Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Wystawy

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 30-07-2017, 21:37   #1
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Miasto: Tczew
Domyślnie Sopot 5-6 sierpnia 2017

Ktoś będzie?
Przeczytany 02-08-2017, 13:03   #2
Evelina
Administrator

Evelina's Avatar

Miasto: Podparyżewo
Domyślnie

Co roku sobie obiecuje, ze kiedys sie wybiore, ale nawet jak jestem w Wawie to kurka... wyprawa jak za ocean.

Evelina jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 02-08-2017, 13:33   #3
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

Chyba już jest łatwiej. Wyjeżdżasz z Warszawy o 6.00 i cała sopocka wystawa Twoja...
Przeczytany 02-08-2017, 14:06   #4
Evelina
Administrator

Evelina's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Chyba już jest łatwiej. Wyjeżdżasz z Warszawy o 6.00 i cała sopocka wystawa Twoja...
Az poszlam sprawdzic. Faktycznie lepiej.
Ale w tym roku sie nie da.

Przeczytany 02-08-2017, 15:02   #5
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

Pendolino kursuje w tę i z powrotem jak szalone
Przyjedź w przyszłym roku - tak czy inaczej Ponik będzie już opanowany. Bo w tym roku przewiduję kłopoty. On próbuje zjeść każdego samca w zasięgu wzroku
Inna sprawa, że to już nie ten Sopot co kiedyś... Najpierw zniknęły latające psy - frisbee przeniosło się na własną imprezę. Teraz widzę, że w tym roku nie będzie agility, jedynie obedience w sobotę. Wystawców chyba też coraz mniej, skoro do tej pory była wystawa dwudniowa i ledwie się wyrabiali z czasem, a teraz są dwie osobne.
Przeczytany 03-08-2017, 21:23   #6
Evelina
Administrator

Evelina's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Pendolino kursuje w tę i z powrotem jak szalone
Zadziwia
Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Przyjedź w przyszłym roku - tak czy inaczej Ponik będzie już opanowany. Bo w tym roku przewiduję kłopoty. On próbuje zjeść każdego samca w zasięgu wzroku
Czytalam o niecnych planach
Jakby wystawa byla w drugiej polowie sierpnia to bylyby szanse. Ale do przyszlego roku...
Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Inna sprawa, że to już nie ten Sopot co kiedyś... Najpierw zniknęły latające psy - frisbee przeniosło się na własną imprezę. Teraz widzę, że w tym roku nie będzie agility, jedynie obedience w sobotę.
Z jednej strony mniej zamieszania, ale z drugiej chyba mniej atrakcyjnie dla publicznosci.
Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Wystawców chyba też coraz mniej, skoro do tej pory była wystawa dwudniowa i ledwie się wyrabiali z czasem, a teraz są dwie osobne.
Ciekawe

Przeczytany 06-08-2017, 17:13   #7
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

No to byliśmy na wystawie. A nawet dwóch... Ciekawe doświadczenie
Po pierwsze - na tle innych PON-ów moje Poniątko wygląda jak inna rasa. Nie taka struktura włosa, nie taka długość, nie takie proporcje psa. Z tym zgodziła się sobotnia sędzina, twierdząc, że ma "nieco wydłużony format". Za to głowę podobno ma ładną, chociaż wolałaby "bardziej wypełnioną mózgoczaszkę". To w mojej rodzinie wywołało lawinę śmiechu. Od dawna twierdzimy, że Pońcio ma tylko jedną szarą komórkę, więc sformułowanie sugerujące pustą głowę świetnie się w ten pomysł wpasowało Najlepsze było to, że na moje pytanie dotyczące sierści, sędzina stwierdziła: a co mnie sierść obchodzi, jest lato i psy różnie wyglądają. Nieco to dziwne, bo jednak mówimy o rasie, w której sierść jest chyba dość ważna
W każdym razie Patapon dostał ocenę bardzo dobrą i poszliśmy sobie, bo Aberdefia miała plany na resztę dnia.
Szkoda, bo wystawie towarzyszyły zawody obedience i okazało się, że brała w nich udział Madziastka z Torkiem. Ci, którzy są na fb już pewnie przeczytali, a dla reszty wklejam wpis Madziastki:
Pierwszy york w Polsce z otwartą drogą do klasy 3! Lokata 1/4, 280 pkt
I zdjęcie:

Szufladka

Nie mam pojęcia co to znaczy, ale z pewnością jest to sukces i serdecznie gratuluję obojgu. Torek to już legenda

Ponik też jest niezły. Drugiego dnia wystawy pokazał co potrafi. Jakoś (chociaż z trudem) przeżył zaglądanie w zęby, ale kiedy sędzia złapał go za jajka mój pies nie zdzierżył - chwycił faceta zębami a potem rzucił się ze szczekaniem. Oczywiście wyleciał z ringu, ale jakoś mnie to nie zmartwiło. Zawsze się zastanawiałam, co za sieroty z tych psów, że pozwalają obcym ludziom na takie poufałości...
Ale pogadałam sobie z facetem, bo zaczął mi wykład na temat tego co powinnam zrobić przed kolejną wystawą, więc go uświadomiłam, że kolejnej nie będzie i że przyszłam porównać go z innymi PON-ami, bo mi nie pasuje do wzorca. Powiedział, że wcale nie, że wciąż funkcjonują różne typy w ramach rasy i on w swojej jest całkiem ładny, duży, silny, z ładną głową...

No i tyle z mojej strony na temat wystawy. Nie robiłam zdjęć, szybko się ulotniliśmy, bo pojechaliśmy szukać psiej plaży w Kolibkach.
Wystawy bez psa były znacznie ciekawsze...

Przeczytany 06-08-2017, 21:30   #8
katia

katia's Avatar

Miasto: Poznań
Domyślnie

a ja tu specjalnie przytuptałam coby Emciowe foty z wystawy pooglądać a tu taki zonk

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów