Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Weterynaria

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 21-04-2015, 18:14   #1
bambie

Domyślnie 2 miesieczny pies ciągle się drapie

Jestem szczęśliwą posiadaczką Pluta. Mój pies ma 2 miesiące i od pewnego czasu ciągle się drapie, miejscami nawet do krwi, gryzie sieść a na skórze ma drobne czerwone kropki, bardzo mi go szkoda. Podejrzewam ,że chyba dopadły go pchły albo jakieś inne ustrojstwo! Nie czekałam długo i wykąpałam go w wannie. Miałam nadzieję ,że mu przejdzie ale on nadal się smyra i w dzień i w nocy. Znacie jakieś odpowiednie preparaty dla młodych psów , które mogłabym wykorzystać przeciwko pchłom. Z góry dzięki za pomoc!
bambie jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 22-04-2015, 10:26   #2
dogaja
Ja jaKO ŚCIgacz
Moderator

dogaja's Avatar

Miasto: Karkonosze
Domyślnie

Cytat:
Napisał bambie Zobacz post
Znacie jakieś odpowiednie preparaty dla młodych psów , które mogłabym wykorzystać przeciwko pchłom.

Bambie
, znamy różne preparaty przeciwko pchłom, bo na rynku jest ich zatrzęsienie. Mam pytanie pomocnicze: czy złapałaś/widziałaś jakąś pchłę na swoim psiaku? Bo może przyczyna drapania się jest zupełnie inna? Chorób skóry jest też zatrzęsienie (nie mówiąc o objawach wewnętrznych, które manifestują się na skórze).
A nie przyszło Ci do głowy, żeby pójść z psem do weterynarza?
Przeczytany 22-04-2015, 10:28   #3
Puli
Mopomaniaczka
Moderator

Puli's Avatar

Miasto: Kraków
Domyślnie

Przyczyn drapania może być wiele.
Dokonywanie eksperymentów chemicznych na podstawie "podejrzeń" to bardzo zły pomysł.
Tym bardziej że obiektem jest dwumiesięczne psie dziecko.
Jedyną logiczną i humanitarną opcją jest zasięgnięcie porady w lecznicy weterynaryjnej.
Przeczytany 29-04-2015, 16:45   #4
bambie

Domyślnie

Byłam z psem u weterynarza. Rzeczywiście okazało się ze to pchle zapalenie skóry. Wet powiedział ze przyszłam w samą porę, bo jeszcze parę dni i byloby dużo gorzej. Pluto już został przeleczony Młody już ma się zdecydowanie lepiej, co najważniejsze nie gryzie skóry i nie drapie się ciągle. Dzięki za pomoc .
bambie jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów