Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Żywienie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 29-04-2009, 19:12   #31
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Miasto: Śląsk
Domyślnie

A stopniowo zmieniałaś karmę?
Przeczytany 29-04-2009, 19:25   #32
Kiłi
Samotna, bez Spota..

Kiłi's Avatar

Miasto: Gdańsk
Domyślnie

Tak, stopniowo przez tydzień podawałam. Kupy są ok bardzo ładne zwarte. Miesiąc temu przy pierwszej próbie zmiany na suchą była okropna biegunka, Uma nawet pod siebie w domu robiła. Teraz jest ok tylko tych kup jest okropnie dużo, wychodzi na sekundke przed dom i od razu kupsko, ale to ponoć powinno przejść jak jej się żołądek dostosuje. Najbardziej mnie martwią te oczy, na gotowanym już miała takie ładne, a teraz już ma naokoło całe zbrązowiałe (wcześniej jak była na suchych też miała takie zbrązowiałe) i ten smrodek z pyska. Najgorzej, że ja teraz nawet nie wiem czy moge zmieniać karme, bo boje się, że moge jej tym znowu podrażnić żołądek
Przeczytany 29-04-2009, 19:43   #33
Blow

Blow's Avatar

Miasto: Gdynia/Olsztyn
Wyślij wiadomość przez GG do Blow
Domyślnie

Cytat:
Zastanawiam się nad Acaną Pacific.
Też mnie zaintrygowała ta karma, szukam czegoś odpowiedniego bo Fadzik ma lekką alergię pokarmową, która objawia się podrażnieniem wokół pyska przechodzącym nawet do krwawych ran.
Kupiłam na próbę 2,5 kg paczkę ale na razie próbuję psa zmusić do zjedzenia reszty 4 kilowej paczki Dr Johna(od Gilberton&Page, producentów Gilpy-wg znajomej zajmującej się dystrybucją tych produktów to żarcie jest gorszej jakości od klasycznej Gilpy), którą kupiłam awaryjnie po skończeniu dużego wora Royala-szczerze nie polecam tej karmy(Dr.John) bo mój pies większość jedzonek chętnie wsuwa a tego, póki nie zgłodnieje dosyć, nie chce ruszyć, niby pochłania ale naprawdę niechętnie Jutro zacznę mu podawać Acanę Pacific i jak wsunie całe 2,5 kg, służę relacją jak poszło.Wstępnie po opisie nawet mi się podoba(na Orijena, którego tańszym odpowiednikiem jest ta karma, mnie nie stać na chwilę obecną), jeśli ta mała paczka się przyjmie, kupię duże wory.
zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Blow jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 29-04-2009, 19:53   #34
fantka
skyeofan(t)ka

fantka's Avatar

Miasto: Wrocław
Domyślnie

U mnie Acana nie sprawdziła się. Najpierw mieliśmy duży worek Prairie Harvest, później mały Pacifica. Na każdej to samo. Podrażnione oczy, aż porobiły się po obu stronach brązowe smugi. Kupy duże, bardzo brudzące futro, praktycznie po prawie każdym spacerze zadek nadawał się do mycia. Na Orijenie tego nie było. Już nie wiem co mam Talesowi dawać, bo inne karmy o podobnym jak Orijen składzie są niestety za drogie...
Na razie kończymy worek Pacifica i chyba przejdziemy na gotowanie...

fantka jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 29-04-2009, 20:01   #35
Kiłi
Samotna, bez Spota..

Kiłi's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał fantka Zobacz post
Podrażnione oczy, aż porobiły się po obu stronach brązowe smugi.
No właśnie Uma ma takie brązowe smugi, z oka leci jej coś brązowego i jej się przebarwia, tyle, że tak samo miała na Royalach jak i tej Acanie. Przemywam Borasolem, zakrapiam sulfacetamidum, ale nadal niefajnie, a na gotowanym nic nie musiałam robić, a oczy były czyściutkie.

Gotować mi sie nie za bardzo uśmiecha, bo to dużo czasu, obkrajanie tych udek i wogóle, zresztą gotowana nie ma potrzebnych witamin. Moge oczywiście oddzielnie podawać, tylko, że to Umie tak jakby podrażnia żołądek...

Jeżeli chodzi o Pacific, to zastanawiałam się nad nią, bo Magnus jest wielkim alergikiem pokarmowym, dostaje okropnych wysypek, łysieje robią mu się rany, a Kasia tą karme bardzo zachwala, bo odkąd Maniek ją je jest z nim o wiele lepiej. Futro ładne, nie wypada, prawie bez wysypek i łupieżu.
Przeczytany 29-04-2009, 20:39   #36
Blow

Blow's Avatar

Domyślnie

Cytat:
U mnie Acana nie sprawdziła się. Najpierw mieliśmy duży worek Prairie Harvest, później mały Pacifica. Na każdej to samo. Podrażnione oczy, aż porobiły się po obu stronach brązowe smugi. Kupy duże, bardzo brudzące futro, praktycznie po prawie każdym spacerze zadek nadawał się do mycia.
Cytat:
Magnus jest wielkim alergikiem pokarmowym, dostaje okropnych wysypek, łysieje robią mu się rany, a Kasia tą karme bardzo zachwala, bo odkąd Maniek ją je jest z nim o wiele lepiej. Futro ładne, nie wypada, prawie bez wysypek i łupieżu.
Idealny przykład indywidualnych predyspozycji i tolerancji pokarmowej.Czyli najmniejszego sensu nie ma kierowanie się opinią innych nabywców tej samej karmy-trzeba wypróbować na własnej skórze i już.
Z ciekawości nie wytrzymałam, otworzyłam właśnie Pacificę i dałam psu 1:1 z tym ochydnym Dr. John'em-pies wsunął bez wahania, karma mu podeszła smakowo(bardzo intensywnie pachnie rybkami).Powoli wyeliminuję Dr. i zobaczymy jak się sprawdzi u nas ale nie wiem czy 2,5 kilo to nie za mało aby czynić teorie, starczy na jakieś 5-8 dni a pies powinien jeść ją troszkę dłużej żeby zaobserwować efekty jej działania Kupy jednak powiedzą swoje

Przeczytany 29-04-2009, 20:49   #37
Kiłi
Samotna, bez Spota..

Kiłi's Avatar

Domyślnie

No właśnie dla jednego jest dobre coś, a dla drugiego co innego...
Już nie mam pojęcia czym karmić Ume... eksperymentować za bardzo nie moge
Przeczytany 29-04-2009, 21:46   #38
Kiłi
Samotna, bez Spota..

Kiłi's Avatar

Domyślnie

Kurcze właśnie zobaczyłam, że Uma ma zabrązowiony (zastrupiony?) brzusio, chyba wracam na gotowane jak skończy się ten worek
Przeczytany 29-04-2009, 22:44   #39
Sandra i Amon

Sandra i Amon's Avatar

Miasto: Zielona Góra
Wyślij wiadomość przez GG do Sandra i Amon
Domyślnie

A ja dzisiaj zamówiłam nutre adult ... i nie wiem czy dobrze zrobiłam. W sumie karma cieszy się nie najgorszą opinią a muszę zmienić Brita bo coś mi konik zmatowiał ... i jakiś taki jest rozlazły
Przeczytany 29-04-2009, 23:10   #40
Blow

Blow's Avatar

Domyślnie

Ja Brita nie lubię i za nic go więcej psu nie dam.Absolutna nietolerancja karmy i tak jak u Was, Sandra-opłakany stan sierści

Przeczytany 30-04-2009, 11:11   #41
Sandra i Amon

Sandra i Amon's Avatar

Miasto: Zielona Góra
Wyślij wiadomość przez GG do Sandra i Amon
Domyślnie

Ale u nas na Bricie jesteśmy od chyba półtora roku i nie było , tak ...dopiero przez ostatnie kilka miesięcy zaczęły się problemy z sierścią ,ale ogólna tolerancja dobra.
Przeczytany 30-04-2009, 11:19   #42
Puli
Mopomaniaczka
Moderator

Puli's Avatar

Miasto: Kraków
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kiłi Zobacz post
Gotować mi sie nie za bardzo uśmiecha, bo to dużo czasu, obkrajanie tych udek i wogóle, zresztą gotowana nie ma potrzebnych witamin. Moge oczywiście oddzielnie podawać, tylko, że to Umie tak jakby podrażnia żołądek...
Co Ty tak długo te udka obkrawasz? Przeciez gotowany kurak sam sie w palcach rozłazi, wystarczy dwie kosci wyjąć....
Kilkanaście tysiecy lat psowy gatunek przeżył bez "witamin" z suchej paszy i radził sobie całkiem nieźle
Cytat:
Napisał Kiłi Zobacz post
Kurcze właśnie zobaczyłam, że Uma ma zabrązowiony (zastrupiony?) brzusio, chyba wracam na gotowane jak skończy się ten worek
A po co chcesz czekac do skonczenia worka? Dałabym psu to co mu słuzy a suche zostawiłabym na wypadek "awarii".
Przeczytany 30-04-2009, 12:26   #43
Blow

Blow's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Kilkanaście tysiecy lat psowy gatunek przeżył bez "witamin" z suchej paszy i radził sobie całkiem nieźle
Ale czyż wtedy gatunek psowy nie miał możliwości samodzielnego dawkowania sobie tego czego mu było potrzeba?
Obecny gatunek psowy niestety nie pójdzie do kuchni, nie otworzy lodóweczki i nie weźmie sobie tego papu, które uważa za konieczne-przynajmniej mój tak nie robi, nie wiem jak Twoje

P.S. Dziś Qpa po wczorajszym podaniu Acany po raz pierwszy-ponoć dobra, nie wiem bo nie widziałam.

Przeczytany 01-05-2009, 09:16   #44
ania3M

Miasto: Gdynia
Domyślnie

Ja mam karmę dla alergików i wrażliwców z linni Super Premium i próbki dostępne.
Tak jak piszecie trudno kierować się opoiną innych psiarzy, bo każdy pies tak jak człowiek może różnie reagować na tą sama karmę.
Polecam łososia z ryżem lub jagnięcinę z ryżem. Producent Husse, próbki u dysytrybutorów. Dostawa pod drzwi, karma konserwowana naturalnie, szwedzkie normy i receptura karmy.
ania3M jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 01-05-2009, 09:28   #45
Martens

Martens's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał fantka Zobacz post
U mnie Acana nie sprawdziła się. Najpierw mieliśmy duży worek Prairie Harvest, później mały Pacifica. Na każdej to samo. Podrażnione oczy, aż porobiły się po obu stronach brązowe smugi.
U nas na Acanie było to samo...

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów