Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Żywienie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 17-01-2010, 23:35   #1
delie
tweedowa

delie's Avatar

Miasto: Zgłobice
Wyślij wiadomość przez GG do delie
Domyślnie Szczenię pekińczyka (wybredne)

Nie mam już zupełnie pomysłu co mam mu robić. Jest strasznie wybredny. Próbowałam wszyskiego, nawet ziemniaków i kotleta! To jadł najbardziej, ale wiem że nie mogę mu dawać normalnego żarcia. Dawałam mu saszetki ...... pedigree (wiem mój bład) ale gdy zaczął mieć mniej zwarte stolce przestałam. teraz gotuje mu różne ryże, marchewka gotowana, utarta. Zależy mi na karmie mokrej, bo boję się podawać mu suchą. Jest jeszcze taki malutki, i ma takie malutkie ząbki Robiłam mu papkę nawet z pedigree junior. Są jakieś dobre saszetki dobrych karm ? Proszę o pomoc,
delie jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 17-01-2010, 23:42   #2
Behemot
MaSONIErka
Administrator

Behemot's Avatar

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Dlaczego boisz się podawać mu suchą? Można namoczyć w wodzie, zrobi się papka, szczeniak na pewno chętnie zje Mój pies jadł suchą karmę od maleńkości, jeszcze kiedy miał mleczaki
Dobrych saszetek nie znam, ale z puszkowego żarcia polecam Animondę - w porównaniu z tańszymi puszkami zawiera naprawdę dużo mięsa. Nie jestem tylko pewna, czy jest wersja dla szczeniąt.

Behemot jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 17-01-2010, 23:56   #3
delie
tweedowa

delie's Avatar

Domyślnie

Animonda? Nie słyszałam o takowej . No wiem,może za bardzo się roczulam. No bo my takie badziewne karmy jak chappi traktujemy jak smakołyki z Dużym. W trakcie otwierania jednej z toreb wyleciała taka kostka wielkości małego palca. A młody ją pochłonął.... Może jestem nadopiekuńcza, boje się że się zadławi moje maleństwo A jakieś domowe przepisy na gotowanie? Oprócz ryżu i kaszy z warzywami bo juz sama nie mogę z tym wytrzymać ;p
Przeczytany 18-01-2010, 00:41   #4
Blow

Blow's Avatar

Miasto: Gdynia/Olsztyn
Wyślij wiadomość przez GG do Blow
Domyślnie

Cytat:
A jakieś domowe przepisy na gotowanie? Oprócz ryżu i kaszy z warzywami bo juz sama nie mogę z tym wytrzymać ;p
Wypełniacz z warzywami?Dobrze rozumiem?Bez mięsa?Prawidłowe proporcje wyglądają tak, że danie nazywa się "mięso z warzywami" czyli 50-70% mięsa, ciut ryżu/kaszy a reszta to warzywa
Animonda Gran Carno to faktycznie bardzo dobra karma, pachnie tak apetycznie, że nieraz nakładając ją psu miałam ochotę spróbowaćZapach w zasadzie taki sam jak konserwa dla ludzia
zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Blow jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 18-01-2010, 10:44   #5
delie
tweedowa

delie's Avatar

Domyślnie

UUU, konserwa, czy dobrze slyszę Cóż, mój błąd czase,m tam mięsko nakladałam, fileta najczęściej, albo takie z saszetki. Bez mięsa też wpimpolał aż mu się uszy trzęsły o czasami boczku takiego mało tłustego dawałam . Karkówkę czasem nawet. Zwyczajną kiełbasę. Ale zawsze muszę dodawac coś innego, bo taki wybredniarz jest ;|
Przeczytany 18-01-2010, 13:48   #6
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Miasto: Śląsk
Domyślnie

Cytat:
Napisał delie Zobacz post
UUU, konserwa, czy dobrze slyszę Cóż, mój błąd czase,m tam mięsko nakladałam, fileta najczęściej, albo takie z saszetki. Bez mięsa też wpimpolał aż mu się uszy trzęsły o czasami boczku takiego mało tłustego dawałam . Karkówkę czasem nawet. Zwyczajną kiełbasę. Ale zawsze muszę dodawac coś innego, bo taki wybredniarz jest ;|
Bez mięsa to możesz kurczaka karmić a nie psa To jest drapieżnik, białko pochodzenia zwierzęcego to podstawa jego diety, to szczeniorek, musi mieć na czym rosnąć. Jeśli chcesz mu gotować, to porozmawiaj z wetem o suplementach, żeby nie brakowało minerałów i witamin.
Nie powinno się psom dawać wędlin, ugotuj mu udko kurczaka, ładnie pokrój mięsko, dodaj troszkę ryżu i warzyw rozdrobnionych.
Jak decydujesz się dać psią puszkę czy saszetkę, to samą, bez dodatku wypełniacza, bo tam już jest wypełniacz, nawet jeśli wygląda wszystko jak mięso, to tylko złudzenie optyczne Fajne i podobno bardzo smaczne puszki produkuje Bozita, porozglądaj się po sklepach internetowych, jest w czym wybierać.

Im bardziej będziesz kombinować i urozmaicać, bo wybredny maluszek nie chce jeść, tym bardziej maluszek będzie wybredny
Przeczytany 18-01-2010, 15:14   #7
Vectra

Vectra's Avatar

Domyślnie

Jest cała masa puszkowych karma dla szczeniaków , animonda również takowe produkuje - w wersji pasztecik .. bardzo fajne to to , polecam też nature diet
pedigri ? kasza i warzywa bez mięska ? - REWELACJA tak na ludzkie , to buła z mc donalda i liść sałaty - długo na tym wytrzymasz ?
a dajesz jakieś witaminki ? bo przy takim ubogim żywieniu , to psiak potrzebuje czegoś z zewnątrz.

Dlaczego boisz się suchej karmy dla szczeniaka ? przecież są odpowiednie karmy , dla małych ras , gdzie granulki są drobniutkie ... pies musi gryźć !!! chyba że chcesz mieć problemy z ząbkami - no to bardzo proszę.

A spróbuj dać serka białego , płatki ryżowe z kurczakiem tudzież innym mięskiem ...
ziemniaki , kotlet - ok , na smaczek ... nie jako pożywienie dla szczyla ...

O wybrednych psach , to mogę książkę wydać , mam takie dwa , jeden ma 3 lata .. bujam się z jego niejadztwem od 3 lat i 19 dni , kiedy to przyjechał do mnie , teraz mam i kolejnego .. od ponad dwóch lat ... więc jest ślicznie
Przeczytany 18-01-2010, 17:42   #8
delie
tweedowa

delie's Avatar

Domyślnie

Dzięki za radę. Spróbujemy serka i płatek ryżowych z mięskiem.
A z karm suchych tez polecacie tą animondę? a jakieś inne karmy? a ta animonda, to droga jest?
Ziemniaki i kotlet był na smaczek. Czasami mu nawet owoce daję Jabłka trochę, kiedyś pestki pomelo dostał, ale mu nie smakowało. Za to jabłko tak. A kiedyś wpiempolił całego selera za jednym zamachem
Przeczytany 18-01-2010, 18:13   #9
anea

anea's Avatar

Miasto: Warszawa/Żołędowo
Wyślij wiadomość przez GG do anea
Domyślnie

Dobrych karm suchych (rownież dla szczeniaka małych ras) są setki Mokrych karm dobrej jakosci też jest sporo

pedigree, chappi, frolic itp NAPEWNO do dobrych karm NIE naleza. Nie sa tez pełnowartosiowa karma - są tanim fastfoodem dla psów - ani to odżywcze ani zdrowe.
Można psu gotować, ale aby dobrze zbilansować takie jedzonko trzeba zdobyc pewną wiedzę....

Firm polecac chyba nie ma sensu- jest ich za dużo ale przykładowo z tych droższych to Royal Canin (głównie sucha) Hills (sucha i mokra) Eukanyba, z tańszych Acana (sucha i mokra - choc juz chyba nie tak tania ;/) Bosch, ostatecznie Purina Dog Chow...
Teraz pojawiło sie sporo karm holistycznych. Ogólniejest w czym wybierac

Trzeba patrzeć na skład gotowych karm - z czego sa zrobione (pierwsza pozycja w składzie powinno byc to czego w karmie jest najwiecej, wiec jesli tam np zboże to dla drapieżnika jakim jest pies ta karma za dobra nie jest) po drugie analiza i ile jest białka
Przeczytany 18-01-2010, 18:35   #10
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Domyślnie

Cytat:
A z karm suchych tez polecacie tą animondę? a jakieś inne karmy? a ta animonda, to droga jest?
Zajrzyj sobie np TUTAJ pooglądaj karmy i ich ceny. Masz to szczęście, że masz małego psa, więc nie wydasz fortuny na karmę, ileż taki pekińczyk zje... 100-150 gramów dziennie

Jest taki wybór w karmach, że każdy znajdzie coś dla siebie. Trudno polecać, bo co jednemu psu pasuje doskonale, innemu może nie służyć najlepiej. Moja zwierzyna jadała Royal Canin, Acanę, Orijena, Boscha, Brita, Proformance, Nutra Nuggets... Ceny różne, jedne karmy nieco lepsze, inne nieco gorsze, ale dadzą się zjeść
Przeczytany 18-01-2010, 18:52   #11
delie
tweedowa

delie's Avatar

Domyślnie

Nigdy nie kupywuje w takich sklepach, internetowych. Ale chyba się skuszę. A mianowicie chodzi mi o tą karmę - http://animalia.pl/produkt,6648,58,R..._Sensible.html co myslicie?
Aa, i w takich sklepach jest darmowa przesyłka?
Przeczytany 18-01-2010, 19:26   #12
anea

anea's Avatar

Domyślnie

np tu przy zakupie 15 kg lub za kwote 99zł
Przeczytany 18-01-2010, 19:49   #13
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Nigdy nie kupywuje w takich sklepach, internetowych.
To błąd, karmy w sklepach internetowych są znacznie tańsze niż w zwykłych, podobnie jak inne artykuły zoologiczne. Siedzisz sobie w ciepełku, wybierasz spokojnie, składasz zamówienie i po 24-48 godzinach masz karmę pod drzwiami

Cytat:
Napisał anea Zobacz post
np tu przy zakupie 15 kg lub za kwote 99zł
15 kg dla pekińczyka radziłabym nie kupować
delie każdy sklep ma swój regulamin, jedne mają niższe ceny, inne przy większym zamówieniu dostarczają za darmo, trzeba się trochę rozejrzeć zanim zdecydujesz.
Myślę, że karma, którą wybrałaś jest warta spróbowania
Przeczytany 18-01-2010, 20:19   #14
anea

anea's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał coztego Zobacz post
w sumie masz racje
właściwie darmowe dostawy przy zakupach powyżej 100zł są też napewno w krakvecie i w kakadu -więcej takich nie kojarze, trzeba poszukac bo napewno są. Ale może masz możliwość odebrać towar osobiscie - wtedy trzeba tylko znaleźć taki sklep w miare blisko twojej okolicy
Przeczytany 18-01-2010, 22:23   #15
Behemot
MaSONIErka
Administrator

Behemot's Avatar

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Napisał coztego Zobacz post
Poza tym na początek lepiej kupić małe opakowanie, bo jeśli szczeniorowi nie zasmakuje, to zostaniesz z wielkim worem do opchnięcia

Tak przy okazji: jeśli będziesz kupować karmę w zwykłym sklepie, nigdy nie kupuj na wagę, z otwartych worków - często jest zwietrzała.

Ta karma, o której napisałaś, wydaje mi się droga... ponad 20 zł za pół kilo No, ale większy worek na pewno nie jest proporcjonalnie droższy

Jak już dziewczyny pisały, każdemu psu inna sucha karma pasuje (mówimy tu o tych z wyższej półki). My przerabiałyśmy Eukanubę (mam wrażenie, że jakiś czas temu się skiepściła ), potem drogi, b. odżywczy Orijen przez wielu zachwalany (Soni niespecjalnie smakował), a od dłuższego czasu Royal Canin - wcina, aż jej się uszy trzęsą no ale Sonia raczej wybredna nie jest

Jeśli gotujesz (lepiej ryż niż kaszę i z kurczakiem/indykiem/cielęciną/wołowiną a nie z boczkiem czy kotletem ) to zadbaj o suplementy witaminowe.

Szczeniak w tym wieku powinien jeść 4-5 razy dziennie. Tak jak dziewczyny już mówiły, możesz dawać pieskowi biały ser. Ja Soni na jeden posiłek dawałam również kleik ryżowy.

Animonda jest dość droga, ale naprawdę dobra ( jako urozmaicenie) Ceny masz np. tu: http://www.krakvet.pl/animonda-m-55.html

Behemot jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów