Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Wychowanie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 09-10-2009, 23:10   #61
Kiłi
Samotna, bez Spota..

Kiłi's Avatar

Miasto: Gdańsk
Domyślnie

Wujek, zaskoczył mnie zachowaniem i podejściem, położył sie, spokojnie podszedł do sprawy, gdy Uma nie dała się głaskać już nie próbował, szczerze powiem byłam zadziwiona
Sama juz nie wiem, czekam na odpowiedź ile kurs trwa, zajęcia ponoć na terenie nieogrodzonym w pobliżu obwodnica, Pani wydawała się osobą rozsądną i mądrą, jednak nie posiada żadnych dyplomów (chociaż może o nich w necie nie pisze)... ehh mam mętlik w głowie. Co dla mnie najważniejsze to dobro Umy. Zainteresowałam się też tym: http://www.dogs.gd.pl/psiejstwo/szkola.htm - może bym się umówiła na kilka spotkań, tylko to jest w gdyni, chociaż może metodą prób i błedów uda nam się tam dojechać
Przeczytany 10-10-2009, 12:13   #62
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Miasto: Śląsk
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kiłi Zobacz post
Zainteresowałam się też tym: http://www.dogs.gd.pl/psiejstwo/szkola.htm - może bym się umówiła na kilka spotkań, tylko to jest w gdyni, chociaż może metodą prób i błedów uda nam się tam dojechać
Z Magdą chyba się spotykała Blow z Fadzikiem, spróbuj ją przyhaczyć
Przeczytany 10-10-2009, 13:47   #63
madziasto4
i brytany

madziasto4's Avatar

Miasto: Gdynia
Wyślij wiadomość przez GG do madziasto4
Domyślnie

Cytat:
Napisał coztego Zobacz post
Z Magdą chyba się spotykała Blow z Fadzikiem, spróbuj ją przyhaczyć
Ja też jeżdżę do p.Magdy z Torkiem
Szczerze polecam.
Przeczytany 10-10-2009, 17:42   #64
Kiłi
Samotna, bez Spota..

Kiłi's Avatar

Domyślnie

Ooo i jak madziasto oceniasz? Jakie Torek ma problemy?
Ja już sama nie wiem, troche mi głupio bo zajęcia już dzisiaj się zaczęły, ale z drugiej strony nie jestem pewna czy to coś Umie pomoże, a nie stać mnie na kolejną wyrzutke kasy w błoto Ehh
Przeczytany 10-10-2009, 19:45   #65
madziasto4
i brytany

madziasto4's Avatar

Domyślnie

Toro ma problem z kontaktem z psami- atakuje i każdemu chce dołożyć.
Spotykamy się od miesiąca, widać postępy.
Mnie się bardzo podoba, jeśli miałabym wybierać jeszcze raz, też wybrałabym p. Michalską.

Początkowo chciałam się wybrać do p. Garbackiej z DogShow, ale padło na indywidualne spotkania z p. Michalską.
Przeczytany 11-10-2009, 20:34   #66
Kiłi
Samotna, bez Spota..

Kiłi's Avatar

Domyślnie

Zrezygnowałam z kursu. Napisze maila do Pani Magdy, może da rade umówić się z Umą, chociaż na kilka wizyt. Zapytam się może pani Michalska bywa czasem w gdańsku to może uda umówić się na więcej spotkań. Madziasto, a możesz napisać jak pracujecie? O ile to nie kłopot Spotykacie się na placu czy na mieście?

Kolejne co zauważyłam, Uma boi się bardziej mężczyzn niż kobiet Kobiety mogą ją głaskać i przytulać, co Uma przyjmuje z wielkim entuzjazmem rozdając całusy, mężczyźni muszą jednak trzymać ręce przy sobie (mowa o obcych, domowi są akceptowani). Dziwi mnie troche to, albo lubi obcych albo nie, ale żeby rozróżniać płcie?

Łapa zagojona
Przeczytany 11-10-2009, 20:43   #67
madziasto4
i brytany

madziasto4's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kiłi Zobacz post
Zrezygnowałam z kursu. Napisze maila do Pani Magdy, może da rade umówić się z Umą, chociaż na kilka wizyt. Zapytam się może pani Michalska bywa czasem w gdańsku to może uda umówić się na więcej spotkań. Madziasto, a możesz napisać jak pracujecie? O ile to nie kłopot Spotykacie się na placu czy na mieście?
Spotkałyśmy się na razie 5 razy. Pierwsze spotkanie odbyło się na mieście, 4 pozostałe na polach z psiejstwem
Toro potrzebuje kontaktu z normalnymi psami, stado p. Magdy idealnie się nadaje i ćwiczymy przy nim z Torkiem, pod okiem p. Magdy.
Na dniach mamy się wybrać na miasto.
Przeczytany 11-10-2009, 21:22   #68
Kiłi
Samotna, bez Spota..

Kiłi's Avatar

Domyślnie

Dzięki za odpowiedź
Jutro napisze maila

Powiem Wam, że choć Uma to świruska i ma duuużo problemów, to jednak się słucha. W lesie biegała luzem, przychodziła na każde zawołanie (ogólnie mam problemy z jej spuszczaniem zupełnie luzem, boje się że moje "maleństwo" mi gdzies ucieknie lub coś jej się stanie ) Jutro postaram się kupić: http://www.sklep-grene.pl/product_in...oducts_id/5290
Przeczytany 11-10-2009, 21:25   #69
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kiłi Zobacz post
Dziwi mnie troche to, albo lubi obcych albo nie, ale żeby rozróżniać płcie?
Rozróżniają psy płcie bez większych problemów Z Kreską mam to samo co z Umą, kłopot sprawiają jej obcy mężczyźni, kiedy już ich pozna i oswoi, nie ma problemu. Z kobietami integruje się szybko, sprawnie i wylewnie

Na szkoleniu z Jackiem zaprzyjaźniała się chyba przez połowę kursu, ale za to, kiedy doszliśmy do momentu, kiedy Jacek brał ode mnie smycz i ćwiczył z Kreską jako demodogiem, dumna byłam niesłychanie
Przeczytany 11-10-2009, 21:30   #70
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kiłi Zobacz post
Taką końską chcesz kupić? Na allegro dostaniesz linki treningowe tańsze.
Przeczytany 11-10-2009, 22:02   #71
Kiłi
Samotna, bez Spota..

Kiłi's Avatar

Domyślnie

No właśnie tą treningową mam już n-tą, jedna trze ręce, druga tak samo itp, bawełniana wygląda jakby nie tarła. Kasia kiedyś w sklepie zwykłym utrafiła 10 metrówke bardzo miłą "w dotyku" za 20-kilka złotych, teraz taka tylko cieńsza kosztuje 50 Mam jeszcze dziki plan kupienia z tamtą palików, które nadałyby się do agility. Ale na allegro jeszcze popatrze

Znalazłam takie cóś: http://www.swiatksiazki.pl/webapp/wc...oductId=151820

Jeżeli ktoś by miał jakieś linki na temat strachliwych psów to nie krępujcie się i wklejajcie. Na nowo czytam wszystko co mi w łapy wpadnie.
Robią mi na bloku jakiś remont, nie wiem co dokładnie, ogólnie rusztowanie, gruz, cegly, dziwne rury, jak na razie Uma jakoś super się tego nie boi, gorzej będzie jutro bo będzie dużo robotników co za tym idzie mężczyzn, już z doświadczenia wiem, że łatwo nie będzie

A moja dziewucha zmęczona Jednak weekend na wsi dobrze jej zrobił, aż ojciec się dziwi czemu pies na niego nie skacze Ale dobrze w końcu zmęczony pies równa się szczęśliwy pies

P.S. Dobrze, że Uma nie jest sama w tym "rozróżnianiu płci" Od pojutrza (bo jutro do wieczora jestem na polibudzie) zaczynamy "ostre" szkolenie, korzysta na tym też Topsiu, doskonali swoje umiejętności

P.S.2. Z Topsem spacer jest odprężeniem po spacerze z Umą, on chodzi ze mną luzem, słucha się i patrzy w oczy jak psy na tych filmikach czekając na komende, pies cud miód (chociaż schizofrenik)
Przeczytany 11-10-2009, 23:16   #72
Kiłi
Samotna, bez Spota..

Kiłi's Avatar

Domyślnie

Znalazłam na innym forum, mam nadzieje, że sie nie obrażą. Jakby co to usune A ankieta pochodzi stąd: http://www.szkoleniepsow.fora.pl/pro...-psa,1616.html

Jakie zachowanie Twojego psa niepokoi Cię? Prosimy, opisz je jak najdokładniej.

Lękliwość, strach przed wszystkim, często reakcje agresywne.

W jakich sytuacjach Twój pies tak się zachowuje? Potrafisz zawsze przewidzieć to zachowanie?

Gdy zobaczy coś dziwnego, usłyszy coś głośnego. W pobliżu ludzi, najcześciej daje rade przewidzień, ale nie zawsze.

Czy jest to zawsze ta sama sytuacja?

Nie

To samo miejsce?

Nie

Czy zachowanie występuje w określonych porach dnia? W jakich? Może np. zdecydowanie przed lub po jedzeniu?

Nie

Czy występuje w obecności określonych osób/psów lub przedmiotów?

Określonych nie.

A może Twój pies jest nieprzewidywalny w swoich reakcjach?

Raczej, tak. Czasami ratuje się ucieczką, czasami atakiem.

c)Czy potrafisz po psie ocenić, czy za chwile może być problem?

Czasami zniża głowe. Najcześciej cała się napina.

d)Jak wtedy reagujesz?

Staram się przybrać postawe dominującą, pewną siebie (nie mylić z dominacją fennelowej), by pies widział, że ja się nie boje. Obok rzeczy martwych przechodzimy kilka razy. Od ludzi odwracam jej uwage zabawką

f)Od kiedy trwa to zachowanie?

Od zawsze

h)Czy potrafisz określić czas trwania tego zachowania?

Zależy, czasami cały spacer jest zmarnowany.

i)Czy pamiętasz, jakie zachowanie zaczęło wzbudzać Twój niepokój? A może dostałaś/łeś już psa z problemem?

Powinno zacząć wzbudzać od samego początku gdy suńka od razu po przyjeździe do nas schowała się pod auto przed moją siostrą, ale zaczęło mnie niepokoić gdy w wieku 3-4 mies zburczała dziecko mojej znajomej, bucając jej.

k)Jakiego zachowania oczekujesz od swojego psa (jak chcesz żeby się zachowywał)?
Nie oczekuje, że przestanie się bać, ale chciałabym by potrafiła opanowac swoje emocje.

Opis psa:

a)płeć: Suka

b)wiek: prawie 19 mies

c)rasa: bokser

d)aktualny stan zdrowia: zdrowa

e)przebyte poważne choroby (np. wirusowe wieku szczenięcego), alergie itp.: Zainfekowanie lamblią, przez co była podatna na różne choroby i alergie.

f)sterylizowana/kastrowany (kiedy?): tak, ponad 2 mies temu.

g)Jak oceniasz stopień pobudliwości Twojego psa?
Duży

h)Jak oceniasz zdolność Twojego psa do samouspokajania się? Czy np. po intensywnej zabawie potrafi spokojnie położyć się?
Zdolność dość duża, po bójce z inną suką od razu chce sie z nią bawić, po zabawie od razu idzie spać.

i)Ulubiony rodzaj aktywności Twojego psa:
szaleńcze biegi

j)Rzeczy, jakich pies nie lubi robić

hmm

Historia psa i jego dotychczasowe doświadczenia:

a)Czy jesteś pierwszym właścicielem?
tak
b)Jak wyglądała adaptacja do Twojego domu?
Do mojego domu od razu się przyzwyczaiła, a mnie od razu zaakceptowała.

c) Czy masz psa od szczeniaka, czy trafił do Ciebie w późniejszym wieku - w jakim?
Sucz trafiła do mnie jak miała 9 tyg.

d)Jak przebiegała socjalizacja Twojego psa w okresie szczenięcym? Jak wyglądały kontakty z innymi psami, z ludźmi, z przedmiotami, nowymi miejscami itp.?
Większości psów się bała, mężczyzn tak samo.

e)Czy znasz rodziców Twojego psa? Jakie mają charaktery? Jak zachowują się w stosunku do innych psów, ludzi, przedmiotów? Jak suka opiekowała się szczeniakami?
Rodziców nie poznałam. Widziałam na zdjęciach z wystaw.

f) W jakim wieku Twój pies został oddzielony od matki i rodzeństwa?
9 tyg/

1.Gdzie pies mieszka? W bloku? W domku z ogrodem? W budzie?
W bloku.

2.Gdzie śpi Twój pies? Na własnym posłaniu? W łóżku? Na podwórku? Inne miejsca ... Czy ma określone miejsce gdzie odpoczywa?
Ma swoje posłanie, ale czasami wpycha mi się do łóżka.

3.Ile czasu Twój pies śpi w ciągu dnia?
Ile chce akurat.

4.Jaki jest rytm dnia Twojego psa?
?

5.Kto opiekuje się psem na co dzień? Kto chodzi z nim na spacery, karmi, bawi się?

Ja

6.Kto jeszcze przebywa w ciągu dnia z psem? Jak pies zachowuje się w stosunku do tych osób? Czy wobec ich obecności prezentuje opisane wcześniej, niepożądane zachowanie?

Ja, moi rodzice, ciocia - zachowuje się normalnie.

7.Jak często pies wychodzi na spacery?

3- 4 razy dziennie

9.Jak pies zachowuje się na spacerach?

Jak świrus.

10.Jak wygląda karmienie Twojego psa? Dostaje w misce o stałych porach? Je tylko z ręki? Dostaje całą porcje podczas szkolenia?

Je normalnie, rano i wieczorem

11.Czym karmisz psa? Sucha karmą, gotowanym, barfem?

Sucha karma + twaróg

12.Czy z psem przebywają inne zwierzęta? Jak się wobec nich zachowuje?

Na co dzień przebywa z Topsem, lubią się aczkowiek Uma go troche maltretuje. U siostry spotyka sie z Mańkiem tu zachowania bardzo dobre, z kotami chciałaby się "pobawić"

I jeszcze kilka pytań dotyczących szkolenia:

a)Jakimi metodami pies jest szkolony? Czy zawsze był szkolony ta sama metodą? Jaka była przyczyna zmiany sposobu szkolenia?

Chodziła na szkolenie dominacyjne - fennelowskie, ale nie było to stosowane w życiu codziennym.

b)Kto szkoli Twojego psa? Tylko Ty? Ktoś z rodziny? Chodzisz na grupowe szkolenia?

Ja

c)Od kiedy Twój pies jest szkolony?

Od szczeniaka

f)Czy Twój pies uprawia jakiś sport? Jaki?

profesjonalnie nic, zabawowo frisbee, tropienie, gryzienie gryzaka, ostatnio agility itp.

Ostatnio edytowane przez Kiłi; 12-10-2009 o 17:56
Kiłi jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 12-10-2009, 13:37   #73
Bogna

Bogna's Avatar

Miasto: Gliwice
Wyślij wiadomość przez GG do Bogna
Domyślnie

Ooo, my tez mamy problemik pt duzi panowie sa zli.. odejdzcie! pani moja mnie obroni! Cek lubi baby, facetow.. hmmm zalezy jak sie zachowuja.. powiedzmy, ze na masowych imporezach w miescie ma wszystko w nosie, glaszcza go nawet wielcy ochroniarze z koncertow.. Ale pojedynczy pan co wyciaga reke.. juz nie jest fajny i trzeba sie za pania schowac.. Oczywiscie u nas wszystko bylo "na czyms zbudowane" O czecsi wiem.. a o czesci niestety nie... Na to chwile mam psa "straszaka" ale opanowanego. Boi sie ale jednoczesnie chowa sie za mna bo wie, ze ja go obronie. Jak juz pyszczka wydrze bo jest dalej odemnie(np ognisko w lesie poprzedniej nocy) to i tak panuje nad soba.. nie probuje gryzc a odstraszyc.. ale konczy gdy ja otworze buzie Nie bede psiala jak bylo kiedys.. ale teraz jest swietnie! Moj pies wie, ze to ja pilnuje stada.. nawet kiedy on strozuje to jego rola konczy sie na ostrzeganiu.. decyzje o tym co robimy podejmuje ja- i z tego ejstem nieamowicie dumna! Mimo odrobiny szczekania na kolegow podczas imprezy(szczek byl jak oni nagle skads wracali.. szli szybko, pewnie.. a pies lezal 3 m odemnie..) pies zachowywal sie jak wzorowy przedstawiciel rasy ON Generalnie naszym problemem jest brak 100% przywolania.. Pies nie zawsze odrazu przybiegnie bo to zajczek bo ptaszek.. -ALE TO MOJA WINA BO NIGDY CEKINA NIE UCZYLAM PRZYCHODZIC NA ZAWOLANIE!
Bogna jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 12-10-2009, 14:51   #74
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Domyślnie

Bogna, czy mogłabyś edytować swoje posty tak, żeby były zgodne z przyjętymi normami języka polskiego?
Więcej kropek i wielkich liter rozpoczynających nowe zdanie (zamiast kolejnych wielokropków) i mniej literówek, ułatwiłoby wszystkim życie.
Przeczytany 12-10-2009, 18:06   #75
Kiłi
Samotna, bez Spota..

Kiłi's Avatar

Domyślnie

Zbieram do kupy pytania, jakie chce zadać szkoleniowcowi/behawioryście. Musze sobie wszystko zapisać, żeby niczego nie zapomnieć

Bogna, napisz może jak pracujesz z psem

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów