Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Galeria > Ilustrowane pogaduszki – Galeria

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 22-01-2010, 18:48   #61
sirion
wiedźma

sirion's Avatar

Miasto: Łódź
Domyślnie

Przecież można mieć dwa psy ......

Wiedźmy wszystkich krajów łączcie się !
sirion jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 22-01-2010, 18:48   #62
Zorlis

Zorlis's Avatar

Wyślij wiadomość przez GG do Zorlis
Domyślnie

Cytat:
A co z Fadzikiem?
No właśnie Lepiej nowego lokum jej poszukać, żeby mogła chłopa do siebie zabrać...
Zorlis jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 22-01-2010, 18:49   #63
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Miasto: Tczew
Domyślnie

Cytat:
Napisał sirion Zobacz post
dokładam się do doga
Cytat:
Napisał coztego Zobacz post
A co z Fadzikiem?
Dog od małego będzie na BARF-ie
Przeczytany 24-01-2010, 01:33   #64
Jurek

Jurek's Avatar

Miasto: Opolskie
Wyślij wiadomość przez GG do Jurek
Domyślnie

Film
bardzo sympatyczny
Jurek jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 24-01-2010, 09:38   #65
wolfi

wolfi's Avatar

Miasto: Między swymi
Domyślnie

Blow wymarzyłaś sobie jakiegoś konkretnego doga?
Umaszczenie, czy typ?
Przeczytany 24-01-2010, 12:40   #66
Blow

Blow's Avatar

Miasto: Gdynia/Olsztyn
Wyślij wiadomość przez GG do Blow
Domyślnie

Cytat:
Napisał coztego Zobacz post
Ja przecież już 100 lat po studiach , teraz tylko sobie robię tech.wet., ostatni semestr przede mną

Ja trafiłam w necie na takie podyplomówki, jak trochę pogooglać to da się znaleźć Np. TUTAJ
O, tech.wet-superZaczęłaś od razu po studiach czy potem Cię natchło?Brawo
No, w Warszawie jest psychologia zwierząt, jest też w Szczecinie(nasz trejner robi/ł) i w kilku innych miejscach pewnie też się znajdzieNa początku myślałam o Szczecinie właśnie ale do Warszawy chyba nawet bliżej mam?

Agaty posty coraz bardziej składają mi się w całość-czyżby chciała otwierać szkołę dla psów?
Cytat:
Napisał cavallo Zobacz post
Ja wiem, że wygooglać można, ale myślałam, że Blowka ma już coś konkretnego na oku
Tak jak wyżej, myślałam o Szczecinie ale plany jeszcze mają czas na modyfikację
Cytat:
Napisał sirion Zobacz post
Licencjat, inżynier, bakalaureat, jak zwał tak zwał. Chodzi mi o pierwszy stopień studiów. Skończ je w terminie, udokumentuj czarno na białym, a dokładam się do doga (na max 10 % ceny szczeniaka). I te, które zaczęłaś teraz. Nie skacz z kwiatka na kwiatek. I nie odkładaj wszystkiego na ostatnia chwilę, a nuż się uda, bo nie zawsze się uda, a potem jest d..a blada.
Hahaha, Sirion, pojechałaś po bandzie!Chyba sobie printscreena zrobię, hahaPocieszę Cię, że na razie nie mam w planach nic zmieniać, ew. kiedyś uzupełnić ale życie weryfikuje nasze plany, mam tego świadomość
Cytat:
Napisał Zorlis Zobacz post
No właśnie Lepiej nowego lokum jej poszukać, żeby mogła chłopa do siebie zabrać...
Nad tym będę pracować niebawem, tym razem już z konieczności wręcz...
Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Dog od małego będzie na BARF-ie

Cytat:
Napisał Jurek Zobacz post
Film
bardzo sympatyczny
Dziękujemy
Cytat:
Napisał wolfi Zobacz post
Blow wymarzyłaś sobie jakiegoś konkretnego doga?
Umaszczenie, czy typ?
Moje poglądy na ten temat ciągle ewoluują, w końcu myślę o tym już od dwóch-trzech lat ale opcje koloru pozostają niezmienne-żółty lub pręgowany
Typ ciągle się zmienia, z czasem coraz więcej wiem toteż i moja wizja zmienną jest
W tej chwili czekam z niecierpliwością na ciekawy miot po importowanym przez jedną z moich topowych polskich hodowli z Rosji Veronie:

i miotowej siostrze Pikowego Hipolita Iluzji, która nota bene ma kuźniowe pochodzenie
zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Blow jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 24-01-2010, 12:41   #67
Blow

Blow's Avatar

Domyślnie

Z jednej strony nie lubię dogów o zbyt lekkiej, tzw. sportowej sylwetce, co w zasadzie w puli ż/p nie jest chyba aż tak często spotykane(?), lubię osobniki o męskiej budowie, dlatego skłaniam się ku psom raczej niż sukom(ale Fadzi...), fajnie jak dog ma mocarną klatę, zbudowane przedpiersie, fajnie jak nie jest za długi ale to mniej istotne.Z kolei ważna jest też elegancja...Piękna jest np Cocaina Saria mieszkająca w hodoli Giga la Gothica

tak samo pełna gracji Dida forumowej koronki-Flamenco Korona Borealis mieszkająca w rodzimej hodowli

czy ostatnio przeze mnie odkryta nieżyjąca już jej siostra Fantazja, która mieszkała w hod.Jantarowa Saga

w Poznaniu spodobała mi sie bardzo efektowna Córka Stefanki Być Może.Choć jest nieduża i drobna urody jej nie można odmówić(i jest po suce z Kuźni)

Ale to wszystko jest jeszcze rozbieżne, mało sprecyzowane, mam swoje upodobania ale zdarza się, że zawróci mi w głowie pies w zupełnie innym typie, u jednego osobnika spodoba mi się budowa ale ruszał się będzie kiepsko, jedna cecha będzie przeze mnie pożądana u danego psa ale jednocześnie będzie on posiadał inne-niepodchodzące pod moje upodobania a ja jeszcze nie potrafię określić ich wagi, ciężko mi zdecydować, które przeważą nad którymi-in plus czy na odwrót.

I tak na dzień dzisiejszy z psów wrażenie na mnie robi b. lekki Limahl Lanquesco

ale moją uwagę przykuje też a raczej przede wszystkim mocny, samczy, nieco mastiffowaty w typie pies ważący 90 kilogramów....Na razie jednak nie jestem w stanie przytoczyć osobnika w takim typie, którego uważam za przeważąjącego nad innymi.Wydaje mi się, że manipulując liniami o mocarnej budowie trudniej jest zachować inne pożądane cechy, np właśnie ruch, elegancja u takich olbrzymów, jednoczesna z dużą masą suchość itd.itp w moich oczach są niełatwe do zachowania...

Na chwilę obecną chciałabym doga niezbyt drobnego, nie za niskiego(za 85-90 cm bym się nie obraziła), jeśli miałby to być pręgus to jasny i przede wszystkim ZDROWY

W skrócie mówiąc-nie, chyba jeszcze nie mam określonego typu

Przeczytany 24-01-2010, 12:53   #68
wolfi

wolfi's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Blow Zobacz post
W skrócie mówiąc-nie, chyba jeszcze nie mam określonego typu
Oj chyba maaasz
Wiesz czego szukasz i co Ci się podoba a co nie.
Opowiedz coś jeszcze o dogach, bo ciekawie piszesz
Przeczytany 24-01-2010, 12:56   #69
cavallo

cavallo's Avatar

Miasto: Kraków
Wyślij wiadomość przez GG do cavallo
Domyślnie

Ja też lubię mocne typy
Dlatego wolę akity amerykańskie od lżejszych, smuklejszych Inu. Amerykańce to prawdziwe czołgi

A Ty widzę zakochana w dogach na dobre i na złe
cavallo jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 24-01-2010, 13:03   #70
wolfi

wolfi's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Blow Zobacz post
Na chwilę obecną chciałabym doga niezbyt drobnego, nie za niskiego(za 85-90 cm bym się nie obraziła), jeśli miałby to być pręgus to jasny i przede wszystkim ZDROWY
Nie wiem jak u dogów, ale u wilczarzy ciężko o psa o wzroście 90 i powyżej w kłębie żeby miał dobre proporcje .
No a zdrowie to już smętnawa bajka- nie wiadomo gdzie gorzej: u dogów czy u wilczarzy?..
Przeczytany 24-01-2010, 13:26   #71
Blow

Blow's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Oj chyba maaasz
Wiesz czego szukasz i co Ci się podoba a co nie.
Opowiedz coś jeszcze o dogach, bo ciekawie piszesz
Oj, nie do końca wiemZawsze twierdziłam, że lubię masywne psy, tymczasem teraz, kiedy chciałam przytoczyć psy robiące na mnie wrażenie, większość z nich jest zupełnie innychMarzy mi się potężny pies ale, tak jak jeszcze dopisałam w edycji posta, trudniej o naprawdę pięknego psa w tym typie, chyba jeszcze takiego dla mnie nie stworzyli
Inna sprawa, że za mało jeżdżę na wystawy żeby sobie wyrobić twarde poglądy i opinie nt. konkretnych psów czy linii, za mało mam okazji obserwować na żywo a przecież na zdjęciach, przez internet to, hmmm...Są psy(niekoniecznie o ż/p mowa), nad którymi wiele osób się rozpływa, ja też się rozpływałam-dopóki nie zobaczyłam osobnika na żywo i nie okazało się, że na zdjęciah miał świetną prezencję bo....miał je robione zawsze z konkretnej perspektywy maskującej jak dla mnie wykreślające wady zadniej części.Kiedyś bardzo chwaliłam, dziś rozczarowana zastanawiam się jakim cudem taki psiak wygrywa na ringach i kryje.
Na razie jeżdżę tylko na niektóre wystawy w północnej części kraju, do Poznania, raz byłam w Krakowie, to za małoNie znam zbyt wielu hodowców osobiście, nie bywam więc w hodowlach, nie oglądam psów, które rzadko się już pokazują na ringach, tego mi szodaBrak mi samozaparcia żeby sumiennie studiować rodowody, nawet jak to robię,za godzinę nic nie pamiętamTo jeszcze nie jest ten stopień zaawansowaniatoteż o dogach powinni opowiadać inni
Cytat:
Napisał cavallo Zobacz post
Ja też lubię mocne typy
Dlatego wolę akity amerykańskie od lżejszych, smuklejszych Inu. Amerykańce to prawdziwe czołgi

A Ty widzę zakochana w dogach na dobre i na złe
Agata, ja też wolę hamerykańskie akity
Cytat:
Nie wiem jak u dogów, ale u wilczarzy ciężko o psa o wzroście 90 i powyżej w kłębie żeby miał dobre proporcje .
No a zdrowie to już smętnawa bajka- nie wiadomo gdzie gorzej: u dogów czy u wilczarzy?..
To prawda, ze wzrostem jako cechą pożądaną idą mankamenty, a już zdrowotne szczególnie.To jasne, że (choć podobają mi się kolosy po 97 cm), wybiorę psa niższego a zdrowego jeśli miałabym wybór
Wilczarze z dogami chyba idą łeb w łeb jeśłi chodzi o choroby choć wydaje mi się, że u dogów nie jest aż tak częstą przypadłością kardiomiopamia?Chyba, że zwyczajnie się o tym otwarcie nie mówi?No ale skręt...dotyka psy kilkumiesięczne, trzyletnie, młode, stare....

Przeczytany 24-01-2010, 13:58   #72
wolfi

wolfi's Avatar

Domyślnie

Kardiomiopatia rozstrzeniowa niestety też dotyczy dogów.
Sugeruje się dziedziczenie powiązane z płcią, męskie potomstwo chorych samic ma zwiększone ryzyko zachorowania.
Przeczytany 24-01-2010, 17:01   #73
Jurek

Jurek's Avatar

Miasto: Opolskie
Wyślij wiadomość przez GG do Jurek
Domyślnie

Hej, poczytałem o Twoim wyobrażeniu swoje wymarzonego psa.
Też uważam, że dobrze wiesz czego szukasz co Ci się podoba,
ale też masz wiedzę ,ze sztywne trzymanie się jakiś założeń może mieć pewne konsekwencje
Nie znam się na rasach, ale z zainteresowaniem czytam co piszesz.
Fado na tle zamieszczonych przykładów wygląda dobrze,
dla mnie to dalej FADO, czyli konkretny pies,
który świetnie wychodzi na zdjęciach
Jurek jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 24-01-2010, 19:05   #74
Squ

Squ's Avatar

Miasto: Sopot/Olsztyn
Wyślij wiadomość przez GG do Squ
Domyślnie

Tylko proszę, nie obcinaj uszu...
Squ jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 24-01-2010, 20:37   #75
Loona
Moderator

Loona's Avatar

Miasto: Pabianice
Domyślnie

Blowi, przyniosłam Ci niebieskiego labiszona z parku

Loona jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Słowa kluczowe
Bez smyczy na blokach, dmuchać, dom wariatów, DOŻOfanka Gdynianka, Dżolanta R., foty będą za pół roku, Gdzie jest Piesek???!!!, grzywiasta piękność, kliker i paleta jaj, miszczu_nabijania_postów, nienawidzić, nieposprzątana psia kupa, odwracanie kota ogonem, PIĘTASZEK, RUSAŁKA, Sarenki i bażanty, sztuczny królik, terror_i_zagrożenie_życia, wielbiciel końskich pączków, wredna jędza

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów