Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Psie sporty, praca i szkolenia

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 25-06-2007, 16:25   #16
ruvido

Miasto: Marki k.Warszawy
Domyślnie

My tropimy na wieprzowej Jkaie efekty będą zobaczymy,,
ruvido jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 25-06-2007, 17:02   #17
Eriu

Domyślnie

A czy ktoś może mi podać przepis na pierwszy ślad dla szczeniora?
Bo nie bardzo wiem, jak zacząć, a chcę w końcu coś robić na tych spacerach z małą.
Eriu jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 26-06-2007, 11:54   #18
ruvido

Miasto: Marki k.Warszawy
Domyślnie

to może MARS wyjaśnic . Ja słucham jego rad .
ruvido jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 30-08-2007, 12:59   #19
Kinia
ta co męczy psa...;)

Kinia's Avatar

Miasto: Cieszyn
Wyślij wiadomość przez GG do Kinia Wyślij wiadomość przez Yahoo do Kinia Wyślij wiadomość przez Skype do Kinia
Domyślnie

Chciałam Wam coś opowiedzieć:
No więc Jakiś kawałek od mojego domu jest taka łąka z zajacami poszłam tam z psem najpierw zrobiłam ślad i na mońcu zostawiłam smaka ładnie psrzeszedł cały ślad i ja entuzjastycznie go chwaliłam Narobiliśmy przy tym dużo hałasu i wybiegł zając Marley go zauważył ale ja poczekałam aż on zniknie za górkę. No nie wiem czy dobrze zrobiłam ale kazałam psu szukać...On pobiegł galopen i w miejscach gdzie zając musial usiąść on sie zatrzymywał i wąchał dłużej po czym biegł dalej ale w końcu musiałam go zastopować co nie było łatwe ale po pięciu minutach pies wrócił do siebie I nie wiem teraz czy mam tam dalej chodzić i za każdym razem kazać mu szukać czy ćwiczyć tam tropienie ale na właśnych śladach?? prosze pomóżcie mi

Małe drzewko w WIELKIM lesie
Kinia jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 03-09-2007, 15:46   #20
Kinia
ta co męczy psa...;)

Kinia's Avatar

Wyślij wiadomość przez GG do Kinia Wyślij wiadomość przez Yahoo do Kinia Wyślij wiadomość przez Skype do Kinia
Domyślnie

Czy ktoś mi odpisze? Bo to dla mnie bardzo ważne? Jak narazie układam mu krótkie ślady

Przeczytany 06-09-2007, 09:08   #21
Marta i Wika
Kundloklikacz

Marta i Wika's Avatar

Domyślnie

Po kiego diabła uczysz psa biegania za zającem? Chcesz żeby gonił zające czy współpracował z Tobą?

Jak ja widzę zająca, to robię wszystko, żeby mój pies przypadkiem go nie zauważył i nie zainteresował się śladem... a jak zauważy, to robię wszystko żeby za nim nie poleciał, a jak poleci, to robię wszystko żeby natychmiast wrócił. Z różnym skutkiem
Marta i Wika jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 06-09-2007, 20:43   #22
Kinia
ta co męczy psa...;)

Kinia's Avatar

Domyślnie

Marta No więc właśnie dlatego się pytam co mam robić bo jeszcze się nie interesowałam tropieniem a w internecie nie wiele pisze jak zacząć czyli co mam robić? Układąć ślady tak? i nie pozwalać mu szukać zająca? I mam jeszcze pytanie jak zrobiłam ostatnio tak ślato Marley zamiast iść równo z nim to szedł tak jakby obok o nie wiem czy to dobrze czy źle ale do końca dotarł

Przeczytany 06-09-2007, 21:05   #23
Marta i Wika
Kundloklikacz

Marta i Wika's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kinia Zobacz post
Marta No więc właśnie dlatego się pytam co mam robić bo jeszcze się nie interesowałam tropieniem a w internecie nie wiele pisze
Jest, jest w internecie...
www.dog.gd.pl/kliker/tropienie/

Cytat:
i nie pozwalać mu szukać zająca?
Przede wszystkim musisz się zdecydować, czy ma szukać Ciebie, czy zająca

W nauce tropienia musisz wiedzieć przynajmniej ogólnie, jak przebiega ślad. Na końcu zawsze musi być sukces - pies zawsze musi znaleźć. Więc musiałby zawsze przynosić zająca A tak naprawdę tropienia zwierzyny uczy się całkiem inaczej - właśnie kontrolując warunki... Najlepiej chyba uczyć psa tropienia Ciebie, Twoich znajomych... chyba że zamierzasz z nim polować?

Cytat:
I mam jeszcze pytanie jak zrobiłam ostatnio tak ślato Marley zamiast iść równo z nim to szedł tak jakby obok o nie wiem czy to dobrze czy źle ale do końca dotarł
A z której strony był wiatr?
Jak dokładnie układałaś ślad?

Tak sobie jeszcze pomyślałam, że najlepiej by było, gdybyś zaczynała z kimś do pomocy. Najlepiej z kimś kogo pies dobrze zna - na przykład kimś z rodziny. Ten ktoś przechodzi niewielką odległość (np. 50 metrów) i chowa się za krzakiem, a pies szuka. Może nawet na początku widzieć jak ten ktoś odchodzi, przynajmniej początek trasy. To bardzo motywujące dla psa i łatwe do zrozumienia.

Ostatnio edytowane przez Marta i Wika; 07-09-2007 o 12:42
Przeczytany 07-09-2007, 14:36   #24
Kinia
ta co męczy psa...;)

Kinia's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Jest, jest w internecie...
www.dog.gd.pl/kliker/tropienie/
Kurcze tam nie zaglądłam nie pomyślałam o tym

Cytat:
A z której strony był wiatr?
Jak dokładnie układałaś ślad?
To chyba była wina wiatru pies szadł tak z 20cm na lewo od śladu z tego co pamiętam pierwszy ślad był krótki z 10 malutkich kroczków w lini prostej.

Cytat:
ak sobie jeszcze pomyślałam, że najlepiej by było, gdybyś zaczynała z kimś do pomocy. Najlepiej z kimś kogo pies dobrze zna - na przykład kimś z rodziny.
Oj z tym może być problem gdyż moja rodzinka zbyt chętna nie jest na chowanie się w krzakach Ale może ktoś ze znajomych nie wiem zorientuje się i zobacze

I mam jeszcze pytanie czy jak np. chciałabym ułożyć ślad w ogrodzie po którym i pies i ja dużo chodzimy to czy pies nie myliłby nowego śladu ze śladem robionym wcześniej?

Przeczytany 07-09-2007, 14:44   #25
Marta i Wika
Kundloklikacz

Marta i Wika's Avatar

Domyślnie

Cytat:
To chyba była wina wiatru pies szadł tak z 20cm na lewo od śladu z tego co pamiętam pierwszy ślad był krótki z 10 malutkich kroczków w lini prostej.
To rzeczywiście króciutki.

Cytat:
Oj z tym może być problem gdyż moja rodzinka zbyt chętna nie jest na chowanie się w krzakach
Może uda Ci się jakoś ich namówić na spacerze :-) Z początkującym psem to nie problem - osoba się chowa, czekasz minutę i szukacie. A wiesz jak trudno namówić kogoś na schowanie się i poczekanie pół godziny aż ślad się postarzeje?

Cytat:
Ale może ktoś ze znajomych nie wiem zorientuje się i zobacze
Najlepiej na początek ktoś kogo pies zna i lubi.
Możesz też chować się jej na spacerach, jak biega luzem - to fajnie ćwiczy pracę nosem.

Cytat:
I mam jeszcze pytanie czy jak np. chciałabym ułożyć ślad w ogrodzie po którym i pies i ja dużo chodzimy to czy pies nie myliłby nowego śladu ze śladem robionym wcześniej?
Lepiej chyba na początku na terenie "czystym". Pies dobrze odróżnia ślad stary od nowego, ale na początku, kiedy jeszcze nie wie o co chodzi lepiej żeby miał proste informacje, jasne kryteria. Tak myślę...
Przeczytany 07-09-2007, 16:06   #26
Kinia
ta co męczy psa...;)

Kinia's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Możesz też chować się jej na spacerach, jak biega luzem - to fajnie ćwiczy pracę nosem.
To jest mało możliwe bo po pierwsze ON mnie pilnuje i za bardzo nie uda mi się odejść no chyba że jest drugi pies. A po drugie jak już mam się chować to za bardzo nie ma gdzie tzn. jest takie POLE gdzie go puszczam i na srodku tego pla jest taki lasek tylko że jest problem jakbym się tam schowała to mogłoby sie wydażyć tak że pies by mnie szukał i nagle wybiegłby zając lub sarna etc. i co wtedy? Marley jeszcze nie przybiega tak dobrze na zawołanie (ale ciągle to ćwiczymy) i jakby się za taką sarną puścił to kto wie gdzie by poleciał?

Przeczytany 07-09-2007, 16:31   #27
Marta i Wika
Kundloklikacz

Marta i Wika's Avatar

Domyślnie

Cytat:
To jest mało możliwe bo po pierwsze ON mnie pilnuje i za bardzo nie uda mi się odejść
Ale na pewno ochodzi kawałek, węszy, wybiega trochę do przodu. Piszesz, że zdarza mu się pobiec za zającem lub sarną, czyli jednak nie pilnuje Cię tak bardzo A to nie musi być jakieś wielkie chowanie się - pies odszedł 50 metrów od Ciebie, zawęszył się, to schodzisz 1 krok z drogi i kucasz w trawie nieruchomo... Na początek wystarczy, zobaczysz jaki będzie zaskoczony jak znikniesz i jak będzie się cieszył jak Cię znajdzie
Przeczytany 07-09-2007, 21:35   #28
Kinia
ta co męczy psa...;)

Kinia's Avatar

Domyślnie

No tak ale mi chodizło oto że jak on już zobaczy tą sarne czy zająca to za nią biegnie raz mmi się tak zdażyło to sama nie wiem jak go przywołałam ale chyba zauważył ze ze sarną nie ma szans a tak to staram się unikać takich spotkań A jak juz wcześniej pisałam puszczam go na takim polu które na jesień jest przygotowywane do sadzenia zboza we wiosne więc ne ma tam teraz trawy ale postaram się mu jakoś zniknąć z oczu

Przeczytany 12-10-2007, 15:35   #29
Becaz

Becaz's Avatar

Wyślij wiadomość przez ICQ do Becaz Wyślij wiadomość przez GG do Becaz
Domyślnie

Tropienie to umiejętność u psa niezwykle przydatna i ważna, czy to dolnym wiatrem, czy też górnym, czy to po farbie, czy po włóczce, czy świeży trop, czy też kilku godzinny...i wiele wiele innych. Pies był między innymi stworzony do tego więc rozwijacie tą umiejętność w nich... W jaki sposób? hmmm wybór należy do was...
Becaz jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 12-10-2007, 16:05   #30
Marta i Wika
Kundloklikacz

Marta i Wika's Avatar

Domyślnie

A my miałyśmy jechać w środę na seminarium tropieniowe (hovkowe, ale Wika udawałaby hovka ), tak się cieszyłam - i odwołane
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów