak jak napisałam

Cytat:
Napisał Borsaf
Żadnych ciasteczek to ja z kompa usuwac nie będę...poczekam do 20 grudnia na mój mózg kompowy, on za mnie to zrobi. Poza tym,...ja lubię bardzo ciasteczka
Łakomczuch

Evelina jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 24-07-2009, 09:42   #6
ANIRA
Baca, rocznik 2000.

ANIRA's Avatar

Miasto: na Ranczo
Wyślij wiadomość przez GG do ANIRA
Domyślnie

co to jest ip i do czego służy podczas logowania?

bo jak to mówią słyszałam gdzie dzwoni ale nie wiem w którym kościele...
jeśli to możliwe to proszę o przybliżenie mi tego tematu z ip... lub wskazać miejsce gdzie to znajdę

tłumaczenie w wersji dla blondynki

dziękuję

Świadoma praw i obowiązków wynikających z przygarniecia Ciebie, uroczyście oświadczam, że wstępuje w związek przyjacielski. I uroczyście oświadczam, że uczynię wszystko aby nasz związek był szczęśliwy i trwały.
ANIRA jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 24-07-2009, 21:11   #7
Baskomaniak

Baskomaniak's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał ANIRA Zobacz post
co to jest ip i do czego służy podczas logowania?

bo jak to mówią słyszałam gdzie dzwoni ale nie wiem w którym kościele...
jeśli to możliwe to proszę o przybliżenie mi tego tematu z ip... lub wskazać miejsce gdzie to znajdę

tłumaczenie w wersji dla blondynki

dziękuję
Postaram się najprościej jak się da...
IP jest unikalnym stałym lub tymczasowym adresem konkretnego komputera w sieci. Jest niezbędny do komunikacji między komputerami w sieci. Obsługą tego adresu zajmuje się komputer, a użytkownik nie musi nawet wiedzieć o jego istnieniu.
Po zalogowaniu IP służy do potrzymania połączenia z serwerem podczas dokonywanych na nim operacji. Natomiast Twojego pytania (do czego służy podczas logowania?) w dosłownym znaczeniu nie rozumiem Jeśli się pojawia podczas logowania, to wyłącznie informacyjnie i ostrzegawczo zarazem, by uświadomić gościowi, że nie jest anonimowy

Mały przykład działania IP:
Gdy wpiszesz w przeglądarce adres strony internetowej np. www.psiakosc.com i wciśniesz ENTER wówczas wysyłasz przez sieć tzw. zapytanie (wywołanie) do konkretnego serwera. Taki serwer ma również swój IP i zanim Twoje zapytanie dotrze do niego musi uzyskać jego IP ze specjalnej bazy danych, po czym już z adresem http://89.161.219.7 biegnie do celu.
http://www.psiakosc.com i http://89.161.219.7 to to samo, ale to pierwsze powstało w celu ułatwienia człowiekowi życia podczas biegania po sieci
Kontynuując...
Do Twojego zapytania doklejony jest oczywiście Twój adres IP, aby adresat wiedział, gdzie ma wysłać odpowiedź. Skrypt działający na Psiakości przygotowuje dla Twojej przeglądarki odpowiedź w postaci kodu HTML i wysyła na Twoje IP. Gdy już dotrze wówczas przeglądarka wyświetla treść na ekranie.
Tak to wygląda w dużym uproszczeniu.
Przeczytany 24-07-2009, 22:06   #8
ANIRA
Baca, rocznik 2000.

ANIRA's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Baskomaniak Zobacz post
Postaram się najprościej jak się da...
IP jest unikalnym stałym lub tymczasowym adresem konkretnego komputera w sieci. Jest niezbędny do komunikacji między komputerami w sieci. Obsługą tego adresu zajmuje się komputer, a użytkownik nie musi nawet wiedzieć o jego istnieniu.
Po zalogowaniu IP służy do potrzymania połączenia z serwerem podczas dokonywanych na nim operacji. Natomiast Twojego pytania (do czego służy podczas logowania?) w dosłownym znaczeniu nie rozumiem Jeśli się pojawia podczas logowania, to wyłącznie informacyjnie i ostrzegawczo zarazem, by uświadomić gościowi, że nie jest anonimowy
dziękuje- nieco jaśniej mi teraz
zadałam pytanie do czego służy podczas logowania (złe pytanie postawiłam) ale już mi wyjaśniłeś- do komunikacji między kompami- ok
czyli właściwie w sieci nic nie ginie
co do mojego wytłuszczenia- czy po IP można "zlokalizować" czy osoba X to ktoś z Hiszpanii, Włoch czy z Polski?

Świadoma praw i obowiązków wynikających z przygarniecia Ciebie, uroczyście oświadczam, że wstępuje w związek przyjacielski. I uroczyście oświadczam, że uczynię wszystko aby nasz związek był szczęśliwy i trwały.
Przeczytany 24-07-2009, 22:59   #9
Baskomaniak

Baskomaniak's Avatar

Domyślnie

Cytat:
czyli właściwie w sieci nic nie ginie
Protokół IP nie gwarantuje, że biegnący po sieci pakiet danych dotrze do celu i w tym sensie może zginąć. Natomiast w sensie identyfikacji komputera nie ginie i każde dokonane przez jego użytkownika działanie jest odnotowywane na wielu serwerach dzięki czemu w dość prosty sposób odpowiednie instytucje mogą dotrzeć do konkretnego usera.

Cytat:
co do mojego wytłuszczenia- czy po IP można "zlokalizować" czy osoba X to ktoś z Hiszpanii, Włoch czy z Polski?
Tak. Przeciętny internauta może ustalić nawet konkretne miasto
Przeczytany 24-07-2009, 23:01   #10
ANIRA
Baca, rocznik 2000.

ANIRA's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Baskomaniak Zobacz post
Protokół IP nie gwarantuje, że biegnący po sieci pakiet danych dotrze do celu i w tym sensie może zginąć. Natomiast w sensie identyfikacji komputera nie ginie i każde dokonane przez jego użytkownika działanie jest odnotowywane na wielu serwerach dzięki czemu w dość prosty sposób odpowiednie instytucje mogą dotrzeć do konkretnego usera.

Tak
Dziękuję Jacku

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów