Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Rasy > Grupa III

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 26-05-2007, 21:38   #31
Vectra

Vectra's Avatar

Domyślnie

ara wiesz jakoś znam kilka tos i jakoś nie mają testów ,ale to pewnie dlatego że sa to psy albo w typie albo nie wystawiane ....... i różne one takie są w kontaktach między psich ...

a ile bullowatych mamy rasowych w PL ? a ile przypadkowych niewiadomego pochodzenia ? ale idiotów ma TTB ?

Nie generalizujmy tak ras psów na podstawie naszych pojedynczych złych lub pozytywnych doświadczeń.

Ja nie twierdze że TTB to anioły bo to by było kłamstwo , za dużo tych psów trafia tam gdzie nigdy żaden pies trafić nie powinien ... ale nie powiem że boję się jakieś rasy psa tylko dlatego że pies sąsiada jest źle wychowany .
TTB w odpowiedzialnych rękach nie jest psem niebezpiecznym przed którym trzeba uciekać ...

No ,ale prasa i TV swoje zrobiło .... bo przecież najfajniej brzmi PITBULL zagryzł / pogryzł ... a szkoda że jak inny pies kogoś zagryzie jest tylko cicha wzmianka na ten temat ,a nie rozpęta burza jak wokół TTB.
Poza tym dla każdej innej rasy psa zawsze ,ale to zawsze znajdzie się wytłumaczenie dlaczego zaatakował (bo się przestraszył , bo ktoś go drażnił etc)..... TTB takiej taryfy ulgowej nie posiadają.

to jest bullo fobia lęk przed nie znanym ....

Ja oczywiście nikogo nigdy nie namawiam do chęci posiadania psa bullowatego , bo to za fajne psy by mógł mieć je każdy . Najgorzej jak ktoś się obsłucha tych bajek co to TTB mają w paszczy i zaoferowany wizją psa o nadprzyrodzonych mocach biegnie i kupuje , a jeszcze to że teraz to wszyscy bedą się mnie w okolicy bać też dodaje animuszu i bardziej zachęca by takiego psa u boku prowadzić.

Mojej pitbullki ludzie przeważnie boją się jak ognia , raczej dobek jest postrzegany jako ten łagodniejszy - i tu wielka pomyłka , bo Kano jest zaraza który nie toleruje żadnych obcych psów.I mimo że on ma 10 lat , jest agresywny , nigdy żadnemu psu włos nie spadł z głowy , dodam że kagańców moje psy nie posiadają i nigdy nie nosiły.
Tylko nie wiem ja może znam reakcje moich psów ? znam ich każdy ruch , gest , sygnał ? umiem przewidzieć ? Odpowiednio zareagować ? nie puszczać dobka tam gdzie są psy .. nie wmawiać ludziom że jest grzeczny mimo że wiem że jest inaczej. O jak często słyszę ze mój piesek to kocha cały świat , a widzę że pies już tylko czycha by zaatakować ,ale winę za to ponoszę ja bo piesek nie lubi czarnych psó , nie lubi czegoś tam i pewnie to moj sprowokował bo jego to nigdy ......

A już najśmieszniejsze i tu szczerze śmieje się zawsze w głos jak jakiś pies rzuca się na Lalke , Lala stoi zdziwona i patrzy o co chodzi ,a właściciel agresora wydziera się na mnie że mam psa morderce , niebezpiecznego i dlaczego nie ma kagańca i zadzwoni zaraz na policje bo mój pies się rzuca Podkreślam Lala stoi bez żadnej reakcji i jest atakowana
Przeczytany 26-05-2007, 22:32   #32
Cimi

Cimi's Avatar

Miasto: Gliwice
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vectra
A już najśmieszniejsze i tu szczerze śmieje się zawsze w głos jak jakiś pies rzuca się na Lalke , Lala stoi zdziwona i patrzy o co chodzi ,a właściciel agresora wydziera się na mnie że mam psa morderce , niebezpiecznego i dlaczego nie ma kagańca i zadzwoni zaraz na policje bo mój pies się rzuca Podkreślam Lala stoi bez żadnej reakcji i jest atakowana
Jakaś nienormalna czy co

A co do testów
Czy TTB mają swoje testy psychiczne ? I jak one wyglądają, że właściciele bullowatych się ich panicznie boją ?

I wszystko jasne.
Cimi jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 26-05-2007, 22:41   #33
Vectra

Vectra's Avatar

Domyślnie

szczerze , jak żyje nie słyszałam by gdziekolwiek robiono takie testy ...........
Ba , nawet zdobyć zezwolenie to jest abstrakcja gdyż w UM we warszawie nie mają druków , wiedzy i nikt nic nie wie odsyłali mnie od pokoju do pokoju i żadna z pań nie miała zielonego czego ja od nich biednych chcę , a ja jako prawy obywatel chciałam mieć legalnie pitbulla
Przeczytany 26-05-2007, 23:08   #34
Cimi

Cimi's Avatar

Miasto: Gliwice
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vectra
szczerze , jak żyje nie słyszałam by gdziekolwiek robiono takie testy ...........
Właśnie też mi się tak wydawało..

I wszystko jasne.
Cimi jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 27-05-2007, 17:15   #35
ara

Domyślnie

Cytat:
Napisał Vectra
to jest bullo fobia lęk przed nie znanym ....

Przepraszam, z grubsza się orientuję jak selekcjonowano te psy do reprodukcji... to taka informacja o bezmierności mojej niewiedzy chyba nie chce mi się wdawać w dalszą dyskusję... zaraz ktoś napisze, że genetyka nie istnieje, wsio rawno wyżły do obrony czy dobki do dogoterapii, haszczaki idealne do obedience i tylko bullowate mają super charaktery pewnie z kosmosu , już to przerabiałam i jakoś mi się nie chce dyskutować na takim poziomie.

A testów dla TTB nie ma. Może się kiedyś pojawią, jeżeli "miłośnicy" tych ras do pewnych rzeczy dorosną.
ara jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 07-06-2007, 23:39   #36
Pika
Złośliwa
Moderator

Pika's Avatar

Miasto: w kosmosie
Wyślij wiadomość przez GG do Pika Wyślij wiadomość przez Skype do Pika
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vectra
Ba , nawet zdobyć zezwolenie to jest abstrakcja gdyż w UM we warszawie
testow nie robi UM
I obowiązkowe testy psychiczne u psow hodowlanych wedlug regulaminu ZK obowiązują również przy tosach

Tu mozna to znaleźć kto, co musi miec

http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/zal..._hodowlane.pdf
Problemem jest tylko to, ze pitbull nie jest rasą uznaną pzrez ZK, ale sa inne organizacje uznające pitbula i moze one powinny takie testy zarządzić
Poza tym sa inne TTB, uznane i moze warto by te testy wprowadzic
Tak, tylko po to, zeby ludziom "zamknąć gębę"
Przeczytany 07-06-2007, 23:53   #37
Vectra

Vectra's Avatar

Domyślnie

PIKA , ale ja pisałam o niemożliwości wyrobienia ZEZWOLENIA w UM a nie testów ........

tu jest to zdanie które nawet zacytowałaś

Cytat:
Ba , nawet zdobyć zezwolenie to jest abstrakcja gdyż w UM we warszaw
ie
Przeczytany 08-06-2007, 00:05   #38
Pika
Złośliwa
Moderator

Pika's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Vectra
PIKA , ale ja pisałam o niemożliwości wyrobienia ZEZWOLENIA w UM a nie testów ........

tu jest to zdanie które nawet zacytowałaś

Cytat:
Ba , nawet zdobyć zezwolenie to jest abstrakcja gdyż w UM we warszaw
ie
ale jest jszcze druga częśc cytatu

Cytat:
Zrozumialam, ze mowa o testach w ogóle a nie o testach dla TTB
Przeczytany 08-06-2007, 00:10   #39
Vectra

Vectra's Avatar

Domyślnie

mowa była odnośnie postu kogoś tu piszącego że "podejdzie do bullowatego jak zobaczy testy iluś tam przodków wstecz "

więc ?

czepiamy się ,a nie czytamy wszystkiego ?
łapiesz mnie za słówka ....... ahh jak mi tego brakowało
Przeczytany 08-06-2007, 00:42   #40
Pika
Złośliwa
Moderator

Pika's Avatar

Domyślnie

Ewa czytam wszystko
ale jednak ..
niektore psy mają testy, to czemu TTB by mieć nie mogly ?
Przeczytany 08-06-2007, 00:56   #41
Vectra

Vectra's Avatar

Domyślnie

PIKA , ja jestem zdania że TTB powinny i to nie tylko te rasowe ,ale głównie te w typie.Moje zdanie chyba na temat tego znasz , rozmawiałyśmy na żywo
Mamy ciekawy dość przepis o psach uznanych za "niebezpieczne" i po za tym że jest ustawa to nie ma mocy wykonawczej.I szlag mnie trafia że nadal te fajne piesy trafiają w ręce do których trafić nigdy nie powinny.

a dlaczego nie robi się testów TTB to pytanie nie do mnie , bo ja nie mam pojęcia o tym .... i spokojnie mogły by takie testy mieć i zdawać śpiewająco , a wszystkie osobniki " zepsute " nadmiernie agresywne po prostu usypiane.Ja jestem że tak powiem bez sentymentów.

ooo i przede wszystkim testy dla osób chcących mieć psa z potencjałem , czy się aby na pewno nadaje mieć psa - silnego z charakterem.I to nie tylko akurat tylko TTB mam na myśli
Przeczytany 09-06-2007, 14:56   #42
ara

Domyślnie

Cytat:
Napisał Vectra
mowa była odnośnie postu kogoś tu piszącego że "podejdzie do bullowatego jak zobaczy testy iluś tam przodków wstecz "
Oj, koleżance chyba argumentów brakuje aż poprzekręcać wypowiedź musi a może nie odróżnia psa od człowieka?

A tak nawiasem mówiąc, do bullowatych zdarza mi się podchodzić, chociaż nie przeczę, że za idealne (i mam nadzieję, że nadal obowiązujące) uważam rozwiązanie francuskie
ara jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 09-06-2007, 15:16   #43
Vectra

Vectra's Avatar

Domyślnie

ara zdecydowanie wole psy niż ludzi , nawet te naj agresywniejsze , bo z psem zawsze się idzie dogadać

Dodane po 13 minutach:

a w ogóle to jakich argumentów mam mi brakować
bo akurat tego nie zrozumiałam , chyba za gorąco jest i moja mózgownica marnie pracuje ......

Ja nikogo nie przekonuje by kochał TTB ,a zwłaszcza tych co psów tych nie znają ,albo znają z gazet i TV lub spotkali jednego źle wychowanego i w zwiazku z tym przekreślają całą rase.

Jak już to PIKA wyczytała że w UM chciałam testy robić
no ,ale cóż .....

Moje psy na szczęście mieszkają z dala od wszystkich anty , mają spokój , luz , mogą biegać luzem ile chcą.Nikomu nie zawadzają.

a fakt faktem to w miastach tylko mini ozdóbki mają wolność i swobodę , przy takiej fali nienawiści do psów jaka się szerzy , nie można spokojnie wyjść z psem na spacer by ktoś nie zaatakował psa lub człowieka że ma jakiegoś psa.
Przeczytany 18-06-2007, 09:57   #44
zadziorny
i piesia jedna

zadziorny's Avatar

Miasto: Rybnik
Domyślnie

Moje welshe bardzo lubią amstafy (z wzajemnością ). Mamy w naszym klatce pieska około 1,5-rocznego. Cudny jest :*. Kiedy go sąsiedzi przywieźli miał 6 tygodni i przechodził moim suczom pod brzuchem bez problemów . Teraz to dorosły pies, ale za to bardzo przyjacielski i całuśny :579: (a jak cudnie gryzie po uszach ).
Przeczytany 18-06-2007, 13:44   #45
Koma

Koma's Avatar

Miasto: Łódź
Domyślnie

Tak boję się. Ale nie o siebie a o moją sunię, kiedy spotykamy na swojej drodze TTB. Odkąd w młodości została kilka razy przez te psy poturbowana (na szczęście nie groźnie), stała się w stosunku do nich agresywna- najprawdopodobniej ze strachu.
Wierzę, że są TTB, które nie rzucają się na każdego napotkanego psa, jest jeden ast, którego moja Koma toleruje, ale znam go od szczeniaka i nigdy nawet na nią nie warknął. Jednak większość osiedlowych bulli już z daleka się pieni gdy zobaczy jakiegoś psowatego.
Koma jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów