Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Prawo

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 17-01-2011, 20:52   #46
iwonemi

iwonemi's Avatar

Miasto: Dziesiąta ale nie wieś
Domyślnie

Tzn? Kłuć ją igłą i dawać smaczki?
Mam poczucie, że wystarczająco dużo pracowałam ze swoim psem.
Owszem ,ma dużo lęku przed kluciem. Nie lubi gabinetu weterynaryjnego. I co z tego? Jeśli jest potrzeba, to jeździmy do lekarza i pies ma wykonywane niezbędne zabiegi.
Jeśli będzie konieczne chipowanie, to zostanie zachipowana. A chwilowo nie widzę powodu narażać jej na zupełnie niepotrzebny stres.
Natomiast co do poziomu wyszkolenia suni- to życzę każdemu takiego psa jak Emma
Przeczytany 17-01-2011, 22:38   #47
Anka

Anka's Avatar

Wyślij wiadomość przez GG do Anka
Domyślnie

Moja obecna suczka kocha weta, przy szczepieniach i innych zabiegach nie panikuje, jest przestraszona trochę, ale jest grzeczna poprzedni pies był panikażem do tego stopnia że gryzł cokolwiek miał w zasięgu pyska.. i na większość szczepień weterynarz wychodził na zewnątrz już z gotowym zastrzykiem, pies był na rękach, nie widział lekarza i obyło się bez stresu ...
Przeczytany 27-01-2011, 09:46   #48
narisowa

Domyślnie

Cytat:
Napisał Puli Zobacz post
1. zgodne z normą ISO 11784 i wykorzystujące technologię HDX lub FDX-B;
2. możliwe do odczytania przez czytnik zgodny z normą ISO 11785.
Tatuaże (wyraźnie czytelne) są metodą identyfikacji zwierząt, która
akceptowanana będzie do lipca 2011 r.
Po tym okresie jedyną obowiązującą metodą znakowania psów, kotów i fretek
będzie wprowadzenie mikroczipu.
no to ja już zgłupiałam

Puli skąd pochodzi ten tekst ?
ze strony GIW ?
bo:

ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 438/2010
z dnia 19 maja 2010 r.
zmieniające rozporządzenie (WE) nr 998/2003 w sprawie wymogów dotyczących zdrowia zwierząt, stosowanych do przemieszczania zwierząt domowych o charakterze niehandlowym:

W art. 5 rozporządzenia (WE) nr 998/2003 ustanowiono przepisy mające zastosowanie do przemieszczania między państwami członkowskimi psów, kotów i fretek, wymienionych w części A i B załącznika I do tego rozporządzenia. Zgodnie z art. 5 ust. 1 lit. a) tego rozporządzenia te zwierzęta domowe muszą być identyfikowane za pomocą elektronicznego systemu identyfikacji (transponder). W ośmioletnim okresie przejściowym, rozpoczynającym się od dnia wejścia w życie tego rozporządzenia, te zwierzęta domowe są uważane za zidentyfikowane, również jeżeli posiadają wyraźnie czytelny tatuaż.

czyli według mnie to mamy jak to u nas - co rozporządzenie, to co innego napisane
Przeczytany 11-05-2014, 21:39   #49
fiorella

Domyślnie czip

Myślę, że numer czipa będzie można wpisać do bazy w Polsce, ale najlepiej to skonsultować z weterynarzem. Bo u nas słyszałam że te bazy kuleją, dlatego zarejestrowałam też chip mojego psiego szczęścia w bezpłatnej Bazie Bezpieczny pupil stworzonej przez firmę MySafety, by mieć pewność, że w razie zguby psiak się odnajdzie.
fiorella jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 20-11-2014, 10:42   #50
etin

Domyślnie

Fakt, ostatnio powstało małe zamieszanie w kwestii baz rejestrujących zwierzęta zachipowane. Ja swoje zwierzorki zarejestrowałam w www.cbdzoe.pl. Kupiłam u nich chipy więc rejestracja wszystkich psów była gratis; inaczej założenie konta kosztuje 20pln a potem można za darmo rejestrować ile się chce. Posiadanie chipa i nie rejestrowanie go mija się dla mnie z celem absolutnie i daje tylko połowiczny efekt identyfikacji. Każdemu wydaje się, że jego pies nie zgubi się, a życie pokazuje, że czasami nie jest tak jak sobie zaplanowaliśmy.
etin jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów