Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Pomóżmy tym psom > Znalazły dom

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 01-05-2013, 21:54   #1
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Miasto: Sarnów
Wyślij wiadomość przez GG do Pysia
Domyślnie PoPyrtane panny PP, czyli Promocja i Premia w nowych domach :)

Dwupak dzisiaj wylądował u mnie. Nagły wypadek, czyli promocja do Fraszki i premia do promocji No to zostały nazwane Promocja i Premia.

Zdjęcia są na wątku Fraszki. Chyba muszę je przekleić Dajcie chwilkę, bo kregosłup odpada po obróbce malutkich...

Na razie mogę o nich powiedzieć tylko tyle, że utrzymują czystość i są wpatrzone w człowieka. Ogonki im się urywaja na każde moje słowo/gest. No i całują...całuja...całują

Jutro z rana od razu do weterynarza, bo Promocji ( starszej) wycieka z pochwy "coś". Ma mleko w sutkach i ten wyciek przypomina mi do złudzenia czyszczenie sie po...urodzeniu szczeniaków! W sumie to chyba to bym wolała niż ropomacicze. Zreszta sama nie wiem. Oby zdrowa była.
Młodsza- Premia - trochę chrząka.
Obie chude że klękajcie narody!

Są tak słodkie, że nawet puszczający fochy na tymczasy TZ kizia mizia je i się śmieje jakie to pieszczochy

Ostatnio edytowane przez Pysia; 18-06-2013 o 00:22
Pysia jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 02-05-2013, 19:03   #2
sejbi

sejbi's Avatar

Domyślnie

I co tam wet powiedział?
Przeczytany 02-05-2013, 19:45   #3
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Domyślnie

Bardzo mnie kręgosłup boli po wczorajszej obróbce kudłowej panienek. Cieżko mi się siedzi przed kompem...

Zdjecia na razie są malawaszki robione przedwczoraj- w dzień ich przyjazdu z Fraszką.
Promocja

Promocja ma tak 2-3 lata. Waży 8,40 kg. Jest uległa w stosunku do człowieka bardzo. Pilnuje sie na dworze i przychodzi szybko na zawołanie.
W/g wetki i USG rodziła kilka dni temu a teraz oczyszcza sie po porodzie. Co sie stało z maluchami to nawet nie chcę się zastanawiać.....
Sunia jest całuśna i pieszczocha. Zrównoważona. Rządzi pośród panien P. Jest od Premki poważniejsza. W/g mnie rodziła już wcześniej bo wskazują na to powyciągane cycuchy.
Na smyczy chodzi, ale trzeba douczyć ją. Gdy smycz się napnie to staje, ale wystarczy potjutjać i idzie dalej
Jest szkieletorem. Chuda strasznie. Karmię toto często bo naraz nie zje dużo - taka zasuszona. Ale często jak dostaje to wcina do dna.
Na Zmorowatość gdy podchodzi za blisko to kłapie zębami. Gdy skarcę stanowczym słowem Premkę to nie podnosząc głowy zawarczy na nią a ta już jest na drugim końcu pokoju. Porządek w psim stadzie musi być! Tylko ze ja jej na te porządki nie pozwalam Mam swoje własne
Jest taka kochana i tulaśna że łezka aż się kreci. A dzisiaj gdy ległam z wielkim bólem pleców na kanapie to położyła sie obok z brzuniem do góry i pysiem na moim policzku.... Rozczuliła mnie do łez...
W/g mnie Promka może spokojnie iść do każdego domu. Tylko dzieci i koty pod znakiem zapytania. Dzieci chociaz... Na sąsiada za płotem cieszyła się jak durna Koty- nie wiem.

Ostatnio edytowane przez Pysia; 02-05-2013 o 22:10
Przeczytany 02-05-2013, 19:55   #4
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Domyślnie

Premia to czarna sunia. Jest w/g ludzi śliczniejsza. Promocja przy niej nie ma szans na adopcje, bo ludzie są wzrokowcami. Jej urok jest ogromny
Premia

Premia ma około 2 lat. Waży 7,40 kg. Włos ma w dotyku i wyczesywaniu podobny do niufowego. Jest temperamentna i mega zadowolona. Taki trzpiocik Na smyczce chodzi lepiej od Promocji. Gdy są razem nakręca sie strasznie całowaniem i kombinowaniem. To ona chce mocniej całować i mocniej sie przytulać i Promka ja do tego pobudza. Ciężko nad nią zapanować w tych miłosnych zapędach gdy druga jest tuż obok. Mozna zostać zacałowanym dosłownie na śmierć przez Premkę
Też jest poddańcza, ale nie boi się tak bardzo dotyku jak Promka. Promka chce, ale jak się schylam to natychmiast się kładzie brzuchem do góry. Premka tak nie robi, chociaż się kuli. Wczoraj bała mi sie brzunia pokazać a dzisiaj juz go podczas mizianek wystawia i to nie w geście poddania się tylko przyjemności
Zaczepia do zabawy Promkę, podlizuje sie jej.
Człowieka sie pilnuje bardzo. Na podwórku ona jest tuż obok mnie i nie odchodzi na 2 m.
I ciągle sie cieszy
Premka też jest pojętniejsza od Promki. Szybciej sie ją nauczy komend. Tylko warunek- Promki nie może byc obok bo ją rozprasza absolutnie.
Bardzo fajny, wesoly psiak. Trochę pyskuje na Zmorkę, ale bezzębnie
W/g mnie Premka powinna iść do domu gdzie sa łagodni, ale stanowcyz ludzie. Jest bardzo nachalna w tej swojej miłości- do przesady sporej Nawet ja mam często dość jej miłości

Ostatnio edytowane przez Pysia; 02-05-2013 o 22:12
Przeczytany 02-05-2013, 20:02   #5
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Domyślnie

Obie panny P razem. Szara to Promocja a czarna to Premia

Teraz panny są po wczorajszej obróbce futer i wyglądaja nieco inaczej. Zajeło nam to masę czasu. Były filce, masa darów natury w kudełkach i wielki smród. Głowy się zmniejszyły bo filce powiększały całość. Zwłaszcza u Promocji. Ona ma sierść jak u jamnika szorstkowłosego. Zreszta wytrymowana Promka to jajnik standard szorściak Tylko łapinki ma proste a nie krzywe Premka ma sierść cudną do wyczesywania. Nawet skołtuniona pięknie się odkołtunia za pomocą filcaka i grzebienia.
Obie nadal mają filce, ale powolutku to sie zmienia Nie można nad nimi od razu wieki się znęcac...
Przeczytany 03-05-2013, 00:14   #6
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Domyślnie

Wiem że post pod postem, ale tak sie cieszę że muszę sie podzielić
Premia nareszcie załapała co to zabawka. Nieocenione pluszaki pomogły Jak już załapała, to szybciutko uczymy aportu I właśnie mamy malutkie sukcesy Trzy razy przyniosła misia
Promocja jest grzeczniutka i spokojna. Na razie zero zainteresowania misiami. Ale ona musi trochę psychicznie odpocząć po przejsciach i po dzieciach...

Obie nie lubią deszczu Kałuże są be i je przeskakują. Na spacerku teraz nie załatwiły sie. Patrzyły na mnie jak na sadystkę ze ich wlokę po deszczu. I ciągle spoglądały do góry z wyrzutem ze to " coś" leci z nieba Chodziły tuż za moimi nogami nie oddalajac sie na kok. Jak byłam blisko drzwi to natychmiast odbiegły i stały merdajac ogonkami abym je wpuściła.
Potem był malutki sukcesik bo Premka zamiast po przyjsciu po mnie skakać to dała się usadzic Promka zrobiła to co Premka. Widzę że Promka tez sie szybko uczy, tylko potrzebuje czasu na ochłoniecie. Spokojniejsza jest
Są śmieszne obie
Przeczytany 03-05-2013, 00:34   #7
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Miasto: Tczew
Domyślnie

Może ktoś będzie chętny na duecik...?
Przeczytany 03-05-2013, 02:01   #8
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Domyślnie

Może, ale jednak lepiej dla Premii aby poszła osobno. Dla Promocji też
Przeczytany 03-05-2013, 18:25   #9
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Domyślnie

Poszłam do południa z dwiema dziewczynkami na długi spacer i nas złapał mega deszcz! Musiałam poczekać z pojedyńczymi spacerami aż przestanie sie lać z nieba.
I w koncu mogłam uskutecznić pojedyńczo spacerki z pannami P Najpierw poszłam ze świścipołem- Premią.
Zapięłam ją już w domu na smycz. Kazałam zostać Zmorce i Promocji. Kilka kroków od domu było pierwsze obejrzenie sie czy Promka idzie. O! Nie ma jej! I zwolnienie kroku... No ale była na znanym sobie podwórku, to oglądajac się non stop szła dalej. Za bramą się zaczeło.... Ogon w dół. Ale szła do zakrętu. Za nim kury. Przyplaszczyła sie do ziemi i ani kroku. Namówiłam. Potem pierwszy ludź. Dałam ludziowi smaczka i poprosiłam o podkarmienie. Potem auta, inni ludzie, psy za płotami... Było dla Premii STRASZNIE. Większość spacerku była przy ziemi. Auta obok- masakra. Wszystko co sie ruszało to masakra. Ale źle nie jest, bo nie paraliżowało ją na tyle aby smaczkiem nie przekupić
Czyli panienka Premii cffffana i chojraczka tylko przy Promocji.... Konieczna nauka samodzielnego życia bez drugiej i podnoszenie własnej wartości. Nie jest to jakaś straszna praca, ale aby to zrobić trzeba je rozdzielić i to nie tylko na spacer. Bo problemy będą w domu i wszędzie w samotności. Zanim pójdzie do adopcji musi nauczyć sie żyć w normalnych sytuacjach sama.

Z Promocją zrobiłam to samo. Smyczka w domu, reszta towarzystwa "zostań" i na dwór. Raz sie obejrzała tylko. Ogonek w górze był non stop. Po prostu z nią szłam. Ona zaciekawiona światem. Zrobiła siq, qoopalonka na spacerku pod płotem kogoś i sobie szła. Blisko przejeżdżające auto? Troszke niepewności ale spoko bo auto było tuż przy nas na wąskiej uliczce bez chodnika. Ludzie? Ogonek w dół ale bez strachu, tylko z chęcia powąchania. Podchodziła sama do nieznajomych Na normalnej ulicy szła cudnie. Nie ciągnie, na luźnej smyczy. Bajka Raz atak paniki jak znienacka za płotem wyskoczył wielki pies. Sama bym sie wystraszyła, ale wiedziałam że on tam jest.
W sumie Promka jest gotowa do adopcji. Odnajdzie sie szybko bez Premki.
Przeczytany 05-05-2013, 21:43   #10
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Domyślnie

Kilka fotek panienek P

Promocja

Promce ciężko zrobić normalne zdjęcie, bo nieustannie przy mnie. A jak już biega to wystarczy że zaczynam kuca ć i...
Przeczytany 05-05-2013, 21:46   #11
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Domyślnie

Premia nauczyła sie już bawić pluszakami a dzisiaj nawet piłeczka, której wczesniej się bała Piłeczka w pysiu jeszcze nie uwieczniona bo nastąpiło to wieczorem.

Premka

Przeczytany 08-05-2013, 11:12   #12
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Domyślnie

Panienki P dostały od Sabinki takie prezenty

Dziękujemy słonecznie
Przeczytany 08-05-2013, 19:59   #13
sejbi

sejbi's Avatar

Domyślnie

Cała przyjemność po mojej stronie
Panny P są przeurocze,przytulaśne i całuśne i skradły moje serce w sekundę..... Ledwo przysiadłam na chwilkę a już obie mnie obległy i pozwoliły sie miziać i głaskać i tulić. Słodzizny przemiłe....
Przeczytany 09-05-2013, 10:56   #14
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Domyślnie

Prawda jaki ten dwupak uroczy? Mężczyzn się bardziej boją, ale wystarczy odpowiednie podejście i zalizują na śmierć
Melduję, że dwa pluszaki wybebeszone Premka znalazła w tym wielką przyjemność jak się nudzi. A że ja pracuję, to mają na nude czas.

Zaczynają się czuć u mnie coraz pewniej. Dzisiaj były luźne zabawy ze sobą. Po raz pierwszy. Widać też, że Promka dochodzi do siebie psychicznie po dzieciach. Dzisiaj też nie widzę oczyszczania sie po porodzie. Nie wiemy dokładnie którego dnia urodziła, więc muszę pilnować bardzo starannie czy sie coś nie dzieje. Wygląda na to ze jesteśmy na końcówce
Przeczytany 16-05-2013, 21:59   #15
katia

katia's Avatar

Miasto: Poznań
Domyślnie

Pysiu a jak tam Popyrtane? pyta ktoś o nie?

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów