Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Żywienie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 26-06-2014, 21:39   #1
lenka

Domyślnie Czym kierować się wybierając karmę?

Czym kierować się wybierając karmę dla psa?
Jest tyle tego, że trudno się połapać: dla psów dużych/średnich/małych ras, dla psów starszych, dla szczeniaków, takie na ładną sierść, inne dla psów domowych, inne dla mieszkających na dworze.
lenka jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 27-06-2014, 15:16   #2
rufuska
Zbanowany

Domyślnie

Szczerze mówiąc ja nie zwracam na to specjalnej uwagi. Oczywiście staram się dobrać karmę do wieku i rasy psa, ale przede wszystkim myślę, że ważne jest to, jaki dana karma ma skład.
Warto wybierać sprawdzone marki, np. http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2013/...62_634x286.jpg (nie koniecznie te reklamowane w telewizji), żeby zapewnić psu posiłek bogaty w składniki, których potrzebuje.

Edytowano.P
rufuska jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 28-06-2014, 12:10   #3
Ula czarnuszka

Ula czarnuszka's Avatar

Miasto: na skraju lasu
Domyślnie

Cytat:
Napisał lenka Zobacz post
Czym kierować się wybierając karmę dla psa?
Jest tyle tego, że trudno się połapać: dla psów dużych/średnich/małych ras, dla psów starszych, dla szczeniaków, takie na ładną sierść, inne dla psów domowych, inne dla mieszkających na dworze.
I własnie tym się kierować Może jeszcze trochę opiniami innych właścicieli i doświadczeniami własnymi. Warto sprawdzać reakcję zwierza na karmę na próbkach czy małych opakowaniach zanim kupi się 12 kg wór super karmy, która psu nie będzie smakować

Cytat:
Napisał rufuska Zobacz post
Szczerze mówiąc ja nie zwracam na to specjalnej uwagi. Oczywiście staram się dobrać karmę do wieku i rasy psa, ale przede wszystkim myślę, że ważne jest to, jaki dana karma ma skład.
Zakładając, że w przypadku przyzwoitej jakości karmy (czyli żadnej z supermaketowych ) skład jest dostosowany do przeznaczenia, to na jedno wychodzi czy kierujesz się "przeznaczeniem" czy "składem"

A tak bardziej serio, to trzeba mieć trochę wiedzy i doświadczenia, żeby dobrać najlepszy skład dla zwierzaka, więc chyba każdy początkujący właściciel kieruje się wskazówkami hodowcy czy producentów karm, jeśli zwierzak nie jest rasowy. Odpowiednie proporcje i ilości składników odżywczych mają np. bardzo duże znaczenie w żywieniu szczeniąt i młodzieży ras dużych i olbrzymich, gdzie przyrost masy nie może następować zbyt szybko, bo nie nadąży za nim kościec i będzie problem na całe psie życie. Patrząc na skład warto też, jeśli portfel pozwala, unikać składników potencjalnie alergizujących.

lenka, zachęcam do przeczytania wszystkich żywieniowych tematów na forum, wiedzy nigdy za wiele
Przeczytany 09-08-2014, 10:31   #4
milkami82

Domyślnie

Ja kupuję karmę u weterynarza
milkami82 jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 09-08-2014, 12:35   #5
Ula czarnuszka

Ula czarnuszka's Avatar

Miasto: na skraju lasu
Domyślnie

Cytat:
Napisał milkami82 Zobacz post
Ja kupuję karmę u weterynarza
To weterynarz sprzedaje "Pedigree" ??? Zmień weterynarza
Przeczytany 28-10-2014, 17:13   #6
Kocimietka

Domyślnie

Ja czytam przede wszystkim skład danej karmy i jeżeli producent podaje go w pełni,to znaczy że nie ma niczego do ukrycia i można zaufać danej marce. Druga kwestia to też opinie na forach,im więcej pozytywnych przy dane karmie tym oczywiście lepiej i bezpieczniej.
Kocimietka jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 23-12-2015, 09:32   #7
alkamajak

Domyślnie Czym kierować się wybierając karmę?

Na pewno składem! Opinią, tym, czy pies ją akceptuje? warto na początek zamówić/kupić mniejszą ilość kamy i po prostu ją testować - jak będzie odpowiadała, wtedy można ją na stałe wprowadzić w menu psa.
alkamajak jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów