Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Wszystko o psach > Prawo

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 03-04-2011, 12:12   #1
Katarama

Katarama's Avatar

Miasto: Szczecin
Wyślij wiadomość przez GG do Katarama
Domyślnie Słowacja z psem.

Czy ktoś może podzielić się jakimiś doświadczeniami na temat wyjazdu z psem na Słowację?? Jak wygląda nastawienie mieszkańców, czy są miejsca, gdzie człowiek może zjeść mając psa- w sensie jakieś stoliczki na zewnątrz? Czy trudno znaleźć nocleg i mniej więcej w jakich granicach cenowych, czy za psa dodatkowe opłaty? I czy transportem miejskim (jeszcze nie mam pojęcia co jeździ w regionie gdzie się wybieramy) można z psami podróżować?

Jedziemy grupą 4 osób na wędrówkę towarzyszyć będą nam 3 psy
Jeśli chodzi o oddalenie się z PL planujemy troszkę Słowackiego Raju zobaczyć. Generalnie w Słowacji potrzebny nam będzie 1 lub 2 noclegi.
Wybieramy się na święta, więc już zaczynamy załatwiać część formalności.

Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek info, które powinny nas interesować, to bardzo proszę o podzielenie się
Przeczytany 09-04-2011, 03:33   #2
Puli
Mopomaniaczka
Moderator

Puli's Avatar

Miasto: Kraków
Domyślnie

Cytat:
Napisał Katarama Zobacz post
Czy ktoś może podzielić się jakimiś doświadczeniami na temat wyjazdu z psem na Słowację?? Jak wygląda nastawienie mieszkańców, czy są miejsca, gdzie człowiek może zjeść mając psa- w sensie jakieś stoliczki na zewnątrz? Czy trudno znaleźć nocleg i mniej więcej w jakich granicach cenowych, czy za psa dodatkowe opłaty? I czy transportem miejskim (jeszcze nie mam pojęcia co jeździ w regionie gdzie się wybieramy) można z psami podróżować?
Ja mam ze słowackich wojaży same dobre doświadczenia.
Burki bez problemów wpuszczane były niemal wszedzie . Byłam z nimi w sklepach, lokalach gastronomicznych (wewnątrz, nie tylko w ogródkach), w muzeum ceramiki a nawet na wyraźne zaproszenie przewodniczki w komnatach TEGO zamku. Tylko dwa miejsca były dla nich niedostepne: zakład fotograficzny gdzie pani za ladą na widok psów z obłedem w oczach krzykneła "pesy won" i muzeum wina przed którym zostały pod nadzorem personelu winiarni.
Mój sposób na włażenie z psami jest tyleż prosty co skuteczny: najpierw pokaz karności a potem pertraktacje czyli wchodzimy, psy tuż za progiem dostają "siad', potem na skinienie ręki "waruj" i dopiero potem mówię "dzieńdobry" i pytam czy mogę z nimi wejść.
Ja mieszkałam w okolicach Bratysławy - standart taki sobie ale cena dla ludzi i psy bez dopłaty. Wg mojej wiedzy znalezienie noclegu z psem nie stanowi większego problemu. Miejsca gdzie nie przyjmują zwierzów mają to zaznaczone na stronie a tam gdzie informacji brak trzeba pogadać/popisać z hotelarzem bo sporo zależy od wyposażenia pokoju i od rodzaju zwierza. (Wiadomo że sprzatanie pokoju z dywanem i tapicerowanymi meblami po labradorze czy amstaffie zajmie tydzień. )
Rezerwując nocleg zawsze na początku mówiłam że psy są posłuszne, nie śpią w pościeli, nie gubią sierści i nie szczekają w nocy. Takim ideałom sie nie odmawia prawda?
Burki podrózowały też pociagiem i autobusem miejskim. Kagańce pewnie były potrzebne ale nikt nie zwrócił nam uwagi wiec nie zakładałam im na ryjki.

Cytat:
Jeśli chodzi o oddalenie się z PL planujemy troszkę Słowackiego Raju zobaczyć.
No to dla psów średnia przyjemnośc bo tam obowiązkowy zestaw to smycz + kaganiec.
Przeczytany 09-04-2011, 12:33   #3
Katarama

Katarama's Avatar

Domyślnie

My mamy uzdy Kagańców nawet nie posiadam Hihi to jeszcze dziewczynka pokaże jak się turla ^^
Po stronie Słowackiej mamy dokładnie w planach:
Podlesok, Spiska Nowa Wieś, Spiskie Podgrodzie, Kezmarok.
Przeczytany 06-07-2012, 19:57   #4
Katarama

Katarama's Avatar

Domyślnie

Odświeżę troszku ten temacik Jako, ze ostatnio nam nie wypalił wyjazd, zmobilizowaliśmy się i teraz prawie pewne jest ,że jedziemy. Jeśli chodzi o trasy, to troszkę ograniczenia czasowego mamy, dlatego też totalnie inne miejsca planujemy. Oczywiście jedziemy z psami. Stąd moje pytanie, jakie ciekawe miejsca blisko granicy polecacie dla ekipy z psami, pytam o stronę Słowacką?? Gdzie coś ciekawego można zwiedzić, zobaczyć??
Przeczytany 01-06-2015, 12:27   #5
simple

Domyślnie

ja na Słowacji byłam z psem już nie raz - dokładne pod Vysokimi Tatrami. Jest tam takie małe śliczne miasteczko pod samymi Tatrami - bardzo mało w nim ludzi - tz. nie jest jakieś oblegane. I przed tym miasteczkiem jest taka super droga ciągnąca się kilometrami na której pełno ludzi jeździ na rowerach, rolkach i chodzi z psami - idealna rekreacja Nikt tam nie robił problemów związanych z psem. Fakt, że miałam smycz ale bez kagańca - w restauracji też nie było problemów. Byłam też raz w Bardejowie na Słowacji i po rynku chodziliśmy i w restauracji byliśmy to jeszcze kelnerka nam miskę dla psa w wodą dała. Ogólnie jak w Polsce
simple jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 08-07-2015, 16:30   #6
malaala

Domyślnie

w górach na Słowacji psy są o wiele milej widziane niż w Polsce
malaala jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 30-05-2016, 21:29   #7
simple

Domyślnie

ogólnie za granicą psy są często lepiej tratowane niż u nas. Jest więcej koszy na psie odchody, miejsc gdzie nie ma zakazów wchodzenia z psami... U nas to ciągle jakieś nowe tabliczki z zakazami wchodzenia z psami widzę... :/
simple jest wylogowany/a   Zacytuj
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów