Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Galeria > Ilustrowane pogaduszki – Galeria

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 17-04-2018, 07:20   #1351
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Miasto: Śląsk
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gosiek Zobacz post
najgorsze dla mnie to zmiana nawyków żywieniowych na bezglutenowe i bezlaktozowe,
na dokładkę zrezygnować z pomidorów, papryki, bakłażanów... w lato? rany julek
Moja przyjaciółka miała badania na nietolerancję pokarmową i nie może jeść tylko glutenu pszennego (ale już durum jej nie szkodzi - witajcie makarony ), z mlecznych- krowie jej odpadły, ale wybór produktów z kozy czy owcy teraz duży. Z warzyw tylko na kapustę musi uważać. Co nie znaczy, że od czasu do czasu nie szaleje i nie zjada pizzy czy łazanek

Będzie dobrze
Przeczytany 17-04-2018, 16:46   #1352
Gosiek

Gosiek's Avatar

Miasto: Warszawa
Wyślij wiadomość przez GG do Gosiek Wyślij wiadomość przez Skype do Gosiek
Domyślnie

Cytat:
Napisał coztego Zobacz post
Moja przyjaciółka miała badania na nietolerancję pokarmową i nie może jeść tylko glutenu pszennego (ale już durum jej nie szkodzi - witajcie makarony ), z mlecznych- krowie jej odpadły, ale wybór produktów z kozy czy owcy teraz duży. Z warzyw tylko na kapustę musi uważać. Co nie znaczy, że od czasu do czasu nie szaleje i nie zjada pizzy czy łazanek

Będzie dobrze
badania jeszcze przede mną...
Wiem że z tym się da żyć tylko że ja chcę jakoś wyglądać i nie tyć od powietrza.
Pożyjemy, zobaczymy. Na razie odstawiłam wszystko co może powodować wzrost przeciwciał i czuję się lepiej niż powiedzmy tydzień temu, i zaczynam chudnąć więc to na mnie działa 😁

Gosiek jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 17-04-2018, 18:15   #1353
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Miasto: Tczew
Domyślnie

Cytat:
Na razie odstawiłam wszystko co może powodować wzrost przeciwciał i czuję się lepiej niż powiedzmy tydzień temu, i zaczynam chudnąć więc to na mnie działa 😁
I tego się trzymaj
Jak tak patrzę po rodzinie i znajomych, to niestety coraz więcej osób musi zmieniać swoje nawyki żywieniowe. Nie wiem z czego to wynika (tempo życia, środowisko, geny), ale masa osób choruje na schorzenia, z którymi wprawdzie da się żyć, ale tak całkiem łatwo nie jest...
Przeczytany 17-04-2018, 19:29   #1354
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Wiem że z tym się da żyć tylko że ja chcę jakoś wyglądać i nie tyć od powietrza.
Optymistycznie powiem Ci, że moje koleżanki z tą chorobą są całkiem szczupłe
Przeczytany 17-04-2018, 19:45   #1355
sirion
wiedźma

sirion's Avatar

Miasto: Łódź
Domyślnie

Ja tam nie wiem, ale moja koleżanka z Hashimoto nie stosuje żadnej specjalnej diety, je jak każdy z nas, jest szczupła. Osobiście uważam, że te diety bezglutenowe i inne bez to sprawa mody i robienia ludziom wody z mózgu w dużej mierze. Znajdź rozsądnego lekarza, który nie hołduje modzie.
Net jest kiepskim doradcą.

Wiedźmy wszystkich krajów łączcie się !
sirion jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 17-04-2018, 20:01   #1356
Evelina
Administrator

Evelina's Avatar

Miasto: Podparyżewo
Domyślnie

Gosiaczku dobrze będzie

Evelina jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 19-04-2018, 15:56   #1357
Gosiek

Gosiek's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
I tego się trzymaj
Jak tak patrzę po rodzinie i znajomych, to niestety coraz więcej osób musi zmieniać swoje nawyki żywieniowe. Nie wiem z czego to wynika (tempo życia, środowisko, geny), ale masa osób choruje na schorzenia, z którymi wprawdzie da się żyć, ale tak całkiem łatwo nie jest...
myślę że głównie pestycydy i ich nawarstwiające się rok po roku stężenie w zbożach i trawach

Cytat:
Optymistycznie powiem Ci, że moje koleżanki z tą chorobą są całkiem szczupłe
to się optymistycznie będę tego trzymać

Cytat:
Napisał sirion Zobacz post
Ja tam nie wiem, ale moja koleżanka z Hashimoto nie stosuje żadnej specjalnej diety, je jak każdy z nas, jest szczupła. Osobiście uważam, że te diety bezglutenowe i inne bez to sprawa mody i robienia ludziom wody z mózgu w dużej mierze. Znajdź rozsądnego lekarza, który nie hołduje modzie.
Net jest kiepskim doradcą.
nie wiem Gosia, ja jestem z tych którzy tyją z niedoczynnością z powietrza...
zaczęłam szukać co mi jest bo przez ostatnie pół roku przytyłam 10 kilo nie zmieniając diety.. a jak wiesz ja jestem z tych co parzą na to co jedzą i staram się żywić zdrowo.
Najpierw myślałam ze za dużo estrogenu mam w tabletkach bo leczę się od kilku lat ginekologicznie na endometrium, potem starałam się przejść na ścisłą dietę - efekt? albo waga stała w miejscu albo i tak powolutku wędrowała w górę
teraz zaplanowałam sobie badania jak tylko będę miała czas już po "okrzepnięciu" po przeprowadzce.
robiłam od kilku lat TSH - było w normie, fT3 i fT4 też w normie... dopiero przeciwciała A-TPO wyszły kosmiczne.
dziś jadę zrobić USG tarczycy i zobaczymy co tam się dzieje
Cytat:
Napisał Evelina Zobacz post
Gosiaczku dobrze będzie
no ba, musi być

Przeczytany 19-04-2018, 18:02   #1358
sirion
wiedźma

sirion's Avatar

Domyślnie

Poczytaj sobie tutaj i prześledź linki. Bardzo rozsądna strona prowadzona przez endokrynologa, a nie nawiedzone dietetyczki.
http://www.endokrynologia.net/tarczy...to-ciąg-dalszy
http://www.endokrynologia.net/tarczy...cia%C5%82-atpo

Przeczytany 19-04-2018, 18:10   #1359
sirion
wiedźma

sirion's Avatar

Domyślnie

Cytat:

Będzie dobrze
Pszenica durum ma znacznie więcej glutenu niż zwykła, więc to nie jest żadna nietolerancja glutenu tylko wpływ mody i Internetu !

Przeczytany 19-04-2018, 20:36   #1360
Gosiek

Gosiek's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Poczytaj sobie tutaj i prześledź linki. Bardzo rozsądna strona prowadzona przez endokrynologa, a nie nawiedzone dietetyczki.
http://www.endokrynologia.net/tarczy...to-ciąg-dalszy
http://www.endokrynologia.net/tarczy...cia%C5%82-atpo

czytałam i to - fajna strona i łopatologicznie wszystko opisane - ja mam przeciwciała powyżej 500 i dziś na USG lekarz potwierdził diagnozę. biorę Euthyrox, robię sobie detox od laktozy i glutenu - czuję się lepiej. po 30 dniach zacznę wracać powoli do róznych jedzonek i zobaczę jak będę reagować..
no i przede wszystkim odkrywam kolejne fajne przepisy na nowe potrawy

Przeczytany 19-04-2018, 21:24   #1361
coztego
Psiakościanka
Administrator

coztego's Avatar

Domyślnie

Cytat:
Pszenica durum ma znacznie więcej glutenu niż zwykła, więc to nie jest żadna nietolerancja glutenu tylko wpływ mody i Internetu !
Nie znam się, może nie chodzi wcale o gluten, a coś innego w pszenicy. Nie pamiętam szczegółów, wiem tylko, że mąka pszenna jej szkodzi, nie jest to wpływ mody i internetu tylko obiektywny fakt
Przeczytany 23-04-2018, 02:46   #1362
Szemrana
Małgorzata

Szemrana's Avatar

Wyślij wiadomość przez GG do Szemrana
Domyślnie

I do tego doszło, że wędliny robię sama. Robię dżemy, przeciery, mrożę owoce, robię surówki. Chleb piekę sama. Ciast nie kupuję od dawna a jeśli to sporadycznie od Sowy (zresztą słodyczy jadamy mało)
Nie zobaczy nikt w moim domu czipsów czy gotowego jedzenia.
Coraz więcej rzeczy sama piekę, pitraszę, bo jak patrzę na składy żarcia to się płakać chce.
I nie o to chodzi, że mam obsesję na punkcie zdrowego żywienia ale zwyczajnie to własnoręcznie zrobione jedzenie jest smaczniejsze Własny chleb ....nie dość że pyszny, to dwie, niewielkie kromki sprawiają, że jestem najedzona po kokardę. Bo tych pompowanych bułek zeżrę dwie a i tak za godzinę jestem głodna.
Szemrana jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 23-04-2018, 08:41   #1363
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Miasto: Tczew
Domyślnie

Dogadałabyś się z moją siostrą
Tylko kiełbas na razie nie robi...
Przeczytany 22-05-2018, 11:18   #1364
iwonemi

iwonemi's Avatar

Miasto: Dziesiąta ale nie wieś
Domyślnie

A ja kupiłam sobie szynkowar. Zrobiłam biust indyczy, potem schab i coś w rodzaju szynkowej kiełbasy ( pokrojona w grube kostki szynka, szynka zmielona, natarte solą do peklowania, liść laurowy, ziele angielskie i pieprz+ łyżeczka żelatyny). Marynuję, parzę i jest to po prostu zjadliwe.
Przeczytany 24-05-2018, 03:00   #1365
Szemrana
Małgorzata

Szemrana's Avatar

Wyślij wiadomość przez GG do Szemrana
Domyślnie

W kwestii glutenu polecam obejrzeć
https://m.youtube.com/watch?v=_Ggbz5bFuBI

Słowa kluczowe
AAAAAAAAAAle_foty!!!!, Hurtownia biedronek, Intymne życie robali, kiepskie_makra, kropelkowy zawrót głowy, makiety, masakrycznie idealna, miszcz makro, NIGELLA_Z_APARATEM_W_KUCHNI, patologicznie piekne zdjęcia, pies na patyku, sztuczne sople i sztuczny drób, sztuczne_kocie_oczy, sztuczne_ptaszki, sztuczne_robaczki, zaraża_tarczycą

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów