Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Rasy > Grupa III

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 05-07-2007, 22:16   #46
sirion
wiedźma

sirion's Avatar

Miasto: Łódź
Domyślnie

Nie wiem, jaki masz aparat, ale w większości elektronicznych jest tryb sportowy oznaczony zwykle biegnacym ludzikiem. Wtedy możesz ruchliwe elementy focić.

Dodane po 1 minutach:

A u nas weteran dziś krył sukę. Stary ale jary !

Wiedźmy wszystkich krajów łączcie się !
sirion jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 05-07-2007, 22:22   #47
fantka
skyeofan(t)ka

fantka's Avatar

Miasto: Wrocław
Domyślnie

Tryb sportowy w aparacie mam ale problemem jest kiepski fotograf. Łapię zazwyczaj albo przednią albo tylną część zwierza. Może da się to jakoś skleić?

fantka jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 05-07-2007, 22:25   #48
sirion
wiedźma

sirion's Avatar

Domyślnie

Tak jest, trzeba posklejać !

Przeczytany 06-07-2007, 07:51   #49
bea100

bea100's Avatar

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Napisał sirion
...
A u nas weteran dziś krył sukę. Stary ale jary !
Bardzo trzymam kciuki
Przeczytany 07-07-2007, 20:32   #50
fantka
skyeofan(t)ka

fantka's Avatar

Domyślnie

Sirion, specjalnie dla Ciebie: Tales fotki kąpielowe. Już po kąpieli a przed czesaniem i suszeniem.

i widok lica

O kurczę, TZ pozmieniał mi ustawienia irfan view i piksele się rozjeżdżają. Na fotosiku tego nie zauważyłam.

Trochę poprawiłam.
Przeczytany 14-07-2007, 18:24   #51
fantka
skyeofan(t)ka

fantka's Avatar

Domyślnie

Dodaję następne fotki. Udało mi się ufocić delikwenta po uprzednim wymęczeniu.

Tales w zeszłym tygodniu na ogródku u moich rodzicieli....

[URL=www.fotosik.pl][/URL

A to już dzisiejsza produkcja. Nasza spacerowa łączka.

Sirion, oceń na ile to moje półdiablę przypomina skye terriera.
Przeczytany 14-07-2007, 21:52   #52
sirion
wiedźma

sirion's Avatar

Domyślnie

Fantka, on jest bardzo ładny, dobrze wybarwiony (kufa i uszy), grzbiet prosty. Aż szkoda, że on papierów nie ma. Ale tego się już nie odrobi. A kiedy go kastrujesz, bo pamiętam z dogo, że były takie plany.

Przeczytany 14-07-2007, 22:18   #53
fantka
skyeofan(t)ka

fantka's Avatar

Domyślnie

Sirion, dzięki za ocenę. Twoja opinia wiele dla mnie znaczy.
Co do kastracji, to Tales miał być ciachnięty przed długim weekendem czerwcowym. Jednak moje dziecię uszczęśliwiło nas szkarlatyną. Michał miał wysoką gorączkę i nie chciał pić, a wtedy panowały straszna upały. Bałam się, że się odwodni i wylądujemy w szpitalu. A psem zaraz po zabiegu trzeba się zajmować. Odwołaliśmy zabieg. Teraz planujemy na sierpień, wtedy mam urlop. Mam nadzieję, że tym razem się uda.

Przeczytany 14-07-2007, 22:24   #54
sirion
wiedźma

sirion's Avatar

Domyślnie

Fantka, ja go muszę chwalić, bo to ostatecznie rodzony wnuczek Froda [smilie=happy.gif] Ale serio, ładny pies.

Przeczytany 14-07-2007, 22:43   #55
fantka
skyeofan(t)ka

fantka's Avatar

Domyślnie

Pokrewieństwo zobowiązuje. Mam nadzieję, że kiedyś trafi do nas sunia, z papierami. Tak piękna jak Twoja Jasmina. Pisałam już na dogo, że skye podbiły nasze serca.
A na razie dłubię w internecie, oglądam zdjęcia skye terrierów z różnych stron świata. Dla mnie jak dotąd ideałem jest Wodan z Hubertówki. Dorian też bardzo mi się podoba ale ja wolę jasne skye.

Przeczytany 14-07-2007, 22:59   #56
sirion
wiedźma

sirion's Avatar

Domyślnie

Wodan już nie żyje. On nie był tak jasny jak Tales. Jakby tu powiedzieć - był jasno beżowy z przesianiem czarnych włosków (bardzo niewiele, ale wyraźnie). Nigdy nie miał imponującego futra do samej ziemi, ale to był pies, który czuł wystawy. Noi włascicielka, Gosia Asman doskonale go prowadziła. A, i nigdy nie miał potomstwa. Widziałam go wielokrotnie na wystawach.
Ja jakoś byłam od poczatku nastawiona na ciemne. Pierwszy, jakiego widziałam, był ciemno szary (stalowy). Taki sam w kolorze ilustrował rasę w czeskiej książce o psach rasowych, jaką miałam w domu. I tak sobie umyśliliśmy - jak najciemniejszy. Frodo jest w efekcie ciemno szary. A moim cichym marzeniem jest skye jasno srebrny (platynowy). Właśnie nie kremowy, szampański tylko jaśniusieńko szarawy.

A, jesteś chyba też na terrierkowie zarejestrowana, ja tam piszę o skye'ach nieco poważniej i są tam rozważania o kolorkach.

Przeczytany 14-07-2007, 23:14   #57
fantka
skyeofan(t)ka

fantka's Avatar

Domyślnie

Ja też pierwszego skye widziałam szarego. Mieszkał w bloku naprzeciw mojego. Nazywał się Baszar. Dokładnie nie wiem, czy to było imię z rodowodu. Był z hodowli gdzieś z południa Polski.
Wodan na zdjęciach wyglądał na dość jasnego. Ale faktycznie, żeby psa ocenić trzeba go zobaczyć w realu.
Na Terierkowie bywam i czytałam Twoje posty. Co najmniej raz w tygodniu sprawdzam czy pojawiło się coś nowego. Śmiesznie wyglądają dudleye (chyba dobrze napisałam) i skye dwukolorowe.
A moim marzeniem jest sunia szampańska lub kremowa (jaśniutka).

Mam tylko pytanie, czy przy tak jasnej maści często pojawiają się problemy z prawidłowym wybarwieniem kufy i uszu? Czy można to zauważyć już u szczeniaka?
Przeczytany 15-07-2007, 10:19   #58
sirion
wiedźma

sirion's Avatar

Domyślnie

To był Baszar od Miki, rodzony brat matki Froda. Dawno temu we Wrocławiu pewna pani miała hodowlę "od Miki", chyba dwa mioty tam się ulęgły.
Fantka, Tales jest własnie kremowy.
Podobno skye długo przez kilka pokoleń hodowane tylko kremowe tracą z czasem czarny kolor na znaczeniach i stają sie one szare. W ogóle na temat ubarwienia to jest wiele mitów. Niektórzy twierdzą, że jak pies ma czarne plamy na języku, to ma dobrą pigmentację. Frodo ma takie plamy, i jego wnuki - Jasmina, Jonatan i Jagódka (chyba) też. Kiedyś się obśmiałam na amerykańskim forum o skye'ach, gdzie pewna właścicielka opisywała swoje przypadłości. Otóż zauważyła czarne plamy na języku i pognała z psem do veta sądząc, że cierpi on na jakieś dziwne schorzenie. Vet dostał ataku śmiechu i wytłumaczył, że u psów tak bywa po prostu.

Przeczytany 15-07-2007, 10:38   #59
fantka
skyeofan(t)ka

fantka's Avatar

Domyślnie

Sirion, tak Tales jest kremowy, ale na karku ma więcej szarych włosów. Jest też troszkę przesiany czarnym włosem. Na zdjęciach w pełnym słońcu nie jest to widoczne. Wiem, że on jeszcze się wybarwia. Ciemny pas zwłaszcza na mokrej sierści jest doskonale widoczny. Tales plam na języku nie ma, ale ma intensywnie czarne podniebienie.
Jaki ten świat skye'owy jest mały. A z tego co pamiętam, Baszar miał problemy z układem moczowym (częste infekcje). Co się z nim stało nie wiem. Jego właściciele wyprowadzili się z 7 lat temu

Przeczytany 16-07-2007, 22:37   #60
sirion
wiedźma

sirion's Avatar

Domyślnie

Baszar to może już nie żyć. Byłby teraz staruszkiem.

Co do Talesa - trochę ciemniejszych włosów na łopatkach jest absolutnie normalne. Gdybyś miała się okazję przyjrzeć skye'om na żywo, to prawie każdy na łopatkach jest delikatnie ciemniejszy. A z kolei na nogach odrobinę jasniejszy. Jedynie idealnie czarne są jednolite w kolorze !

We wrześniu masz okazję - wystawa we Wrocławiu, jak znam życie to kilka skye'i będzie - są takie dwie w tym mieście, co najpewniej coś pokażą. I w ciemno prorokuję, że będzie to jedna szara suka i kremowy pies i kremowa suka

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów