Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Różności > Hyde Park

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 19-04-2019, 17:13   #4471
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Miasto: Tczew
Domyślnie

Cytat:
Napisał Evelina Zobacz post
Mamusia przynosiła im myszki do zabawy.
Najbardziej zafascynowany był nimi kocurek.
To zdjęcie z 3 sierpnia. Gnojek całą wszamał.
Szufladka
Ciekawe czy teraz też zje. Moje polowały, ale nie zniżały się do zjadania byle czego
Cytat:
Mam trzy koty i jeszcze nie miałam szkody z ich powodu
Gdybym nie miała Diabliwa...
Cytat:
W zeszłym roku, kiedy nikomu do głowy by nie przyszło, ze jakieś futro z nami zamieszka, mężuś snuł plany żeby ptaszki do ogródka zwabić i popodglądać.
Ambitnie się do tego zabrał.
Budkę kupił, rozebrał nieco. Kamerę na podczerwień zainstalował, kabelki poprowadził. Oprogramowanie i cuda wianki przewidział, a tu naraz trzy koty w domu.
Jego budka i nasz kotek
Szufladka
Ale by były zdjęcia....
Cytat:
Dziewczyny mi mocno wyliniały. Sa długowłose, ale już zimowych grzyw nie maja. Maja bosko mięciutkie futerko. Waciki normalnie. I co najważniejsze nie kołtunią się.

A kocurek to prawda, ze jest cudny. Idealnie symetryczny w umaszczeniu. Pysio ma lekko białawe no i futerko mu jakby zmiękło, bo wcześniej w porównaniu z dziewczynami, był jak szczotka.
Jeszcze powiedz, że żyją w zgodzie...
Przeczytany 20-04-2019, 15:26   #4472
Evelina
Administrator

Evelina's Avatar

Miasto: Podparyżewo
Domyślnie

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Ciekawe czy teraz też zje. Moje polowały, ale nie zniżały się do zjadania byle czego
Obawiam się, ze tak. Głodne nie chodzą, ale...
Zaczął się też sezon na "prezenty". Już raz znalazłam mysiego oseska w łazience

A tak poza tym. Pojęcie "byle czego" jest bardzo względne. Ludzkim "byle czym" większość sklepów jest zawalona.
Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Gdybym nie miała Diabliwa...
Jak samo imię wskazuje.
Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Ale by były zdjęcia....
Ostatnio podsunęłam pomysł, żeby może zajrzał do budki. Znaczy, podłączył kable do kompa.

I odpowiedział " No faktycznie , to jest myśl" Zobaczymy kiedy to nastąpi.

Musze jakoś zabezpieczyć przed kotami dostęp do budki , bo zmienić jej lokalizacje nie za bardzo moge.
Drzew do tego się nadających nie mam specjalnie.

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Jeszcze powiedz, że żyją w zgodzie...
A jakże mogłoby być inaczej?

Jeden miot, jedna, matka, jedno wychowanie. Nie ma bójek przy miskach, bo każdy ma swoją, Razem sypiają, nie zawsze oczywiście, pomagają sobie w toalecie, wspólnie bronią już ogródka, widywałam wspólne próby polowania.

Staramy się ściągnąć wszystkie na noc do domu, ale jak który się nie zjawi na wieczorny apel, to już nie ma obawy ze zmarznie na zewnątrz.

Na często padające pytanie "Co robią koty?"

Mamy odpowiedź "Śpią pokotem"

Trochę się naprodukowałam, kto następny?

Evelina jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 20-04-2019, 17:02   #4473
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Musze jakoś zabezpieczyć przed kotami dostęp do budki , bo zmienić jej lokalizacje nie za bardzo moge.
Drzew do tego się nadających nie mam specjalnie.
Może coś z tego http://ptasieogrody.pl/wiki/Zabezpieczamy_budki
Cytat:
A jakże mogłoby być inaczej?

Jeden miot, jedna, matka, jedno wychowanie. Nie ma bójek przy miskach, bo każdy ma swoją, Razem sypiają, nie zawsze oczywiście, pomagają sobie w toalecie, wspólnie bronią już ogródka, widywałam wspólne próby polowania.
Moje Kloniki czyli Mała Malucha i Chuli też z jednego miotu... Chuli leje się ze wszystkimi, Diabliwo warczy na resztę kotów, a Pysia jest histeryczką, więc wieje z krzykiem kiedy zbliża się do niej inny kot - na wszelki wypadek. Śpią czasem wszystkie na moim łóżku, ale w bezpiecznej odległości od siebie. Szkoda, że wtedy dla mnie pozostaje trochę mało miejsca...
Cytat:
Staramy się ściągnąć wszystkie na noc do domu, ale jak który się nie zjawi na wieczorny apel, to już nie ma obawy ze zmarznie na zewnątrz.
Poza ogród nie wychodzą?
Przeczytany 20-04-2019, 17:40   #4474
Evelina
Administrator

Evelina's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Dzięciołów się nie obawiam, ale paski metalowe interesujące. Dzięki.
Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Moje Kloniki czyli Mała Malucha i Chuli też z jednego miotu... Chuli leje się ze wszystkimi, Diabliwo warczy na resztę kotów, a Pysia jest histeryczką, więc wieje z krzykiem kiedy zbliża się do niej inny kot - na wszelki wypadek.
Moje się nie leją. Ale może to przyjdzie z czasem.
Szacujemy, ze są z polowy czerwca więc to jeszcze młodzizna.

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Śpią czasem wszystkie na moim łóżku, ale w bezpiecznej odległości od siebie. Szkoda, że wtedy dla mnie pozostaje trochę mało miejsca...
I w dodatku cztery
U mnie łóżko jest podwójne, ale moja polowa fajniejsza
Ciekawa rzecz, ze nie kładą się nigdy na pościeli, tylko na cienkim kocu który pościel przykrywa.

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Poza ogród nie wychodzą?
Moj ogrod sąsiaduje z ośmioma sąsiadów. Domy są na zewnątrz. Powstaje wiec jeden spory wybieg.
Dla kota przejść przez plot, to żaden problem. Jak nie przez oczka siatki, to górą murowanego.
Przechodzą do sąsiadów, ale generalnie trzymają się domu.

Mieszkam przy jednokierunkowej ulicy. Zanim zawitała u mnie Talka straciłam przez te ulice dwa koty, ale od kilku już lat ustawiono na niej dwa znaki "Stop". Jeden jakieś 150 metrów przed i drugi niecałe dwadzieścia metrów za moim domem.
Zwolnienie, normalnie jak na życzenie.
Od wielu, wielu już lat nie widziałam i nie słyszałam żeby jakiś kot stracił na niej życie.
Po przeciwnej stronie ulicy są tez domki z wielkimi ogrodami na skarpie. Tam na dużych dystansach żadnych ulic nie ma. Koci raj normalnie.

Przeczytany 23-04-2019, 23:50   #4475
sirion
wiedźma

sirion's Avatar

Miasto: Łódź
Domyślnie

O rany, zakocona Ewelina ! Ja kota mieć nie mogę ze względu na córkę. Ma alergie na koty i to bardzo silną. Reaguje nawet na osoby przychodzące do niej, które mają koty. To białko Fel-1 czepia się i właściciela.

A ja ostatnio jestem ofiarą "dobrych" sąsiadów. Dziś dostałam pismo ze spółdzielni grożące mi strażą miejską, po podobno moje psy zanieczyszczają klatkę schodową, a ja się nimi niewłaściwie opiekuję. K***a, mam trzy psy, defiluję z nimi w sumie 6 razy dziennie (dwa raze, jeden osobno rano, po południu i wieczorem), psy charakterystyczne, to sobie wymyślili. A wszystkie inne w bloku są niewinne. Szlag mnie trafia !

Wiedźmy wszystkich krajów łączcie się !
sirion jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 24-04-2019, 20:24   #4476
Evelina
Administrator

Evelina's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał sirion Zobacz post
O rany, zakocona Ewelina !
Zakocona już od kilku miesięcy, ale ciągle oczekuje od nich psich zachowań.

Cytat:
Ja kota mieć nie mogę ze względu na córkę. Ma alergie na koty i to bardzo silną. Reaguje nawet na osoby przychodzące do niej, które mają koty. To białko Fel-1 czepia się i właściciela.
No co zrobić. A wnusia ?

Cytat:
A ja ostatnio jestem ofiarą "dobrych" sąsiadów. Dziś dostałam pismo ze spółdzielni grożące mi strażą miejską, po podobno moje psy zanieczyszczają klatkę schodową, a ja się nimi niewłaściwie opiekuję. K***a, mam trzy psy, defiluję z nimi w sumie 6 razy dziennie (dwa raze, jeden osobno rano, po południu i wieczorem), psy charakterystyczne, to sobie wymyślili. A wszystkie inne w bloku są niewinne. Szlag mnie trafia !
Współczuję. Ludzie to mają

Przeczytany 25-04-2019, 11:48   #4477
Alicja

Alicja's Avatar

Miasto: RYBNIK
Wyślij wiadomość przez GG do Alicja
Domyślnie

A ja mam psa wariata

Dzień dobry
Alicja jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 25-04-2019, 16:39   #4478
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Fajnych masz sąsiadów...
Cytat:
Napisał Alicja Zobacz post
A ja mam psa wariata
Jakieś fakty na poparcie tej tezy...
Przeczytany 25-04-2019, 18:15   #4479
sirion
wiedźma

sirion's Avatar

Miasto: Łódź
Domyślnie

Cytat:
No co zrobić. A wnusia ?
Mam dwie, druga właśnie skończyła rok. I owszem mają uczulenia, ale pokarmowe, i mają w związku z tym bardzo ograniczoną dietę.

Wiedźmy wszystkich krajów łączcie się !
sirion jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 25-04-2019, 23:24   #4480
Alicja

Alicja's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Jakieś fakty na poparcie tej tezy...
oj , on całym sobą to potwierdza
Dziś siedział pod łóżkiem . Odkrył , ze łózko ma przejście na druga stronę po miesiacu od zmontowania . Siedział tam i szczekał , pogłos fajny miał , potem wlazł na wyro i załozył sobie poduszkę na głowę , wsadził ten kwadratowy łeb w poszewkę . Nie no ogólnie jest wesoło
Przeczytany 25-04-2019, 23:29   #4481
Alicja

Alicja's Avatar

Domyślnie

Cytat:
O rany, zakocona Ewelina ! Ja kota mieć nie mogę ze względu na córkę. Ma alergie na koty i to bardzo silną. Reaguje nawet na osoby przychodzące do niej, które mają koty. To białko Fel-1 czepia się i właściciela.

sąsiadów współczuję
co do alergii , moja mama była chora bardzo , ale przy okazji miała uczulenie na kocią sierść , no ale nie była by sobą jakby nie dokarmiała kotów , bywało , ze ręce miała w pokrzywce jak kot przeszedł obok i dusiło ją , przy czym jak dostała kota na DT ...wrzucili jej kociaka na balkon , a potem z racji , ze trzeba było leczyć a nie było gdzie go dac siedział u mamy , kładł się na klatce piersiowej , mamie NIC się nie działo ... to był jakiś ewenement
Przeczytany 26-04-2019, 09:12   #4482
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Alicja Zobacz post
Odkrył , ze łózko ma przejście na druga stronę po miesiacu od zmontowania .
Może działa zgodnie z maksymami: "śpiesz się powoli" i "co się odwlecze, to nie uciecze..." Dawkuje sobie nowe odkrycia i dzięki temu życie wciąż jest ciekawe...
Przeczytany 28-04-2019, 01:19   #4483
Alicja

Alicja's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Może działa zgodnie z maksymami: "śpiesz się powoli" i "co się odwlecze, to nie uciecze..." Dawkuje sobie nowe odkrycia i dzięki temu życie wciąż jest ciekawe...
no i zaczęlismy 4 tydzien z implantem , zobaczymy jak to zadziała , bo poki co szatan
Przeczytany 03-05-2019, 23:14   #4484
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

I co? Działa???
Przeczytany 04-05-2019, 13:29   #4485
Alicja

Alicja's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
I co? Działa???
czy ja wiem ... on tam jakoś wyrywny bardzo nie był , zreszta podobno po 6 tygodniach + dopiero efekt , aczkolwiek jest tak jakby jeszcze bardziej przytulasny
Odpowiedz

Słowa kluczowe
84 baseny, bawareczka!, bez Basi nie da si, cosia_nowa_wierszowa_gosposia, komunikaty_meteorologiczne, Pogodynka-Caffe, wierszyk z rana jak smietana

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów