Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Różności > Hyde Park

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 21-03-2020, 22:35   #4591
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Miasto: Tczew
Domyślnie

Cytat:
Napisał Evelina Zobacz post
Przed każdym wyjściem z domu trzeba mieć przy sobie papier (...)
Trzeba odhaczyć powód wyjścia.
Jest kilka dozwolonych przypadków.
Praca-wtedy dodatkowy papier od pracodawcy/niezbędne zakupy/wizyta lekarska-apteka/pomoc osobie potrzebującej lub oddanie dziecka pod opiekę/wyjście z psem.
W Hiszpanii podobno ludzie zaczęli zarabiać pożyczając innym swoje psy na spacer...
Cytat:
To korzystajcie , bo nie znasz dnia ni godziny jak przyjdzie zakaz.
Przyjdzie. Dzisiaj potwierdzono 111 zachorowań
Cytat:
Jak jesteś z psem to chyba trudniej o zdjęcia.
Pon ma zwyczaj wybiegać daleko przede mnie, więc płoszy co może. Ale w miejscach, gdzie spodziewam się czegoś ciekawego każę mu czekać. Na szczęście słucha (o ile nie przypęta się jakiś pies albo kot...)
Cytat:
Gratulacje
Jednak coś wyjątkowego jest w tych czarno-białych zdjęciach...
Przeczytany 22-03-2020, 08:40   #4592
zadziorny
i piesia jedna

zadziorny's Avatar

Miasto: Rybnik
Domyślnie

Brawo
Przeczytany 22-03-2020, 08:50   #4593
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

Świat zwariował. U nas leży pierwszy śnieg tej zimy....
Przeczytany 22-03-2020, 17:53   #4594
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Miasto: Śląsk
Domyślnie

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Świat zwariował. U nas leży pierwszy śnieg tej zimy....
U nas też spadł dzisiaj
Niech będzie zimno, ludzie nie będą łazić bez potrzeby
Przeczytany 22-03-2020, 18:13   #4595
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał coztego Zobacz post
Niech będzie zimno, ludzie nie będą łazić bez potrzeby
Akurat... Widziałaś zdjęcia z Kampinoskiego Parku?
Ja gram w jedną z facebookowych gier na stronie holenderskiej, więc mam Holendrów wśród "znajomych" - pokazują zdjęcia - tłumy w miejscowościach wypoczynkowych, ludzie stoją w kolejce po jedzenie, tak jak zawsze - niemalże na plecach tego przed...
Będzie czarny scenariusz - spory procent do wymarcia, reszta żyje w głębokim kryzysie, z Chinami, które stają się światową potęgą
Przeczytany 22-03-2020, 23:41   #4596
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
W Hiszpanii podobno ludzie zaczęli zarabiać pożyczając innym swoje psy na spacer...
Smutne to, tam akurat doganiają Włochy W życiu nie pożyczyłabym nikomu swojego psa. Mam w rodzinie starsze małżeństwo, które ma psa boksera, ma już 10 lat. I oni są przerażeni, że mogłaby im się trafić kwarantanna lub ( nie daj Boże) zachorować i, że ich wychuchany nie najmłodszy już pies trafiłby do schroniska. Zastanawiają się nad opcją pojechania na działkę, ale trochę się i obawiają bo to jednak marzec.., mam nadzieję, że zdążą z podjęciem właściwej decyzji, zanim np, zamkną miasta..
Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Przyjdzie. Dzisiaj potwierdzono 111 zachorowań
W ciągu 24 godzin

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Akurat... Widziałaś zdjęcia z Kampinoskiego Parku?
Pokazywali w tv, że miasto puste , a ludzie jeżdżą do lasu, robią grille, dzieciaki bawią się na placach zabaw itd. Jednak to chyba nie jest nagminne, choć głupich nigdy i nigdzie nie brakuje. Dziś znajomy, po trzech dniach siedzenia w domu, zdecydował się pójść na krótki spacer do Parku Szczęśliwickiego, przesłał nam filmik i zdjęcia. Mimo dobrej pogody w parku pustki totalne, nawet nikt z psem się w kadr nie załapał. We czwartek poszłam zaopatrzyć w jedzenie naszą starszą ciotkę. Całą drogę tam i z powrotem pieszo, ale widziałam czasami tramwaj czy autobus, prawie puste. Tak pustej i cichej Warszawy przez całe swoje życie nie widziałam..

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Ja gram w jedną z facebookowych gier na stronie holenderskiej, więc mam Holendrów wśród "znajomych" - pokazują zdjęcia - tłumy w miejscowościach wypoczynkowych, ludzie stoją w kolejce po jedzenie
W Holandii, tak? Powtórzę się: głupich nie brakuje..

Dogaja, mały jest uroczy , życzę powodzenia!

Trzymajcie się wszyscy!!!
Przeczytany 22-03-2020, 23:54   #4597
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Gosia i Zagraj Zobacz post
(...) W życiu nie pożyczyłabym nikomu swojego psa. Mam w rodzinie starsze małżeństwo, które ma psa boksera, ma już 10 lat. I oni są przerażeni, że mogłaby im się trafić kwarantanna lub ( nie daj Boże) zachorować i, że ich wychuchany nie najmłodszy już pies trafiłby do schroniska.
Na fb (a pewnie nie tylko tam) można zgłosić problem. Są ludzie, którzy nie tylko wyprowadzą psa na spacer w przypadku kwarantanny (za darmo, to ma być pomoc w potrzebie a nie zarabianie na epidemii) ale nawet oferują tymczas w wyjątkowych sytuacjach (szpital).
Przeczytany 23-03-2020, 00:14   #4598
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Na fb (a pewnie nie tylko tam) można zgłosić problem. Są ludzie, którzy nie tylko wyprowadzą psa na spacer w przypadku kwarantanny (za darmo, to ma być pomoc w potrzebie a nie zarabianie na epidemii) ale nawet oferują tymczas w wyjątkowych sytuacjach (szpital).
Na fb ich nie ma, obce im są portale społecznościowe, a nawet komputer Jednak oczywiście już wiedzą, że są i inne opcje niż schronisko, choć ich przeraża już sama taka możliwość, że musieliby powierzyć swojego psa obcej osobie. I ja, jak sobie to wyobrażę, to ich doskonale rozumiem..
Przeczytany 23-03-2020, 13:19   #4599
Evelina
Administrator

Evelina's Avatar

Miasto: Podparyżewo
Domyślnie

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Pon ma zwyczaj wybiegać daleko przede mnie, więc płoszy co może. Ale w miejscach, gdzie spodziewam się czegoś ciekawego każę mu czekać. Na szczęście słucha (o ile nie przypęta się jakiś pies albo kot...)
Mądry piesek

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Gratulacje.
Jednak coś wyjątkowego jest w tych czarno-białych zdjęciach...
Dzieki Kiedyś nie lubiłam zdjec (własnych) w CZ-B. Ale poglądy się zmieniają. Na szczęście
Puchar Francji http://copain.federation-photo.fr/we...ent/photos/311

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Dzisiaj potwierdzono 111 zachorowań
To jedynie wykryte przypadki, bo zrobiono test, a ile jeszcze czeka na wykrycie?
A jak tam @Aberdefia? Czytałam, że zarządziła specjalne procedury w domu. Ciekawa jestem jakie?

Cytat:
Napisał zadziorny Zobacz post
Brawo
W kolorze tez mam.
Cytat:
Napisał Gosia i Zagraj
[...] choć ich przeraża już sama taka możliwość, że musieliby powierzyć swojego psa obcej osobie. I ja, jak sobie to wyobrażę, to ich doskonale rozumiem..
Mnie serce ściskało kiedy na czas wyjazdu do Polski Talkę zostawiałam z rodziną

Zerknijcie tutaj - Chrome z pewnością przetłumaczy (Confinement - to izolacja, kwarantanna)
http://www.leparisien.fr/societe/con...20-8285892.php

Evelina jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 24-03-2020, 08:55   #4600
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Dzieki Kiedyś nie lubiłam zdjec (własnych) w CZ-B. Ale poglądy się zmieniają. Na szczęście
Puchar Francji http://copain.federation-photo.fr/we...ent/photos/311
To już coś więcej niż zabawa aparatem...
Cytat:
To jedynie wykryte przypadki, bo zrobiono test, a ile jeszcze czeka na wykrycie?
Ja tego nie rozumiem. Jaka jest sytuacja i jak agresywnie rozprzestrzenia się to świństwo wszyscy wiedzą. A u nas robi się najmniej testów w całej Europie, ludziom wracającym z zagranicy mówi się: po prostu zostańcie w domu i obserwujcie się, na czynnych przejściach granicznych wcale nie wszystkich się sprawdza i nie wszystkim zaleca nawet taką domową kwarantannę. Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy, że jesteśmy takim wyjątkiem w skali świata i u nas pandemii nie ma
Cytat:
A jak tam @Aberdefia? Czytałam, że zarządziła specjalne procedury w domu. Ciekawa jestem jakie?
W domu to jedno, ale ona pracuje w miejscu, gdzie przebywają starzy, chorzy ludzie. Już na początku musiała przekonać pracowników (i rodziny pacjentów), że to nie żarty. Teraz już wszyscy są w strachu, ale na początku patrzyli na nią z lekkim politowaniem...
Cytat:
Sporo jest ludzi, którzy wierzą, że "ich to nie dotyczy, im się nic nie stanie".
Przeczytany 24-03-2020, 17:30   #4601
Gosia i Zagraj
Moderator

Gosia i Zagraj's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Mnie serce ściskało kiedy na czas wyjazdu do Polski Talkę zostawiałam z rodziną
No właśnie, a co dopiero z obcymi ludźmi, w nieznanym otoczeniu

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Ja tego nie rozumiem. Jaka jest sytuacja i jak agresywnie rozprzestrzenia się to świństwo wszyscy wiedzą. A u nas robi się najmniej testów w całej Europie, ludziom wracającym z zagranicy mówi się: po prostu zostańcie w domu i obserwujcie się, na czynnych przejściach granicznych wcale nie wszystkich się sprawdza i nie wszystkim zaleca nawet taką domową kwarantannę. Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy, że jesteśmy takim wyjątkiem w skali świata i u nas pandemii nie ma
A teraz wprowadzają zaostrzone ograniczenia, które nie wiadomo kto i według jakiego klucza będzie egzekwował
Przeczytany 24-03-2020, 18:03   #4602
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

Można wychodzić po zakupy, do lekarza, do kościoła (już widzę te 5 osób... ), z psem, można pojeździć na rowerze i pobiegać. Co się zmienia? Pijaczków z ławek może pogonią. Nie widzę różnicy z wczorajszym dniem.
Odpowiedz

Słowa kluczowe
84 baseny, bawareczka!, bez Basi nie da si, cosia_nowa_wierszowa_gosposia, komunikaty_meteorologiczne, Pogodynka-Caffe, wierszyk z rana jak smietana

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów