Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Weterynaria

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 04-07-2013, 20:56   #1
Hzzz1

Domyślnie Padaczka - Mizodin - Pytanie

Witam, mój pies jest chory na padaczkę, od poniedziałku przyjmuje mizodin 2x dziennie po 1 tab, dzisiaj dostał tabletkę o godzinie 19:00 ale o 20:30 na dworzu najadł sie trawy i zwymiotował, w wymiocinach nie zauważyłem tabletki prawdopodobnie się rozpuściła w żołądku, na ulotce jest napisane, że Prymidon wchłania się szybko w 90-100% i max stężenie we krwi osiąga po 3 godzinach, teraz moje pytanie - czy przez 1,5h tabletka zdążyła się wchłonąć? nie wiem czy dawać mu nową tabletkę (raczej nie), ma ktoś doświadczenie z tym preparatem? albo jest ktoś na tyle kompetentny w temacie leków żeby odpowiedzieć?
Hzzz1 jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 10-07-2013, 18:27   #2
Hzzz1

Domyślnie Mizodin a pokarm

Witam, moj pies ma padaczke, od ponad tygodnia przyjmuje Mizodin, karmie go 2x dziennie i bardziej by mi pasowalo skruszyc mu ta tabletke do jedzenia (dostaje gotowane) niz dawac mu osobno z jakas przekaska (tabletke czesto wypluwa i musze go zmuszac do polkniecia), oprocz tego do jedzenia krusze mu fosfor-vit bo w badaniach krwi wyszedl niski poziom fosforu, teraz moje pytanie - czy moge ten Mizodin kruszyc mu do pokarmu? czy zmieni to wchlanianie leku? weterynarz stwierdzil zeby raczej dawac mu osobno, nie do glownego posilku ale niczym tego nie uzasadnil.
Hzzz1 jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 11-07-2013, 11:56   #3
asher
Już bez Burków :(

asher's Avatar

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Obawiam się, że nikt z nas nie będzie w stanie Ci pomóc. Na tego rodzaju pytania musisz szukać odpowiedzi u weterynarza.
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów