Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Weterynaria

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 04-03-2012, 18:43   #1
Seszele
cenny zasób ludzki

Seszele's Avatar

Miasto: Wrocław
Mam pytanie Choroba lokomocyjna

Przejrzałam wątek o pielęgnacji i weterynarii i się nie doszukałam takiego tematu, niemniej jednak może coś umknęło mojej uwadze. Jeśli tak, to przepraszam i proszę o info oraz podlinkowanie.

Czy choroba lokomocyjna to przypadłość szczeniaka czy zostaje na wieki wieków?
Czy na dłuższą podróż podaje się psinkom jakieś leki czy preparaty?
Poprzedni mój pies nie miał tej przypadłości, natomiast biedna Puenta ujedzie samochodem kawałek ślini się straszliwie i oddaje wszystko
O tyle to przykre, że nawet jak jedziemy do parku na spacer nie jest to dla niej przyjemnością i tym samym zapewne źle się będzie jej kojarzyć samochód.
Poza tym, od czasu do czasu może zdarzyć się konieczność przejazdu komunikacją miejską no i wtedy kaplica...
Przeczytany 04-03-2012, 20:14   #2
mkada

mkada's Avatar

Miasto: Żelechów
Domyślnie

Mirka z choroby lokomocyjnej wyrosła. Ale też ja zagryzłam zęby, po prostu nie karmiłam przed jazdą, dużo jeździłyśmy samochodem i zawsze w jakieś fajne miejsce (no może jeszcze czasami do weta...) - także negatywnych skojarzeń bym się nie bała, bo z czasem wpada orzeszek, że trzeba się trochę przemęczyć a potem jest fajnie z kolei Reja nigdy nie miała choroby lokomocyjnej ale była wożona tylko do weterynarza i samochodu się boi jak diabeł wody święconej :/

bliźniacza galeria jokady
mkada jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 05-03-2012, 01:11   #3
cockermanka

cockermanka's Avatar

Miasto: Beskidy
Domyślnie

Przerabiałam ten temat z naszą Arabellką...nawet kilometra nie dało się przejechać...
Zaczęłyśmy od zasady "nie jeździmy najedzone" i całą zabawę w jazdę samochodem cofnęłyśmy do początku...czyli samochód otwarty, psica wsiada, dostaje nagrodę...i wysiada, potem z to samo,ale włączałam silnik. Kolejny etap - przejażdżka dosłownie 100-200m. Z czasem wydłużyłam trasę...na ok. kilometr - nad rzeczkę. I tak stopniowo wydłużanie przejażdżek. A na długie trasy początkowo dostawała aviomarin.
Od wielu lat jeździ autem już bez żadnych "atrakcji". Co ciekawe jej dzieci też nie mogą jeździć najedzone...
Przeczytany 05-03-2012, 11:41   #4
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Miasto: Śląsk
Domyślnie

Cytat:
Napisał cockermanka Zobacz post
Zaczęłyśmy od zasady "nie jeździmy najedzone" i całą zabawę w jazdę samochodem cofnęłyśmy do początku...czyli samochód otwarty, psica wsiada, dostaje nagrodę...i wysiada, potem z to samo,ale włączałam silnik. Kolejny etap - przejażdżka dosłownie 100-200m. Z czasem wydłużyłam trasę...na ok. kilometr - nad rzeczkę. I tak stopniowo wydłużanie przejażdżek.
No właśnie, podobno choroba lokomocyjna tkwi w psychice, więc odkręcać trzeba jak wszystko co we łbie siedzi

Ja bym jeszcze radziła wybiegać psa PRZED jazdą i ewentualną zabawą z samochodem, żeby spuścić nadmiar emocji.
Moja suka za młodu śliniła się w samochodzie, aż pewnego dnia pojechaliśmy do mojego brata, gdzie przez cały dzień szalała z dzieckiem w ogrodzie. Wracała nieprzytomna ze zmęczenia, padła z ulgą na siedzeniu i zasnęła snem kamiennym. Obudziła się pod domem (po 25 km jazdy) i od tego czasu skończyło się ślinienie, jakby jakaś zapadka w mózgu przeskoczyła.
Przeczytany 05-03-2012, 14:13   #5
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Miasto: Sarnów
Wyślij wiadomość przez GG do Pysia
Domyślnie

To szxczeniaczek. Będzie dobrze.
Zmorka wymiotowała trzy pierwsze razy, a miała 7 m-cy. Potem już nigdy.
Szelma adoptowana prawie w wieku 5 lat wymiotowała długo i soczyście...... Z autem problemów nie było bo raczej go znała. Miała chorobę lokomocyjną. Ale raczej skłaniałabym sie w kierunku braku przyzwyczajenia.
Codziennie jeździliśmy z nią na głodnego gdziekolwiek. Choćby się nie chciało to był mus. Nie pamiętam ile czasu zajęło mi przyzwyczajenie psa w kwiecie wieku aby nie wymiotował. Ale na pewno nie mniej niż pół roku. Udało się i nawet 300 km potem nie było dla niej problemem.
Powolutku i na spokojnie na głodnego. Ja Szelmie dawałam do memlania kosteczke w aucie. Serio. Jak sobie podgryzała i memlała to zawsze mogliśmy ujechać dużo dłuższy odcinek a psica kojarzyła auto z najlepszą dla psa zdobyczą- kością.
Wiem że maluch pewnie jeździ na siedzeniu. warto kupić mate zabezpieczającą i niech sobie mamle. To pomaga. Zresztą mojej mamie która ma chorobe lokomocyjną masakryczną pomaga mamlanie paluszków słonych.
Spokojnie. Będzie dobrze. Przywyknie a i jak podrośnie to organizm będzie lepiej reagował. Macie dużo lepiej niż ja bo ze smarkaczem zawsze prościej niż z wielkim psem dojrzałym. Boże.... Wiesz ile potrafi zwymiotować 72-kilowy nowofundland??? Do tego nie da się wziąźć na rączki jak biedny osłabiony po tym wszystki chce wysiąść....
Pysia jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 05-03-2012, 15:29   #6
Bogna

Bogna's Avatar

Miasto: Gliwice
Wyślij wiadomość przez GG do Bogna
Domyślnie

Pysia,to juz wiem dlaczego w PKSie mala dziewczynka mamlala mentosy... Ale na koniec i tak haftnela a rodzice z nia uciekali... Na szczescie lduzie wdzieli, ze to nie Cekin! :[

Mojej suczy samo przeszlo...
Bogna jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 05-03-2012, 18:51   #7
Seszele
cenny zasób ludzki

Seszele's Avatar

Miasto: Wrocław
Domyślnie

Dzięki za info
Zmęczenie już przerabialiśmy, co prawda nie wymiotowała ale śliniła się potwornie.
Faktycznie trzeba popracować ze smaczkami aby wsiadała i wysiadała z samochodu.
Bardzo podoba mi się pomysł z kością, może faktycznie wypali.

A co do ilości wymiocin 72-kilowego nowofunlanda to obstawiam, że mniej więcej tyle co oddaje 72-kilowy facet gdy przesadzi na imprezie
Przeczytany 07-03-2012, 18:56   #8
evel

Miasto: lubelskie
Domyślnie

Moje suczysko od czasu, gdy zawieźliśmy ją samochodem na sterylkę, haftuje jak złoto, zwłaszcza jak jeździ z moim ojcem - tu akurat podłoże stresowe, bo do ojca ma respekt, a po drugie ojciec jeździ jak wariat. Potrafi zwymiotować aviomarin (pies, nie ojciec). I nie jest to lęk przed samochodami, bo wsiada chętnie (próbuje czasem nawet wskakiwać do obcych samochodów :P).

Natomiast jak jeździmy z TŻ to od dłuższego czasu się nie zarzygoliła, ale od jakiegoś czasu dużo jeździmy w fajne miejsca - na treningi, do mieszkanka TŻtowego, na jakieś wycieczki itp. Bywało, że gdy widziałam, że psu "się zbiera" to zajeżdżaliśmy na McDrive'a i sucz dostawał np. kawałki kurczaka - cóż, niezbyt to zdrowe, ale niewątpliwie pomogło w budowaniu pozytywnych skojarzeń z autkiem

Najlepsza na szczeniaczka jest chyba metoda małych kroczków Dajcie znać za jakiś czas, jak Wam idzie
evel jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 07-01-2013, 19:09   #9
Pies Kudłaty
Zbanowany

Domyślnie

Witam serdecznie,
psu z chorobą lokomocyjną można podać aviomarin oraz oczywiście nie karmić przed podróżą
pozdrawiam
Pies Kudłaty jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 13-01-2013, 12:51   #10
Ossesmayer

Ossesmayer's Avatar

Domyślnie

większość psów potrafi jeździć autem i z czasem przyzwyczaja się do tego, ale do tej pory spotkałam jednego psa, który ma chyba dożywotnią chorobę lokomocyjną.
Sunia dalmatyńczyka pomimo, że jeździ w różne fajne miejsca i nigdy nie jest wcześniej karmiona, chętnie wsiada do auta itd. ślini się i trzęsie. Jedynym wyjściem było podanie właśnie aviomarinu.
Ale znaczna większość psów przy rutynowym odczulaniu czy częstych jazdach autem lubi właśnie ten środek lokomocji
Ossesmayer jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 20-05-2013, 23:20   #11
Ameba

Ameba's Avatar

Miasto: Cały świat
Domyślnie

Mój pies unika auta jak ognia,strasznie znosi jazdę samochodem.
Ameba jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów