Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Wychowanie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 30-04-2011, 17:29   #1
Baffutka
Asia & 4łapne ADHD

Baffutka's Avatar

Miasto: Pruszków pod Warszawą
Wyślij wiadomość przez GG do Baffutka
Domyślnie Behawioryści godni polecenia.

Jeśli już był taki wątek to ogromnie z góry przepraszam, ale nie zauważyłam Poszukuje kogoś godnego polecenia z Warszawy oprócz p. Boczuli. Takiego na powyższym poziomie

Pozdrawiam Asia.
Baffutka jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 30-04-2011, 23:53   #2
Gocha2606

Miasto: Katowice
Domyślnie

Ale kogo?
Szkoleniowca?
Czy behawiorysty?

Szukasz kogoś do szkolenia psa z posłuszeństwa czy do diagnozy i pomocy w rozwiązaniu problemu behawioralnego?
Gocha2606 jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 01-05-2011, 10:16   #3
Puli
Mopomaniaczka
Moderator

Puli's Avatar

Miasto: Kraków
Domyślnie

Cytat:
Napisał Baffutka Zobacz post
Jeśli już był taki wątek to ogromnie z góry przepraszam, ale nie zauważyłam Poszukuje kogoś godnego polecenia z Warszawy oprócz p. Boczuli. Takiego na powyższym poziomie
Joanna Iracka 501-140-649
Przeczytany 08-05-2011, 19:12   #4
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Puli Zobacz post
Joanna Iracka 501-140-649
Pulu, korzystałaś z pomocy dr Irackiej?
Przeczytany 08-05-2011, 22:07   #5
Puli
Mopomaniaczka
Moderator

Puli's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Gosia i Zagraj Zobacz post
Pulu, korzystałaś z pomocy dr Irackiej?
Nie korzystałam i nie zamierzam ale wiem że jest jedną z niewielu osób w tej branży które odbyły stacjonarne studia, (a nie kupiły dyplomu na kursikach weekendowych/korespondencyjnych) i jedyną jak na razie która udowodniła że potrafi pracować z psem a nie tylko szprycować psychotropami i teoretyzować.
Przeczytany 23-05-2011, 13:46   #6
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Puli Zobacz post
Nie korzystałam i nie zamierzam ale wiem że jest jedną z niewielu osób w tej branży które odbyły stacjonarne studia, (a nie kupiły dyplomu na kursikach weekendowych/korespondencyjnych)
No i właśnie, chodzi mi o to, że raczej nie polecałabym specjalisty tylko dlatego, że ma prawdziwy dyplom, a dlatego, że moje własne doświadczenie z nim, przekonało mnie o jego podejściu i skuteczności Ja absolutnie nie podważam ani kompetencji, ani tym bardziej dyplomów dr Irackiej.

Cytat:
Napisał Puli Zobacz post
jedyną jak na razie która udowodniła że potrafi pracować z psem a nie tylko szprycować psychotropami i teoretyzować.
Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Z moim psem nie pracowała, zleciła psychotropy
Przeczytany 23-05-2011, 14:36   #7
Blow

Blow's Avatar

Miasto: Gdynia/Olsztyn
Wyślij wiadomość przez GG do Blow
Domyślnie

U znajomego konflikty w stadzie też ta Pani chciała rozwiązać psychotropami, dość często ich używa...
zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Blow jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 23-05-2011, 15:23   #8
Baffutka
Asia & 4łapne ADHD

Baffutka's Avatar

Miasto: Pruszków pod Warszawą
Wyślij wiadomość przez GG do Baffutka
Domyślnie

Nas ta Pani z góry poinformowała, że nie jest żadnym szkoleniowcem i napomknęła już w rozmowie telefonicznej nt. 'leczenia' psychotropami.
Jesteśmy umówieni na tę niedzielę z P.Boczulą na Polach Mokotowskich

Pozdrawiam Asia.
Baffutka jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 04-06-2011, 12:31   #9
asher
Już bez Burków :(

asher's Avatar

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Czasami nie da się zacząć rozwiązywać problemów inaczej, jak tylko poprzez złagodzenie psich doznań odpowiednimi lekami. Bo czasem "pobudzenie" psa jest tak wielkie, że po prostu nie da się z nim pracować, nie kontaktuje. Co wtedy da szkolenie? Nic. Leki pomogą się psu wyciszyć, dzięki czemu praca z nim staje się możliwa.
Znam osobiście przypadek bardzo pobudliwego rottweilera, który, mimo ogromnego zaangażowania szkoleniowego jego właścicielki, zaczął się zachowywać poprawnie dopiero po dodaniu do tego leków. Leki zaleciła właśnie dr Iracka i to był strzał w dziesiątkę.

Ja byłam u dr Irackiej z Bugim, kiedy zaczęły się jego "świrki". Mimo, że nie udało się znaleźć rozwiązania problemu, uważam, że dr Iracka jest godna polecenia. Przeprowadziła bardzo dokładny wywiad, potem z dużym zaangażowaniem próbowała znaleźć odpowiednią dla Glumka terapię, sugerowała też wizyty u specjalistów z innych dziedzin, którzy mogliby pomóc znaleźć przyczynę dziwnego zachowania Bugiego.

Szkoleniowcem może i dr Iracka nie jest, ale słyszłam, że kiedyś z sukcesami zajmowała się trudnymi przypadkami z warszawskiego schroniska "Na Paluchu".
Przeczytany 14-08-2011, 19:52   #10
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał asher Zobacz post
Czasami nie da się zacząć rozwiązywać problemów inaczej, jak tylko poprzez złagodzenie psich doznań odpowiednimi lekami. Bo czasem "pobudzenie" psa jest tak wielkie, że po prostu nie da się z nim pracować, nie kontaktuje. Co wtedy da szkolenie? Nic. Leki pomogą się psu wyciszyć, dzięki czemu praca z nim staje się możliwa.
Oczywiście, dlatego więc skontaktowałam się z behawiorystą, a nie ze szkoleniowcem. Jednak samo podawanie leków, nawet przez dłuższy czas problemu nie rozwiąże, prawda? A jeśli behawiorysta twierdzi, że nie jest szkoleniowcem i jego pomoc ogranicza się do podawania leków, to nawet jeśli są one najlepiej dobrane, terapia nie jest pełna.
Przeczytany 14-08-2011, 20:59   #11
asher

asher's Avatar

Domyślnie

Gosiu, oczywiście, zazwyczaj trzeba działać dwutorowo. Joanna Iracka jest lekarzem specjalizującym się w psiej psychice, a u weterynarza raczej nei szuka się porad stricte szkoleniowych
Przeczytany 15-08-2011, 00:41   #12
Puli
Mopomaniaczka
Moderator

Puli's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Szkoleniowcem może i dr Iracka nie jest, ale słyszłam, że kiedyś z sukcesami zajmowała się trudnymi przypadkami z warszawskiego schroniska "Na Paluchu".
Startowała z sukcesami w PT. (Obi jeszcze u nas nie było)

Cytat:
Oczywiście, dlatego więc skontaktowałam się z behawiorystą, a nie ze szkoleniowcem.
A kto i na jakiej podstawie stwierdził że szkolenie nic nie da?
Cytat:
Jednak samo podawanie leków, nawet przez dłuższy czas problemu nie rozwiąże, prawda? A jeśli behawiorysta twierdzi, że nie jest szkoleniowcem i jego pomoc ogranicza się do podawania leków, to nawet jeśli są one najlepiej dobrane, terapia nie jest pełna.
A czego właściwie spodziewasz sie po spotkaniu z behawiorystą?
Przeczytany 15-08-2011, 11:10   #13
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Gosiu, oczywiście, zazwyczaj trzeba działać dwutorowo. Joanna Iracka jest lekarzem specjalizującym się w psiej psychice, a u weterynarza raczej nei szuka się porad stricte szkoleniowych
Asiu, oczywiście, że tak i gdybym chciała Zagrajka wyłącznie szkolić, to poszłabym z nim do szkoleniowca Ponieważ pojawił się problem natury psychologicznej, szukałam behawiorysty w celu jego rozwiązania. Zależało mi na tym żeby to był dobry fachowiec i w ten sposób dotarłam do dr Irackiej. Spodziewałam się, że połączy odpowiednio dobrane leki ze wskazaniem jak mam z psem w tym czasie pracować, na co położyć nacisk, a czego nie robić. Oczywiście nie oczekiwałam, że dr Iracka będzie sama szkolić mojego psa czy z nim w jakiś inny sposób pracować Spodziewałam się, że prowadząc wywiad wyłowi sobie te potrzebne informacje, które pozwolą jej ocenić problem lub psa i wskaże w jaki sposób ja mam z nim robić coś, co pomoże problem rozwiązać lub przynajmniej go złagodzić. Spodziewałam się również, że może stwierdzić, że to ja lub my jesteśmy powodem problemu, że coś robimy źle i, że coś powinniśmy zmienić. Wywiad trwał długo, pani dr mało pytała, starałam się więc opowiedzieć wszystko czyli jak wygląda nasze wspólne życie na co dzień, co robię z Zagrajem itd. Wniosek pani dr.., wszystko robię dobrze W kwestii strachu przed sylwestrowymi petardami i fajerwerkami zaordynowała leki, które może nieco złagodziły problem, przynajmniej na tyle, że nie przenosił się tak bardzo na czas daleko-posylwestrowy, a do tego były z grupy leków przeciwlękowych i nie robiły mi z psa kukły. Jednak mały efekt działania leków, zdziwił nawet panią dr. Przy tym jednak zaznaczę, że inny problem był powodem spotkania z behawiorystą, całkiem świeży i nie chciałam popełnić błędu.
Nie mam tu najmniejszej intencji mówić źle o pani dr Irackiej, dobrze dobrała nam leki, mogłam mieć z nią kontakt telefoniczny, jest miła. Jeśli nie powinnam oczekiwać więcej od behawiorysty w ogóle, to dr Iracką mogę polecić. Myślę jednak, że nie jestem jedyną osobą, która szukając pomocy u behawiorysty, spodziewała się czy będzie się spodziewać pakietu działań, a nie wyłącznie doboru leków.

Cytat:
Napisał Puli Zobacz post

A kto i na jakiej podstawie stwierdził że szkolenie nic nie da?
Nikt nie stwierdził i nic takiego nie napisałam.

Cytat:
Napisał Puli Zobacz post
A czego właściwie spodziewasz sie po spotkaniu z behawiorystą?
Napisałam już to powyżej
Przeczytany 15-08-2011, 14:56   #14
asher

asher's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Wywiad trwał długo, pani dr mało pytała, starałam się więc opowiedzieć wszystko czyli jak wygląda nasze wspólne życie na co dzień, co robię z Zagrajem itd. Wniosek pani dr.., wszystko robię dobrze
Ja nadal nie rozumiem, czemu masz niedosyt? Czasem tak jest, że problem po prostu tkwi w psie, nie jest związany z błędami wychowawczymi, złym prowadzeniem. Jakie wtedy rady szkoleniowe ma dać fachowiec?
Dobór leków uspokajających niestety nie jest prosty, u ludzi też się to robi metodą prób i błędów, więc to, że leki wybrane w pierwszym rzucie nie zadziałały wcale mnie nie dziwi.
Przeczytany 15-08-2011, 15:36   #15
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Ja nadal nie rozumiem, czemu masz niedosyt? Czasem tak jest, że problem po prostu tkwi w psie, nie jest związany z błędami wychowawczymi, złym prowadzeniem. Jakie wtedy rady szkoleniowe ma dać fachowiec?
Asiu, ja myślę, że ze swojej strony napisałam już wszystko

Cytat:
Dobór leków uspokajających niestety nie jest prosty, u ludzi też się to robi metodą prób i błędów, więc to, że leki wybrane w pierwszym rzucie nie zadziałały wcale mnie nie dziwi.
Zagraj nie brał leków uspokajających, a przeciwlękowe i podnoszące poziom serotoniny. Myślę, że nie były źle dobrane bo w problemie, który zgłosiłam pani dr jednak pomogły, choć problemu całkiem nie usunęły. Jednak myślę, że zadziałało głównie to, że w tym czasie z nim pracowałam i ćwiczyłam i myślę, że to dało główne efekty bo przecież w końcu leki się odstawia i pies wtedy zostaje z niczym, znów w punkcie wyjścia. Dlatego myślę, że same leki to tylko przygotowanie sobie gruntu, bez jakiejś pracy z psem efektu może nie być

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów