Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Wychowanie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 10-12-2012, 15:06   #31
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał coztego Zobacz post
Też tak robiłam jak Kresia była młoda, jej najulubieńszym przysmakiem jest chleb, więc zawsze dostawała kromkę na do widzenia. A że kromka już wcześniej leżała przygotowana, żeby dać psu w ostatniej chwili, to już kilkanaście minut przed wyjściem pilnowała kromeczki i czekała niecierpliwie, kiedy wreszcie sobie pójdę
Ja wyjmuję żwacza w ostatniej chwili, ale Zagraj wie gdzie leżą więc cały czas jestem obserwowana czy zmierzam już w ich kierunku, a sam jest w pozycji wyczekującej żeby jak najszybciej się zerwać po smaka
A jak wracam, to chwalę go, że był taki grzeczny i dostaje drugiego
Przeczytany 10-12-2012, 16:47   #32
Blow

Blow's Avatar

Miasto: Gdynia/Olsztyn
Wyślij wiadomość przez GG do Blow
Domyślnie

Ja wręcz psa po prostu karmiłam w ten sposób, zresztą często nadal tak robię.Wprawdzie od lat nie wyje i nie "reatywuje" ale smutek psich oczach gości niewątpliwie, co mi szkodzi polepsyć mu samopoczucie

Kalina, kup DAP.
zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Blow jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 10-12-2012, 19:14   #33
Kalinaa82

Miasto: Posen
Domyślnie

Dziewczyny Xavi od poczatku dostaje przed moim wyjściem kongi napełnione smakołykami, dentala, żwacza czy ucho zajęcze do chrupania ... i niestety stało się to dla niego sygnałem "dostaję smakołyki - pani wychodzi".
Jak widział, że je szykuję to piszczał jeszcze głośniej... i nawet zapach cieplutkiej paróweczki nie odwracał jego uwagi od mojego wyjścia.
Dziś było lepiej - zajął się uchem zająca i wyglądaniem przez okno. Nie było rozpaczy. Spojrzał jakby chciał powiedzieć "a, wychodzisz, ok idź"... mam nadzieję, że tak teraz zostanie. Za tydzień przyjedzie Pan Xavusia i już nie będzie tyle czasu sam siedział (przynajmniej przez jakiś czas).
Kalinaa82 jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 10-12-2012, 19:15   #34
Kalinaa82

Domyślnie

Cytat:
Napisał Blow Zobacz post

Kalina, kup DAP.
?? nie wiem co to DAP ??
Przeczytany 10-12-2012, 19:28   #35
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Miasto: Śląsk
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kalinaa82 Zobacz post
?? nie wiem co to DAP ??
Syntetyczne feromony
Przeczytany 10-12-2012, 19:40   #36
Kalinaa82

Domyślnie

Cytat:
A już wiem .... tak, nasz wet proponował takie rozwiązanie ... jeśli nie będzie poprawy to zamówię u niego te co się do kontaktu podłączy (bo są też obroże nasączone feromonami)... ale póki co .... nie chce zapeszać więc ciii
Przeczytany 10-12-2012, 19:47   #37
Ula czarnuszka

Ula czarnuszka's Avatar

Miasto: na skraju lasu
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gosia i Zagraj Zobacz post
Ja również sobie tego nie wyobrażam W życiu nie zamknęłabym mojego psa w klatce na tyle godzin Można psa nauczyć, że klatka jest jego azylem i zostawiać mu ją otwartą, jeśli faktycznie potraktuje ją jako azyl to z niej skorzysta
Ja klatkę oswoiłam z uwagi na psi komfort i bezpieczeństwo innych. Svietka jest zwierzem bardzo terytorialnym. Nie zawsze mam szansę wypełnić cała procedurę wprowadzania obcej osoby do domu , więc w newralgicznych sytuacjach klatka jest zamykana. Na codzień jest to po prostu jej miejsce, gdzie ją kieruję np. po spacerze na suszenie łap Wtedy klatka sto otworem i psica się nie wyłamuje

Cytat:
Kalina82, mojego psa nauczyłam, że jak ma zostać sam bo wychodzę, to przed wyjściem daję mu żwacza lub łapkę kurzą suszoną. I nie tylko tu chodzi o rodzaj smakołyka, ale o to wyczekiwanie, żebym nie zapomniała Powoduje to, że bardziej się skupia na tym czy ja pamiętam żeby dać, niż na tym, że wychodzę. Daję mu jak jestem już całkiem wyszykowana, tak więc czas poprzedzający moje wyjście, jest dla niego oczekiwaniem na spodziewaną przyjemność
Cytat:
Też tak robiłam jak Kresia była młoda, jej najulubieńszym przysmakiem jest chleb, więc zawsze dostawała kromkę na do widzenia. A że kromka już wcześniej leżała przygotowana, żeby dać psu w ostatniej chwili, to już kilkanaście minut przed wyjściem pilnowała kromeczki i czekała niecierpliwie, kiedy wreszcie sobie pójdę
Svietka spokojnie zostaje, gdy (zgodnie z rytuałem) wychodzę rano do pracy. Ale gdy potrzebuję ją zostawić po południu .... to już jest szczekanie Może spróbuję ww. sposobu
Przeczytany 10-12-2012, 20:00   #38
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Ula czarnuszka Zobacz post
Svietka spokojnie zostaje, gdy (zgodnie z rytuałem) wychodzę rano do pracy. Ale gdy potrzebuję ją zostawić po południu .... to już jest szczekanie Może spróbuję ww. sposobu
Odkąd mam dwójkę, nie zostawiam ich samych z żadnymi gryzakami, żeby nie prowokować konfliktów, więc jak wychodzę to rzucam garść karmy na podłogę i gadziny zajmują się dziobaniem zamiast szczekaniem (specjalność Maćka )
Przeczytany 10-12-2012, 20:05   #39
Ula czarnuszka

Ula czarnuszka's Avatar

Miasto: na skraju lasu
Domyślnie

Cytat:
Odkąd mam dwójkę, nie zostawiam ich samych z żadnymi gryzakami, żeby nie prowokować konfliktów, więc jak wychodzę to rzucam garść karmy na podłogę i gadziny zajmują się dziobaniem zamiast szczekaniem (specjalność Maćka )
Dwójka już by była dla mnie zabójcza
Przeczytany 10-12-2012, 21:12   #40
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Dwójka już by była dla mnie zabójcza
Mnie też powoli wykańcza
Przeczytany 10-12-2012, 21:55   #41
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Ja klatkę oswoiłam z uwagi na psi komfort i bezpieczeństwo innych. Svietka jest zwierzem bardzo terytorialnym. Nie zawsze mam szansę wypełnić cała procedurę wprowadzania obcej osoby do domu , więc w newralgicznych sytuacjach klatka jest zamykana. Na codzień jest to po prostu jej miejsce, gdzie ją kieruję np. po spacerze na suszenie łap Wtedy klatka sto otworem i psica się nie wyłamuje
Toteż ja nie jestem przeciwna klatce w ogóle, a jedynie jak napisałam, nie zamknęłabym w niej psa na tyle godzin
Przeczytany 11-12-2012, 10:10   #42
Kalinaa82

Domyślnie

Cytat:
Toteż ja nie jestem przeciwna klatce w ogóle, a jedynie jak napisałam, nie zamknęłabym w niej psa na tyle godzin
Mi chyba tez o to chodzi .... bo sama klatka niekoniecznie będzie czymś złym i może byc pomocna .... ale nie na tyle godzin i nie tak ruchliwy piesek

Dziś tez udało się wyjść bez rozpaczy Xavka - więc chyba jesteśmy na dobrej drodze
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów