Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Rasy > Grupa II

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 15-06-2007, 19:51   #31
Ewkaa
Bokseroholik

Ewkaa's Avatar

Miasto: Bokserów
Wyślij wiadomość przez Skype do Ewkaa
Domyślnie

Ja już coraz mniej widzę kolczatek i tłuczenia po łbie, może ludzie powoli mądrzeją... oby.
Natomiast widok boksera w kolczatce - tego nie skomentuję.
A człowiek który uważa że przez to jego psy są posłuszne sam chyba wierzy w to co mówi. Żal mi takich psów.

Ewkaa jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 16-06-2007, 11:23   #32
Cimi

Cimi's Avatar

Miasto: Gliwice
Domyślnie

Oj żał, zwłaszcza, że już bardzo małe psy mają zakładane, bo pies ciągnie . Szkoda tylko, że nie chcą włożyć w to trochę swojej własnej siły i wysiłku . najlepsze są te wielkie kolczatki z długimi kolcami, wręcz wiszące na tych psich szyjkach .

I wszystko jasne.
Cimi jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 18-06-2007, 12:02   #33
boksiedwa

Domyślnie

Dla mnie winę za to, że tak wiele boksów nosi kolczatki ponoszą też właściciele psich sklepów Sama byłam świadkiem jak przyszła do takiego sklepu zdesperowana, nie duża kobitka z pytaniem co zrobić bo ma filę i już nie daje rady bo pies robi z nią co chce? I co doradził sprzedawca? oczywiście kolczatkę na szczęście kobieta była rozsądna i dała sobie wyperswadować zakup tego ustrojstwa. Namówiłam ja na halti i podcinacze. Sama czasem miałam ochotę kupić mojej małpie kolce, szczególnie jak poszłyśmy w jakieś nowe miejsce, ale to było tylko takie gadanie
Przeczytany 18-06-2007, 12:48   #34
Ewkaa
Bokseroholik

Ewkaa's Avatar

Domyślnie

A dla mnie to i tak swoisty absurd- w dobie internetu żeby takie zacofanie było.
lenistwo i wygoda właścicieli- tak bym to ujęła- lepiej założyć boksiowi kolczatkę i sobie wmówić że wtedy piesek słucha

Przeczytany 18-06-2007, 13:34   #35
Kiłi
Samotna, bez Spota..

Kiłi's Avatar

Miasto: Gdańsk
Domyślnie

Ja tam przeciw kolczatkom do szkolenia nic nie mam. O ile dana osoba umie się kolczatką posługiwać i jest ona odpowiednio dopasowana to ok Ale takie przesadnie duże kolce też mnie odstraszają...
Przeczytany 18-06-2007, 17:18   #36
Lindsay

Lindsay's Avatar

Domyślnie

Kłopot jest taki, że ci ludzie nie używają kolczatek do szkolenia, tylko traktują ją jako normalną obrożę na codziennie spacery. Wiele razy widziałam małe jeszcze szczeniaki dobermana, boksera itp. w tych wielkich kolcach które odstawały od szyi .

Ja mam nawet mieszane odczucia co do obroży zaciskowych - skoro pies nie sprawia kłopotów, to nie ma sensu takiej kupować... Wiele psów nawet nie ciągnących, chodzi w tych obrożach... Jestem ciekawa jak miło jest psu później spać w kolczatce, bo pewnie wielu ludzi nigdy ich nie zdejmuje
Lindsay jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 18-06-2007, 19:42   #37
Ewkaa
Bokseroholik

Ewkaa's Avatar

Domyślnie

Jak dla mnie kolczatka i szkolenie jakoś się wyklucza, po prostu uważam to za szkolenie bólem.(bo nie wierzę że pies nie odczuwa bólu jak się zacisną kolce)
Ale zaznaczam mówię to głownie o bokserach, nie wnikam w inne rasy i ich szkolenie.
Widziałam boksery w kolczatkach jak dla molosów- wyglądało to tragicznie, a właściciele szczęśliwi że pies słucha
Mamy w domu zacisk, rzadko używamy ale zawsze się sprawdzał. Zwłaszcza Moira oduczyła się ciągnięcia na smyczy.
Ale w codziennym użyciu mamy zwykłe obroże.

I nie chce mi się wierzyć że są ludzie, którzy nie zdejmują psom na noc obroży/kolczatki Nie wyobrażam sobie tego. czy to ze zwykłego lenistwa?

Przeczytany 18-06-2007, 23:12   #38
Lindsay

Lindsay's Avatar

Domyślnie

Cytat:
I nie chce mi się wierzyć że są ludzie, którzy nie zdejmują psom na noc obroży/kolczatki Shocked Nie wyobrażam sobie tego. czy to ze zwykłego lenistwa?
Niestety tak jest. Mój TŻ znalazł kiedyś na ulicy mieszańca labradora z kolczatką. Ile my się napociliśmy, żeby tę kolczatkę zdjąć... bo przez głowę się jej ściągnąć w żaden sposób nie dało Właściciel psa wkrótce się odnalazł, okazało się, że pies uciekł z kojca (wygryzł dziurę), więc w tej kolczatce chodził cały czas. Sam facet nie był zły czy okrutny dla psa, po prostu traktował go jak zwierzę, które ma pilnować domu... A takich ludzi jest bardzo wielu...
Lindsay jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 13-12-2008, 17:32   #39
Blow

Blow's Avatar

Miasto: Gdynia/Olsztyn
Wyślij wiadomość przez GG do Blow
Domyślnie

Cytat:
bo przez głowę się jej ściągnąć w żaden sposób nie dało
Tak btw, kolczatki nie zakłada/zdejmuje się przez głowę tylko zapina i odpina.
zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Blow jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów