Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Różności > Hyde Park

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 13-01-2021, 23:52   #4666
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Miasto: Tczew
Domyślnie

Przeczytałam

Gratulacje
A z jaką zazdrością czytam o kolejnym psie, który dogaduje się z innymi...
I ogrodu nieodmiennie zazdroszczę, szczególnie przy całych tygodniach paskudnej pogody, kiedy nie ma gdzie iść z psem.
Na pewno nie zazdroszczę "głuchnięcia" na polu. Pon raz poszedł za zającem - na nic nie reagował, a biegli w stronę ulicy. Na szczęście zając okazał się mądrzejszy i skręcił w krzaki. A jak już Ponikowi z oczu zniknął, to mój piesek stracił zainteresowanie. On nie tropi. Chociaż bażanty wyczuwa węchem i po zachowaniu Pona zawsze wiem, że za chwilę jakiś z krzaków wyfrunie.

Na pewno w końcu znajdziesz sposób na psicę - oby jak najszybciej
Przeczytany 14-01-2021, 09:45   #4667
zadziorny
i piesia jedna

zadziorny's Avatar

Miasto: Rybnik
Domyślnie

Super . Gratulacje
Przeczytany 14-01-2021, 22:50   #4668
dogaja
Ja jaKO ŚCIgacz
Moderator

dogaja's Avatar

Miasto: Karkonosze
Domyślnie

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Przeczytałam
Dzielna dziewczynka!

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
I ogrodu nieodmiennie zazdroszczę, szczególnie przy całych tygodniach paskudnej pogody, kiedy nie ma gdzie iść z psem.
Mam generalną zasadę, że z psami wychodzę ZAWSZE. Plucha, zawierucha, czy śnieżyca, jak wczoraj... Nie ma zmiłuj. Chyba, że mnie jakaś choroba rozłoży na amen. Bo jak nie na amen, tylko trochę - to i tak wychodzę. Ale tego starego, rozpadający się, prawie dwustuletniego domu nie kupilibyśmy, gdyby nie działka. Dla psów. Tamtych... Uspokaja mnie to, że mają gdzie pohasać w ciągu dnia. Latem/wiosną rzadko są w domu. Teraz też wypadają co chwilę na 15-20-minutowe przebieżki. Ale Francusko-Włoszeczka ma znacznie krótszą sierść niż Gajuś i nie ma podszerstka. Tego może nie widać, ale Ogary są dobrze chronione. Przez wieki żyły w nieogrzewanych psiarniach w naszych polskich warunkach i w kojcach świetnie sobie radzą przez cały rok, bo wielu hodowców trzyma Ogary w kojcach. Gaję myśliwy, od którego ją kupiłam, też trzymał w kojcu. Nigdy potem nie miała najmniejszego przeziębienia i raczej upały gorzej znosiła, nawet za młodu. Ale Tropka wyczaiła, że w pomieszczeniu gospodarczym, do którego często są otwarte drzwi, jest kominek, taki roboczy, którym dogrzewamy chałupę w pewnych sytuacjach, bo ma specjalny system rozprowadzający ciepło. I teraz akurat się w nim pali. Najpierw nieśmiało, chyłkiem, bo ona zawsze się pyta wzrokiem, czy może , a potem już oficjalnie zaczęła dogrzewać pod nim dupsko. Gajuś chciał jej potowarzyszyć, ale nie wyrobił.

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Na pewno nie zazdroszczę "głuchnięcia" na polu. Pon raz poszedł za zającem - na nic nie reagował
Bo każdy pies jest myśliwym, tylko nie wszystkie o tym wiedzą, siedząc na kanapie, z dala od pola. Ogary też lecą za zwierzyną, ale moje były raczej odwoływalne. Oczywiście do czasu. Jak nie zareaguję natychmiast to muszę na nie potem poczekać, bo oczywiście głuchną, jak wpadną w amok tropienia. Jednak gwiżdżę i wołam, aż w końcu wracają. Do takich zachowań, typowych dla myśliwskich psów, ich nie zachęcałam, a wręcz odwrotnie. Ale Tropka jest głucha od początku i nic jej nie wyrywa z transu.

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Na pewno w końcu znajdziesz sposób na psicę - oby jak najszybciej
Sama już nie wiem, Emciu...

Cytat:
Napisał zadziorny Zobacz post
Super . Gratulacje
Dzięki, Zadziorku.
Przeczytany 17-01-2021, 13:19   #4669
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Miasto: Śląsk
Domyślnie

dogaju aleś piękne zwierzę wyhaczyła
Parę tworzą przeuroczą
Przeczytany 17-01-2021, 13:43   #4670
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Miasto: Śląsk
Domyślnie

Nadludzkim wysiłkiem udało mi się wrzucić filmik na yt, żebyście mogli zobaczyć, ile radości mojemu staruszkowi zima przyniosła
https://youtu.be/wxuEsYsdPt4
Przeczytany 18-01-2021, 22:13   #4671
dogaja
Ja jaKO ŚCIgacz
Moderator

dogaja's Avatar

Miasto: Karkonosze
Domyślnie

Cytat:
Napisał coztego Zobacz post
dogaju aleś piękne zwierzę wyhaczyła
Nooo... mam miłe wspomnienia ze Śląska.

Cytat:
Parę tworzą przeuroczą

Udały mi się dzieci. Razem:

…i osobno:

Cytat:
Nadludzkim wysiłkiem udało mi się wrzucić filmik na yt, żebyście mogli zobaczyć, ile radości mojemu staruszkowi zima przyniosła
Ooooo... Cosiu, to z Ciebie gościówa! Ja nie mogę się zmobilizować, żeby wrzucić chociaż jeden z miliona filmików, na których psy biegają, walczą, kąpią się w strumieniach, biegają, walczą, przekrzywiają głowy, biegają, robia miny, walczą, biegają, podgryzają coś, śpią, biegają, biegają i... tak do miliona. Jest z czego wybierać.
Nadludzkość to dla mnie także renderowanie. Czy moglibyśmy mieć taki forumek, żeby filmik wrzucało się z telefonu i szlus? A tu takie jakieś francuskie menuety...
Twój staruszek w olimpijskiej formie! I śniegu też przyzwoicie napadało.
Przeczytany 19-01-2021, 20:08   #4672
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Miasto: Tczew
Domyślnie

Cytat:
Maciuś się pojawił Mój ulubieniec
Cytat:
Napisał dogaja Zobacz post
Czy moglibyśmy mieć taki forumek, żeby filmik wrzucało się z telefonu i szlus? A tu takie jakieś francuskie menuety...
Już jest... Facebook się nazywa Powodzenia w szukaniu na nim czegoś co kiedyś się zobaczyło i chciałoby się do tego wrócić
Przeczytany Wczoraj, 23:53   #4673
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Vogue podesłała nowe zdjęcia Agata - psiak rośnie jak na drożdżach, ale ogolony na razie wcale nie wygląda jak hiszpanek... Oby szybko obrósł na nowo

Jest uroczy, wygląda jak maskotka

Cytat:
Napisał dogaja Zobacz post

Udały mi się dzieci. Razem:

…i osobno:

Dogaja, bardzo ci się dzieciaki udały Wszystko obejrzałam i przeczytałam, po prostu czuje się jak jesteś szczęśliwa

Słowa kluczowe
84 baseny, bawareczka!, bez Basi nie da si, cosia_nowa_wierszowa_gosposia, komunikaty_meteorologiczne, Pogodynka-Caffe, wierszyk z rana jak smietana

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów