Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Weterynaria

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 21-01-2013, 14:50   #1
Patibird

Patibird's Avatar

Domyślnie Poszukiwane: Weterynarz Kraków i okolice

Witam!
Poszukuję dobrego i sprawdzonego weterynarza z Krakowa lub jego okolic (Wieliczka itp). Bardzo proszę tylko sprawdzone propozycje. Dzięki!
Patibird jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 21-01-2013, 15:28   #2
Brizzy

Domyślnie

Tego moge polecić z reką na sercu. W dodatku 2 specjalizacje. . Bardzo polecany przez moich krakowskich znajomych psiarzy od lat :

Wacław Gubała, weterynarz

małopolskie, Kraków

Gabinet Weterynaryjny ' Centaur '

Adres: Kraków 30-447, ul. Piaseckiego 16

Telefon: (12) 268-13-41, www.waclawgubala.pl
WWW: www.waclawgubala.pl
Brizzy jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 22-01-2013, 16:50   #3
Puli
Mopomaniaczka
Moderator

Puli's Avatar

Miasto: Kraków
Domyślnie

Cytat:
Napisał Patibird Zobacz post
Witam!
Poszukuję dobrego i sprawdzonego weterynarza z Krakowa lub jego okolic (Wieliczka itp). Bardzo proszę tylko sprawdzone propozycje. Dzięki!
Zależy o co chodzi. W lekarzy "od wszystkiego" to ja nie wierzę...
Korzystam z różnych lecznic zależnie od potrzeby.

W Wieliczce jest lekarz który kilkadziesiąt lat hodował charty wystawowe i wyścigowe. Ma niesamowicie wyćwiczone oko jeżeli chodzi o dolegliwości układu ruchu. (M.in. określił precyzyjnie i bezbłednie przyczynę kulawizny u mojej suki po zrobieniu przez nią kilku kroków. Poprzednio czterej lekarze z renomowanych lecznic okazali się kompletnie bezradni w tej kwestii.)

Tam gdzie mają superhiper cyfrowy rentgen robię wyłacznie zdjęcia bo nie podoba mi się to i owo.

Tam gdzie jest chirurg któremu sama dałabym się kroić, wolałabym nie iść po diagnozę.(Niekoniecznie dlatego że się sparzyłam, po prostu nie znam obecnego personelu)

Jeżeli chodzi o kardiologię to nie ufam nikomu w Krakowie. Owszem, jest gabinet gdzie mozna zrobić echo serca ale sama włąścicielka mówi uczciwie że kardiologiem nie jest i że jej diagnoza może nie być najwyższej jakości. Jednak raz w miesiącu bywa tam lekarka z Wrocławia i warto umówić się z nią na porządne badanie. (Byłam, polecam)

W lecznicy z której korzystam "na co dzień" pracują lekarki które szczerze podziwiam za stalowe nerwy i świętą cierpliwość. Nie tyle do zwierząt (bo to powinno być wszędzie normą) ale do mnie. Byłam za każdym razem przy podawaniu narkozy i przy wybudzaniu, właziłam wszędzie gdzie można i gdzie nie można, patrzyłam na ręce, zadawałam milion pytań i męczyłam kretyńskimi telefonami (wtedy wydawały mi się uzasadnione i wręcz konieczne ). i wszystko w cenie zabiegu, dodam że bardzo rozsądnej cenie...

Niestety nie ma tam rtg ale w razie potrzeby podpowiedzą gdzie pójść, lecznica współpracuje z Lab-wetem (kurier podjeżdża po próbkę i mozliwie najkrótszym czasie wyniki sa przesyłane mailem).
Leczyłam i operowałam tam 3 psy z tego jeden zabieg był bardzo ryzykowny (15-letni pies z chorym sercem).
Zdecydowałam się na zabiegi w tej lecznicy mimo że nie ma tam wypasionego zaplecza operacyjnego (aparatu do masażu serca, tlenu i takich tam...). Zaważyły kompetencje, sprawność oraz sposób badania i diagnozowania.

http://www.naszezwierzaki.net/
Przeczytany 23-01-2013, 15:44   #4
Patibird

Patibird's Avatar

Domyślnie

Szukam weterynarza, który na początek zajmie się moim skarbem. Wszystkie szczepienia, porady i ewentualne uwagi. Zależy mi na tym, żeby był to ktoś profesjonalny, który w razie czego będzie w stanie powiedzieć : To nie jest moja specjalizacja, ale tutaj i tu jest dobry lekarz, który na pewno pomoże. Coś w rodzaju psiego internisty.
Patibird jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 24-01-2013, 15:09   #5
Tomash

Domyślnie Aba-Vet

Ja ze swoim potworem chodzę do kliniki Aba-Vet i jestem bardzo zadowolony. Do tej pory jeszcze mnie nie zawiedli. Zawsze wszystkie wizyty przebiegają na najwyższym poziomie. Gabinet schludny, czysty i wydaje mi się, że bardzo dobrze zaopatrzony. Z ręką na sercu mogę Ci ich polecić.
Tomash jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 24-01-2013, 18:11   #6
Brizzy

Domyślnie

No to już ma 3 gabinety do wyboru.
Brizzy jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 16-04-2013, 20:48   #7
MonikaP

Miasto: Krakuska
Super

Cytat:
Napisał Brizzy Zobacz post
Tego moge polecić z reką na sercu. W dodatku 2 specjalizacje. . Bardzo polecany przez moich krakowskich znajomych psiarzy od lat :

Wacław Gubała, weterynarz

małopolskie, Kraków

Gabinet Weterynaryjny ' Centaur '

Adres: Kraków 30-447, ul. Piaseckiego 16

Telefon: (12) 268-13-41, www.centaurvet.pl
WWW: www.centaurvet.pl

Ja również polecam doktora Gubałę w Krakowie. Opiekował się od początku moim wilczurem który przeżył 17 [!!] lat - parę razy naprawdę ratując mu życie. Między innymi usuwając mu zajętą w znacznym stopniu (widziałam po zabiegu i wiozłam wycinki do badania) przez nowotwór śledzionę. Teraz powierzam w jego ręce moją Betty i wierzę że będzie to dla niej najlepszy weterynarz. Moi znajomi również prowadzą tam swoje psy i koty. Dla mnie jedynym minusem są kolejki - chociaż tragedii nie ma - zawsze z kimś można porozmawiać.
Przeczytany 28-02-2015, 09:04   #8
rudi7

Domyślnie

Odradzam lek. wet. W. Gubałę. Przez kilka lat był lekarzem mojego zwierzaka. Ślepo wierzyłam, że mu pomaga. Miał pełną dokumentację. Wszystkie wyniki jakie robiliśmy: krew, wymazy, usg, rtg były mu dostarczane. Jak się okazuje przez 5 lat mój zwierzak żył z rakiem, a on nawet się nie zająknął (żyłam w nieświadomości). Leczenie jakie zaoferował pod koniec życia zwierzaka (jak się okazało później) polegało na podawaniu antybiotyków (przez miesiące, a nie dni).
Stan zwierzaka, mimo zaleconego leczenie, się nie poprawiał, widziałam, że już nie będzie lepiej, chciałam pomóc zwierzakowi, a lek. wet. W. Gubała kazał mi czekać, pytam na co? aż zwierzak będzie konał w męczarniach? Ostatecznie, w tym samym dniu, pojechałam do innego wet. i od niego dowiedziałam się o raku (zaawansowane stadium), który ostatecznie ulżył zwierzakowi. Na swoje słowa mam wszelkie dowody.
rudi7 jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów