Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Psie sporty, praca i szkolenia

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 02-01-2008, 15:46   #16
Szamanka

Szamanka's Avatar

Domyślnie

Blow, po raz kolejny zapewniam Cię, że naprawdę wiem co lubi mój pies i staram się dostarczać mu wielu powodów do radości i nie trzeba mnie do niczego zachęcać.
A galerii nie mamy i nie będziemy mieć
Szamanka jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 02-01-2008, 16:19   #17
Blow

Blow's Avatar

Miasto: Gdynia/Olsztyn
Wyślij wiadomość przez GG do Blow
Domyślnie

Booo???
zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Blow jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 02-01-2008, 16:28   #18
Szamanka

Szamanka's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Blow Zobacz post
Booo???
Bo mieć nie chcemy

Ale dość już o mnie
Ty założyłaś ten topik, więc może podzielisz się z nami w jaki sposób realizujesz swoją fascynację zaprzęgami
Wiemy już, że sobie o nich czytasz, no ale co dalej ? Czy któraś forma szczególnie Cię zainteresowała? Może już coś próbujesz działać ze swoim psem? Może coś masz w planach?
czekamy na szczegółową relację
Szamanka jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 02-01-2008, 19:27   #19
cavallo

cavallo's Avatar

Miasto: Kraków
Wyślij wiadomość przez GG do cavallo
Domyślnie

Mój pies jak najbardziej nadaje się do zaprzęgu.... Trochę się już bawiłyśmy w ciagniecie sanek, sunia jest rewelacyjna! Uwielbia to!!
Nigdy jednak nie miałam czasu, żeby się tym zająć porządnie (w każdy weekend chodziłam na zajecia), teraz jednak....
cavallo jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 02-01-2008, 22:59   #20
Blow

Blow's Avatar

Miasto: Gdynia/Olsztyn
Wyślij wiadomość przez GG do Blow
Domyślnie

Cytat:
Ale dość już o mnie
Ty założyłaś ten topik, więc może podzielisz się z nami w jaki sposób realizujesz swoją fascynację zaprzęgami
Wiemy już, że sobie o nich czytasz, no ale co dalej ? Czy któraś forma szczególnie Cię zainteresowała? Może już coś próbujesz działać ze swoim psem? Może coś masz w planach?
czekamy na szczegółową relację
No więc interesują mnie przede wszystkim śnieżne formy zaprzęgu,najlepiej saneczki
Wciąż jednak czekam na śnieg, żeby wypróbować mojego psa, sprawdzić, czy się nadaje fizycznie(ale i psychicznie), jak JEMU się to spodoba itd.
Tak więc na razie czysto teoretyzuję, jeśli chodzi o naszą współpracę w tym zakresie
Dlatego ciągle mam obawy, że nie wyjdzie Pies skończył rok prawie dwa miesiące temu, nie należy do olbrzymów, więc okres intensywnego rozwoju kośćca(mięśni niekoniecznie) ma już za sobą, jednak boję się, że go przeciążę.

Jak już mówiłam, jeździliśmy sporo PRZY rowerze, na wiosnę spróbujemy przed
Z zakupem szorów też się wstrzymam... Jednak postanowiłam spróbować nauczyć go komend, ciutkę z potrzebnych zna, np: szybko, powoli, stój, idź...Jest jednak problem z kierunkowymi Ostatnio na spacerku chodziłam z nim dookoła trawnika, wciąż skręcając w lewo i bezpośrednio przed skrętem wydawałam komendę "lewa"(podczas jazdy na rowerze też tak robiłam), niespodziewanie skręcałam też przez środek trawnika, żeby był element zaskoczenia i różnorodność Ale tylko jeden kierunek, żeby mu się nie majtało...
No...to tyle:P

Cavallo: to świetnie, że obie lubicie taki sport/zabawę, Alpa jest bardzo masywna, wygląda na silnego psa i chyba waży sporo, więc ma fajne warunki
A skoro już Pańcia jest panią Mgr i zyskała odpowiednie uprawnienia.... Fajnie, że jest tu ktoś jeszcze zainteresowany tym szportem
zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Blow jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 28-01-2008, 16:18   #21
Cimi

Cimi's Avatar

Miasto: Gliwice
Domyślnie

Ja juz kupilam smycz z amortyzatorem i wybieram szeleczki

I wszystko jasne.
Cimi jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 20-03-2010, 17:45   #22
Czort
PSYcholi 3

Czort's Avatar

Miasto: ok JG/Wrocław
Wyślij wiadomość przez GG do Czort
Domyślnie

Odkopię nieco temat. Jako, że zaczęłam biegać regularnie, to coraz bardziej denerwuje mnie wiązanie sobie smyczy wokół pasa, bo przesuwa się na talię i jest neiwygodnie. No więc chcę kupić pas biodrowy. Tylko teraz pytanie, który lepszy? Czy taki z jednym amorem czy z trzema? Czy taki "zwyczajny" czy z paskiem przechodzącym w kroku (w sumie tego drugiego chyba bym nie chciała). Nie poci się jakoś strasznie skóra pod tym pasem? Będę wdzięczna za pomoc osób, które mają jakieś doświadczenie.
Przeczytany 06-04-2010, 17:10   #23
Lupak

Domyślnie

Pasów na rynku do wyboru, do koloru. I tyleż opinii o nich

Ja lubię z taśmami pod tyłek, bo moja praca ogranicza się wtedy do przekładania nogami, a całą robotę odwalają burki i możemy tak łazić dzień i noc a pancia nie zmęczona.

Amortyzator przy pasie konieczny nie jest - przypniesz linę z amortyzatorem i też spełni swą powinność.

Ja i reszta moich znajomych bawiących się poważnie i mniej poważnie w bieganie z piesami wierni jesteśmy ManMatowi . Sprawdzone. Lekkie, nie grzeją, trwałe.
Przeczytany 07-04-2010, 13:29   #24
Bogna

Bogna's Avatar

Wyślij wiadomość przez GG do Bogna
Domyślnie

My wrocilismy do guardow manmata- tzn nowe kupilismy a do tego linka z amortyzatorem- to tak apropo gorskich wycieczek.. no i teraz czas na dokupienie pasa.. -jak sie mocuje linke do pasa?;> linike mam z jednym karabinkiem..
Bogna jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 07-04-2010, 14:32   #25
Kiłi
Samotna, bez Spota..

Kiłi's Avatar

Miasto: Gdańsk
Domyślnie

A te pasy biodrowe nie nadwrężają kręgosłupa?
Od jakiejś chwili się nad takim pasem, ale raz przewiązałam sobie smycz w pasie i przez 3 dni nie mogłam się ruszać Także wole się zapytać
Przeczytany 07-04-2010, 15:50   #26
Lupak

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kiłi Zobacz post
A te pasy biodrowe nie nadwrężają kręgosłupa?
Od jakiejś chwili się nad takim pasem, ale raz przewiązałam sobie smycz w pasie i przez 3 dni nie mogłam się ruszać Także wole się zapytać
Ano po to są, żeby nie nadwyrężyć. Gdybym się smyczą przewiązała, to pewno nie raz przecięłyby mnie na pół bo smycze mam mocne.

Jest sporo imprez, np w weekend w Pawełkach (k/ Częstochowy)- dogtreking, na Górze Św. Anny bedzie zlot muscherów, dogtreking w Złotym stoku. Było sporo zawodów rozsianych po całej Polsce. Zawsze można znależć coś w pobliżu i wybrać się. Popytać ludzi, poprzymierzać ( na pewno dadzą i poradzą) i wtedy wybrać. Bo tak z obrazka czy opisu

Bogna, albo dorobić drugi karabinek do liny, albo do pasa karabinek - to jest do rozwiązania. Karabinki przeróżne można kupić osobno. Są nawet takie - panic snapy się nazywaja_ że jednym drobnym ruchem zwalniasz go i jesteś odłączona od psów.
Przeczytany 07-04-2010, 20:36   #27
Bogna

Bogna's Avatar

Wyślij wiadomość przez GG do Bogna
Domyślnie

Hmmm, ja mam linke z manmata z jednym karabinkiem ski cos tam sie zwie.. i myslalam o pasie.. -nie wiedzialam, ze "zle" robie kupujac taka linke- chociaz innej pod kolor szelek nie bylo Mozesz wrzucic jakas fotke pogladowa linka-pas i mocowanie?;> P.s. Jak jest z szelkami? sleedy niepraktyczne dla ON. Cek ma slaby tyl(dysplazja) Kupilam mu guardy. Sa tez guardy czy inne (osemki) manmata, ktore odciazaja niby lapy. Ale "ktos madry" widzac zdjecie psa napisal: "glupia jest, psu kregoslup psuje". Dodam, ze Cekin i na kolcach moze mnie wciagnac na wielka gore. Szelki sa dla jego i mojej wygody. Doszla linka a i pas planujemy zeby pies czasem wciagal mnie po gorach. Jak sie ma kroj guardow do anatomi psa? Co moge psu popsuc przypinajac sie czasem do niego?

edit: taka linke mamy(innej wtedy nie bylo..) http://www.pelna-miska.pl/sklep//ind...t&prod_id=2968
Bogna jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 08-04-2010, 13:31   #28
ulvhedinn

ulvhedinn's Avatar

Domyślnie

Jezuuu, ale drogo... My mamy już drugą linkę, ale uszytą własnołapnie i śmiem twierdzić, że nie ustepuje w niczym "kupnej".
Pas sobie chyba też uszyję nowy....
ulvhedinn jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 09-04-2010, 12:10   #29
Czort
PSYcholi 3

Czort's Avatar

Miasto: ok JG/Wrocław
Wyślij wiadomość przez GG do Czort
Domyślnie

Cytat:
ale raz przewiązałam sobie smycz w pasie i przez 3 dni nie mogłam się ruszać
Hehe, też to praktykowałam, ale naszczęście moja psica ciągnie tylko kawałek na początku i najwyzej później jak jej się zechce ale biodra-pas to mnie też bolały

Już zamówiłam pas Hifica, odpowiadał mi cenowo, no i wziełam taki z dwoma amortyzatorami, a jak bym kiedyś chciała to można go uzupełnić o dupne paski.
I jeszcze jedno pytanko: jak pas ma amortyzatory, a pies będzie mało ciagnął, to trzeba kupić dodatkowo jeszcze linkę z amorem, czy wystarczy podpiąć zwykłą smycz przepinaną?
Przeczytany 09-04-2010, 22:45   #30
Kiłi
Samotna, bez Spota..

Kiłi's Avatar

Miasto: Gdańsk
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lupak Zobacz post
Ano po to są, żeby nie nadwyrężyć. Gdybym się smyczą przewiązała, to pewno nie raz przecięłyby mnie na pół bo smycze mam mocne.
No to super Obawiałam się, bo mam troche kręgosłup uszkodzony i nie chciałabym powtórki z rozrywki No to pozostaje mi tylko poszukać jakiegoś wygodnego pasa

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów