Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Wychowanie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 16-06-2007, 13:45   #31
Eriu

Domyślnie

Cytat:
Ja czasem mówię Wice że ma iść spać do siebie, bo jestem zmęczona i nie mam ochoty się posuwać, a czasem zapraszam ją do wyra i śpimy razem :-)
Mnie to by też nie przeszkadzało, ale mama się obawia trochę o pościel .
Tak czy siak nie widzę, żeby Beza była jakaś oburzona faktem, że śpi na swoim posłaniu w nocy. Może dlatego, że śpi to nie ma czasu na oburzanie się .
Eriu jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 16-06-2007, 18:12   #32
bea100

bea100's Avatar

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Napisał Eriu
...Tak czy siak nie widzę, żeby Beza była jakaś oburzona faktem, że śpi na swoim posłaniu w nocy. Może dlatego, że śpi to nie ma czasu na oburzanie się .
Beza wie świetnie, psy rozróżniają niuanse.
U mnie na moim łózku rządzę ja. Jest (siłą rzeczy) jedna lepsza miejscówka (na poduszce obok mojej twarzy) i jest gorsza miejscówka (trochę niżej na kołdrze). Moje suki czekają, aż ja zarządzę która gdzie spi. Wogóle czekają na zaproszenie każdej oddzielnie. Jak nie zaproszę- układają się na kanapie w kuchni (zupełnie inna sprawa, że rano i tak zazwyczaj znajduję choćby jedną dziewczynę śpiącą obok mnie bez tego zaproszenia więc pewnie mi się wydaje, że na moim łóżku rządzę ja chyba, że je zapraszam przez sen i o tym nie wiem ).
Przeczytany 20-06-2007, 15:57   #33
lady m
Psiejska <3

lady m's Avatar

Miasto: Gdansk
Wyślij wiadomość przez GG do lady m
Domyślnie

U nasz szkolenie polega na tym, ze pokazujemy psu kto tu rzadzi... A w zasadzie ja pokazuje. To sa proste rzeczy: puszczanie mnie przodem w drzwiach/przejsciach, odpowiednie karmienie, witanie/zegnanie sie z psem, uczenie psa, ze ma zwracac uwage na spacerze co ja robie.... Szkolimy sie 3 tygodnie i efekt juz jest taki, ze Oshi nie podaje mi lapy i wie, ze przy drzwiach ja ide pierwsza... No i wreszcie fakt, ze na wystawie przestala szczekac jak opetana na wszystko i daje sie dotykac... Na ulicy zreszta tez. Nie kaldzie sie tez juz przed kazdym psem i jestem w stanie ja odciagnac nawet od czegos co ja niesmowicie interesuje.

Tylko jest jedna sprawa... Decydujac sie na Akite zgodzilam sie na to, ze ten pies nigdy nie bedzie w 100% wyszkolony i ulozony. Zawsze zostaje pierwiastek niezaleznosci i jedyne co mozemy wypracowac to fajne partnerstwo. Ja jestem konsekwentna i nagradzam ja za dobre zachowania. Ona wreszcie rozumie o co mi chodzi i widzi, ze mam kontrole i, ze nie musi ciagle mnie pilnowac, bo swietnie radze sobie sama

lady m jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 20-06-2007, 17:39   #34
Eriu

Domyślnie

Mnie jakoś nie przekonuje pchanie się przed psa w momencie przechodzenia przez drzwi.
A mam takie pytanie: jak uczysz tego skupienia na Tobie na spacerze? Bo też muszę Bezę tego nauczyć.
Przeczytany 20-06-2007, 19:14   #35
lady m
Psiejska <3

lady m's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Eriu
Mnie jakoś nie przekonuje pchanie się przed psa w momencie przechodzenia przez drzwi.
A mam takie pytanie: jak uczysz tego skupienia na Tobie na spacerze? Bo też muszę Bezę tego nauczyć.
Ciebie nie musi ale widac mojego psa przekonuje

Na poczatku zaczynalysmy od wprowadzenia komendy "równaj", potem byly zakrety i zmiany kierunków z komendą "równaj" i wreszcie mamy zmiany tempa tez przy uzyciu "równaj"... Proste w sumie...

Przeczytany 20-06-2007, 21:53   #36
Eriu

Domyślnie

Cytat:
No wiadomo Po prostu zajechało mi teorią dominacji .
Przeczytany 20-06-2007, 21:57   #37
lady m
Psiejska <3

lady m's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Eriu
Cytat:
No wiadomo Po prostu zajechało mi teorią dominacji .
A jak mozna inaczej pracowac z psem-dominantem? Tu nei chodzi zeby psa stlamsic a pokazac mu, ze hierarchia w stadzie ma byc inna niz on by tego chcial... Niestety mam psa o charakterze dominujacym i musze tak z Ruda pracowac... Ale w zadnym wypadku nie wyglada to tylko na zasadzie:" siad,lezec,waruj, noga... Naprawde takie proste metody pomogly mi w opanowaniu mojego psa.

Przeczytany 20-06-2007, 22:30   #38
Eriu

Domyślnie

Po prostu myślałam, że teoria dominacji, choćby ta Fishera jest już nieaktualna. Ale nie mam zielonego pojęcia o pracy z psami, a już zwłaszcza z dominantami, więc się już nie wymądrzam .
Tak czy siak, fajnie, że pomogło Ci to zapanować nad Oshi. Przecież liczą się efekty
Przeczytany 20-06-2007, 22:39   #39
lady m
Psiejska <3

lady m's Avatar

Domyślnie

Oczywiscie, ze tak!
Moja psica pojela, ze nie musi wszytskiego obszczekiwac, bo ja sama swietnie pilnuje otoczenia No i tak ladnie Pani Sedzi na wystawie zabki i cala swoja paszcze ostatnio pokazala

Przeczytany 21-06-2007, 00:23   #40
Polna

Polna's Avatar

Domyślnie

Raczej pokazałaś jasne reguły swojej suńce. Z dominacją ma to chyba niewiele wspólnego, jakos nie chce mi się wierzyć w tę "teorię".
Przeczytany 21-06-2007, 07:29   #41
nathaniel
buniosława

Miasto: Silesia
Domyślnie

Cytat:
Napisał Polna
Raczej pokazałaś jasne reguły swojej suńce. Z dominacja ma to chyab niewiele wspólnego, jakosnie chce mi się wierzyć w tę "teorię".
Dokładnie, rytuały jeszcze nie zaszkodziły

Aaaa, jak uczyłaś tego równania?
Bo torszkę bez sensu , moim zdaniem, wprowadzać komendę psu na równanie, gdy on nie wie o co chodzi
Przeczytany 21-06-2007, 12:37   #42
lady m
Psiejska <3

lady m's Avatar

Domyślnie

Normalnie uczylam...

Idziemy na spacerku, pies odchodzi zbytnio od mojej nogi, "równaj", przyciagniecie, idzie przy nodze, chwalenie... I tak do znudzenia. Tzn oczywiscie nie caly spacer ale kilka minut cwiczen dziennie i jako-taki efekty sa.

Przeczytany 21-08-2007, 13:11   #43
kludek

kludek's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Eriu Zobacz post
Po prostu myślałam, że teoria dominacji, choćby ta Fishera jest już nieaktualna. Ale nie mam zielonego pojęcia o pracy z psami, a już zwłaszcza z dominantami, więc się już nie wymądrzam .
Tak czy siak, fajnie, że pomogło Ci to zapanować nad Oshi. Przecież liczą się efekty
Masz rację, teoria Fishera obejmująca zagadnienia dominacji psa przeszła już do lamusa. Odsyłam do artykułu na ten temat: http://www.wesolalapka.pl/index.php?...id=41&Itemid=9
- zresztą na stronie Wesołej Łapki znajdziemy więcej odpowiedzi na nurtujące nas pytania.
Pozdro!
kludek jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów