Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Prawo

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 20-01-2012, 13:02   #46
Blow

Blow's Avatar

Miasto: Gdynia/Olsztyn
Wyślij wiadomość przez GG do Blow
Domyślnie

Skończ Waść, wstydu oszczędź.
zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Blow jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 01-03-2012, 10:02   #47
justyna 1

Domyślnie

Tak bardzo krytykujecie nowe związki a co powiecie o ZKwP ?Skoro bardzo często można spotkać ogłoszenia o psach zarejestrowanych w tymże związku odbiegających znacznie od wzorca np: na ale gratka widnieje ogłoszenie maltańczyka z uprawnieniami reproduktora jego waga wynosi 2,400 przecież stanowczo odbiega od normy jest skarłowaciały a jednak ma uprawnienia .Jest zakaz sprzedaży po za miejscem chowu na tablicy .pl także chodzi o maltańczyki Pani należąca do ZKwP proponuje dowóz pieska do nowych właścicieli.Więc pytam się gdzie ta uczciwość i kontrole??? Dlaczego ZKwP ma mieć monopol??? Trochę to nie uczciwe, tym bardziej że sami są nie uczciwi!!!
justyna 1 jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 01-03-2012, 10:14   #48
justyna 1

Domyślnie

Dodam jeszcze że takie ogłoszenia nie są wyjątkami wystarczy poprzeglądać portale ogłoszeniowe to może ludzie przestaną być tak bardzo jednostronni.
Przeczytany 01-03-2012, 12:12   #49
Ula czarnuszka

Ula czarnuszka's Avatar

Miasto: na skraju lasu
Domyślnie

Cytat:
Napisał justyna 1 Zobacz post
Tak bardzo krytykujecie nowe związki a co powiecie o ZKwP ?Skoro bardzo często można spotkać ogłoszenia o psach zarejestrowanych w tymże związku odbiegających znacznie od wzorca np: na ale gratka widnieje ogłoszenie maltańczyka z uprawnieniami reproduktora jego waga wynosi 2,400 przecież stanowczo odbiega od normy jest skarłowaciały a jednak ma uprawnienia .Jest zakaz sprzedaży po za miejscem chowu na tablicy .pl także chodzi o maltańczyki Pani należąca do ZKwP proponuje dowóz pieska do nowych właścicieli.Więc pytam się gdzie ta uczciwość i kontrole??? Dlaczego ZKwP ma mieć monopol??? Trochę to nie uczciwe, tym bardziej że sami są nie uczciwi!!!
Jeśli pies "znacznie odbiega od wzorca" to uprawnienia reproduktora chyba cudem zdobył Jeśli wiesz, że hodowca zrzeszony w ZKwP postępuje niezgodnie z prawem, zgłoś to w jego/jej macierzystym oddziale i podpisz się imieniem, nazwiskiem. Podaj też adres do korespondencji. Zgadzam się, że patologię należy piętnować gdzie by nie występowała, ale rozmawiamy na konkretach, a nie ogólnikach.

Inaczej to zwykłe trolowanie
Przeczytany 01-03-2012, 14:29   #50
justyna 1

Domyślnie

Absolutnie nie jest w moim celu pisanie tu komuś na złość tylko, po prostu czegoś tu nie rozumie pies ma uprawnieni nie mieści się w normie wzorca a przecież musiał zdobyć co najmniej trzy oceny bd na wystawie więc ktoś go oceniał ,oczywiście że należy zgłaszać nieprawidłowości ale skoro widziałam już ogłoszenia np:york reproduktor z uprawnieniami waga 1,7 to czy sędziowie nie mają oczu i zwykły człowiek musi przypominać jakie trzeba spełnić warunki by zostać hodowcą .Nie wspominam już o łamania regulaminu przez hodowców,przecież po coś płaci się składki nie tylko by organizować wystawy ,więc moim zdaniem kontrole powinny być większe.Uważam że ZKwP był kiedyś rzetelny na przestrzeni lat bardzo wiele się zmieniło. Daleka jestem od postawy że nowo powstałe stowarzyszenia są dobrym rozwiązaniem natomiast mam nadzieję że mając choćby taką konkurencje związek kynologiczny bardziej będzie wywiązywał się ze swoich obowiązków.

Ps. Nie jestem hodowcą mam zwykłego kochanego kundelka
Przeczytany 01-03-2012, 16:24   #51
Ula czarnuszka

Ula czarnuszka's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Absolutnie nie jest w moim celu pisanie tu komuś na złość tylko, po prostu czegoś tu nie rozumie pies ma uprawnieni nie mieści się w normie wzorca a przecież musiał zdobyć co najmniej trzy oceny bd na wystawie więc ktoś go oceniał ,oczywiście że należy zgłaszać nieprawidłowości ale skoro widziałam już ogłoszenia np:york reproduktor z uprawnieniami waga 1,7 to czy sędziowie nie mają oczu i zwykły człowiek musi przypominać jakie trzeba spełnić warunki by zostać hodowcą .Nie wspominam już o łamania regulaminu przez hodowców,przecież po coś płaci się składki nie tylko by organizować wystawy ,więc moim zdaniem kontrole powinny być większe.Uważam że ZKwP był kiedyś rzetelny na przestrzeni lat bardzo wiele się zmieniło. Daleka jestem od postawy że nowo powstałe stowarzyszenia są dobrym rozwiązaniem natomiast mam nadzieję że mając choćby taką konkurencje związek kynologiczny bardziej będzie wywiązywał się ze swoich obowiązków.

Ps. Nie jestem hodowcą mam zwykłego kochanego kundelka
Przepraszam, że zapytam: znasz regulamin hodowli psów rasowych ZKwP? Chyba nie. Zapraszam do zapoznania się >>tu<<.

Ponadto fakt, że ktoś napisał w ogłoszeniu, że reproduktor ma uprawnienia hodowlane nie oznacza, że ma je faktycznie, ani że rzeczywiście należy do ZKwP

Moim zdaniem Regulamin hodowli ZKwP jest przyzwoity, wykonanie - różne, niestety W przypadku innej, nowo powstałej organizacji wymienianej w tym wątku, już Regulamin hodowli zakrawa na kpinę i jest, wg mnie, ewidentnym przelaniem na papier praktyk i racji pseudohodowlanych producentów. Dla ludzi rozsądnie myślących taka alternatywa do ZKwP nie jest żadną alternatywą

A tytułem wyjaśnienia- nie jestem i nie będę hodowcą, a psa mam rasowego, nie pierwszego zresztą, z rodowodem ZKwP oczywiście
Przeczytany 01-03-2012, 17:48   #52
justyna 1

Domyślnie

Owszem znam regulamin ,ponadto umiem czytać ze zrozumieniem.Ja swojego stanowiska nie zmienię. Czytając jak cudowni i uczciwi hodowcy są w ZKwP to nie wiem czy śmiać się czy płakać.Przykładem może być nie tak dawno zlikwidowana hodowla należąca do tego związku ale o tym się nie mówi bo przecież oni tacy przyzwoici,kpina.Każdy ma prawo do swojego stanowiska ja chciałam wyrazić tylko swoje zdanie ale jak widzę na zkwp ani jednego złego słowa bo wywołuję złość,myślę że o pewnych faktach trzeba mówić głośno ale raczej to nie na tym forum .
Przeczytany 01-03-2012, 18:10   #53
olivia

olivia's Avatar

Miasto: Gdańsk
Domyślnie

Cytat:
Owszem znam regulamin ,ponadto umiem czytać ze zrozumieniem.Ja swojego stanowiska nie zmienię. Czytając jak cudowni i uczciwi hodowcy są w ZKwP to nie wiem czy śmiać się czy płakać.Przykładem może być nie tak dawno zlikwidowana hodowla należąca do tego związku ale o tym się nie mówi bo przecież oni tacy przyzwoici,kpina.Każdy ma prawo do swojego stanowiska ja chciałam wyrazić tylko swoje zdanie ale jak widzę na zkwp ani jednego złego słowa bo wywołuję złość,myślę że o pewnych faktach trzeba mówić głośno ale raczej to nie na tym forum .
Straszliwie sfrustrowana i wroga jesteś. Jakiś hodowca zrobił Ci krzywdę?
My też doskonale wiemy, że świat hodowli nie jest różowy.
Nie musisz nas uświadamiać w tym wzgędzie.
Może skieruj swoją krucjatę do osób nieświadomych, np. podpowiedz, jak rozpoznać dobrą hodowlę, jak wybierac szczenię. Jak nie będzie nikt kupował u złych hodowców, to i nie będą mieli dla kogo produkować.

Hoduję koty i mam niehodowlanego psa, rasowego.
Znam doskonale realia z obu stron, mogłabym Ci książkę napisać, jak do mnie wydzwaniają tacy, co chcą tylko tanio i blisko, a jakiekolwiek pytania o warunki utrzymania kota uważają za ciężką, osobistą obrazę.
Znaleźć psią hodowlę taką, która by spełniała moje standardy etyczne też nie było łatwo.
Ale znalazłam. Poznałam wspaniałego człowieka z pasją i mam cudownego psa.
Plucie jadem na wszystkich jest niesprawiedliwe i kłamliwe.
Po każdej stronie są ludzie i ludziska.

Ostatnio edytowane przez olivia; 01-03-2012 o 18:43 Powód: brak słowa
olivia jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 01-03-2012, 19:01   #54
Ula czarnuszka

Ula czarnuszka's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Absolutnie nie jest w moim celu pisanie tu komuś na złość tylko, po prostu czegoś tu nie rozumie pies ma uprawnieni nie mieści się w normie wzorca a przecież musiał zdobyć co najmniej trzy oceny bd na wystawie więc ktoś go oceniał ,oczywiście że należy zgłaszać nieprawidłowości ale skoro widziałam już ogłoszenia np:york reproduktor z uprawnieniami waga 1,7 to czy sędziowie nie mają oczu i zwykły człowiek musi przypominać jakie trzeba spełnić warunki by zostać hodowcą .
Cytat:
Owszem znam regulamin ,ponadto umiem czytać ze zrozumieniem.
Skoro znasz regulamin, to znaczy, że chyba celowo przeinaczasz Pies, żeby otrzymać uprawnienia reproduktora, oprócz spełnienia innych warunków, powinien otrzymać 3 oceny doskonałe. Nie bardzo dobre tylko doskonałe.

Ponadto wiesz, tak się składa, że działam w fundacji pomagającej psom rasy, którą kocham. Również psom rasopodobnym, najczęściej produktom pseudohodowli, wyciąganym ze schronisk lub przejmowanym w interwencjach. Pies rasowy, z tatuażem, zdarzył się nam raz. Słownie: jeden raz. Więc w mojej rasie, statystycznie rzecz ujmując, hodowcy ZKwP lepiej wybierają właścicieli dla szczeniąt i nie wyrzucają zwierząt "nieprodukcyjnych". A inicjatorami powstania Fundacji byli waśnie hodowcy, wśród osób wspierających również jest wielu hodowców. To wspaniali ludzie kochający i dbający o zwierzęta. Tak swoje pieszczochy jak i wyciągane z okropnych warunków bidy, które nakładem sił i środków doprowadzamy do możliwie najlepszej formy i wydajemy do adopcji, po starannym sprawdzeniu potencjalnych domów adopcyjnych. Grubo przesadzasz w swoim uogólnieniu, więc nie dziw się, że nie znajdujesz poklasku.

Cytat:
Napisał Olivia
Straszliwie sfrustrowana i wroga jesteś. Jakiś hodowca zrobił Ci krzydę?
My też doskonale wiemy, że świat hodowli nie jest różowy.
Nie musisz nas uświadamiać w tym wzgędzie.
Może skieruj swoją krucjatę do osób nieświadomych, np. podpowiedz, jak rozpoznac dobrą hodowlę, jak wybierac szczenię. Jak nie będzie nikt kupował u złych hodowców, to i nie będą mieli dla kogo produkować.

Hoduję koty i mam niehodowlanego psa, rasowego.
Znam doskonale realia z obu stron, mogłabym Ci książkę napisać, jak do mnie wydzwaniają tacy, co chcą tylko tanio i blisko, a jakiekolwiek pytania o warunki utrzymania kota uważają za ciężką, osobistą obrazę.
Znaleźć hodowlę taką, która by spełniała moje standardy etyczne też nie było łatwo.
Ale znalazłam. Poznałam wspaniałego człowieka z pasją i mam cudownego psa.
Plucie jadem na wszystkich jest niesprawiedliwe i kłamliwe.
Po każdej stronie są ludzie i ludziska.
Przeczytany 02-03-2012, 00:45   #55
justyna 1

Domyślnie

Jesteście mało obiektywni
Przeczytany 02-03-2012, 08:36   #56
olivia

olivia's Avatar

Miasto: Gdańsk
Domyślnie

Cytat:
Przeczytany 02-03-2012, 11:48   #57
tofisiek

tofisiek's Avatar

Miasto: Gdynia
Domyślnie

Cytat:
A to się nazywa niezły trolling
Przeczytany 02-03-2012, 15:30   #58
asher
Już bez Burków :(

asher's Avatar

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Justyna1, zgadzam się z Tobą, kynologia w wydaniu ZKwP to kpina.

I ja się bardzo ucieszę, jeśli powstaną nowe organizacje, ale pod warunkiem, że standardy będą miały wyższe. Bo jeśli powstaje coś byle jakiego i swą bylejakość uzasadnia tym, że ZKwP też byle jaki, to to jest kpina do kwadratu.
Przeczytany 04-03-2012, 17:10   #59
justyna 1

Domyślnie

Ja nie napisałam że podoba mi się to że powstają nowe związki, mam nadzieją tylko że jeżeli ZKwP będzie miało jakąkolwiek konkurencję to wróci do swojego poziomu sprzed lat,proszę dokładnie przeczytać mój post Pisanie że troluje jest co najmniej śmieszne a już na pewno dziecinne, fora myślałam że są po to by dyskutować i móc wyrażać swoją opinie po to jest konwersacja w wirtualnym świecie ,a nie tylko przyklaskiwać innym tak jak by człowiek był sory za wyrażenie krową która nie ma swojego zdania,ja po prostu oceniam rzeczywistość o której wiele osób nie chce mówić, oczywiście jest mnóstwo hodowli które zajmują sie tym zawodowo poświęcają swój czas i oddają w to całe serce takich na szczęście jest więcej ,ale na pozostałych nie możemy być ślepi a już szczególnie na nie udolność związków
Przeczytany 06-03-2012, 14:23   #60
Czarek1967

Czarek1967's Avatar

Miasto: Prażmów/Warszawa
Domyślnie

Odnośnie stowarzyszenia wymienianego w tym wątku, jako ciekawostkę podaję krótką relację z wizyty w tym stowarzyszeniu, którą skopiowałem z FM, podforum DA:

Byłem, widziałem, rozmawiałem i wymiękłem. Pierwszą rzeczą godną uwagi jest to że ktoś (dosłownie ktoś, bo nie dowiedziałem się, czy ma w ogóle pojęcie o rasach, poza tym że pies ma cztery łapy i robi "hau hau") oceni mojego kundelka bez papierów i powie mi co to za rasa i czy spełnia standardy FCI. Wstępnie dowiedziałem się że mam Doga de Bordeaux i że nie szkodzi że nie mam papierów, bo wystawi mu się wstępny rodowód a że ma już 20 miesięcy więc może od razu zostać reproduktorem (Boże chroń nas przed przekazanymi pokładami głupoty). Jego potomstwo zaś, a dokładnie 3 miot po nim otrzyma już rodowód! Człowiek z którym rozmawiałem chwalił się 15 letnim stażem w ZKwP. Powiedział że takich związków w Polsce mamy już kilka i że ich cieszy się wielkim zainteresowaniem.

Dla ułatwienia dodam, że osoba, która odwiedziła to stowarzyszenie posiada Doga Argentyńskiego, którego wstępnie zakwalifikowano w tym stowarzyszeniu jako ... Patrz wyżej
Czarek1967 jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów