Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Rasy > Grupa V

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 10-02-2008, 19:30   #1
Kori

Domyślnie Czego mogę się spodziewać po szczeniaku z ES

Planuję kupno (ale to głupio brzmi , cóż nie mam innego słowa pod ręką ) szczeniaka z utytułowanej i znanej pewnie wielu, hodowli huskich - Eskimoski Domek. Przeczytałam regulamin i wydaje mi się, że taka rozmowa jest dozwolona?

Byłabym wdzięczna za kontakt z kimś, kto ma od państwa Radomskich swoje szczęście lub miał kontakt z tą hodowlą. Wolałabym się wcześniej przygotować i widzieć, co musze dopracować w socjalizacji. Wiem, że na pewno całe maisto, bo hodowla jest na uboczu, ale zupełnie nie wiem czy będzie konieczność uczenia ją psich zachowań przez inne psy (co jest dyskutowane na innym wątku). Moje kochanie , którego jeszcze na oczy nie widziałam urodziło się 19.01. 2008

Oczywiście wierzę, że hodowcy bardzo mi pomogą, ale będzie tyle rzeczy, które mi może wylecieć z głowy pod wrażeniem tak porażającej ilości pięknych wilków naraz... A rozmawiałam telefonicznie juz 3 razy , więcej nie chcę przeszkadzać, bo ile tam muszą mieć roboty .

Ilość psów właśnie najpierw mnie przeraziła , po czym stwierdziłam, że to dobre dla nauczenia młodych sposobu porozumiewania się w stadzie. Z drugiejstrony czy odbrane rpzeze mnie szczenię w wieku 8 tygodni juz będzie ich nauczone? Jeśli nie w jaki sposób nie zrobić ze szczeniaka socjalnego kaleki? - niestety nie mam w odległości 100 km od miejsca zamieszkania żadnego przedszkola. jak sprawdzić czy pies nadaje się na nauczyciela dla mojego maleństwa?

Kori wzięłam z hodowli domowej, i to w wieku 3,5 miesięcy - sprawy wyglądały inaczej, a atk wogóle to nieuświadomiona byłam o niczym , o ile było łatwiej. Zastanawiam się czy olewanie tak wielu sytuacji przez mojego wilka spowodowane było rasą, jej osobniczym charakterem, socjalizacją? Nie mam pojęcia - ale ta "zlewka" czyt. brak strachu i/lub zainteresowania dla wielu przedmiotów i sytuacji była bardzo niekłopotliwa w naszym życiu

Zdaje sobie sprawę, że husky są specyficzne jeśli chodzi o rózne tego typu sprawy - dlatego piszę tu - a nie w dziale wychowanie.

Pozdrawiam SH -maniaczka
Kori jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów