Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Rasy > Grupa VI > Ogary polskie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 26-06-2007, 22:26   #1
Ania W

Domyślnie Zaginione, znalezione... czyli ogary w potrzebie

Postanowiłam założyć wątek ogarów w potrzebie.
Nie wiem czy to dobre miejsce, ale spróbuję.

Oprócz informacji o ogarach, które zaginęły lub się gdzieś zostały znalezione, myślę, że można umieszczać tu także informacje o ogarkach do adopcji i psiakach w typie ogara ( może do nich też uśmiechnie się szczęście).

Dzisiaj w Wilanowie znaleziono starszego ogara. Ma tatuaż ale trudno go odczytać. Ja będę znała szczegoły dam znać

Dodane po 4 godzinach 2 minutach:

Pies błąka się od czwartku przy ul. Goplańskiej na Wilanowie.
Dzisiaj wprawdzie został złapany ale uciekł przy wsiadaniu do samochodu...
Ania W jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 29-06-2007, 00:58   #2
dogaja
Ja jaKO ŚCIgacz
Moderator

dogaja's Avatar

Miasto: Karkonosze
Domyślnie

I co dalej z tym chłopczykiem? Masz jakieś wiadomości?

Możemy spokojnie mieć taki wątek w ogarach, chociaż mamy też na forum ogólny o psach zaginionych i w potrzebie. Jednak ogarowcy zawsze zainteresowani byli szczególnie losem ogarów (z małą pomocą beagli, co Tomo?)
więc wątek może tu zostać.
Przeczytany 03-07-2007, 21:41   #3
Ania W

Domyślnie

Nie było mnie w W-wie przez 4 dni , stąd ten brak info na bieżąco...

Ogar błąkający się na Wilanowie to 14 letni Dobosz z Gończaków.
Wprawdzie moja wyprawa nie zakoczyła się sukcesem ale następniego dnia otrzymała telefon, że pies został przygarnięty i jest w bezpiecznym miejscu.
Pani , która się nim zajęła zabrała go właściwie spod rąk Straży dla Zwierząt więc bez przesady można powiedzieć , że uratowała mu życie. W innym razie trafiłby na Paluch ...
Pies był osłabiony i "sponiewierany" ale i tak ujął pania bardzo! Była nim zachywcona. Chyba jest "ogarzo -zarazona"
Mam nadzieję że teraz właściciel będzie go bardziej pilnował i Dobosz dożyje swych dni w spokoju....

Dogaja , ja myślę, że wątek o zaginionych ogarach ma rację bytu tylko w tym mijescu (mimo, że i tak nie było odzewu), przed wszystkim dlatego, że do psów w potrzebie na tym forum mało kto zagląda i faktycznie nie spełnia łby on swojej roli a poza tym w takich przypadkach (np. poszukiwań) to odzew jest głównie od "ogarowców" . Dlatego pomyślałam że dobrze wrzucić go do nas ;-)
Przeczytany 21-08-2007, 21:33   #4
jovanna
Moderator

jovanna's Avatar

Wyślij wiadomość przez GG do jovanna Wyślij wiadomość przez Yahoo do jovanna Wyślij wiadomość przez Skype do jovanna
Domyślnie

przeklejam z dogomani:
Kochani, dostałam info od Pani która pomaga schronisku w Myszkowie że jest tam ok 2 letnia piekna sunia rasy GOŃCZY POLSKI,

jak wiadomo tam sa tragiczne warunki, naprawde fatalne, sunia jest młoda zabawowa, kuleje troszką na przednią łapke - nie wiedziec czemu - ale nie przeszkadza jej to w bieganiu,

błgam rozejrzyjcie sie za domkiem dla niej, inaczej skończy na pobliskich wiochach jako suka rozpłodowa na łancuchu!
proszę!!!
moze ktos zna adresy gonczego forum i przerzuci
ja nie mam stałego dostepu do netu teraz dlatego proszę o podbijanie wątku!
podaje mój tel na wypadek... 600414656

jovanna jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 21-08-2007, 22:34   #5
Ania W

Domyślnie

Ona już chyba jest na forum gończych i ogarów . Zaraz sprawdzę. Na razie chyba na dogo było że nie ma tatuażu

Ale zastanawiają mnie trochę te zdjęcia...One wyglądają jak zdjęcia wakacyjne. Ktoś ją tam oddał? Przybłąkała się gdzieś? Gdzie? Wiesz coś więcej?

Wrzuciłam już.

Ostatnio edytowane przez Ania W; 21-08-2007 o 22:41
Przeczytany 23-08-2007, 16:34   #6
Ania W

Domyślnie

Sunia ma już dom tymczasowy w W-wie. Ma transport z Gliwic do W-wy. Potrzebny jest tylko transport z Myszkowic do Gliwic na niedzielę popołudniu / wieczorem.
Czy ktoś mógłby pomóc ?
Przeczytany 28-08-2007, 20:53   #7
Ania W

Domyślnie

Sunia jest już w domu tymczasowym - poszukiwany dom stały!
Przeczytany 29-08-2007, 19:45   #8
bea100

bea100's Avatar

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Aniu- wyślij mi wszystko co wiesz o niej (lub podaj linka gdzie mam szukać) na maila. U mnie akt. dzwonią po szczeniaczki- może....
Przeczytany 30-08-2007, 12:44   #9
Ania W

Domyślnie

niestety okazało się że
"Wiadomo i wieści nie są najlepsze (. Na rtg wyszło stare zwichnięcie stawu łokciowego z uszkodzeniem struktur kostnych Po polsku mówiąc: dziewczynę czeka operacja i dłuuuuuga rehabilitacja.
Rozmawiałam z panią zainteresowaną Zadrą. Niestety wycofała się po informacji że suczynka wymaga leczenia."

O tym trzeba informować potencjalnych zainteresowanych
Przeczytany 04-11-2007, 22:20   #10
carmen888
prawie jak ogar

carmen888's Avatar

Miasto: Żywiec
Wyślij wiadomość przez GG do carmen888 Wyślij wiadomość przez Skype do carmen888
Domyślnie

ja napisze, żeby ktoś kto z zewnątrz zagląda na forum też był poinfornowany Zadra od jakiegoś czasu ma domek i ma się chyba dobrze
carmen888 jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 23-12-2007, 11:36   #11
samograj
PsiakościANKA!

samograj's Avatar

Miasto: Kraków
Wyślij wiadomość przez GG do samograj
Domyślnie

Dziś dostałam mailem linka od osoby o nicku na Dogo beka:
http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=102251

Zerknijcie na tę psinę, mix ogara i.....charta???

KRZYŚ marzył o Tatrach... chodzę tam za/dla Niego...

samograj jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 23-12-2007, 12:23   #12
Ania W

Domyślnie

Faktycznie podobna do Żanety....
Ale co dokładnie zmiksowano nie wiem.
Przeraźliwe chuda...:-(
Wrzuciłam na forum gończych i ogarów.

Sunia jest z Myszkowa - z tego samego schroniska co Zadra.

Sprawa się ruszyła...

Ostatnio edytowane przez Ania W; 23-12-2007 o 13:55 Powód: newsy
Przeczytany 28-12-2007, 14:45   #13
Ania W

Domyślnie

Sunia została Bajką. Jest w Warszawie na tymczasie. Była kilka dni na sggw - wyniki badań bardzo dobre. W schronisku nic nie chciała jeść -teraz je wszystko z wielkim apetytem.
Faktycznie wygląda jak mix ogara z chartem. Pracuje nosem, ale jest energiczna.
Jest śmiała, niezwykle przyjacielska - straszna przylepa, ładnie jeździ samochodem.

w samchodzie

Wklejam relacje z domu tymczasowego i proszę o pomoc w znalezieniu jej nowego domu.
Chwile po wyjsciu Ciotek postala przy drzwiach patrzac we framuge, pospiewala chwile. Lubi spiewac i ma sopran jak sie patrzy. Po chwili przyszla wolana, ale pobiegla z powrotem. Zaordynowalam wiec kolacje. Dziewczyny zjadly - Happy Dog Lamb&Rice na sucho wszedl az sie uszyska trzesly. Chwile panny popracowaly razem - jedna robila "pompki", a druga miala zadanie patrzenia w oczy. Potem, poniewaz Bajcie "nosi" bylo kilka sesyjek wychwytywanego lezec. Wysilek intelektualny ja zmeczyl - usnela.
Wlasnie wrocilysmy ze spaceru - da sie przezyc metoda "slupa" i marchewki staram sie wytlumaczyc o co chodzi z ta smycza. Pocieszajace jest to, ze Bajka nie ciagnie, gdy... sie z nia biega . Zna tez komende stoj i czeka grzecznie. Nos jest jej przewodnikiem zdecydowanie, bawic sie z innymi psami chyba po prostu nie umie...
Z ogolnych obserwacji - zdecydowanie mieszkala w domu, siusia dopiero po wejsciu na trawnik. Apetyt ma swietny. Jest wyuczalna - na stol juz nie wskakuje Ktos ja trzymal "zimno" - nie mowil do niej. Zna slowa: spacer, zarcie, stoj, idziemy, chodz tu i chyba nic ponadto. Niespecjalnie tez na slowa reaguje. To tyle na dzis. Idziemy spac!
Bajka doskonale wie co to jest psie poslanie. Gdy kladlysmy sie spac wziela kocyk w zeby i przytargala go kolo mojego lozka. Tak mi dala znac, ze ona w salonie spac nie bedzie. Jej karton stoi w sypialni. Pare razy wstawala, zeby mi umyc nos jezorem. Jest nauczona czystosci. 10 h nocnej przerwy wytrzymala spokojnie. Po Happy Dogu qoopa perfekcja - brzuszek dziala jak trzeba. Aniprazol w kurczaku zostal polkniety Spacery uwielbia, reaguje na ubieranie sie natychmiast. Zakladanie obrozy sprawia trudnosci - kola do gory natychmiast, zle jej sie kojarzy. Ale sie dziewczyna odczuli Przypalikowac jej sie nie udalo - przeliczylam swoje sily na tym mrozie. Ale na 10 m lince nie szarpie mocno. Godzine szperala po chaszczach na lakach. Zabawki sa jej obce - do sznurka podbiegnie, potarmosi i juz jej nie interesuje, pilka jest tylko wachana. Jak juz miala dosc to... siadla na moim plecaku W powrotnej drodze ze dwa razu nawet przypadla lapami do ziemi w odpowiedzi na Owcze zachety do zabawy - zaczyna miec ochote na zabawe. Jej "ADHD" to w duzej mierze niewybieganie - po poltorej godziny na zewnatrz zjadla i ja scielo - spi.
Na spacerach jest bardzo zaaferowana - trudno ja smaczkami nagradzac, bo sie dekoncentruje. W domu natomiast jest wpatrzona w oczy i "cieniuje", chodzi za noga i patrzy w oczy. Na klatce w obcym miejscu przybiega wolana bez smyczy. Tyle na razie.
Przeczytany 28-12-2007, 15:47   #14
bea100

bea100's Avatar

Miasto: Warszawa
Domyślnie

AniuW: Och jak to dobrze, że Bajka na tymczasie. Jest chudzina, ale to śliczna suka. I najważniejsze, że je (i że jest zdrowa). Z przyjemnością poczytałam- będzie dobrze. Teraz żeby jeszcze znalazła domek...
Przeczytany 04-01-2008, 08:54   #15
Ania W

Domyślnie

Bajka dzisiaj jedzie do nowego domu. :-)
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Tryb wyświetlania

Zasady pisania postów