Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Pomóżmy tym psom > Akcje, petycje

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 30-12-2012, 22:57   #1
Dorin91

Dorin91's Avatar

Miasto: Wojkowice
Wyślij wiadomość przez GG do Dorin91
Domyślnie Akcje edukacyjne - prośba o pomoc do amatorów psich sportów!

Witajcie,
zwracam się do Was z prośbą o pomoc. A mianowicie, stowarzyszenie Nadzieja Na Dom rusza z akcjami edukacyjnymi, w ramach których prowadzimy zajęcia w szkołach na temat schronisk, przyczyn bezdomności i ogólnie psów. M.in. staramy się przekazać młodemu pokoleniu, że pies to nie tylko problem, a spacer z nim nie musi być tylko przykrym i nudnym obowiązkiem, wręcz przeciwnie to świetny kompan, z którym można fajnie i aktywnie spędzać czas. Opowiadamy im o możliwości uprawiania sportu z psem czy szkolenia. I tutaj właśnie ta prośba, ponieważ sporo osób tutaj pracuje ze swoimi psami - będziemy bardzo wdzięczni jeśli moglibyście użyczyć nam jakiś krótkich filmików pokazujących psie sporty (poza agility, bo kilka naszych adopcyjniaków trenuje, więc mamy dostęp ). Wiadomo że o wiele większe wrażenie zrobi na nich taki filmik, niż samo nasze gadanie. Jeśli moglibyście też popytać znajomych. Będziemy bardzo wdzięczni

To jest plakat naszej akcji:

Kilka zdjęć z lekcji jest w wątku Habiego
Przeczytany 31-12-2012, 22:41   #2
Puli
Mopomaniaczka
Moderator

Puli's Avatar

Miasto: Kraków
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dorin91 Zobacz post
Opowiadamy im o możliwości uprawiania sportu z psem czy szkolenia. I tutaj właśnie ta prośba, ponieważ sporo osób tutaj pracuje ze swoimi psami - będziemy bardzo wdzięczni jeśli moglibyście użyczyć nam jakiś krótkich filmików pokazujących psie sporty (poza agility, bo kilka naszych adopcyjniaków trenuje, więc mamy dostęp ). Wiadomo że o wiele większe wrażenie zrobi na nich taki filmik, niż samo nasze gadanie.
Filmików szkoleniowych jest na youtube ile dusza zapragnie. Tylko przebierać i wybierać. Z zawodów, pokazów, treningów wszystkich możliwych psich sportów. Mozna tez pójść po najmniejszej linii oporu i zajrzeć na Psy Sportowe do działu ''filmowego''.

Każda inicjatywa tego rodzaju jest cenna ale z doświadczenia wiem że bajania teoretyczne to raczej można o kant potłuc a największe wrażenie robi żywy, namacalny przykład czyli pokaz szkolenia.
Czyli nie popisy psów sportowych (publice się podoba ale traktują to jako abstrakcję poza zasięgiem), tylko widok psów róznych ras i nieras, w różnym wieku pracujących na pełnej koncentracji, wpatrzonych w swojego człowieka, ignorujących otoczenie i mających wypisaną na pyskach radość z współpracy. Czyli pokaz jak się bawić z psem w przemyślany, mądry i pożyteczny sposób.
Zadania wykonywane przez psy mogą być różnego rodzaju i na różnym poziomie. Od elementarnych ćwiczeń koncentracji po np. wyszukiwanie przedmiotu należacego do przewodnika czy synchroniczną pracę dwóch psów jednocześnie.
Moim zdaniem publiczności (niezależnie od wieku) powinno się udowodnić że każdy pies może uczyć się chętnie i pracować z radością. Wtedy przekaz będzie wiarygodny i komuś prędzej może zaiskrzy myśl spróbowania pracy ze swoim pupilem.

Żeby nie było że nie wiem o czym mówię; brałam czynny udział ze swoimi psami w pokazach dla różnej publiczności (m.in. impreza w galerii handlowej i zjazd lekarzy weterynarii) i byłam z Zofią Mrzewińską i Raszką na zajęciach które prowadziła dla dzieci i dla studentów etologii.
Niezależnie od wieku i przekroju widzów uderza brak elementarnej wiedzy o psychice i potrzebach społecznych psów. (Szczególnie bolesna jest ignorancja wśród lekarzy weterynarii którzy to często czują się powołani do udzielania porad szkoleniowych wziętych z sufitu).
Praktycznie na każdym spotkaniu trzeba było udowodnić sporej częsci publiczności że psy naprawdę nie rozumieją ludzkiego języka.
Przeczytany 01-01-2013, 15:40   #3
Evelina
Administrator

Evelina's Avatar

Miasto: Podparyżewo
Domyślnie

Cytat:
Napisał Puli Zobacz post
Praktycznie na każdym spotkaniu trzeba było udowodnić sporej częsci publiczności że psy naprawdę nie rozumieją ludzkiego języka.
Nawet jak się mówi powoli?

Evelina jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 01-01-2013, 18:32   #4
Dorin91

Dorin91's Avatar

Miasto: Wojkowice
Wyślij wiadomość przez GG do Dorin91
Domyślnie

Cytat:
Napisał Puli Zobacz post
Filmików szkoleniowych jest na youtube ile dusza zapragnie. Tylko przebierać i wybierać. Z zawodów, pokazów, treningów wszystkich możliwych psich sportów. Mozna tez pójść po najmniejszej linii oporu i zajrzeć na Psy Sportowe do działu ''filmowego''.
tak, wiem, ale nie chcę komuś "kraść" jego własności i używać bez jego wiedzy i zgody, stąd ta prośba

Cytat:
Napisał Puli Zobacz post
Każda inicjatywa tego rodzaju jest cenna ale z doświadczenia wiem że bajania teoretyczne to raczej można o kant potłuc a największe wrażenie robi żywy, namacalny przykład czyli pokaz szkolenia.
Czyli nie popisy psów sportowych (publice się podoba ale traktują to jako abstrakcję poza zasięgiem), tylko widok psów róznych ras i nieras, w różnym wieku pracujących na pełnej koncentracji, wpatrzonych w swojego człowieka, ignorujących otoczenie i mających wypisaną na pyskach radość z współpracy. Czyli pokaz jak się bawić z psem w przemyślany, mądry i pożyteczny sposób.
Zadania wykonywane przez psy mogą być różnego rodzaju i na różnym poziomie. Od elementarnych ćwiczeń koncentracji po np. wyszukiwanie przedmiotu należacego do przewodnika czy synchroniczną pracę dwóch psów jednocześnie.
Zawsze zabieramy na lekcje psy i na końcu jest mały pokaz psich sztuczek
zdjęcia: https://www.facebook.com/media/set/?...9238129&type=1
https://www.facebook.com/media/set/?...7165972&type=3
https://picasaweb.google.com/1054037...WSP4527112012#
Zresztą te nasze lekcje nie mają formy wykładu, raczej staramy się zadawać pytania i zachęcać uczestników do wypowiadania się. O psich sportach mówimy im po to, żeby pokazać że jest MNÓSTWO bardzo ciekawych możliwości na spędzanie czasu z psem i każdy może znaleźć coś dla siebie. Zazwyczaj jak zadajemy pytanie jak można spędzać czas z psem to padają tylko odpowiedzi bieganie i rzucanie piłki.

Cytat:
Napisał Puli Zobacz post
Moim zdaniem publiczności (niezależnie od wieku) powinno się udowodnić że każdy pies może uczyć się chętnie i pracować z radością. Wtedy przekaz będzie wiarygodny i komuś prędzej może zaiskrzy myśl spróbowania pracy ze swoim pupilem.
I właśnie to podkreślamy przy okazji pokazu sztuczek - zwracamy im uwagę, żeby zobaczyli jakie psy są chętne do pracy, że sprawia im to radość i traktują to jako zabawę. Panuje cały czas stereotyp, że starego psa już niczego się nie nauczy i że psa trzeba uczyć od małego - te stereotypy przełamujemy "na ich oczach" (mój pies który ma 8 lat, czy psy koleżanek adoptowane ze schroniska)

Cytat:
Napisał Puli Zobacz post
Żeby nie było że nie wiem o czym mówię; brałam czynny udział ze swoimi psami w pokazach dla różnej publiczności (m.in. impreza w galerii handlowej i zjazd lekarzy weterynarii) i byłam z Zofią Mrzewińską i Raszką na zajęciach które prowadziła dla dzieci i dla studentów etologii.
zazdroszczę

Cytat:
Napisał Puli Zobacz post
Niezależnie od wieku i przekroju widzów uderza brak elementarnej wiedzy o psychice i potrzebach społecznych psów. (Szczególnie bolesna jest ignorancja wśród lekarzy weterynarii którzy to często czują się powołani do udzielania porad szkoleniowych wziętych z sufitu).
Niestety... Wiedza o psach jest zerowa w naszym społeczeństwie, ludzie cały czas traktują psy jak takich małych ludzi w futrze

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów