Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Żywienie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 24-05-2007, 21:24   #61
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

No więc jednak, zamówiliśmy dla dorosłych Zagraj jadł już RC dla juniorów. Poza tym on jeden posiłek jada gotowany więc suchej będzie dostawał i tak mniej niż ilość zalecana A poza tym.. 9 miesięcy to już nie taki szczeniorek, niestety
Gosia i Zagraj jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 24-05-2007, 21:41   #62
dogaja
Ja jaKO ŚCIgacz
Moderator

dogaja's Avatar

Miasto: Karkonosze
Domyślnie

Przepraszam, Małgosiu, że nie odpisałam od razu, ale nie było mnie ostatnio.
. Tę karmę dla szczeniąt daje się w zasadzie do 24 miesiąca, bo -zwłaszcza nasze duże rasy intensywnie rosną. Jeśli zamówiłaś tę dla dorosłych to nic się nie stanie, Orijen jest bardzo treściwy - możesz dawać trochę więcej niż zamierzałaś.
Przeczytany 25-05-2007, 09:59   #63
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał dogaja
Jeśli zamówiłaś tę dla dorosłych to nic się nie stanie, Orijen jest bardzo treściwy - możesz dawać trochę więcej niż zamierzałaś.
No jednak się trochę zmartwiłam, że nie zamówiłam tej dla szczeniąt, skoro podaje się ją do 24 miesiąca, ale tak to jest, jak się dokładnie nie czyta Za późno na zmianę bo mają dziś przywieźć, a zamówiliśmy największe opakowanie
Gosia i Zagraj jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 25-05-2007, 11:15   #64
Basia
OMC Amazonka

Basia's Avatar

Miasto: Zaplecze willowe Rybnika
Wyślij wiadomość przez GG do Basia
Domyślnie

A moglibyście mi doradzić?
Jak wiecie, mamy dwa psy, Maxa i Bobiego - około półrocznego kundelka (ile ma dokładnie tego nie wiedzą nawet najstarsi Górale )
Zamówiłam dla Bobiego karmę Acana junior a dla Maxa Adult Premium.
Problem w tym, że Bobi za chiny nie chce jeść tej swojej karmy , za to od Maxa wcina jak głupi...
Co zrobić? Dawać mu tą przeznaczoną dla niego, czy może wymieszać obie do kupy i dawać im obu?

Basia jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 25-05-2007, 13:14   #65
Bogna

Bogna's Avatar

Miasto: Gliwice
Wyślij wiadomość przez GG do Bogna
Domyślnie

mysmy przerabiali pare karm.. w ogole psy przez 7 lat byly na pedigree nawet Cekin na tym wyrastal pozniej przyszla kolej na brita..., nastepnie acana dla malej i bewi dog sport dla mlodego.. po czym obydwa byly na pro planie z jagneicina ,lososiem.. pozniej mlody na nn czarnej a mala na ng losos z ziemniakami, nastepnie obydwa na proformance... i tak wrocilam do pro planu.... narazie przy nim zostaniemy.. ta karma najlepiej sie spisala wzgledem moich obydwoch psow.. no a tak poza tym dostaja czesto ksoci cielece,wolowe surowe, surowe szyje indycze itp itd.. suszone gryzaki...

Dodane po 1 minutach:

Basiu, ja bym wymeiszala.. z tego co widac bobik jest mlody.. i maly bedzie.. wiec nie ma duzego ryzyka.. tzn obawialabym sie, ze max moze lekko utyc na mlodzienczej karmie.. bo te sa bardziej kaloryczne...
Bogna jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 26-05-2007, 16:36   #66
ella

Domyślnie

Purina Dog Chow, zupy, czasem coś z obiadu, jakieś częsci przy wypruwaniu kurczaka.
ella jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 26-05-2007, 17:29   #67
Bogna

Bogna's Avatar

Domyślnie

hmm moze podaruj psu to cos z obiadu;/ to raczej na zdrowe mu nie wychodzi...
Przeczytany 26-05-2007, 18:21   #68
Squ

Squ's Avatar

Miasto: Sopot/Olsztyn
Wyślij wiadomość przez GG do Squ
Domyślnie

Purinę Dog Chow też można by zmienić
Squ jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 26-05-2007, 18:27   #69
Bogna

Bogna's Avatar

Domyślnie

racja.. jesli juz na tej niskiej polce ma sie karma znajdowac to lepiej brita.. ale acana nie jest droga.. tym bardziej jesli ma sie malego psiaka!
Przeczytany 26-05-2007, 21:27   #70
Ula czarnuszka

Ula czarnuszka's Avatar

Miasto: na skraju lasu
Domyślnie

Ula ma dwa lata i je Acana Adult Large Breed.
Do 20 miesiąca karmiona była planem RC Giant (babydog, puppy, junior). Kupiłam 1 worek dorosłej karmy z tej serii i okazało się, że to są duże "poduchy", ktore moja księżniczka wynosiła z miski i spożywała w dowolnie wybranym miejscu
Kiedyś na gościnnych występach została poczęstowana Acaną. Zjadła, więc zaryzykowałam zakup dużego wora i tak od kilku miesięcy je AALB, ściśle odmierzaną gD>
Dzienną porcję dzielę na dwie części. Ula lubi to jedzenie na tyle, że dostaje to nawet jako nagrodę w czasie szkolenia gkulary

A i kieszeń odpoczywa po zmianie

Aj, zapomniałam o drugim futrzaku Warka je odkłaczajacego RC Intense Hairball 34. Teraz to już komplet
Przeczytany 26-05-2007, 21:31   #71
ella

Domyślnie

Bez przesady, niektóre psy jedzą tylko resztki i nic im nie jest, a Sonia dostaje je rzadko . Nie ma u mnie Brita na kilogramy, a nie stać mnie żebym na raz wydała około czy ponad 100zł. A i tak weszłam 'półke' wyżej, bo kiedyś sunia jadła Pedigree...
Przeczytany 26-05-2007, 21:48   #72
Ula czarnuszka

Ula czarnuszka's Avatar

Miasto: na skraju lasu
Domyślnie

Cytat:
Napisał ella
Bez przesady, niektóre psy jedzą tylko resztki i nic im nie jest, a Sonia dostaje je rzadko . Nie ma u mnie Brita na kilogramy, a nie stać mnie żebym na raz wydała około czy ponad 100zł. A i tak weszłam 'półke' wyżej, bo kiedyś sunia jadła Pedigree...
Oczywiste, że karmimy wg swoich możliwości Mój poprzedni pies jadł do 24 miesięcy Eukanubę, a przez nastepne 8 lat ... PP
Teraz jest łatwiej, bo karmę można zamawiać przez internet i jest generalnie taniej, a i rozmiar opakowań do wyboru, do koloru
Ja korzystam z >>tego sklepu<<
Przeczytany 27-05-2007, 10:55   #73
ella

Domyślnie

Weszłam na allegro i tak sobie patrze Wykalkulowałam, ze gdybym kupila Bosha, w roku oszczedzilabym ponad 300 zł Mamie sie spodobało i kupimy prawdopodobnie, dzięki!!
Przeczytany 27-05-2007, 12:06   #74
Bogna

Bogna's Avatar

Domyślnie

no brawo! wiesz.. moje psy jadly przez 7 lat pedigree.. owczarek wsyrastal na chappi ale przerzucalam ej stopniowo na coraz to lepsza i drozsza karme.. i naprawde widze roznice w stanie ich siersci, wydalanych kupek i dawkowania karmy.. im lepsza akrma tmy mniej jej dajesz.. np moja niespelna 7 kg suka zjada 3 kg karmy na meisiac.. tak okolo.. ale wiecej niz 3 napewno nie.. z kolei owczarkem ma te 15 kg na mieisac.. ja im kupuje 15kg worek.. to maja na jakies 5 tyg lacznie.. bo do etgo dostaja ejszzce jakies surowizny jak np ksoci, szyje indycze itp.. jesli masz malego psa.. i karma ma dlugo stac.. to msusiz meic jakeis szzcelne pudlo na nia zeby nie wywietrzala
Przeczytany 27-05-2007, 12:56   #75
Samturia

Domyślnie

Lapa zjada gotowaną wątróbkę+ryż, czasami jakieś owoce czy warzywa... do nauki sucha karma... większość to próbki

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów