Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Galeria > Ilustrowane pogaduszki – Galeria

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 08-06-2020, 08:19   #8851
gattara
Kocia Mama ;)

gattara's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał coztego Zobacz post

Co robiłaś w krzaczorach?

Czekałam na sarny , zresztą z rewelacyjnym skutkiem
Przeczytany 08-06-2020, 18:08   #8852
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Miasto: Tczew
Domyślnie

Cytat:
Napisał coztego Zobacz post
Ojoj, noseczek do całowania doskonały
Pony mają nieproporcjonalnie wielkie nochale
Cytat:
Napisał gattara Zobacz post
Czekałam na sarny , zresztą z rewelacyjnym skutkiem
To prawda
Przeczytany 03-01-2021, 22:45   #8853
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Emciu, strasznie dawno cię tu nie było, to do ciebie niepodobne Daj znać co u was, pozdrawiam cię serdecznie w nowym roku
Przeczytany 05-01-2021, 20:34   #8854
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

Ooo! Dzięki za pamięć

Żyjemy sobie.

Pandemia przeszkadza - nigdzie nie jeździmy, pogoda zwykle jesienno-ponura, więc zdjęć nie robimy.
Nuuuuda
Przeczytany 05-01-2021, 22:27   #8855
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Ooo! Dzięki za pamięć
Od pewnego czasu zauważyłam, że cię dawno jakoś na forumku nie było..

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Żyjemy sobie.

Pandemia przeszkadza - nigdzie nie jeździmy, pogoda zwykle jesienno-ponura, więc zdjęć nie robimy.
Nuuuuda
To się cieszę bardzo bo już się martwiłam tfu tfu na psa urok
Mówią, że od weekendu ma iść ochłodzenie i śnieg, choć tak dawno go nie było, że aż mi trudno uwierzyć Jeśli jednak to pewno się z Ponikiem na spacerek wybierzesz i zdjątka jakieś będą
Przeczytany 05-01-2021, 22:57   #8856
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

Śnieg już jest. Sypał dwa dni temu i sypie dzisiaj. Jak szalony. Tylko, że temperatura około zera. No i słońca brak Dzisiaj Pon już tak nie szaleje, ale na tym pierwszym dostał obłędu - ganiał jak szalony, próbował łapać to co wzbijałam butami i jednocześnie ganiać wszystkie psy, które akurat też wyszły na spacer. Niestety - do wyboru miał suczkę na smyczy i cztery yorki (z tego jeden usilnie chce go zjeść). Z yorkami niestety nie pogania, bo by je stratował.
Przeczytany 05-01-2021, 23:50   #8857
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Śnieg już jest. Sypał dwa dni temu i sypie dzisiaj. Jak szalony.
U nas ani ciutki śniegu więc i tak zazdroszczę,

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Dzisiaj Pon już tak nie szaleje, ale na tym pierwszym dostał obłędu - ganiał jak szalony, próbował łapać to co wzbijałam butami i jednocześnie ganiać wszystkie psy, które akurat też wyszły na spacer.
Psy kochają śnieg i szaleją najbardziej właśnie na pierwszym bo to pewno taka niespodzianka

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Niestety - do wyboru miał suczkę na smyczy i cztery yorki (z tego jeden usilnie chce go zjeść). Z yorkami niestety nie pogania, bo by je stratował.
A jak Ponik z pieskami? Zdaje się, że swego czasu nie wszystkie lubił? Ma jakieś swoje psie towarzystwo?
Przeczytany 06-01-2021, 00:20   #8858
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Gosia i Zagraj Zobacz post
Psy kochają śnieg i szaleją najbardziej właśnie na pierwszym bo to pewno taka niespodzianka
Sęk w tym, że on do tej pory raczej obojętnie traktował śnieg. Nawet się w nim nie tarza...
Cytat:
A jak Ponik z pieskami? Zdaje się, że swego czasu nie wszystkie lubił? Ma jakieś swoje psie towarzystwo?
Ponik nadal "na dzień dobry" usiłuje zjeść każdego psa. A właściwie wcale nie zjeść, tylko przegonić. Kiedy już go minie, to mogę go nawet luzem puścić.

A czasami, całkiem niespodziewanie jakiegoś psa polubi. Miał znajomego briarda, ale się wyprowadził. Polubił rotwailerkę, ale rzadko ją spotyka. Ostatnio sąsiedzi przygarnęli suczkę (po śmierci kogoś z rodziny) i miałam obawy, bo Pon w weekendy albo wieczorami chadza luzem i nie wiedziałam co będzie jak na schodach wpadnie raptem na nieznanego psa. No i spotkały się - Pon - nie wiadomo dlaczego - z ogonem merdającym jak szalony i ona - leciutko warknęła, żeby sobie nie pozwalał, po czym każde zajęło się swoimi sprawami. No i są yorki. Najpierw była suczka i właściciele postanowili ją rozmnożyć - wcale nie na handel, tylko chcieli mieć kilka yorków. No i teraz wychodzą z czterema. Suczkę Pon zna od małego, więc spokój. Trochę się bałam jak szczeniaki były małe, ale obwąchał je, uznał, że za małe i poszedł dalej. Teraz szczeniaki już nie są szczeniakami. Jedna suczka kocha wszystkich, w tym Pona, jeden psiak chciałby ale się boi a jedna sunia chce Pona zjeść. I nie tylko Pona - wszystkie psy chce zjeść. A jest wielkości świnki morskiej... No i ich matka, która trochę się Pona boi. Spotykamy całe towarzystwo dość często i jest wesoło. Psy się plączą na smyczach, małe suczki lecą do Pona - jedna z jazgotem a druga z merdającym ogonem, samczyk zwykle się czołga nieśmiało a suczka-matka udaje, że idzie w inną stronę. Pośrodku tego zamieszania Pon, który nie bardzo wie co ma robić. Raz naszczekał na tę atakującą, ale z daleka i wcale jej nie chciał zjeść. Ona szczekała, to on też, a co tam...

Przeczytany 07-01-2021, 01:10   #8859
Szemrana
Małgorzata

Szemrana's Avatar

Miasto: Warszawa
Wyślij wiadomość przez GG do Szemrana
Domyślnie

Się dzieje
Warszawa jest obrzydliwie pochmurna. Bleeeee
Od miesiąca nie ma słońca.
Zdarzyły się jakieś dni, że troszke poświeciło ale zaraz szło w diabły.
Bardzo mi go brakuje.
Przeczytany 08-01-2021, 14:07   #8860
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Sęk w tym, że on do tej pory raczej obojętnie traktował śnieg. Nawet się w nim nie tarza...
No i nagle mu się spodobał

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Ponik nadal "na dzień dobry" usiłuje zjeść każdego psa. A właściwie wcale nie zjeść, tylko przegonić. Kiedy już go minie, to mogę go nawet luzem puścić.
Eeee tam, to on wg mnie tylko pokazuje jaki jest groźny

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
A czasami, całkiem niespodziewanie jakiegoś psa polubi. Miał znajomego briarda, ale się wyprowadził. Polubił rotwailerkę, ale rzadko ją spotyka. Ostatnio sąsiedzi przygarnęli suczkę (po śmierci kogoś z rodziny) i miałam obawy, bo Pon w weekendy albo wieczorami chadza luzem i nie wiedziałam co będzie jak na schodach wpadnie raptem na nieznanego psa. No i spotkały się - Pon - nie wiadomo dlaczego - z ogonem merdającym jak szalony i ona - leciutko warknęła, żeby sobie nie pozwalał, po czym każde zajęło się swoimi sprawami. No i są yorki. Najpierw była suczka i właściciele postanowili ją rozmnożyć - wcale nie na handel, tylko chcieli mieć kilka yorków. No i teraz wychodzą z czterema.
Ale tylko z suczkami się zaprzyjaźnia czy kolegów też miewa?

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Suczkę Pon zna od małego, więc spokój. Trochę się bałam jak szczeniaki były małe, ale obwąchał je, uznał, że za małe i poszedł dalej. Teraz szczeniaki już nie są szczeniakami. Jedna suczka kocha wszystkich, w tym Pona, jeden psiak chciałby ale się boi a jedna sunia chce Pona zjeść. I nie tylko Pona - wszystkie psy chce zjeść. A jest wielkości świnki morskiej... No i ich matka, która trochę się Pona boi. Spotykamy całe towarzystwo dość często i jest wesoło. Psy się plączą na smyczach, małe suczki lecą do Pona - jedna z jazgotem a druga z merdającym ogonem, samczyk zwykle się czołga nieśmiało a suczka-matka udaje, że idzie w inną stronę. Pośrodku tego zamieszania Pon, który nie bardzo wie co ma robić. Raz naszczekał na tę atakującą, ale z daleka i wcale jej nie chciał zjeść. Ona szczekała, to on też, a co tam...

Emciu, umarłam ze śmiechu!
Przeczytany 08-01-2021, 14:11   #8861
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Szemrana Zobacz post
Się dzieje
Bardzo mi go brakuje.
Szemraniec pogodynką została
Przeczytany 08-01-2021, 14:27   #8862
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Szemrana Zobacz post
Bardzo mi go brakuje.
Takie teraz mamy zimy... Do bani
Cytat:
Eeee tam, to on wg mnie tylko pokazuje jaki jest groźny
Jak mu ktoś na serio podskoczy, to bywają bitwy. Najlepiej mu wychodzi z psami, które reagują na zasadzie: "stary, ty się w łeb puknij, nie chcesz gadać ze mną, to nie, ale po diabła się drzesz... ganiamy się, albo spadaj, ja do ciebie nic nie mam"
Cytat:
Ale tylko z suczkami się zaprzyjaźnia czy kolegów też miewa?
Ja w jego preferencjach logiki nie widzę - ostatnio świetnie się bawił z fajnym kundelkiem. Pierwszy raz go widział. Tamten ganiał samopas, podbiegł do Pona, a mój pies cały w skowronkach

Cytat:
Emciu, umarłam ze śmiechu!
My też się dobrze bawimy przy tych spotkaniach
Cytat:
Szemraniec pogodynką została
Może jakąś "pogodną" pogodę obwieści. Nie musi być wiosna, ale jak zima, to "zimowa" a nie nijaka...
Przeczytany 17-01-2021, 11:31   #8863
dogaja
Ja jaKO ŚCIgacz
Moderator

dogaja's Avatar

Miasto: Karkonosze
Domyślnie

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post

Ma skubany, rozmach... Ale Ci szczerze współczuję tej konieczności napięcia: będzie zadyma, czy nie. Trzeba mieć cały czas oczy naokoło głowy. Moje dają mi komfort luzu, że nie zaatakują, ale czasem Gajuś głuchnie nieco, kiedy widzi jakiegoś psa z daleka albo człowieka (bo człowiek to potencjalny pies - na smyczy, za pazuchą lub w krzakach, jeśli go nie widać ). Tyle tylko, że jeśli pobiegnie bez pozwolenia to jestem spokojna, że nikogo nie dziabnie. Raz miałam sytuację, że kobieta z wózkiem miała pretensję, że pies podbiegł do niej, mimo że krzyczałam z daleka, żeby się nie bała, bo pies jest przyjacielski. Przeprosiłam, a potem jej dziecko bawiło się radośnie z Gajusiem. Oczywiście ludzie mają prawo się bać, rozumiem to, dlatego po wyjściu z bezdroży chłopak ląduje na smyczy. Chociaż teraz jest już tak wykończony w domu i zagrodzie przez Tropkę, że częściej spacerowiczom odpuszcza.

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
A czasami, całkiem niespodziewanie jakiegoś psa polubi.
To całkiem tak, jak ja!

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
jedna sunia chce Pona zjeść. I nie tylko Pona - wszystkie psy chce zjeść. A jest wielkości świnki morskiej...
Jakbym widziała yorka sąsiadów. Gajuś spyla przed nim, aż się kurzy.

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Takie teraz mamy zimy... Do bani
(...)Nie musi być wiosna, ale jak zima, to "zimowa" a nie nijaka...
To zapraszam w Karkonosze. Tylko rakiety śnieżne załóż.
Przeczytany 17-01-2021, 19:52   #8864
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał dogaja Zobacz post
Ale Ci szczerze współczuję tej konieczności napięcia: będzie zadyma, czy nie. Trzeba mieć cały czas oczy naokoło głowy.
Od czterech lat próbuje się do tego przyzwyczaić. Nie jest łatwo...
Cytat:
Jakbym widziała yorka sąsiadów. Gajuś spyla przed nim, aż się kurzy.
Ponik yorka sąsiadki z naszego budynku też woli omijać...
Cytat:
To zapraszam w Karkonosze. Tylko rakiety śnieżne załóż.
U nas już też zimowo. Nawet sporo mamy tego śniegu. W dodatku dzisiaj mieliśmy i zimę, i słońce i wolny dzień Gosi, więc udało mi się zrobić kilka zdjęć
Bardzo różnych zdjęć. Na przykład takie:

Bardzo ładne zdjęcie
Moja ulubiona technika - fotografować tak, żeby obiekt fotografowany był maksymalnie ukryty
Przeczytany 17-01-2021, 19:58   #8865
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

Ale mam też inne

Pies ryjący. Nie wiem czego on pod tym śniegiem szukał. Możliwe, że kul śnieżnych, które mu Gosia rzucała...:

Nasze tereny spacerowe (już niedługo, bo się przeprowadzamy...):

Odpowiedz

Słowa kluczowe
atlas ptaków, czczewskie mosty, kocia mafia objada Hamleta, Król_Lew, kryptoagresor, miszczyni drobiu wodnego, Nieprawdopodobnie Chudy Yeti, Omlecik Czeczewski, Omlet z rana jak śmietana ;), Omlet_Top_Model, psychoterapeuta Hamlet, Ptaky, samobieżny tartak, wszystko kudłate, ZOOwyprawy

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów