Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Galeria > Poradniki

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 23-08-2008, 22:46   #1
Vectra

Vectra's Avatar

Domyślnie Jak odzyskac CI czyli C z kreską

A więc , może ktoś z Was pokonał ten problem
po zainstalowaniu sterowników do karty ATI , nie mam ci z kreską , bo paskudny sterownik i program catalist , gwizdnął ten skrót czyli prawy ALT i C do odpalania control panela ....
i nie mam ci z kreską , za to 10 razy na jeden post otwiera mi sie program ATI , nie muszę mówic , że szlag mnie trafia
Przeczytany 23-08-2008, 23:08   #2
lady m
Psiejska <3

lady m's Avatar

Miasto: Gdansk
Wyślij wiadomość przez GG do lady m
Domyślnie

Otwierasz CATALYST Control Center, naciskasz zakladke "Klawisze dostepu" i wybieraz "Menadzer klawiszy dostepu". W oknie, ktore sie otworzy wybierasz z listy tam gdzie masz CTR+ALT+Ci klikasz "Edytuj". Teraz zmien sobie C na jakas literke (byle nie taka, ktora tez ma dawac ogonki czy kreski, czyli np W) i dajesz OK (wazne- inaczej sie nie zapisze). Znowu OK. Wychodzisz z panelu ATI i po restarcie kompa ć wraca na miejsce

Mialam ten sam problem

lady m jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 23-08-2008, 23:09   #3
Baskomaniak

Baskomaniak's Avatar

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vectra Zobacz post
A więc , może ktoś z Was pokonał ten problem
po zainstalowaniu sterowników do karty ATI , nie mam ci z kreską , bo paskudny sterownik i program catalist , gwizdnął ten skrót czyli prawy ALT i C do odpalania control panela ....
i nie mam ci z kreską , za to 10 razy na jeden post otwiera mi sie program ATI , nie muszę mówic , że szlag mnie trafia
To typowe zjawisko występujące najczęściej z kartami graficznymi. Producent wykorzystał ten skrót nie biorąc pod uwagę polskich odbiorców.
Jedynym rozsądnym rozwiązaniem tego problemu jest deaktywacja tego skrótu w panelu sterowania karty graficznej. Aby tego dokonać wciśnij <Prawy ALT>+C. Gdy otworzy Ci się okno panelu karty graficznej znajdź zakładkę Klawisze skrótów. Dokładnie Ci nie wskażę jak do tego dotrzeć i czy u Ciebie taka zakładka będzie, bo różnie to może wyglądać dla różnych kart i sterowników.
Gdy dotrzesz do tego miejsca odszukaj na liście zdefiniowanych skrótów ten z <ALT>+C. Wyłącz go, zatwierdź operację klawiszem OK i zrestartuj komputer. Od tej chwili będziesz się cieszyć literką "ć"
Przeczytany 23-08-2008, 23:11   #4
lady m
Psiejska <3

lady m's Avatar

Domyślnie

Basko samo wylaczenie nie zawsze dziala! Przynajmniej u mnie (Win Vista) i u Kuby (Win XP) nie podzialalo, a oboje mamy karty graficzne na chipsecie ATI Dopiero przemapowanie na inny klawisz podzialalo...

Przeczytany 23-08-2008, 23:20   #5
fantka
skyeofan(t)ka

fantka's Avatar

Miasto: Wrocław
Domyślnie

Miałam dokładnie to samo i zlikwidowałam to tak jak opisała Lady. Więc ten sposób polecam.

fantka jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 23-08-2008, 23:23   #6
Vectra

Vectra's Avatar

Domyślnie

próba ćććććććććć
Działa HA

Dzięki wielkie

Ale powiem Wam , że na starym kompie też było ati dokładane ... bo tak i tu i tu mam zintegrowane karty graf.i były dokładane i tam nie było tego problemu też był catalist ...

a przez ten kretyński net , bo myślałam , że to może komp coś nawala , zmieniłam płyte główną ... no i potem dokupiłam karte graf i straciłam ććććććć

ale już mam DZIĘKI WIELKIE !!!!
Przeczytany 23-08-2008, 23:24   #7
Baskomaniak

Baskomaniak's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał lady m Zobacz post
Basko samo wylaczenie nie zawsze dziala! Przynajmniej u mnie (Win Vista) i u Kuby (Win XP) nie podzialalo, a oboje mamy karty graficzne na chipsecie ATI Dopiero przemapowanie na inny klawisz podzialalo...
Może tak się zdarzyć jak piszesz. Ja zalecam wyłączenie tego, a najlepiej wyłączenie wszystkich skrótów do tego panelu zamiast definiować niestandardowe. Ktoś, kto świadomie będzie chciał pogrzebać w ustawieniach karty graficznej trafi do jej panelu bez trudu.
Przeczytany 24-08-2008, 16:33   #8
lady m
Psiejska <3

lady m's Avatar

Domyślnie

Ja probowalam wylaczyc skroty, a jak to nie pomoglo pozbyc sie ich calkowicie poprzez usuniecie... Efekt byl taki, ze panel nie wyskakiwal ale ć nie bylo dalej. Dopiero moj Kuba wpadl na pomysl z przemapowaniem klawiszy...

Przeczytany 24-08-2008, 17:13   #9
Baskomaniak

Baskomaniak's Avatar

Domyślnie

Może tak być jak piszesz. Zależy to od modelu karty, oprogramowania, sterowników...
Porady z tzw. offa muszą swoje potrwać. Prędzej, czy później udałoby się problem naprawić, a dzięki Tobie nastąpiło to prędzej
Przeczytany 28-08-2008, 00:35   #10
anea

anea's Avatar

Miasto: Warszawa/Żołędowo
Wyślij wiadomość przez GG do anea
Domyślnie

dziś juz malo kontaktowa jestem wiec przeczytam i zastosuj jutro ale dzięęęęęęęęęękuję Vectra za ten temat !!!

Nie wpadłam na to by zapytac na forum co z tym fantem zrobic... głupio sie przyznawac ale mam ten problem od póltpra roku czyli od momentu zakupu laptopa i po roznych kombinacjach uznalam ze tak poprostu musi byc

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów