Wróć   Forum Psiakość – uroki życia z psem > Rasy > Grupa IX

Odpowiedz

Narzędzia wątku Tryb wyświetlania
Przeczytany 01-08-2008, 19:16   #46
daichou

Domyślnie

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Sąsiedzi też mają cziny? Jakieś "zagłębie" tej rasy?
U mnie w całym mieście chyba nie ma żadnego
Na mojej ulicy w tej chwili jest 11: 2 dorosłe psy (patrz sąsiedzi), 4 dorosłe suki (2 rude i 2 czarne) i 5 szczeniaków 2 rude i 3 czarne.
daichou jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 01-08-2008, 19:17   #47
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Miasto: Tczew
Domyślnie

Gdzie Ty mieszkasz?
Przeczytany 01-08-2008, 19:20   #48
daichou

Domyślnie

W Warszawie pod Lasem Kabackim
Przeczytany 01-08-2008, 19:22   #49
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

No tak - w Warszawie można znaleźć sporo psów, nawet rzadkich ras.... Bo chyba cziny to u nas rzadkość (mimo zagęszczenia w Waszym rejonie )?
Przeczytany 04-08-2008, 12:50   #50
Jujka

Wyślij wiadomość przez GG do Jujka
Domyślnie

Sama doznałam szoku, jak odkryłam, że daichou mieszka rzut beretem (niedużym) od nas

A tu jeszcze jeden mieszkaniec domu daichou Jeszcze jedna psia opiekunka. Chyba najbardziej odjechany i uczłowieczony pies, jakiego w życiu widziałam
Jujka jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 04-08-2008, 12:55   #51
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

daichou - skoro u Ciebie tak duże zapsienie i tak zróżnicowane, to może założysz zwierzyńcowi galerię
Przeczytany 05-08-2008, 12:21   #52
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Miasto: podmadrytewo ;)
Domyślnie

Cytat:
Napisał miumiu Zobacz post
Mają niesamowite charaktery. Są takie ... no japońskie. Takie Zen.
Spokojne, dostojne, a jednocześnie jak jest ku temu ODPOWIEDNIA (i to bardzo ważne, odpowiednia -w ogóle one zawsze robię wszystko odpowiednio do okoliczności haha) chwila potrafia dostać takiej korby że szok.
Bardzo kochają swoich ludzi, do zupełnie obcych zachowują wyniosły dystans.

Maja nieco koci charakter. Dystans, dostojenstwo, spokój, w domu ich "nie ma", nie naprzykszają się (jak cholerne chihuahuaki) gościom itp. Nie sypiają na ziemi, tylko jak koty wybierają wyższe miejsca - krzesło, oparcie fotela, a jak pozwolić japońcowi to wlezie na szafkę albo stół.

Uwielbiaja ruch, spacery i pracę. Same nie są agresywne i brzydzą się przemcą więc tylko szkolenie pozytywne w zasadzie nie szczekają za dużo a juz w ogóle nie są szczekliwe ani w dmu ani na spacerach. Lubią się tęgo wybiegać, jak widać z powodzeniem trenują psie sporty.
Cytat:
Napisał jujka
Ale charakter... ten charakter NIE DA się opisać! Grutn, że Fimka, która na "dzień dobry" załamuje wszystkich zaprzyjaźnionych z nami psiarzy, za chwilę jednak podbija ABSOLUTNIE wszystkie serca! To chodząca łagodność, miłość, oddanie i... anielski spokój! To pies dosłownie do wszystkiego! Do przytulenia, pokochania, ale i na długie, piesze wędrówki. Fimka słucha problemów mojego Dziecka szeptanych na psie ucho, Fimka usypia i budzi moje Dzieci, Fimka zjechała z nami pół Polski. Łaziła po drzewach, śmigała po rozmarzających żeremiach bobrowych, biegała po gorących, nadmorskich plażach Muszę przyznać, że ta niepozorna, malutka suczka baaardzo wiele nas nauczyła
czytam sobie spokojnie foruma nadrabijąc zaległości i oczom nie wierzę - czy Wy dziewczyny wiecie że opisujecie MOJEGO psa??? no kubek w kubek
może te azjaty tak mają już wbudowane charaktery zupełnie azjatyckie?? Tylko że grzywek na szczęscie ma długą mordkę! Nie lubię tych nieszczęsnych skróconych kufek!

BTW kufy - czy chin ma problemy z oddychaniem i łzawieniem tak jak shih-tzu czy buldożek francuski?? Na codzień spotykam masowo obie te rasy i straszliwie mi ich szkoda - biedne krótkie noski a buldożki i buldogi to już w ogóle psy nie do posiadania dla kogoś kto lubi spać w ciszy

Daichou - szpicek wilczy przecudowny! (ale mnie przerażają takie psy w domu bo mam obsesję na temat czystości w chacie, o czym wszyscy tu wiedzą hihihihi - tzn chodzi o typ psa gubiącego wiecznie sierść co po 17 latach z liniejącym wiecznie sznaucerem - a ponoc nie linieją, nawet te strzyżone, tiaaaaaaaaaaa - w ogóle mnie nie dziwi, to była włoso-udręka choć pies przekochany )
Przeczytany 05-08-2008, 22:01   #53
daichou

Domyślnie

Cytat:
Napisał Deirdre Zobacz post
czytam sobie spokojnie foruma nadrabijąc zaległości i oczom nie wierzę - czy Wy dziewczyny wiecie że opisujecie MOJEGO psa??? no kubek w kubek
może te azjaty tak mają już wbudowane charaktery zupełnie azjatyckie?? Tylko że grzywek na szczęscie ma długą mordkę! Nie lubię tych nieszczęsnych skróconych kufek!

BTW kufy - czy chin ma problemy z oddychaniem i łzawieniem tak jak shih-tzu czy buldożek francuski?? Na codzień spotykam masowo obie te rasy i straszliwie mi ich szkoda - biedne krótkie noski a buldożki i buldogi to już w ogóle psy nie do posiadania dla kogoś kto lubi spać w ciszy

Daichou - szpicek wilczy przecudowny! (ale mnie przerażają takie psy w domu bo mam obsesję na temat czystości w chacie, o czym wszyscy tu wiedzą hihihihi - tzn chodzi o typ psa gubiącego wiecznie sierść co po 17 latach z liniejącym wiecznie sznaucerem - a ponoc nie linieją, nawet te strzyżone, tiaaaaaaaaaaa - w ogóle mnie nie dziwi, to była włoso-udręka choć pies przekochany )
Ja nie mam problemu. Po pierwsze nie mam obsesji co do czystości (o czym wszyscy wiedzą), a po drugie szpic wilczy linieje 2 (słownie dwa) razy do roku. Za to jak!!! Kłaki są wszędzie, nawet w lodówce przylepione do masła. Chiny też linieją 2 razy do roku.
Chiny nie mają problemu z oddychaniem (przynajmniej moje) tak jak buldożki. Z oczami owszem tak, łzawią, czasem bardziej, czasem mniej. Nie wiem od czego to zależy. A kondycję mają taką, że szpic wilczy wysiada.
Przeczytany 05-08-2008, 22:19   #54
daichou

Domyślnie

Cytat:
Napisał Jujka Zobacz post
Sama doznałam szoku, jak odkryłam, że daichou mieszka rzut beretem (niedużym) od nas

A tu jeszcze jeden mieszkaniec domu daichou Jeszcze jedna psia opiekunka. Chyba najbardziej odjechany i uczłowieczony pies, jakiego w życiu widziałam
Jujka mogłaś dać ładniejsze zdjęcie Bezuni; ona nie jest aż taka brzydka!

Przeczytany 05-08-2008, 23:03   #55
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

Brzydka???? Toż to cudo
Przeczytany 07-08-2008, 09:29   #56
Jujka

Wyślij wiadomość przez GG do Jujka
Domyślnie

daichou... to najpiękniejsze zdjęcie Bezy, jakie widziałam... Jest w nim tyle psiej Miłości i psiego... człowieczeństwa, że aż trudno to wyrazić... Oczywiście, jeśli chcesz, zaraz je wyrzucę z forum.

Co do chinów. Fimka łzawi, ale bardzo niewiele. Nie ma problemów z oddychaniem

Jeśli zaś idzie o lnienie... oooo tu jest grubszy kaliber. Powiem Wam z autopsji, że lniejące w domu dwa berneńczyki plus czinka to PIKUŚ w porównaniu do jamniczki!!! Kudły berna czy czina można po prostu odkurzyć i nie ma problemu. Cienkie igiełki Gumki są nie do posprzątania! Nawet w podkładce pod materac (takiej zabezpieczającej przed zasiusianiem) mojego Dziecka znalazłam tonę Gumczych kłaków!!! To jest dopiero LNIENIE!
Jujka jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 07-08-2008, 11:16   #57
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

Słyszałam wiele razy teorię, że krótki włos (jamnika, boksera itp) to dopiero problem. Linienie ras długowłosych podobno się nie umywa
Przeczytany 07-08-2008, 11:24   #58
Deirdre
Dido-Zachary-Tarja

Deirdre's Avatar

Miasto: podmadrytewo ;)
Domyślnie

Cytat:
Napisał M10M Zobacz post
Słyszałam wiele razy teorię, że krótki włos (jamnika, boksera itp) to dopiero problem. Linienie ras długowłosych podobno się nie umywa
to nie teoria Emciu, to fakt
długowłosiaki jak grzywce czy lhasa czy shihtzu prawie nie gubia wlosa a jak zgubia to wala sie to po kątach i w nic nie wczepia, zamiata się raz dwa, teraz zamiatam raz na tydzien bo czasu brak i z calego pokoju mam moze 1/10 tego co zamiatalam codziennie przy sznaucerze!
natomiast te krotkowlose lub sredniowlose z masa podszerstka to auuuuuuuuuuu, zgroza. No i najgorsze te cm wloski ktore sie wbijaja we wszystko i pinceta by trzeba skubac

dziewczyny od czinków - dziękuję za odpowiedź
Przeczytany 07-08-2008, 23:39   #59
sirion
wiedźma

sirion's Avatar

Miasto: Łódź
Domyślnie

Kiedyś wieźliśmy na wystawę dwa płowe w kolorku amstaffy. Te jasne włoski jak szpilki zbieraliśmy ponad pół roku z tapicerki w samochodzie. A podszerstek jamnika szorstowłosego to jeszcze dwa lata po jego zaginięciu gdzieś się po kątach pokazywał.

Wiedźmy wszystkich krajów łączcie się !
sirion jest wylogowany/a   Zacytuj
Przeczytany 13-08-2008, 21:50   #60
M10M
Hamlet i koty
Moderator

M10M's Avatar

Domyślnie

Gdzie czinki? Nie odzywają się
Odpowiedz

Słowa kluczowe