Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Weterynaria

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 10-10-2013, 19:18   #1
lena

Domyślnie Zółtaczka u pieska.

Witam.
Nasza Lenka kochana ma zółtaczkę,wyniki krwi pokazały ,ze bardzo zniszczona jest wątroba.Dostaje kroplówki ,zastrzyki 3 dzień nie jest gorzej,ale weterynarz mowi ,zeby poczekac do 4 dnia.Od samego poczatku nie daje nadziei.Moje pytanie czy ktoś miał do czynienia z zółtaczką u pieska i czy uda się ją uratowac....?
lena jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 11-10-2013, 00:05   #2
ulvhedinn

ulvhedinn's Avatar

Domyślnie

A co wet mówi na temat przyczyn? Zapalenie wątroby, zatrucie, wirus?

Owszem, miałam sukę z potworną żółtaczką, na skutek skrajnego, przewlekłego zagłodzenia doszło do uszkodzenia wątroby- udało się psica doszła do siebie i mimo fatalnych wyników żyła jeszcze prawie dwa lata. Ale leczenie nie trwało 4 dni, tylko kilka tygodni, do końca życia byłą na diecie i suplementach.

Wątroba w pewnym stopniu się regeneruje....

P.S> Jakie wyniki ma pies?
Przeczytany 11-10-2013, 09:54   #3
lena

Domyślnie

Witam.Wet nic nie obiecuje,mowi ,ze watroba jest zniszczona ALKP 119,98, a norma to 12,72.Mowi ,ze ten dzisiejszy dzien jest wazny.W nocy skonczyła sie kroplowka,oddech jest sie zmienil na taki wzdychający.Chodzi sie załatwic o wlasnych siłach,wczoraj jadla trawe,a jedzenie Hepic podaje jej na sile co godz po pol lyzeczki..nie wymiotuje.Zauwazylam ,ze oko jakby bylo za mglą,bede dzis dzwonic do wet zobaczymy co powie.Wczoraj mowil ,jakby sie jej stan pogorszyl to mam natychmiast dzwonic.Mysle ,ze zrobimy ponowne badania czy sa zmiany w watrobie.Zołtaczke dostała,bo lizała skrzydło ptaka z krwi(tak mi sie wydaje).Pozdrawiam
Przeczytany 11-10-2013, 09:59   #4
lena

Domyślnie

Wyniki Lenki;
BUN 82,28
CREA 1,3
PHOS 4,3
CA+ 8,74
TBIL 18,01
ALT 6,42
ALKP119,98
CHOL 235,5
AMYL 149,97
TP 9,5
ALB 2,6
GLOB 6,9
CUKIER PODWYZSZONY 247,34

TO SA TE WYNIKI NA NARZADY,WET MOWIL ,ZE TO NAJWAZNIEJSZE I NAJGORZEJ TA WATROBA;((((
Przeczytany 11-10-2013, 22:34   #5
lena

Domyślnie

Dzisiaj zrobilismy ponowne badania,jest poprawa,wet daje szanse,więc jestesmy pełni nadziei.Lenka nie poddaje się dzielnie walczy)))
Przeczytany 12-10-2013, 00:07   #6
ulvhedinn

ulvhedinn's Avatar

Domyślnie

Jesli dobrze czytam wyniki (przydałyby się jednostki), to nie jest wcale tak tragicznie. No dobrze też nie, ale widziałam gorsze wyniki

Nie bardzo rozumiem "lizała skrzydło ptaka"- martwego, rannego? Zresztą tak czy siak nie powinno jej to zaszkodzić, chyba, zeby ptak był zatruty czyms wyjatkowo zjadliwym.

Skonsultuj to z wetem, ale ja przy niewydolności wątroby oprócz "normalnych" leków poprawiających jej działanie (heparegen, essentiale/esseliv forte) daję olej z ostropestu- jest genialny!!! Niektóre lecznice mają też dostęp do leku, którego nie ma w Pl, czyli Ornipuralu- również daje niezłe efekty.
Przeczytany 12-10-2013, 11:40   #7
lena

Domyślnie

Wczoraj była zywa,merdała ogonem ,a dzis rano lezy w łózku,na spacer zrobila kilka krokow,jest strasznie osłabiona...kroplowki podaje nadal i zastrzyki,doszedł jakis przeciw anemi.Ma silna anemie...boje sie ze ja stracimy.
Przeczytany 12-10-2013, 20:37   #8
olivia

olivia's Avatar

Miasto: Gdańsk
Domyślnie

Pamiętaj, że wątroba potrafi bardzo ładnie się zregenerować, nie trać nadziei.
Miałam kotkę, która po lekach i diecie wróciła do 100% zdrowia, a wyniki miała bardzo słabe.
Przeczytany 13-10-2013, 22:44   #9
lena

Domyślnie

Odeszła dzisiejszej nocy nasza ukochana Lena,miała tylko 1,5 roczku...dziękuje za komentarze....ból,cierpienie całej rodziny nie do opisania.Walczyliśmy o nia do końca.Żegnaj Lenciu;((((
Przeczytany 14-10-2013, 03:36   #10
ulvhedinn

ulvhedinn's Avatar

Domyślnie

Strasznie mi przykro...
Przeczytany 14-10-2013, 12:17   #11
olivia

olivia's Avatar

Miasto: Gdańsk
Domyślnie

Współczuję