Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Galeria > Ilustrowane pogaduszki – Galeria

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 10-05-2007, 23:56   #1
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Gospodarz wątku chwilowo nieobecny lub na wakacjach Zagraj - nasz kochany ogóreczek, my i przyjaciele

Witamy w galerii Zagraja - Ogara Polskiego

Nie lubię zaczynać od środka więc chwilka historii

Takiego zobaczyliśmy po raz pierwszy

i od pierwszej chwili wiedzieliśmy, że nasze drogi właśnie się zeszły :zakochany:

23 grudnia, dzień w którym pojechał z nami do domu, a tu ostatnie chwile z Hanią

Hania pokochała go jako pierwsza, dała mu dom i imię, a nam zaufała, zawsze będziemy jej za to wdzięczni

I oto Zagraj już z nami, w swoim nowym domu. Nasz 3 miesięczny dzidziuś - wesoły, rozbrykany, wszędobylski i ogromnie kochający

no i sikający...

I Zagraj dziś, już ośmiomiesięczny

Tyle na początek, zapraszamy wszystkich starych i nowych przyjaciół, galeria otwarta
Gosia i Zagraj jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 11-05-2007, 00:06   #2
dogaja
Ja jaKO ŚCIgacz
Moderator

dogaja's Avatar

Miasto: Karkonosze
Domyślnie

Zagraj, stary brachu, jeszcze mi Ciebie brakowało, żeby się poczuć jak w domu....

Będę Ci nieustająco dorzucać psią kostkę:chef: , żebyś się u nas na dobre zadomowił.

Małgosiu i Marku, to do kuchni, czy do pokoju idziemy? Mnie tam wszystko jedno, bo i tak będziemy się turlać po podłodze, ale nie chcę się gospodarzom za bardzo szarogęsić... :thumright:
Przeczytany 11-05-2007, 00:20   #3
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Dogajeczko kochana nasza zmęczona babciu U nas to wiesz "gość w dom... hmmm tego , więc gdzie sobie życzysz, ale czemu mamy się turlać? Miej na uwadze nasz stare kości
Przeczytany 11-05-2007, 00:37   #4
dogaja
Ja jaKO ŚCIgacz
Moderator

dogaja's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Gosia i Zagraj
Dogajeczko kochana nasza zmęczona babciu U nas to wiesz "gość w dom... hmmm tego , więc gdzie sobie życzysz, ale czemu mamy się turlać? Miej na uwadze nasz stare kości
Z takim dużym psem chcesz się turlać po stole, Gocha?
I ze śmiechu - to też lepiej już TAM być, niż o nią gruchnąć tymi naszymi starymi, klekoczącymi, nie?... [smilie=to funny.gif]
Przeczytany 11-05-2007, 03:02   #5
mychazg

mychazg's Avatar

Domyślnie

Witam Gosiu!!
Przepiekne foteczki...a Zagraj...cudony i słodki
Pozdrawiam goraco
Przeczytany 11-05-2007, 03:23   #6
Vectra

Vectra's Avatar

Domyślnie

No Małgosiu nareszcie
rany jak to fajnie tak powspominać te kluskowe czasy :clown: :clown: :clown:
Przeczytany 11-05-2007, 09:46   #7
Anka

Anka's Avatar

Wyślij wiadomość przez GG do Anka
Domyślnie

Witam!
Nie często bywałam w waszej galerii ale teraz to się zmieni.
Zagraj jest prześliczny! jego umaszczenie też bardzo ładne i chyba nietypowe? Czy taki pies może brać udział w wystawach?
Przeczytany 11-05-2007, 10:17   #8
Vogue

Vogue's Avatar

Miasto: Gdynia
Wyślij wiadomość przez GG do Vogue
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anka
Czy taki pies może brać udział w wystawach?
Aniu!!! Gosia wyraznie napisała w pierwszym poście:
Zagraj - Ogar Polski.

Małgosiu bardzo, bardzo się cieszę z tej galerii.
Mnie radości z obserwowania rozwoju Zagrajka nigdy nie dość.
Podziwiam go i tu i tam.

Vogue jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 11-05-2007, 11:22   #9
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Witajcie wszyscy!

Cytat:
Napisał dogaja

Z takim dużym psem chcesz się turlać po stole, Gocha?
I ze śmiechu - to też lepiej już TAM być, niż o nią gruchnąć tymi naszymi starymi, klekoczącymi, nie?... [smilie=to funny.gif]
Po stole? Ze śmiechu? Dogaja, ja może się nie wyspałam odpowiednio długo i dlatego zakumać nie mogę, dlaczego mam się turlać z psem i spadać TAM

Cytat:
Napisał mychazg
Witam Gosiu!!
Przepiekne foteczki...a Zagraj...cudony i słodki
Pozdrawiam goraco
Witaj mychazg Dziękujemy za miłe słowa i mam nadzieję, że będziesz do nas wpadać! Też pozdrawiamy cieplutko!

Cytat:
Napisał Vectra
No Małgosiu nareszcie
rany jak to fajnie tak powspominać te kluskowe czasy :clown: :clown: :clown:
No też się cieszę A te dzieciaki tak szybko nam rosną! Jeszcze tak niedawno mogłam Zagrajka wziąć na ręce, teraz mowy nie ma

Cytat:
Napisał Anka
Witam!
Nie często bywałam w waszej galerii ale teraz to się zmieni.
Witaj Anka, miło nam

Cytat:
Napisał Anka
Zagraj jest prześliczny! jego umaszczenie też bardzo ładne i chyba nietypowe?
Tak, Zagraj jest śliczny i pięknie umaszczony, jest ciemniejszy od większości znanych mi ogarów i ma piękną barwę podpalania.

Cytat:
Napisał Anka
Czy taki pies może brać udział w wystawach?
Zagraj jest po przeglądzie hodowlanym, na wystawie w Łodzi, i uzyskał prawo do wpisu do KW. Jest oficjalnie Ogarem Polskim i może brać udział w wystawach.

Cytat:
Napisał Vogue

Aniu!!! Gosia wyraznie napisała w pierwszym poście:
Zagraj - Ogar Polski.
Wiesz, najśmieszniejsze jest to, że kiedy chodzę z Zagrajem na spacery, ludzie bardzo często, zupełnie bez żadnego zdziwienia, rozpoznają w nim ogara

Cytat:
Napisał Vogue
Małgosiu bardzo, bardzo się cieszę z tej galerii.
Mnie radości z obserwowania rozwoju Zagrajka nigdy nie dość.
Podziwiam go i tu i tam.
Vogue, bardzo mi miło! Postaram się wstawiać więcej fotek bo ostatnio jakoś zaspałam Cieszę się, że tu jesteś :P
Przeczytany 11-05-2007, 11:26   #10
dogaja
Ja jaKO ŚCIgacz
Moderator

dogaja's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Anka
Zagraj jest prześliczny! jego umaszczenie też bardzo ładne i chyba nietypowe? Czy taki pies może brać udział w wystawach?
Anka, pluton egzekucyjny już czeka. Czy masz jakieś ostatnie życzenie? :504: :505: :504: :505:

ZAGRAJ JEST OGAREM!
Przegląd hodowlany to potwierdził. Jak uzyska papiery (bo nie jest rodowodowy, jest psem uratowanym, któremu we wczesnym szczenięctwie zdjęto łańcuch), po spełnieniu wymogów formalnych i otrzymaniu, za jakiś czas tzw. KW (Księgi Wstępnej), będzie mógł brać udział w wystawach, a jak spełni kolejne wymogi - może zostać reproduktorem.

I jeszcze jedno: Aniu, dam Ci linka do naprawdę pięknie przygotowanej przez (widocznego tu na fotce) Rekmę strony, na której znajdziesz historię i wzorzec rasy (do niedawna takich ciemnych ogarów polskich było znacznie więcej, a w ostatnich dziesięcioleciach "wyprowadzono" z ogarów, czyli stworzono gończego polskiego, u którego taka maść to normalka):
http://psiakosc.mojeforum.net/viewtopic.php?t=136
Przeczytany 11-05-2007, 11:45   #11
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał dogaja
po spełnieniu wymogów formalnych i otrzymaniu, za jakiś czas tzw. KW (Księgi Wstępnej), będzie mógł brać udział w wystawach, a jak spełni kolejne wymogi - może zostać reproduktorem.
Uściślę, żeby było całkiem jasno Co do wpisu do KW - Zagraj już swoje wymogi wypełnił, teraz już tylko papierki, a to zawsze troszkę trwa

A co do reproduktora... Zagraj przeszedł Przegląd Hodowlany, co może uwadze niektórych umknęło Teraz pozostaje mu uzyskanie na wystawach 3 ocen doskonałych i wymogi formalne zostaną spełnione
Przeczytany 11-05-2007, 11:52   #12
dogaja
Ja jaKO ŚCIgacz
Moderator

dogaja's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Gosia i Zagraj

Uściślę, żeby było całkiem jasno Co do wpisu do KW - Zagraj już swoje wymogi wypełnił, teraz już tylko papierki, a to zawsze troszkę trwa

A co do reproduktora... Zagraj przeszedł Przegląd Hodowlany, co może uwadze niektórych umknęło Teraz pozostaje mu uzyskanie na wystawach 3 ocen doskonałych i wymogi formalne zostaną spełnione
No właśnie o tych "drobnych" formalnościach pisałam. A próby psychiczne już przeszedł?

O! umknęło mi to:

Cytat:
Napisał Gosia i Zagraj
Po stole? Ze śmiechu? Dogaja, ja może się nie wyspałam odpowiednio długo i dlatego zakumać nie mogę, dlaczego mam się turlać z psem i spadać TAM
Zagrajku, wytłumacz swojej pani, że jak człowiek przychodzi w odwiedziny do psa – jest chyba oczywiste, że lepiej im będzie TAM, na podłodze. I istnieją pewne podejrzenia, że może im będzie wesoło…
Przeczytany 11-05-2007, 14:51   #13
madziasto4
i brytany

madziasto4's Avatar

Miasto: Gdynia
Wyślij wiadomość przez GG do madziasto4
Domyślnie

Dzień dobry, ale mały wyrósł

W jakim jest wieku? Podejrzewam, że dokładna data ur. nie jest znana, ze względu na przeszłość Zagrajka... Ale roku chyba jeszcze nie skończył?
Przeczytany 11-05-2007, 15:16   #14
Basia
OMC Amazonka

Basia's Avatar

Miasto: Zaplecze willowe Rybnika
Wyślij wiadomość przez GG do Basia
Domyślnie

Witaj Gosiu [smilie=hi ya!.gif]
Zagrajek jest śliczny Rzeczywiście umaszczenie ma dość ciemne,
ale właśnie dlatego mi się podoba
Pozdrawiamy serdecznie [smilie=heart fill with love.gif]

Basia jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 11-05-2007, 16:53   #15
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał dogaja

A próby psychiczne już przeszedł?
Aaaaaaaa... no oczywiście, zapomniałam o testach :głupek: Tak, oczywiście, musi przejść przez testy

Cytat:
Napisał dogaja
Zagrajku, wytłumacz swojej pani, że jak człowiek przychodzi w odwiedziny do psa – jest chyba oczywiste, że lepiej im będzie TAM, na podłodze. I istnieją pewne podejrzenia, że może im będzie wesoło…
Dogaja, Zagraj już mi wytłumaczył

Cytat:
Napisał KUMPELka

Życzę Wam samych sukcesów i dużo szczęścia [smilie=hi ya!.gif]
Dziękuję Kumpelko. Naszym największym sukcesem jest fakt, że Zagraj jest z nami. Ogromnie cieszę się, że został uznany za Ogara Polskiego bo mu się to należy. Reszta... już nie jest taka ważna dla naszych osobistych oczekiwań wobec Zagrajka

Cytat:
Napisał madziasto4
Dzień dobry, ale mały wyrósł
... Ale roku chyba jeszcze nie skończył?
Nie, nie skończył, ma ponad 8 miesięcy. Witaj Madziu!

Cytat:
Napisał Basia
Witaj Gosiu [smilie=hi ya!.gif]
Zagrajek jest śliczny Rzeczywiście umaszczenie ma dość ciemne,
ale właśnie dlatego mi się podoba
Witaj Basiu Zagraj nadal się przebarwia bo ma jeszcze na to czas Jednak mam nadzieję, że umaszczenie pozostanie mu ciemne bo jest piękne
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów