Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Pielęgnacja

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 05-08-2015, 15:35   #1
tomiso

Domyślnie Dobre legowisko dla psa

Gdzie zazwyczaj zamawiacie albo kupujecie legowiska dla swojego psiaka? Ja mam problem bo już kilka kupiłam w okolicznym sklepie i mój pies rozprawia się z nimi za szybko... planuję zamówić teraz coś lepszego przez internet.

W sprawach reklamy na naszym forum prosimy kontaktować się z administracją.
tomiso jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 07-10-2016, 15:30   #2
Lunka

Domyślnie

My mamy sprawdzonego producenta (e-legowisko)
fajną mają ofertę a także uszyją coś na specjalne życzenie
Lunka jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 12-10-2016, 07:46   #3
Ula czarnuszka

Ula czarnuszka's Avatar

Miasto: na skraju lasu
Domyślnie

Cytat:
Napisał wredzia
A tak właściwie to odwiedziłam to forum, bo szukam legowiska i kompletnie nie wiem jaki wybrać rozmiar. Czy ktoś tutaj mógłby mi doradzić? Mój Roki zawsze spał na łóżku lub fotelu, ale teraz już nie ma mowy żeby tak wysoko wskoczył, a nie mogę patrzeć jak śpi na twardej podłodze (na łokciach zrobiły mu się modzele). Poradźcie coś, proszę Dajcie znać na jakich posłaniach śpią Wasze psiaki.
Svietka co prawda jest innej kategorii wagowej (50+), ale właśnie dlatego temat spania na twardej podłodze mamy odpracowany. Mogę polecić legowiska ortopedyczne, koniecznie z pianki termoplastycznej, w rozmiarze takim, żeby płaska powierzchnia pozwalała psu na swobodne spanie na boku z wyciągniętymi łapami. To ważne przy różnych fasonach, np. typu sofa. Kupujesz legowisko np. 110x90 a dostajesz efektywnie 100x70 i pies już nie może spać komfortowo wyciągnięty. Po różnych próbach najlepiej sprawdza się dla Kudłatej płaski, prostokątny materac grubości 6 cm, na którym leży drybed. Początkowo miałam obawy, co do tej grubości, ale mimo wagi psa materac nie "spłaszcza się" do zera

Od niedawna mamy również (w innym pomieszczeniu) leżankę z kordury na nóżkach. Kordua naciągnięta jest na metalowy, chromowany stelarz z rurek, na którym również kładę drybed. Jest miękko i jest izolacja od podłogi. Początkowo Svietka nie chciała zaakceptować niestabilnej powierzchni, ale po kilku dniach zdecydowała, że woli jednak leżankę niż kafle. Starzeje się, czy co?
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów