Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Pomóżmy tym psom > Akcje, petycje

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 08-10-2013, 15:35   #1
czarnaowca

Domyślnie Veggie Parade 2013 – zaczęliśmy w tamtym roku, w tym kontynuujemy!

Już 12 października 2013 roku ulicami Krakowa ponownie przejdzie Veggie Parade. Zaczynamy o godz. 13.30 pod Barbakanem. Trasa tegorocznej Veggie Parade będzie biegła ul.Floriańską, Rynkiem Głównym, gdzie odbędzie się happening oraz akcja portretowa „Jestem zwierzęciem. Myślę, czuję, chcę żyć”, ul. Starowiślną i zakończy się festynem w Kolektywie Dajwór (ul. Dajwór 16). Marserujemy pod hasłem: „Los zwierząt w Twoich rękach”.
Czym jest Veggie Parade? To odbywające się w wielu miastach świata marsze promujące diety roślinne jako zdrową, etyczną alternatywę dla tradycyjnych diet oraz element ekologicznego stylu życia. W ubiegłym roku, do miast takich jak Paryż, Praga, Nowy Jork, Berlin, Osaka, czy Mediolan dołączył też jako pierwszy w naszym kraju Kraków.
W tamtym roku na Veggie Parade i wydarzeniach towarzyszących było tłoczno i dużo się działo, w tym roku będzie jeszcze więcej atrakcji! ‘
Pokazy pełnometrażowych filmów dokumentalnych m.in. Zwierzęta poza prawem – o sytuacji zwierząt i aktywistów prozwierzęcych na Białorusi, dyskusja z prof. Elżanowskim, wykład Dariusza Gzyry ze Stowarzyszenia Empatia „Aktywizm, weganizm, zmiana społeczna”, wykład nt. diet roślinnych – dietetyczki Moniki Areczuk, prezentacja VegeRunners o sportowcach – weganach, pokaz gotowania wegańsko-bezglutenowego w wykonaniu Joli Słomy & Mirka Trymbulaka.
To nie wszystko – dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach podróżniczych Uniwersytet Małego Globtrotera, przez cały czas trwania festynu będzie można skorzystać z freeshopu, zapoznać się z wegańskimi smakołykami i ekoproduktami lokalnych sprzedawców – prezentowanymi przez kilkunastu wystawców! A na koniec o godz. 22.00 afterparty - Multiverse – Veggie Parade Krakow Official Afterparty by Egodrop & Furious Crew.
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny!
Veggie Parade jest organizowana przez krakowską grupę Viva!, Fundację Czarna Owca Pana Kota i Stowarzyszenie Vege Inicjatywa.
Więcej informacji: www.veggie-parade.pl.
Serdecznie zapraszamy!
czarnaowca jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów