Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Galeria > Poradniki

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 02-11-2008, 15:48   #1
madziasto4
i brytany

madziasto4's Avatar

Miasto: Gdynia
Wyślij wiadomość przez GG do madziasto4
Domyślnie Panoramiczy monitor a wymiary zdjęć

Mam panoramiczny monitor, więc obrazy, zdjęcia są poszerzone. Stąd moje pytanie- czy jest jakiś sposób, żeby zdjęcia móc oglądać w rzeczywistych wymiarach? Może jest jakaś przeglądarka, program, który wyświetlałby zdjęcia tak jak naprawdę wyglądają?
madziasto4 jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 02-11-2008, 20:00   #2
Szemrana
Małgorzata

Szemrana's Avatar

Miasto: Warszawa
Wyślij wiadomość przez GG do Szemrana
Domyślnie

Musisz ustawić rozdzielczość natywną dla monitora czyli np 1680x1050.

Czyli jednym słowem zmienić rozdzielczośc w ustawieniach.
Proporcje powinny wynosić 16:10
Przeczytany 04-11-2008, 00:50   #3
madziasto4
i brytany

madziasto4's Avatar

Miasto: Gdynia
Wyślij wiadomość przez GG do madziasto4
Domyślnie

Dziękuję
Okropnie małe teraz to wszystko na ekranie się wydaje Muszę się przyzwyczaić
madziasto4 jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 06-11-2008, 01:45   #4
Szemrana
Małgorzata

Szemrana's Avatar

Wyślij wiadomość przez GG do Szemrana
Domyślnie

Ano
masz duży monitor więc wszystko będzie mniejsze niż do tej pory.

Tak przy okazji (już kiedyś gdzies pisałam) - dobra jakość na monitorach LDC jest tylko przy ustawieniach w najwyższej z możliwych rozdzielczości.
Każda zmiana na niższą powoduje spadek jakości obrazu.
Stare poczciwe kineskopowe monitory nie miały takich niedogodności a rozdzielczość właściwie można było ustawić dowolną - wygodą dla oglądacza.
Przeczytany 13-11-2008, 17:38   #5
Borsaf

Domyślnie

Przymierzam sie do kupna nowego monitora. Zadziorny juz mi polecił taki, jak On ma, czyli 22 cale. Teraz czyta, że to wcale nie takie proste...Ja dużo zdjęć "obrabiam" w programach graficznych i do tego głównie będzie mi nowy monitor służył. To jaki ewentualnie kupic, zeby kieszeni nie podrzeć? Mam odlożone 750 zł...no, jeszcze troszke by sie zdobyło ale w 1000 muszę sie zmieścić.
Też obilo mi sie o uszy, że te wielkie "slonie" są nawet lepsze. Miejsca to ja mam dużo to nawet "slonia" postawię ale chyba już nowego kupowac nie warto?
Borsaf jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 13-11-2008, 18:45   #6
Baskomaniak

Baskomaniak's Avatar

Domyślnie

Do obróbki zdjęć i w ogóle do grafiki zdecydowanie lepsze są CRT, czyli tradycyjne monitory kineskopowe. Jeśli masz na niego miejsce, to będzie najlepsze rozwiązanie. Wprawdzie zjadają więcej prądu i zajmują więcej miejsca, to jeśli chodzi o barwy są zdecydowanie lepsze od LCD. Ceny płaskich LCD-ków dorównujących wiernością kolorów kineskopowym osiągają zazwyczaj wartości 5-cyfrowe
Przeczytany 27-12-2008, 23:59   #7
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Miasto: Sarnów
Wyślij wiadomość przez GG do Pysia
Domyślnie

No to pięknie.... Mój monitor ledwo dycha A mam tylko 400 zł na nowy Nie wykrzesam z budżetu więcej No i zostałam podłamana A czekać na gwiazdke z nieba nie mogę, bo patrzenie na mój obecny monitor dłużej niż 5 minut grozi oślepnięciem. Brakuje mu juz ostrości kompletnie. Do tego miga jak szalony.... Kończy się biedak ...
Pysia jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 28-12-2008, 17:00   #8
Puli
Mopomaniaczka
Moderator

Puli's Avatar

Miasto: Kraków
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pysia Zobacz post
No to pięknie.... Mój monitor ledwo dycha A mam tylko 400 zł na nowy Nie wykrzesam z budżetu więcej No i zostałam podłamana .
Ja mam uzywanego słonia za 200 zł i wole go od nowego plaskatego monitorka jaki ma moje dziecię.
Przeczytany 28-12-2008, 21:40   #9
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Puli Zobacz post
Ja mam uzywanego słonia za 200 zł i wole go od nowego plaskatego monitorka jaki ma moje dziecię.
Ja mam miejsce na słonie, ale nie mogę znaleźć takiego z dupką w sprzedazy....
Przeczytany 28-12-2008, 23:18   #10
Baskomaniak

Baskomaniak's Avatar

Domyślnie

To może poszukaj w ogłoszeniach lub na aukcjach z opcją niedalekiej lokalizacji, aby mieć możliwość osobistego odbioru. Może w jakimś sklepie komputerowym dadzą Ci namiary lub nawet sprowadzą dla Ciebie taniego kineskopowicza
Przeczytany 29-12-2008, 00:01   #11
Puli
Mopomaniaczka
Moderator

Puli's Avatar

Miasto: Kraków
Domyślnie

Firmy pozbywaja sie takich a i w komisach warto zapytac i w punktach napraw
Przeczytany 29-12-2008, 02:40   #12
Baskomaniak

Baskomaniak's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Ja mam miejsce na słonie, ale nie mogę znaleźć takiego z dupką w sprzedazy....
Poszperałem trochę w sieci i natrafiłem na firmę wyprzedającą monitory. Firma mieści się w Gliwicach, więc chyba blisko Ciebie.
70 złotych za 19-calowca to dobra oferta
Rozdzielczość 1600x1200 przy 85 Hz, to bardzo dobre parametry. Do normalnego użytkowania i tak będzie wygodniej ustawić mniejszą rozdzielczość. Jeśli masz miejsce, to mniejszego nie polecam. Lepiej wziąć większy i go nieco oddalić niż siedzieć z nosem w 15-ce

Oto link:

http://www.intelpc.pl/index.php?PHPS...bk0&produkt=91

Jak coś jeszcze znajdę to dorzucę.

P.S.
Pamiętaj, że dobry obraz na monitorze, to nie tylko sam monitor, ale również karta graficzna zainstalowana w komputerze. Bardzo często to właśnie ona ogranicza maksymalne parametry wyświetlania. Dla monitorów CRT podaje się ich max możliwości ponieważ poradzą sobie bez problemów z każdą mniejszą rozdzielczością, czyli będą prawidłowo pracować nawet z dość starymi kartami graficznymi.
Przeczytany 29-12-2008, 11:58   #13
Jurek

Jurek's Avatar

Miasto: Opolskie
Wyślij wiadomość przez GG do Jurek
Domyślnie

Witam, przyglądam się tematowi o monitorach,podobnie jak Borsaf myślę o zakupie 22 calowego plaskiego monitora, liczę na możliwość otwierania dwóch i więcej zdjęć, jest mi to potrzebne przy wybieraniu i w trakcie montowania zdjęć. Dużo czasu spędzam przed komputerem( używam kilku komputerów ) w pracy(8h dziennie) mam LCD (mocny kontrast, na początku mnie męczył, teraz go uwielbiam) w domu CRT ( stonowany) z mojego "placu boju" wynika, że jak podciągam kolory na CRT, to jak oglądam zdjęcia na LCd to są one mocno przekolorowane, więc w miarę możliwości poprawiam zdjęcia na LCD. Czytałem tu i gdzie indziej o wyższości monitorów CRT (dla grafików) jednak w moim przypadku (porównując moje ekrany) skłaniam się do płaskich.
Jurek jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 29-12-2008, 12:43   #14
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Baskomaniak Zobacz post
Poszperałem trochę w sieci i natrafiłem na firmę wyprzedającą monitory. Firma mieści się w Gliwicach, więc chyba blisko Ciebie.
70 złotych za 19-calowca to dobra oferta
Rozdzielczość 1600x1200 przy 85 Hz, to bardzo dobre parametry. Do normalnego użytkowania i tak będzie wygodniej ustawić mniejszą rozdzielczość. Jeśli masz miejsce, to mniejszego nie polecam. Lepiej wziąć większy i go nieco oddalić niż siedzieć z nosem w 15-ce

Oto link:

http://www.intelpc.pl/index.php?PHPS...bk0&produkt=91

Jak coś jeszcze znajdę to dorzucę.

P.S.
Pamiętaj, że dobry obraz na monitorze, to nie tylko sam monitor, ale również karta graficzna zainstalowana w komputerze. Bardzo często to właśnie ona ogranicza maksymalne parametry wyświetlania. Dla monitorów CRT podaje się ich max możliwości ponieważ poradzą sobie bez problemów z każdą mniejszą rozdzielczością, czyli będą prawidłowo pracować nawet z dość starymi kartami graficznymi.
Ja już poprzednio miałam dwa monitory z dupką używane. Bo nie chciałam kupować LCD.... Niestety jeden działał cudnie 9 m-cy i zaczął nie odpalać a drugi ( ten teraz) od 4 m-cy mam i stracił kompletnie ostrość. Najpierw brak ostrości pojawiła się na rogach a niedawno objęła calutki monitor. ... Jakoś chyba nie mam ochoty już kupować nawet za małą cene używanego monitora Zwazywszy do tego na moją okropną niechęć do zakupów postanowiłam jednak zakupić sprzęt z gwarancją długą. Znajomy zajmujący się na sprzęcie ( jakieś 15 lat go sprzedaje ) i znający mnie wybrał mi jakiś monitor odpowiedni dla mnie. Zobaczymy popołudniu co wymyślił Pojechał po niego teraz do hurtowni
Karte graficzna mam fajną Ma półtora roku. Zakupiona z nowym kombajnem syna. Chłopak do gier kupował. Teraz kupił sobie jakąś grafike super-hiper i mi wsadził to. Mam dziwne wrazenie ze mój monitor tego nie wytrzymał Musze sobie ram jeszcze dokupić i twardy dysk następny spory i jedynie co mi zostanie w kompie to obudowa i procesor reszta już dawno wymieniona
Przeczytany 29-12-2008, 13:17   #15
Baskomaniak

Baskomaniak's Avatar

Domyślnie

Cytat:
...Mam dziwne wrazenie ze mój monitor tego nie wytrzymał ...
Bardzo możliwe, że karta graficzna nieco przeforsowała monitor zmuszając go do pracy na granicy możliwości Widzę, że Twoje doświadczenia z używanymi monitorami są bardzo konkretne i nie zachęcają do kontynuowania tej praktyki. Jasne, że nowy z gwarancją jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem, ale niestety najdroższym. Warto jest jednak zainwestować w dobry monitor, bo to jedyny element całego zestawu komputerowego, którego nie da się zmodernizować

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów