Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Galeria > Ilustrowane pogaduszki – Galeria

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 01-10-2007, 14:28   #46
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Miasto: podmadrytewo ;)
Domyślnie

AQH znaczy American Quater Horse

a zawody western maja kilka elementow:
- pleasure riding - po wielkim okregu jezdza jezdzcy w tempie jakim zyczy sobie sedzia czyli zmiennie: stęp, kłus, galopy i są oceniani za całokształt - to jak idzie koń, jak siedzi jeżdziec i czy niewidoczna jest praca rąk. KONIECZNIE i ABSOLUTNIE wodza musi byc luzna co oznacza ze wbrew obiegowej opinii o westernie - konia NIE WOLNO szarpac za wędzidło czyli zwalnianie na "bieg niższy" następuje wyłacznie za pomocą pracy nóg i bioder. Koń w czasie jazdy ma być wyluzowany z nisko, naturalnie niesioną głową - uszy na wysokosci kłebu plus minus - zadnego ganaszowania tak lubianego w klasycznym jeździectwie...

- cutting - "wycinanie" sztuk cielaków ze stada - 1 kon z jezdzcem pracuje nad odseparowaniem 1 krowska ze stada i utrzymanie go po przeciwleglaj stronie areny przez sciśle określoy czas - tego nie da sie sfotografowac to trzeba zobaczyc! Rewelacja!!
http://www.youtube.com/watch?v=hP1aXJZJ-Bc
- ot chocby taki przyklad! 1 koń pracuje , pozostałe są "pomocnikami"
I jak zawsze glośno zaznaczam - prosze zwrócić uwagę na WODZE!!! Klasyczni jeźdxcy mogliby sie uczyc - zwlaszcza Ci od skoków!

- reining (ujeżdżenie western) - i z niego własnie są foty - przejazd z wykonaniem podstawowwych elementów w zaplanowanym porządku. Elementy to spiny na jedna noge (obroty), cofanie po prostej, slide stop (zatrzymanie z poslizgiem), galopy skrócone i wydłużone, lotna zmiana nogi, etc. Slowem wszystko co w normalnej pracy zaganiacza krow wykonuje sie na pastwisku to zebrane w jeden przejazd.

-trail - czyli tor przeszkod - trzeba konno przejechac przez bramke, nad klodami, przez mostek, bokiem nad belka, wycofac z ciasnego, ślepego przesmyku - czyli znowu wszystko to co w terenie przydażyć się może...

- barrel racing - wyscig na 1 konia na czas po trójkącie wyznaczonym przez 3 beczki

i wiele innych.........

A to juz najwyzsza szkola jazdy - moze jeszcze w tym życiu nauczę sie tak jeździć???? Ta pani jest mistrzynią swojego stylu! Jako jedna z pierwszych ośmieliła się tak startować na zawodach, wygrywa je w ten sposób i to jej znak rozpoznawczy!
To przejazdy w stylu western ale free style riding - co oznacza ze
musza byc wykonane obowiazkowe elementy ujezdzenia western czyli spiny
(obroty) na prawa i lewa noge, zatrzymanie z poslizgiem (slide),
cofanie po linii prostej, galop skrocony i wyciagniety plus lotna
zmiana nogi. Free polega na tym ze jest dowolnosc stroju jezdzca,
mozna dolaczyc odpowienia pasujaca pod przejazd muzyke i dowolna jest
choreografia.

prosze zwrócić uwage czego ten kon nie ma a mimo to przejazd jest bezbledny!

http://www.youtube.com/watch?v=fZIYM76mYag

tak! Koń nie ma ogłowia

nastepny przejazd, tym razem bez całego rzędu!! Jedynie slide stopy nie sa tak efektowne no ale jakos trzeba sie na koniu utrzymac!
http://www.youtube.com/watch?v=Z7NgXdrlHRU

Ostatnio edytowane przez Deirdre; 01-10-2007 o 16:04
Deirdre jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 01-10-2007, 15:06   #47
sirion
wiedźma

sirion's Avatar

Miasto: Łódź
Domyślnie

O matko !!! Deirdre, to Ty fachowiec jesteś !!!

Wiedźmy wszystkich krajów łączcie się !
sirion jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 01-10-2007, 16:00   #48
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał sirion Zobacz post
O matko !!! Deirdre, to Ty fachowiec jesteś !!!
Każdy się stara wiedzieć co nieco w temacie który go interesuje! Ty Sirion też fachowcujesz w wielu temacikach!

dodam też skromnie ze w temacie jazdy konnej ciągle się uczę i pewnie nigdy nie skończę się uczyć a w westernie wręcz raczkuję! Poza tym tutaj w okolicy ciągle nie znalazłam nic westernuuuuuu buuuuuuu, nie ma gdzie jeździć
Przeczytany 02-10-2007, 01:14   #49
anastacia
09.04'2009

anastacia's Avatar

Miasto: Szczecin
Wyślij wiadomość przez GG do anastacia
Domyślnie

Świetne te fociszki, a w szczególności konie, uwielbiam zwierzęta o masywnej sylwetce np. konie pociągowe typu Perszerony, niż ich szczuplejsi kuzyni Araby, bądź psy z rodziny bullowatych niż szczuplejsze chary itp...

Konie rodem z westernów są cudne, a zwłaszcza podobają mi się te jasno - brązowe z białymi grzywami i ogonami

No tak nie ma to jak zieleń tamtejszych krajów, to nie to samo co u nas... uschnięte, połamane drzewka i krzaczki, nie mówiąc nic o składowiskach syfu w lasach..

A ja tam Photo Shop lubię - ciekawy programik, czasem można "odzyskać" jakość zdjęcia, z bardzo ważnej dla nas uroczystości, bądź jakiegoś wypadu

"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę iść tam gdzie one idą..."
anastacia jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 04-10-2007, 12:49   #50
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał anastacia Zobacz post
Świetne te fociszki, a w szczególności konie, uwielbiam zwierzęta o masywnej sylwetce np. konie pociągowe typu Perszerony, niż ich szczuplejsi kuzyni Araby, bądź psy z rodziny bullowatych niż szczuplejsze chary itp...
a ja z masywniaków preferuje Shire! Shire obok wilczarzy maja kącik w moim sercu z podpisem "a jak kiedyś będę miała wielkie ranczo...."

Cytat:
Napisał anastacia Zobacz post
A ja tam Photo Shop lubię - ciekawy programik, czasem można "odzyskać" jakość zdjęcia, z bardzo ważnej dla nas uroczystości, bądź jakiegoś wypadu
ja go tez bardzo lubie, wręcz za nim z tesknoty szlocham bo poreczny on i wszystko ma w sobie. To pierwszy program graficzny jaki poznalam a ja bardzo nie lubie gdy musze szukać różnych narzędzi do obróbki w innych dziwnych miejscach niz jestem przyzwyczajona, dlatego też nie cierpię rozgryzać nowych programów choć życie coraz do tego zmusza.
I wiadomo - pomocny jest do uratowania foty. Musiałąm ostro walczyć by nauczyć TZ szacunku do fotografii bo trzaskal szast-prast czasem mówiac "to się poprawi". Na szczęscie szybko się to udało i teraz robi naprawdę super foty - a jeszcze 7 lat temu patrzył ze wstretem na mojego "analoga" na klisze i mówił - po co ty tak pstrykasz?

przykladem poprawionej foty i to mocno moze byc taka fociszka:
po zrobieniu wielkiej serii galopujacego białego koniauznaliśmy ze to ujęcie jest naprawde jednym z lepszych, ale akurat wtedy słonce się porzadnie schowało i fota była ciemna, szara i ponura. Jakis czas później dostalismy wiadomosc ze tego konia juz nie ma. TZ obrobil wiec fote, dorzucił do niej światło, i na koniec ciut rozmglił - takie smutne i sentymentalne memento....

Przeczytany 04-10-2007, 12:51   #51
Behemot
MaSONIErka
Administrator

Behemot's Avatar

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Napisał Deirdre Zobacz post

Jeszcze mu tylko róg doczepić i jednorożec z baśni jak się patrzy

Behemot jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 04-10-2007, 13:00   #52
Basia
OMC Amazonka

Basia's Avatar

Miasto: Zaplecze willowe Rybnika
Wyślij wiadomość przez GG do Basia
Domyślnie

Cześć Deirdre
Przeglądam Twoją galerię stale, koniki są cudne No i jestem pod wrażeniem Twej wiedzy, chylę czoła
Ten biały koń jest piękny, ale mnie się bardzie podoba to czarne cudo wyżej
Pozdrawiam

Basia jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 04-10-2007, 13:01   #53
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Domyślnie

A co do doskonałych zdjęc to jak JA chcę się podołowac to wchodze na Photosig'a i ogladam takie foty:

różne ptaszyska
http://www.photosig.com/go/photos/vi...03861&forward=
http://www.photosig.com/go/photos/vi...65199&forward=
http://www.photosig.com/go/photos/vi...01023&forward=

widoki
http://www.photosig.com/go/photos/vi...43565&forward=
http://www.photosig.com/go/photos/vi...31734&forward= - jak ja chcę umieć tak focić światło i mgły !!!!
http://www.photosig.com/go/photos/vi...28137&forward=
http://www.photosig.com/go/photos/vi...13402&forward=

a jak kiedyś zrobie takie makro w końcu to się ze szczescia popłaczę!
http://www.photosig.com/go/photos/vi...09985&forward=
Przeczytany 04-10-2007, 13:09   #54
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Domyślnie

Behemot - no faktycznie bajkowo wyszła Meszunia kochana! I mi też się kojarzy z jednorożcem. Były takie dwa w filmie R. scotta - "Legenda", ah jak ja ten film za te jednorożce kochałam!

Basiu - staram się wiedziec jak najwiecej o koniskach a ciagle czyms się zaskakuje. Widzę tez że mam chorócia zróżnicowany gust bo i Shire mi się podobaja i AQH i Hucuły i Araby (zwłaszcza te czarne..........)

a co do galerii - TZ kazał mi solennie przysiąc ze zaznaczę ze częśc fotek z polski jego autorstwa No więc zaznaczam. On tyż ładne robi i czuje sie niedoceniony

a co mi tam, pochwale chłopa. Takie np:

łąbędź o dzikim poranku - chyba 5 rano... polaźli my na plenerek...

Przeczytany 04-10-2007, 13:16   #55
Basia
OMC Amazonka

Basia's Avatar

Miasto: Zaplecze willowe Rybnika
Wyślij wiadomość przez GG do Basia
Domyślnie

O jasny gwint! Idę się schować w mysia dziurę...
Ten pasikonik po prostu wymiata

Basia jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 04-10-2007, 13:24   #56
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia Zobacz post
O jasny gwint! Idę się schować w mysia dziurę...
Ten pasikonik po prostu wymiata
Ano jest boski! Siedział biedny o poranku na zaroszonych marcinkach i sztywny był z zimna. Po marcinkach własnie widać ze ta fota to z października Dzięki temu można było go złapać krótkim obiektywem W południe toby dał dyla raz-dwa
Przeczytany 04-10-2007, 14:30   #57
sirion
wiedźma

sirion's Avatar

Miasto: Łódź
Domyślnie

Czy shire to rasa z Irlandii ?
Bo jak byłam na skye, to nasi gospodarze mieli chyba 9 różnych koników i o jednym (tym na zdjeciu) tłumaczyli, ze to jakaś rasa z Irlandii. A on cóś podobny do tego, co pokazywałaś.

Wiedźmy wszystkich krajów łączcie się !
sirion jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 04-10-2007, 14:34   #58
Behemot
MaSONIErka
Administrator

Behemot's Avatar

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Napisał Deirdre Zobacz post
Behemot - no faktycznie bajkowo wyszła Meszunia kochana! I mi też się kojarzy z jednorożcem. Były takie dwa w filmie R. scotta - "Legenda", ah jak ja ten film za te jednorożce kochałam!
Mnie też się od razu ten film przypomniał Klaczka podobna jest też do konia Gandalfa z "Władcy pierścieni" - jak on się nazywał?

A w ogóle to cudowne zdjęcia robisz To jest po prostu urzekające

Cytat:
Napisał Deirdre

Behemot jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 04-10-2007, 14:48   #59
cavallo

cavallo's Avatar

Miasto: Kraków
Wyślij wiadomość przez GG do cavallo
Domyślnie

Ah te konie.....
cavallo jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 04-10-2007, 15:12   #60
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Domyślnie

nieeeeeeeeeee
Shire to angielska rasa i najwiekszy obecnie koń świata. Wysokość w kłebie (szczyt pleców na wysokości łopatki) ma od 1,8 do 2m - tak przynajmniej różne źródła podają.
A na twojej focie Sirion to jak Tinker wygląda. I one kurduplaste są bo tylko do 1,5 mają. Co do pochodzenia można się spierać, jedni je jako irlandzkie podają, inni jako angielskie, tak czy siak są jak miniaturka shire bo też masywne i ze szczotami na pęcinach!

opis do shire - http://en.wikipedia.org/wiki/Shire_horse
opis do tinkera - http://en.wikipedia.org/wiki/Gypsy_Vanner_horse

Behemot - wg obietnicy nawołuję ze świerszczyk nie mój tylko TZ-ta Ale ja tyż podobniaste czasem robię więc za pochwałę dzięęęęękujemy!
A koń Mithrandira to Shadowfax ale jak się nazywał ten ród długowiecznych koni to zabijcie nie pamiętam, jakos na M...

cavallo - anooooooooo, czymbyśmy się zachwycali gdyby nie one??? Te grzywy w galopie.... ahhhhhhhhhhhhhhh

Ostatnio edytowane przez Deirdre; 16-01-2008 o 08:50
Deirdre jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Słowa kluczowe
ciacho??, CZARNOWŁOSA_PASTERECZKA, Dido, Kobieta z fioł(ki)em!, Miszczyni bałwanów, miszczyni groomingu, miszczyni słoniowej pamięci, niechluj literacki, słońce, Syrenka_zajadła_i_bojowa, tanuki_czyli_jenot, w łóżku z grzywką, _Nogi_Nr_2_Tego_Forum

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów