Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Wychowanie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 09-09-2015, 18:39   #1
pestka

Domyślnie Agresja wobec innych psów na spacerach

Witam,
jestem szczęśliwą posiadaczką 5-letniego goldena. Nasz problem rozpoczął się nieprzyjemnym incydentem około miesiąca temu, kiedy mój pies został zaatakowany przez innego. Pies, z którym mój golden w ogóle się nie znał z niewiadomych przyczyn gdy tylko nas zobaczył przebiegł jakieś 70 metrów, rzucił się na niego i ugryzł w łapkę. My byliśmy właściwie do niego odwróceni plecami i nawet nie widzieliśmy, że biegnie w naszym kierunku. Nie wspomnę tu o nieodpowiedzialnej właścicielce, która tak agresywnego psa miała spuszczonego i to bez kagańca. Ranę leczyliśmy przez 2 tygodnie, a łapka była bardzo bolesna.
Teraz okazuje się, że nasz golden stracił poczucie bezpieczeństwa na spacerach. Dotąd jak jakieś inne psy (zazwyczaj małych ras) szczekały na niego - on je po prostu ignorował. Teraz niestety miałam już trzy sytuacje, gdzie inny pies zaczął szczekać, a mój golden chciał się na niego rzucić. Takiej agresji u niego nie widziałam nigdy i jestem tym przerażona. Za niedługo rodzina nam się powiększy i nie wyobrażam sobie spaceru z dzieckiem i z psem. A golden oczywiście swoje waży i ciężko go utrzymać na smyczy.
Nie wiem co mam robić, może ktoś z Was może nam pomóc. Jak naprostować zachowanie psa i wyzbyć się u niego traumy po pogryzieniu? Czy jest jakaś szansa na odzyskanie szczęśliwego, spokojnego psa?
pestka jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 03-11-2015, 18:39   #2
michaldoberman

Miasto: Głogów
Domyślnie

widzę że nikt nie odpisał, jak sprawa aktualnie wygląda? coś robiłaś z psem? byłaś gdzieś na szkoleniu? wcieliłaś jakieś rady w życie?
michaldoberman jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów