Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Żywienie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 10-01-2013, 20:27   #76
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Miasto: Śląsk
Domyślnie

Aaaaaaaaaaa Maciek się upasł Przez to jego kosmate futro nie widać jak się zaokrągla, dzisiaj wrzuciłam go na wagę i osłabłam Ruchu mu zwiększyć nie mogę, bo z jego koślawymi łapkami ostatnio nie najlepiej (pewno im za ciężko ) więc od jutra ścisła dieta. Nawet się nie spodziewa jak mało może jeść taki piesek
Przeczytany 10-01-2013, 21:07   #77
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Miasto: podmadrytewo ;)
Domyślnie

Biedny Macieju.....
Przeczytany 11-01-2013, 09:26   #78
Bogna

Bogna's Avatar

Miasto: Gliwice
Wyślij wiadomość przez GG do Bogna
Domyślnie

Cytat:
Napisał coztego Zobacz post

Nie uważam, że lepiej trzymać jedną wagę psa, tylko, że lepiej trzymać prawidłową wagę psa
Terefere;p i co?

Alfa mi sie wtedy upasla, niby normalnie wygladala, tak jak zwykle ale dla mnie byla za gruba. Nie da sie trzymac stalej wagi u starego psa, ktory w momencie mojej pracy jest bez mojego nadzoru...

Alfa raz lepiej wyglada, raz gorzej. Jest szczupla. A ja musze sobie powiedziec, ze przeciez 14.5 letnia suka nie bedzie wygladala tak jedrnie i fajnie jak 2 latka...

"Alfa gruba"- taka, ktora pokonuje dlugie dystanse i nadal jest b skoczna wedlug wetow zawsze wygladala ok. Tym bardziej przeliczajac jej gabaryty/wiek i aktywnosc
Bogna jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 11-01-2013, 09:57   #79
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogna Zobacz post
Terefere;p i co?
Co co? Upasł się, więc muszę go przywrócić do prawidłowej wagi, ot co.
Cytat:
Alfa mi sie wtedy upasla, niby normalnie wygladala, tak jak zwykle ale dla mnie byla za gruba. Nie da sie trzymac stalej wagi u starego psa, ktory w momencie mojej pracy jest bez mojego nadzoru...
Moich psów nikt nie dokarmia, kiedy mnie ma, nie dokarmiają się też sami (poza drobnymi wyjątkami ). Nie jadają praktycznie nic poza swoimi posiłkami. Zmniejszę mu dawkę i będę go bardziej pilnować, żeby utrzymywać prawidłową wagę, bo przy jego koślawych łapach nadwaga jest bardzo niewskazana Ostatnio ma mniej ruchu przez te łapska, więc i tłuszczyk zaczął się odkładać...

Potwornie gruby jest dla mnie, dla otoczenia pewnie jest szczupły
Przeczytany 11-01-2013, 11:21   #80
Bogna

Bogna's Avatar

Domyślnie

A nic nic.. tak tylko przypomnialam. Bo w dosyc niemilym tonie kiedys cos pisalas o trzymaniu jednej wagi. A sama psiaka upaslas..

p.s. moje tez jak sa "grube" to tlko w moich oczach.. Chociaz Cek nie zdarzylo sie byc jeszcze grubym;p
Przeczytany 11-01-2013, 12:26   #81
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Domyślnie

Cytat:
A nic nic.. tak tylko przypomnialam. Bo w dosyc niemilym tonie kiedys cos pisalas o trzymaniu jednej wagi. A sama psiaka upaslas..
Ależ, to że upasłam psiaka ma się nijak do mojej niechęci do pasienia Chyba nie ma tu zwolenników psiej otyłości

Podejrzewam, że chodzi Ci o ten wątek, gdzie rzecz poszła o Twoją metodę zwiększania porcji, kiedy pies ma mniej ruchu, dla mnie kompletnie niezrozumiałą.
Przeczytany 11-01-2013, 12:48   #82
Bogna

Bogna's Avatar

Domyślnie

Zwiekszanie porcji przy mniejszej ilosci ruchu ale z odpowiednia karma;p

p.s. chodzilo o ten obecny watek w ktorym piszemy

tak czy siak... Oby Maciejek szybko zrzucil tluszczyk niepotrzebny skoro lapki mu siadaja

p.s. co z jego lapkami?
Przeczytany 11-01-2013, 13:51   #83
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Domyślnie

Cytat:
p.s. co z jego lapkami?
On jest cały krzywy, już taki do mnie przyszedł, każda łapa w inną stronę . Przez te krzywizny gorzej chodzi, nierówno obciąża łapy i jak się przeforsuje to na jedną tylną mocno kuleje. A nie chcę mu dawać środków p.bólowych, bo głupieje z Kreską i nie jestem w stanie go upilnować, żeby nie przeciążał tej łapy. On jest nienormalny, wczoraj poszliśmy na dłuższy spacer, wrócił mokry, więc mimo, że łapka go już bolała, zaczął gonić po całym mieszkaniu jak wariat. Poślizgnął się na zakręcie i wyrżnął tą bolącą stroną o szafę Myślałam, że to już koniec, że już się nie podniesie. Ale rozmasowałam łapkę, pokuśtykał trochę i mu przeszło. Po każdym długim spacerze czy bieganiu, musi mieć ze dwa dni odpoczynku, żeby dojść do pełni sił. I jak tu nie tyć, tym bardziej, że domowe jedzonko takie pyszne
Przeczytany 11-01-2013, 22:20   #84
Bogna

Bogna's Avatar

Domyślnie

Ojej to rzeczywiscie kiepsko. Moje psy tez maja zwyrodnienia. Ale Cekin "kanapowy" przez kilak miesiecy chodzi "polamany" dopiero po ostrych wariactwach na stromych i sliskich szlakach gorskich...
Przeczytany 28-10-2014, 17:21   #85
Kocimietka

Domyślnie

Na środkach przeciwbólowych także nie zajedzie się zbyt długo,to jest tylko chwilowym rozwiązaniem aby pomóc psu,pytanie co z tym zrobić dalej... Pozostaje mieć nadzieję,że wszystko będzie tutaj dobrze i daj znać za jakiś czas jak w chwili obecnej wygląda sytuacja.
Kocimietka jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 12-11-2015, 12:15   #86
emilkaaa

Domyślnie

A warto kupować takie karmy dla psów na diecie? ...to przynosi jakieś efekty?

W sprawach reklamy na naszym forum, prosimy kontaktować się z administracją.
emilkaaa jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 23-12-2015, 09:24   #87
alkamajak

Domyślnie Karmić czy nie karmić... co zrobić, żeby nie utuczyć

Karmić odpowiednio, jak pies jest aktywny i bardzo ruchliwy to u nas energy z doliny noteci, ale u nas długie spacery są na porządku dziennym. Bieganie za piłką albo za innymi zabawkami sprawia ogromną przyjemność.
alkamajak jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów