Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Prawo

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 27-05-2007, 13:47   #1
Samturia

Domyślnie Plany założenia PSEUDOhodowli.... co można zrobić?

Moja koleżanka (a raczej jej siostra) ma pseudo-goldenke....
Koleżanka i chłopak siostry namawiają tą siostre ile się da, żeby w przyszłości dopuścić Negre (bo tak się nazywa ta suczka)
Kedy im tłumaczyłam, że nie należy tego robić to mnie wyśmiali.
Chłopak tej siostry myśli nawet o tym, żeby suka nie miałą młodych raz, ale kiedy się da... bo on"chce mieć hodowle"
nie wiem juz co mam zrobić... żal mi tej suki, na szczęście jest jesscze szczeniakiem i mam czas, żeby ich namówić, żeby nie rozmnażali Negry... tylko do nich nie trafiją ŻADNE argumenty... POMÓŻCIE
Przeczytany 27-05-2007, 23:01   #2
Rekm@

Rekm@'s Avatar

Domyślnie

Ja myślę, że mówienie o hodowli w takiej perspektywie czasowej jest zwykłym gdybaniem w kategorii pobożnych życzeń. Niemniej jednak, jeśli głupota zwycięży nad rozsądkiem, to nikt, nic nie zrobi, bo nie ma formalno prawnych zakazów. Wytłumacz im, że cena sprzedaży nie rodowodowych szczeniąt nie pokryje im kosztów odchowania miotu (karminie suki w ciąży, poród, opieka weta, szczepienia, dokarmianie małych itp.) Do tego niech policzą poświęcony czas na opiekę, ewentualne zniszczenia w domu, czy mieszkaniu spowodowane siusiającymi wychowankami. Niech też wezmą pod uwagę kondycję swojej suki (chcą ją kryć wielokrotnie). Jeśli do tych kłopotów chcą jeszcze dopłacać, to życz im powodzenia. Głupoty nie wybijesz młotkiem z głowy oglowie:
Rekm@ jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 05-06-2007, 20:19   #3
Justys
^^

Justys's Avatar

Miasto: Miechów
Wyślij wiadomość przez GG do Justys
Domyślnie

eh...a ja myślałam, że oni tylko mają tą suczke do kochania...tego kundelka... pokaż im ten filmik
http://www.brightlion.com/InHope/InHope_pl.aspx

Justys jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 09-06-2007, 21:59   #4
kasha
Guest

Domyślnie

No niestety.. nic nie zrobisz.. niech sie tylko psy chore urodzą, to moze sie nauczą
Ahh są ludzie i taborety
  Zacytuj
Przeczytany 16-01-2013, 13:47   #5
BabaJagha

BabaJagha's Avatar

Miasto: Łysa Góra
Domyślnie

Mam nieco podobną sytuację, z tym, że suczkę w typie labka chcą pokryć tylko raz. Gdy wspomniałam, że jest to proceder nielegalny i sprzedawać tychże szczeniąt nie można, usłyszałam, że ojciec będzie miał rodowód i chętni na szczeniaki już są o losy suni się nie martwię, bo znam osoby, ma tam dobrze, tyle, że chodzi o dodatkową produkcję szczeniąt, gdy tyle psiaków nie ma domu. No nic, zobaczymy co będzie. Może dadzą się od tego odwieść ...
Przeczytany 18-01-2013, 20:13   #6
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Miasto: Śląsk
Domyślnie

Cytat:
o losy suni się nie martwię, bo znam osoby, ma tam dobrze
I niesłusznie, bo ciąża to nie przelewki. Z mojego doświadczenia wynika, że nieźle działa w takich przypadkach opowieść o zagrożeniu jakim dla suki jest ciąża. Kiedy uświadomi się ludziom, którzy kochają swoją sunię, że o komplikacje nietrudno i nie jedna suka przy porodzie straciła życie, zaczynają się zastanawiać.
Ostatnio mieliśmy najbardziej spektakularny sukces takiej argumentacji, w ciągu 10 minut rozmowy właściciele przeszli od chęci rozmnażania do chęci sterylizacji
Przeczytany 19-01-2013, 01:16   #7
BabaJagha

BabaJagha's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał coztego Zobacz post
I niesłusznie, bo ciąża to nie przelewki. Z mojego doświadczenia wynika, że nieźle działa w takich przypadkach opowieść o zagrożeniu jakim dla suki jest ciąża. Kiedy uświadomi się ludziom, którzy kochają swoją sunię, że o komplikacje nietrudno i nie jedna suka przy porodzie straciła życie, zaczynają się zastanawiać.
Ostatnio mieliśmy najbardziej spektakularny sukces takiej argumentacji, w ciągu 10 minut rozmowy właściciele przeszli od chęci rozmnażania do chęci sterylizacji
Może i masz rację, zwłaszcza, że sunia mocno otyła jak to labek ... sterylizacja będzie, tyle, że wet kazał im teraz odczekać jedną cieczkę, bo sunia hormony brała do tej pory ... w sumie to myślę, że nie wiedzą na co się porywają ... opieka nad sunią jest już absorbująca a co dopiero przy szczeniakach, a jak będzie ich sporo? Ciekawe co zrobią z takim stadem w dwupokojowym mieszkaniu ...
Przeczytany 19-01-2013, 15:25   #8
Brizzy

Domyślnie

To aż dziwne,ze jeszcze ropomacicza nie dostala . To jest niestety zagrozenie dla większosci suk traktowanych hormonami: ropomacicze, guzy nowotworowe, cukrzyca itp......Zdecydowanie bezpieczniej jest od razu wysterylizowac niehodowlana suczkę, zdrową i bez problemow.
Brizzy jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 19-01-2013, 17:19   #9
BabaJagha

BabaJagha's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Brizzy Zobacz post
To aż dziwne,ze jeszcze ropomacicza nie dostala . To jest niestety zagrozenie dla większosci suk traktowanych hormonami: ropomacicze, guzy nowotworowe, cukrzyca itp......Zdecydowanie bezpieczniej jest od razu wysterylizowac niehodowlana suczkę, zdrową i bez problemow.
I na dodatek ciągle ma ciąze urojoną ...
Przeczytany 19-01-2013, 17:57   #10
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Miasto: Śląsk
Domyślnie

Cytat:
Napisał BabaJagha Zobacz post
opieka nad sunią jest już absorbująca a co dopiero przy szczeniakach, a jak będzie ich sporo? Ciekawe co zrobią z takim stadem w dwupokojowym mieszkaniu ...
Jak się urodzi 12 to będą mieli dużo radości
Przeczytany 19-01-2013, 19:04   #11
Brizzy

Domyślnie

A duże suki przeważnie dużo rodzą....Zakladając,ze polowa szczeniakow to będa suczki, ktore w przyszlosci tez urodzą to będzie sporo materialu na jedno dobre schronisko dla bezdomnych zwierząt....., albo kolejne szczeniaki topione w pobliskim stawie.
Brizzy jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 19-01-2013, 21:01   #12
BabaJagha

BabaJagha's Avatar

Domyślnie

Wiem, że duża suczka to potem dużo małej radości. Ta cała masza szczeniąt które w necie sprzedaje się za kilkaset złotych - wątpię, by taki popyt był na szczeniaki. Co z tym dobrodziejstwem robić. No nic. Będę walczyć jak lwica, coby tych szczeniąt jednak nie było ...
Przeczytany 21-01-2013, 00:14   #13
ulvhedinn

ulvhedinn's Avatar

Domyślnie

Znajomym, w czasach zresztą jeszcze przednetowych, urodziło się 17 szczeniaków ONka. Pierwszy miot suki, "dla zdrowia". Jeden nie przeżył, 16 dorodnych smarków zdemolowało im dom..
Owszem, szczeniaki się nawet posprzedawały i porozdawały, jednak wątpię, czy wpływy pokryły koszt remontu i odchowania stada - widziałam pokój w którym mieszkały......

Ciąża to obciążenie dla suki, poród jest ryzykiem, zawsze, a ewentualne komplikacje (np konieczność cesarki, tężyczka, zapalenie sutków) -to koszt, często wysoki (operacja, leki, mleko zastępcze itd). Suka musi jeść bardzo dobrze, szczeniaki w okresie odstawiania i odchowu też. A laby rosną intensywnie. Suka przestaje sprzatać kiedy malce zaczynają jeść coś poza mlekiem, więc mamy stado sikających i kupkających co chwilę stworków, które niekoniecznie robią to w wyznaczonym miejscu, czasem włażą w kupę, a potem na rodzeństwo itd. Smród i sprzatanie. Odrobaczenie i szczepienia stada- kolejny koszt. Podkłady, środki czystości, kojec....

A jeśli suka im umrze np podczas porodu, to chcąc uratować maluchy mają przed sobą karmienie butlą i masowanie szczeniąt. Co 4 godziny i nie ma zmiłuj. Przy ósemce, jak skończysz z ostatnim, to akurat możesz zaczynać z pierwszym.
Przeczytany 21-01-2013, 11:42   #14
BabaJagha

BabaJagha's Avatar

Domyślnie

Ja po takim uświadomieniu byłabym już skutecznie "wyelczona" z chęci dopuszczenia suczki bez rodowodu do rozrodu ... chyba sobie w punktach wypiszę wszystkie argumenty "przeciw" i podrzucę zainteresowanym ... bo w tym momencie to nie ma nawet jednego "za" ...
Przeczytany 21-01-2013, 12:15   #15
iwonemi

iwonemi's Avatar

Miasto: Dziesiąta ale nie wieś
Domyślnie

I właśnie dlatego moja suńka bezpotomnie przejdzie przez życie .
I w moim domu nie będzie ślicznych biglątek .
Bo niby po co ? Beagli jest stanowczo zbyt dużo . Również w schroniskach i na forach adopcyjnych .

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów