Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Pomóżmy tym psom > Znalazły dom

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 13-11-2013, 22:05   #1
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Miasto: Sarnów
Wyślij wiadomość przez GG do Pysia
Domyślnie Mała bezimienna znajdka okolice Dąbrowy Górniczej W NOWYM DOMU!

Jak to bywa dostałam telefon z lecznicy. Młody mężczyzna przyprowadził malizne do niej szukajac pomocy. Zebrał ją z okolic poczty błąkającą sie i podchodzacą do każdego. Obok ruchliwa ulica... Malutka zziębnięta, ale w dobrej formie. A mężczyzna ma psa typu bull, pracuje a w domu babcia 82 lata. Zero szans na przetrzymanie małej zanim dom znajdzie.
Oczywiscie dziewczyny same też starały sie poszukać domku, ale bylo już późno i... Wiadomo. W lecznicy nie ma szpitaliku bo jest ona w bloku. Psy w nocy nie mogą hałasować. A tu noc.
Najpierw Kasia z lecznicy zabrała ją do siebie. Jej rozpieszczony psiak postanowił zedrzec sobie gardło szczekajac na małą. A Kasia od 8-mej rano ma zabiegi i nie może mieć oczów na zapałkach. No więc znowu tel. do mnie. A ja znowu mam jutro w domu komisje ZUSowską bo mama jest niesamodzielna i nawet grupy inwalidzkiej nie ma. No i klops.
Znalazłam tak na szybko miejsce u Justyny w hoteliku bo późno, noc i możliwosci stopniały. Obdzwoniłam wczesniej wszystkich i nic. Mała wiec pojechała do hoteliku.

Zdjęcie na razie małej mam tylko takie:

Ma 2-3 m-ce i waży 2,10 kg. Zabiedzona nie jest. Ale na wszelki wypadek została odrobaczona i odpchlona. Za kilka dni dziewczyny ją zaszczepią.

Tak na szybko też wiem, ze mała jest mega pieszczochem. Zasypia na kolankach brzuniem do góry I bardzo widocznie szuka miejsca aby sie załatwić, wiec szybko sie ją nauczy czystości. Będzie pewnie mniejsza od puli bo waży mniej niż ona w jej wieku.

Pilnie potrzebny domek tymczasowy a najbardziej stały! Ja nie podołam z wredna Perłą, łobuzowatą Zdzirą i niepełnosprawną mamą....

Ostatnio edytowane przez Pysia; 24-01-2014 o 21:34
Pysia jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 14-11-2013, 17:49   #2
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Domyślnie

Sunia dostała na imię Emka od dziewczyn z lecznicy. Jest malutka i drobniutka. W/g mnie ma 3 m-ce. Jest sprytniejsza od Ziry Taka prawdziwa pchła. Ma swoje zdanie i temperament. Na rączkach kocha być. Na dworze jej zimno i natychmiast chce aby ją przytulić A w zabawie podgryza smyk jeden
Porównanie wielkości Emki i Ziry

Zira była zaszokowana że to ją ktoś podgryza a nie ona

A mała jest odważna jak licho Bahiyę podgryza wieszajac sie jej na ogonie. Pastucha Zire zagoniła w kąt

Kto pokocha malizne?
Przeczytany 14-11-2013, 19:09   #3
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Domyślnie

Pokochaj mnie...
Przeczytany 23-11-2013, 20:20   #4
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Domyślnie

Malutka nadal nie ma domku. Jest radosna, nie boi się niczego. Typowy, radosny szczeniaczek
Udostępniajcie proszę wydarzenie małej Emki:
https://www.facebook.com/events/573148189425473/
Przeczytany 05-12-2013, 12:35   #5
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Domyślnie

Mała dostała na imię Emka. Kilka telefonów było, ale takich bez sensu. Albo na podwórko ( ) do budy, albo w domu dwójka dzieci rok i dwa lata ( ) albo ludzie, którzy by chcieli szczeniora najlepiej 6 tyg. majacego ale już NIE brudzącego w domu Tym ostatnim rzekłam, że takie cuda to tylko w Erze

Jest jakiś wysyp bardzo powazny szczeniąt w moich okolicach. Schronisko w Sosnowcu pęka w szwach. Konieczne domy tymczasowe dla maluchów! Stowarzyszenie jeszcze nie miało tylu szczyli na raz pod opieką.

Zaczynam sie na serio martwić. Emka mieszka w domu u Justyny. Jednak to hotelik i psów sporo. Nie ma czasu aby ją brać do miasta, aby uczyc porzadnie. Mała jest mądra i szybko sie uczy, ale to nie jest normalna sytuacja. Szczyle powinny mieszkać u siebie i mieć uwagę dla siebie. I tak smarkula ma super, bo jest na równych prawach co Bahiya.
Dodam, ze upiór Bahiya gdy nie styka sie z Vanessą już zniufiała i nie chce zjadać suczek. W stosunku do Emki ma cierpliwość godną nieba I codziennie kołtuny na najbardziej poniewieranych przez Emkę częściach ciała
Przeczytany 06-01-2014, 19:06   #6
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Domyślnie

Emka nadal szuka domku. Coś te adopcje ostatnio stoją w miejscu w naszym rejonie
Aby jej pomóc zafundowałam jej Psie przedszkole. Od jutra zaczyna do niego uczęszczać.
Na podstawie jej przyrostu możemy już "gdybać" że będzie sunią około 10 kg ważącą docelowo.
Nowe zdjęcia małej na fb: https://www.facebook.com/events/573148189425473/
Przeczytany 24-01-2014, 19:57   #7
Pysia
Niufomaniaczka

Pysia's Avatar

Domyślnie

Emka jedzie do nowego domu. Będzie mieszkała w Katowicach na Załężu z fajnymi zakręconymi pozytywnie ludźmi. W zabawach będzie jej towarzyszył chłopiec majacy 10 lat. Bardzo fajna rodzina. Będą uczęszczać dalej z Emeczka do psiego przedszkola. Pan jest aktywnym człowiekiem i majacym pojęcie o psach. Bardzo mu sie podoba ruchliwośc i spryt małej. Kołaczą mu się w głowie w przyszłości psie sporty. Co życie pokaze- zobaczymy.

Wszystkiego Najlepszego na Nowej Drodze życia Malutka
Przeczytany 24-01-2014, 21:26   #8
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Miasto: Tczew
Domyślnie

Dobrze, że się udało

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania