Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Prawo

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 21-09-2009, 17:16   #1
Alla

Domyślnie Jak pies ciapnie

No właśnie co zrobić dziś na spacerze poszliśmy z dyzkiem na pola, stoi tam jeden jedyny domek, często tam chodzimy i nigdy nie było problemu dziś właściciel działki wyjechał zostawiając brame otwarta, dwa psiaki wyleciały no i jeden zaatakował pech chciał ze ugryzł mnie dwa razy w nogę poprosiłam właścicieli o świadectwo szczepień ale cóż nie dostałam. Zastanawiam się czy zgłaszać to gdzieś, w sumie mam tylko siniaki ale mogło być gorzej gdybym zamiast grubych spodni miała np. dres
Alla jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 21-09-2009, 20:25   #2
Blow

Blow's Avatar

Miasto: Gdynia/Olsztyn
Wyślij wiadomość przez GG do Blow
Domyślnie

Policaje
zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Blow jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 21-09-2009, 20:33   #3
Alla

Domyślnie

Tak ale policja niestety może mnie wyśmiać zreszta byłam u lekarza powiedział że nie ma obowiazku zgłaszać tego ugryzienia więc chyba odpuszcze
Przeczytany 24-09-2009, 14:35   #4
Mokka

Domyślnie

Zgłosiłabym na policję, że nie okazano Ci świadectwa szczepienia psa. To, że nie masz rozległych ran, nie ma żadnego znaczenia. Zostałaś ugryziona przez psa - masz prawo wymagać szczepień i już. Policja może i ignoruje "mało szkodliwe" czyny, ale nie może Ci odmówić przyjęcia zgłoszenia tego typu. Masz prawo czuć się zagrożona, nie wiesz, czy pies nie jest chory. Jeśli koło sprawy zrobi się trochę szumu, właściciel zapewne będzie lepiej zabezpieczał swoje pieski. A o to głównie chodzi, aby nie miały więcj okazji do takich akcji.
Mokka jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 25-09-2009, 10:21   #5
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Miasto: Śląsk
Domyślnie

To, że nie dostałaś świadectwa może oznaczać po prostu, że go nie mają i psy są nieszczepione...

Policja Cię nie wyśmieje, Tobie nic się nie stało, ale jeśli agresywne psy biegają luzem po otwartym terenie, to co będzie jeśli następnym razem będzie tamtędy przechodziło dziecko?
Policja i Straż Miejska są dość mocno wyczulone na punkcie psów.
Przeczytany 25-09-2009, 17:14   #6
Alla

Domyślnie

Sprawa jest już wyjaśniona, szczepienie się znalazło nie wiem czy prawdziwe czy lewe na szybko ( mamy takiego fajnego weterynarza z którym załatwi się wszystko ) ale pokazane zostało a właściciel pouczony że psa bez nadzoru luzem puszczać nie może, pan przeprosił i tłumaczył się ze to wypadek był i ze pies nigdy nikogo nie ugryzł wcześniej
Przeczytany 25-09-2009, 18:00   #7
Puli
Mopomaniaczka
Moderator

Puli's Avatar

Miasto: Kraków
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alla Zobacz post
Sprawa jest już wyjaśniona, szczepienie się znalazło nie wiem czy prawdziwe czy lewe na szybko ( mamy takiego fajnego weterynarza z którym załatwi się wszystko ) ale pokazane zostało a właściciel pouczony że psa bez nadzoru luzem puszczać nie może, pan przeprosił i tłumaczył się ze to wypadek był i ze pies nigdy nikogo nie ugryzł wcześniej
No i dobrze ze nie narobiłas zadymy na policji. Pan sie skruszył, wyprzepraszał, Ty sie nie wsciekłas czyli happy end...
Moja Klusieńka tez ma na sumieniu jedne potargane spodnie i dziure w nodze.
Policjanta ugryzła.
Przeczytany 06-09-2010, 11:18   #8
Taitanka

Domyślnie

Cytat:
Napisał Puli Zobacz post
No i dobrze ze nie narobiłas zadymy na policji. Pan sie skruszył, wyprzepraszał, Ty sie nie wsciekłas czyli happy end...
Zgadzam się z poprzedniczką. Wiem z doświadczenia, że ze zwierzakami nigdy do końca nie wiadomo, może to był jednorazowy wybryk tego psa, coś go bardzo zdenerwowało/wystraszyło no i... się stało. oczywiście, oczywiście, że właściciel powinien koniecznie pokazać książeczkę szczepień i to, że tego nie zrobił nie świadczy zbyt dobrze ani o nim ani o fakcie szczepienia (?) ale ważne, że właściciel przeprosił i że się wyjaśniło i przede wszystkim, że nic Ci się poważnego nie stało.

Cytat:
Napisał Puli Zobacz post
Moja Klusieńka tez ma na sumieniu jedne potargane spodnie i dziure w nodze.
Policjanta ugryzła.
Dobre
Taitanka jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 18-12-2010, 20:24   #9
jarrybegood
Zbanowany

Miasto: Szklary
Domyślnie

Wizyta u lekarza. Wizyta w komisariacie. Skoro gość nie chciał pokazać świadectwa to coś musi być nie tak. Jest taki obowiązek wiec należy tego wymagać.
jarrybegood jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów