Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Galeria > Ilustrowane pogaduszki – Galeria

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 10-01-2011, 13:31   #61
Okruszka

Okruszka's Avatar

Miasto: Warszawa - Gocław
Domyślnie

Cudny zwierzyniec!
Mam pytanie: czy grzywki się goli, czy im tam (pod ubrankiem) nie rosną włosy? Bo wydaje mi się, że widziałam też całe kudłate... Czy to już inna rasa była?
Okruszka jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 10-01-2011, 13:32   #62
olivia

olivia's Avatar

Miasto: Gdańsk
Domyślnie

Cytat:
Napisał dirdib Zobacz post

bo tutaj kazdy jest dla siebie.. sasiad nie przyjdzie do Ciebie cos pozyczyc a zeby razem na spacer isc? zapomnij.. ale za to sasiad wie dokladnie wszystko o Tobie, nawet kiedy i na ile z psem idziesz...
A jak Ci napiszę, że Greta przyjechała na ten spacer do nas, do Gdańska z Krakowa?
To dopiero coś, conie?

Cytat:
Napisał Okruszka Zobacz post
Cudny zwierzyniec!
Mam pytanie: czy grzywki się goli, czy im tam (pod ubrankiem) nie rosną włosy? Bo wydaje mi się, że widziałam też całe kudłate... Czy to już inna rasa była?
Dziękuję
Grzywki sa gołe i owłosione, a gołe podgala się tylko tak kosmetycznie, moja Su wymaga bardzo niewielkiego podgalania.
Często grzywcie nakolankowe są niegolone, ale ja sobie nie wyobrażam miec takie cudo i nie zadbać cała przyjemnośc patrzeć na ładnie utrzymanego psa.
Tyle, że ja nadal na etapie nauki, więc moje wygalanie jest dalekie od perfekcji.
Ale do lata się nauczę
Przeczytany 10-01-2011, 13:47   #63
MariuszBeagle

MariuszBeagle's Avatar

Miasto: Namysłów
Wyślij wiadomość przez GG do MariuszBeagle
Domyślnie

Cytat:
Napisał olivia Zobacz post
Zapraszam bardzo, bo devonicę też mamy na stanie i to taką całkiem ładną, parę pucharków zgarnęła

I to własnie ona pierwsza zagryzła zęby, przemogła focha-obrażocha i wróciła mrucząc śpiewnie na pańciną podusię
To o niej było w ostatnich 'Kocich Sprawach'? Bardzo podobna z kolorku
Przeczytany 10-01-2011, 13:55   #64
dirdib

dirdib's Avatar

Miasto: Szwecja
Domyślnie

Cytat:
A jak Ci napiszę, że Greta przyjechała na ten spacer do nas, do Gdańska z Krakowa?
To dopiero coś, conie?
Wow!

to kiedy Wy do nas albo kiedy my sie wpraszamy? (mieszkam jakies 70 km od ystad skad prom do swinoujscia, ale tez moge w szwecji do karlskrony i wtedy do gdanska chyba )
Przeczytany 10-01-2011, 14:31   #65
olivia

olivia's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał MariuszBeagle Zobacz post
To o niej było w ostatnich 'Kocich Sprawach'? Bardzo podobna z kolorku
Nie, Diabeł preferuje domowe pielesze miast brylowania na łamach
Cytat:
Napisał dirdib Zobacz post
to kiedy Wy do nas albo kiedy my sie wpraszamy? (mieszkam jakies 70 km od ystad skad prom do swinoujscia, ale tez moge w szwecji do karlskrony i wtedy do gdanska chyba )
Nam każdy (prawie) weekend pasuje, na razie nie planujemy żadnych wystaw, więc mamy weekendy z grubsza wolne
Ale prom, zimą
Przeczytany 10-01-2011, 14:38   #66
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Miasto: podmadrytewo ;)
Domyślnie

Jejku, jejku, jaki mały i śliczny szczeniaczkowy tłum! Co jedno to słodsze, jak to szczeniaki!

Nie wiem jak się Szuszikowej poukłada w główce ale moje kosmate nic a nic w domu nie szczeka. Za to w pracy i w parku - oj jak pyskować umie na przechodzących przez "jej" teren! Uszy więdną!
Aha - i umie wyć. Szuszina też??
Moje wyje bardzo rzadko, kilka razy mi to odstawiła jak ją samą w pracy zostawiłam i poszłam do sklepu - widziałam przez okno. Stała na srodku pomieszczenia i wyła do sufitu. Popukałam w szybę żeby ją rozproszyć i uciekłam po te zakupy. Po kilku razach wpadła na to że zostać sama w pracy to tak samo jak zostać sama w domu i już spokój jest. Ale wyjąca ozdóbka - to jest przeżycie!

No i dajże spokój - duże obce psy to całkiem co innego co znajome duże psy. Trzeba im pokazać ze wcale ale to wcale nie mogą się spoufalać tylko dlatego że sa obce i duże!

Mariusz, nie szlochaj, devonki też ładne. BTW ten twój kotek już przyjechał?? Muszę zobaczyć czy się chwalisz tym u siebie...

Okruszka!! Na dywanik!! Ale już! Od 3 latek kosmata grzywka u mnie, od nie wiem ilu już miesięcy kosmate i łyse u Lutni w galerze a Ty jeszcze nie wiesz że są łyse i kosmate! To by znaczyło kochana żeś nas wcale ale to wcale nie odwiedzała! Oj nieładnie, nieładnie!!!!

Przeczytany 10-01-2011, 15:51   #67
Okruszka

Okruszka's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Deirdre Zobacz post

Okruszka!! Na dywanik!! Ale już! Od 3 latek kosmata grzywka u mnie, od nie wiem ilu już miesięcy kosmate i łyse u Lutni w galerze a Ty jeszcze nie wiesz że są łyse i kosmate! To by znaczyło kochana żeś nas wcale ale to wcale nie odwiedzała! Oj nieładnie, nieładnie!!!!
Się melduję na dywaniku.
Właśnie wiem, że są łyse i kosmate. (I właśnie, że Was odwiedzałam!) Zastanawiałam się tylko, czy te łyse takie się rodzą (tylko z grzywką i "kopytkami"), czy wszystkie są kudłate, a tylko niektóre się tak strzyże/goli (jak pudle na przykład). To jak to z nimi jest? Jak wyglądają szczeniaczki? Wszystkie łyse? Wszystkie włochate? Część łysa a część włochata? I od czego to zależy? Proszę mnie tu raz a dobrze oświecić, a nie krzyczeć na mnie, bo się zestresuję, zacznę jąkać i mieć tiki nerwowe
Przeczytany 10-01-2011, 16:21   #68
mkada

mkada's Avatar

Miasto: Żelechów
Domyślnie

ja z kolei w Poznaniu głaskałam taką niby łysą grzywkę, która sprawiała wrażenie, jakby wszędzie była wygolona... taka nieprzyjemnie szorstko-szczecionowata w dotyku

Cytat:
Chodzenie w kółko, siadanie i stawanie, oraz zjadanie smaczków mamy już opanowane
a zwłaszcza jedzenie smaczków, nie?

bliźniacza galeria jokady
mkada jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 10-01-2011, 16:25   #69
Lutnia

Lutnia's Avatar

Miasto: Ranczo Królestwo;)
Domyślnie

Cytat:
Się melduję na dywaniku.
Właśnie wiem, że są łyse i kosmate. (I właśnie, że Was odwiedzałam!) Zastanawiałam się tylko, czy te łyse takie się rodzą (tylko z grzywką i "kopytkami"), czy wszystkie są kudłate, a tylko niektóre się tak strzyże/goli (jak pudle na przykład). To jak to z nimi jest? Jak wyglądają szczeniaczki? Wszystkie łyse? Wszystkie włochate? Część łysa a część włochata? I od czego to zależy? Proszę mnie tu raz a dobrze oświecić, a nie krzyczeć na mnie, bo się zestresuję, zacznę jąkać i mieć tiki nerwowe
Okruszku, w moim wątku temat jest wyjaśniony ,a nawet zilustrowany zdjęciami Su i jej rodzeństwa od urodzenia do dziś
W skrócie i uproszczeniu, chińczyki rodzą się albo pozbawione genu nagości i wtedy mają piękne futra,często do ziemi, albo z genem nagości i wtedy są w różnym stopniu łyse.

Te łyse mogą być ekstremalnie łyse i wtedy nawet na kopytkach,ogonku i główce będą miały pewien deficyt włosków, mogą być średnio łyse,czyli np oprócz włosków na głowie, kopytkach i ogonku zarastać wzdłuż kręgosłupa,na łopatkach i udkach i mogą być bardzo zarośnięte łyse, czyli takie łyse, które zarastają szorstkawym włosem na praktycznie całym ciele te ostatnie to jednocześnie niestety furtka dla mniej uczciwych lub mniej doświadczonych hodowców do golenia powder-puffów (bo maja rzadkie włosy pod pachami i na brzuchu,a zatem -SĄ łyse. Na szczęście mamy już testy na gen bezwłosości. Na nieszczęście niewielu chce z nich korzystać.)
Wg wzorca ideałem jest pies pozbawiony dużych skupisk włosa poza obszarem głowy do łopatek, skarpet i ogona do 2/3 długości, a z ładnym owłosieniem miejsc owłosionych. Czyli coś takiego, jak Su, które porasta pojedynczymi włoskami, jedynie na łapach powyżej nadgarstków i piety jest tych włosków troszkę więcej,no i na buzi.
Su jest jeszcze młoda, więc włoski z czasem urosną, na razie-jak to u szczeniaczka-nie są zbyt długie.

Tak wyglądała mała, nieogolona Su:

Podczas,gdy owłosione rodzeństwo w tym czasie tak:

I razem z bratem Kocikiem:

I jako osesek wśród owłosionych braci:

Cytat:
Napisał mkada Zobacz post
ja z kolei w Poznaniu głaskałam taką niby łysą grzywkę, która sprawiała wrażenie, jakby wszędzie była wygolona... taka nieprzyjemnie szorstko-szczecionowata w dotyku
Najmilsze skórki mają bardzo łyse psy albo...ogolone powder-puffy
Mocno zarastającego psa, szczególnie o charakterystycznym dla łysych twardszym włosie, trudno idealnie dogolić i często już następnego dnia odrosty są nieprzyjemne w dotyku.
Ja zdecydowanie preferuję psy niewielka ilością zbędnych włosów.

Hodowla Chińskich grzywaczy SHADOW WHITE --- Portrety psów http://www.grzywacze.republika.pl

Ostatnio edytowane przez Loona; 10-01-2011 o 18:54 Powód: połączone posty
Lutnia jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 10-01-2011, 16:49   #70
dirdib

dirdib's Avatar

Miasto: Szwecja
Domyślnie

Cytat:
Nam każdy (prawie) weekend pasuje, na razie nie planujemy żadnych wystaw, więc mamy weekendy z grubsza wolne
Ale prom, zimą
Morze nie zamarza do tego w kabinie siedzisz
Przeczytany 10-01-2011, 17:14   #71
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Miasto: podmadrytewo ;)
Domyślnie

Cytat:
Się melduję na dywaniku.
Tylko się nie ujawniasz to skąd mam wiedzieć??

No, Lutnia Ci dokumentnie wyłozyła jak tę kawę na ławę to już chyba wszystko jasne?

Powdery to te kosmate na maksa z włosem okrywowym i podszrstkiem a łysole to z jeno okrywowym i to gdzieniegdzie tylko. I proste.

Boszzzzzzzzzzz, jaka Bercinka mała była! Idę pooglądać foty z czasów szczeniactwa znowu, porozpływam się odrobinę.....

Ostatnio edytowane przez Deirdre; 10-01-2011 o 18:19
Deirdre jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 10-01-2011, 17:49   #72
Okruszka

Okruszka's Avatar

Domyślnie

Tak! Wszystko jasne! Dziękuję bardzo! Jakie śmieszne te łyse szczeniaczki
Przeczytany 10-01-2011, 18:22   #73
olivia

olivia's Avatar

Domyślnie

Oooo jaki piękny wykład mam w galerii
Jaka ona była cudna, od początku, miód
Troszkę mi żal, że mi te jej wczesnoszczenięce dni uciekły, ale za to dostałam pieska wychowanego jak należy.

Cytat:
Nie wiem jak się Szuszikowej poukłada w główce ale moje kosmate nic a nic w domu nie szczeka. Za to w pracy i w parku - oj jak pyskować umie na przechodzących przez "jej" teren! Uszy więdną!
Su też się wyrywa, ale ją hamuję. Najgorzej, jak oszczekuje dzieci, one często się boją, a rodzice denerwują i to nie jest fajnie, nie może tak być. Ale Su mądralka robi postępy, dzisiaj wykorzystałam maluchy sąsiadów do karmienia grzywacza z rączek i do klatki już weszliśmy z rozmachanym ogonem i uszcześliwionymi dzieciakami.

Cytat:
Aha - i umie wyć. Szuszina też??
Mam nadzieję, ze nie
W każdym razie nie słyszałam, a sąsiedzi nic nie mówią.

Cytat:
Ale wyjąca ozdóbka - to jest przeżycie!
Chciałabym to zobaczyć, ale niekoniecznie u siebie

Cytat:
No i dajże spokój - duże obce psy to całkiem co innego co znajome duże psy. Trzeba im pokazać ze wcale ale to wcale nie mogą się spoufalać tylko dlatego że sa obce i duże!
Dzisiaj na spacerze minęła się z całkiem obcy dużym goldenkiem i elegancko to przebiegło.

Wzięłam ją też dzisiaj na Wzgórze Nieposłuszeństwa.
Ogólnie Su super reaguje na przywołanie, ale mamy takie miejsce, pod wielką górę, gdzie Su jak już podejdzie to siada i żadna siła jej nie ściągała z powrotem, czekała meupa, aż pańcia się doczłapie więc za każdym razem zwrot w tył i inna droga.
Dzisiaj podjęłam wyzwanie i tadam! Wchodziła równo ze mną, przywołana 3 razy przybiegała i nie odchodziła daleko.
Może zrozumiało moje maleństwo kochane, ze pańcia już nie pierwszej młodości i nie należy jej narażać na przebieżki góra-dół i odwrotnie i niejednokrotnie?

W każdym razie Wzgórze Nieposłuszeństwa zostało zdobyte i to w pięknym stylu
Przeczytany 11-01-2011, 23:03   #74
Ina
Czika&Pola

Ina's Avatar

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
jejku, jaka wzruszająca nieogolona grzyweczka Muszę przyznać, że w dzieciństwie zdecydowanie słodsze są łysolki
Cytat:
Szufladka
Ina jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 12-01-2011, 01:28   #75
Lutnia

Lutnia's Avatar

Miasto: Ranczo Królestwo;)
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ina Zobacz post
jejku, jaka wzruszająca nieogolona grzyweczka Muszę przyznać, że w dzieciństwie zdecydowanie słodsze są łysolki
Pierwszy raz w życiu takie coś słyszę
Ino,Ty chyba masz zadatki na POSIADACZA.

Hodowla Chińskich grzywaczy SHADOW WHITE --- Portrety psów http://www.grzywacze.republika.pl
Lutnia jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Słowa kluczowe
chińszczyna_z_korniszonami, Ciocia Kocia, eurogrzywki, golasy, perro callejero :), pies_za-żarcie_pracujący, psikonik

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów